Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Manapság szülésért mennyi az az összeg, ami korrekt az orvosnak? fórum

Manapság szülésért mennyi az az összeg, ami korrekt az orvosnak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. ápr. 6. 11:29

Azt hallottam egy ismerősömtől, hogy ha nem mondanak összeget a dokik, akkor a magánrendeléses vizsgálat összegének tízszeresét várják el...

Én anno egy forintot sem adtam, mert nem volt elérhető a szülésnél (a kórház által sem!), s később sem keresett meg, hogy mi van velem, megszültem-e egyáltalán. Most újra őt "fogadtam", mert szülésznőt nem lehet fogadni választott doki nélkül. Ez milyen kiszúrás!

64. simple (válaszként erre: 63. - Mangiare)
2010. ápr. 5. 16:44
Akkor próbálj meg másik dokit keresni, aki rendesen foglalkozik veled, nemcsak úgy letudja gyorsan a dolgokat. Az meg hogy bennthagyja a varratokat... Soha többé nem mennék oda.
63. mangiare (válaszként erre: 61. - Simple)
2010. ápr. 3. 15:28
Örülj neki ha alapos, az enyémnek pl mellés egyebek eszébe sem juottak volna, még a varratomat is bent hagyta műtét után.. be is gyulladt..
2009. okt. 20. 15:56
Sajnos ez a hálapénzes dolog nem csak a szülészeten van.Igaz, hogy ott forognak a legnagyobb összegek,mert az orvosok kihasználják, hogy az anyukák annyira szeretnének maximális segítséget kapni,hisz még is csak a gyermekükről van szó.Undorító dolog, de sajnos másképpen nem megy.Főleg az első szülő nők vannak nehéz helyzetben,mert aki nem akar több gyereket,legfeljebb nem ad, és kész.Aki viszont még szeretne babát,annak vigyázni kell,mert az orvosoknak nagyon jó a memóriájuk,főleg ha pénzről van szó
61. simple (válaszként erre: 59. - D781f12808)
2009. okt. 20. 14:18
A kilenc hónap alatt nyilván annyit mindig amennyibe az adott vizsgálat kerül. Ahová én járok amúgy egy normál vizsgálat rákszűréssel, 7000 ft. De mindig megvizsgálja a mellemet is, és csinál hüvelyi ultrahangot is. Nagyon alapos, ez néha elég rossz, legutóbb is vagy tíz percig nézegette az ultrahang képét, meg magyarázta nekem mi micsoda én meg alig vártam már hogy szabaduljak. :)
60. d781f12808 (válaszként erre: 57. - 97e35043a4)
2009. okt. 20. 14:00

Igen én is azt tanácsolom mindenkinek, hogy kell a fogadott orvos. Amúgy ott ülsz egy fél napot egy 5 perces uh miatt!

Meg kitudja milyen szobába kerülsz!

59. d781f12808 (válaszként erre: 58. - Simple)
2009. okt. 20. 13:58
És a 9 hónap alatt?
58. simple
2009. okt. 20. 12:17
100 ezret fogok adni, ha normálisan levezeti a szülést, és minden rendben lesz. Ha nem ér oda időben vagy ilyesmi, akkor pedig semmit. Bár még nem vagyok terhes.
57. 97e35043a4 (válaszként erre: 52. - D781f12808)
2009. okt. 20. 11:46

Jól teszed! Ha nem vagy elégedett, akkor váltsál!!!


Igen, én is tudtam, hogy akkor is lehet komplikáció, ha fogadott a doki, csak én már annyi rosszat hallottam arról, hogy valakinek nem volt fogadottja, hogy egyszerűen féltem... De őszintén szólva itt a győri kórházban minden doki nagyon figyelmes, és kedves volt velem a szülőszobán, amíg nem jött a dokim. Kb. 4 doki is megnézett időközönként, és 1 rossz szót sem szólhatok rájuk. :DDD

2009. okt. 20. 11:42

Én alkalmanként 7ezret fizettem (én is kb. 10-szer voltam nála) + 50ezer a szülésért.


Sokallom én is ezeket az összegeket, de sajnos ilyen világban élünk... És ez csak egyre rosszabb lesz!!! :(

55. xti_ (válaszként erre: 54. - D781f12808)
2009. okt. 20. 11:22
nekem is soknak tűnik, azért érdeklődöm.
54. d781f12808 (válaszként erre: 53. - Xti_)
2009. okt. 20. 11:09

Szerintem az nagyon sok!

Nem?

Én összesen kb 60-ra gondoltam.

53. xti_ (válaszként erre: 36. - Emma0617)
2009. okt. 20. 11:04
akkor összesen 180 000-t fizettél?
52. d781f12808 (válaszként erre: 51. - 97e35043a4)
2009. okt. 20. 10:54

Igen ez szörnyű!

De a komplikáció mindig benne van a pakliba fogadottnál és az ügyeletes dokinál is!

Én pont ma váltok dokit mert úgy érzem nem foglalkozik velem eléggé! 21 hetes terhes vagyok!!!

51. 97e35043a4 (válaszként erre: 50. - Baba_88)
2009. okt. 20. 10:43

Én is először azt mondtam, hogy ha 1szer szülök, nem fogadok dokit, hiszen úgyis meg vannak fizetve érte. De aztán annyi rosszat hallani manapság a dokikról (hogyha nem fizetsz, akkor nem foglakoznak annyira vele, akár ott is halhatsz meg a műtőasztalon, a dokinak úgysem lesz belőle semmi, stb...), szóval, inkább fogadott dokinál szültem. Nem bántam meg. Mikor az összegről kérdeztem, azt mondta, hogy ő sosem mond összeget, amennyit jónak látok. Persze, nem mindegyik doki ilyen...

Én nem bízok a dokikban. Nagyon féltettem magam, meg a babám, és ezért fizettem. Szerintem a legtöbbeknek ezért van fogadott dokijuk (persze így sem tuti, hogy minden rendben lesz, tudom... Nekünk sikerült, császárral, viszont két hét múlva egy ikreket váró anyuka meghalt császározás után... Ha rágondolok, kiráz a hideg... Lehet, hogy pont a dokimnál szült...)

2009. okt. 19. 22:06

Sziasztok!


látom, sok vélemény van erről, ugyan nekem még messze van a szülés, de már mikor nem voltam terhes akkor eldöntöttem, hogy nem fogok orvost fgadni, mert hallottam elég sk rosszat erről a témáról, pl, h előre kellett fizetni biznyos százalékot aztán mivel épp nyaralni ment a doki nem ment be a szülésre, a másik meg az hogy akihez én járok (sztk-s rendelés) ugyan vállal szülést, de százon felül, tavaly a bnőmnek is ő volt a dokija, fel akarta fogadni, majd kimondott egy pofátlanul magas összeget, aztán a bnőm is azt mondta, h köszönöm, akor a lányom megszületik az ügyeletes dokinál is...

hát én is így vagyok vele, azt a pénzt a babára is tudom költeni...

de mindeninek szíve joga felfgadni

49. 31bc25d879 (válaszként erre: 46. - Gavrilo1)
2009. aug. 30. 16:09
Én tuti nem fizettem volna ki a második felét. Hogy egyes orvosok milyen pimaszok, mijazhooogy előre kéri? Megáll az eszem!!!
2009. aug. 30. 16:03
Szerintem, mindenki annyit adjon amennyit tud és persze azt is csak akkor, hogy ha megvolt elégedve.
2009. aug. 30. 15:23

Sziasztok!

Van itt valaki aki miskolcon fog szülni?

2009. aug. 1. 22:44
Én 4-t szültem egy nagyon kedves dokinál, aki sajnos mire jött az 5. nyugdíjba ment. Nála nem voltfix tarifa , anno 15-25 ezer között adtam (de az utolsó is 8 éve volt nála) Most, azaz tavaly augusztusban 100.000-rt kért a fogadott orvosom !! Előre kellett fizetnem a felét! És a szülésznő (nem volt fogadott), aki éjjel ügyeletes volt csinált mindent! Az orvosom majd lekéste a szülést és akkor is csak ült szemben a fotelben és figyelte amint ba szülésznő dolgozik. Borzasztó kedves leányzó volt, végig mellettem volt a hajnali időpont ellenére. Sajnos míg bent voltam a kórházban nem dolgozott többet, így nem tudtam neki megköszönni a szuper ellátást. Az biztos hogy többet nem fogadok orvost (ha esetleg lesz még egy babánk) !!!!!!!!!
45. 97e35043a4 (válaszként erre: 43. - Pitypang)
2009. júl. 30. 14:57
Az azért már pofátlanság, hogy elfogadta tőled a szülésznőd a pénzt úgy, hogy nem is volt ott. Mert ha adtad is, akkor is nemet kellett volna mondania. Szégyellje az a nő magát!!!!!!!!!!!!!!
44. adel07
2009. júl. 30. 14:49
Én 2007 végén szültem fogadott dokim volt 30000ft adtam neki 2* voltam a magán rendelőjébe 4000ft/alkalom.Nem sajnáltam tőle veszélyeztetett terhes volt,hogy vasárnap hivtam azt mondta azért van telefon hívjam nyugodtan.A szülésnél nagyon lelkiismeretes volt,mikor megjelent elmult minden félelmem.A szülésznők csomagot kaptak mert 3-an voltak mikor éjjel bementünk volt egy az adta a beöntést,aztán volt egy aki szülésnél volt ott,és a 3. rakott rendbe ő nézett rám és kisért az osztályra.
2009. júl. 30. 14:20

Az én dokimnál 2007-ben 35 ezer volt a tarifa, ahogy olvasom, olcsó. Már sok helyen írtam, de írom itt is, nálunk a dokik nem alkalmazottak, hanem vállalkozóként dolgoznak a kórházban, legalábbis a szülészeten tuti. Nem várhatom el senkitől, hogy az én kedvemért éjjel bejöjjön csak úgy. Ez plussz munka, plussz pénz. Nekem a tapasztalatom is fordítva volt, a dokim ott volt végig, sokszor bejött, mondott mindent, beszélt az egész folyamatról. A szülésznőt potyára fogadtam, ugyanis épp ő cseszett bejönni, mert hogy első szülés, biztos sokára lesz meg a baba. Hát nekem így ne kalkuláljon, mert először is 36 hétre szültem, vagyis fent állt a lehetőség némi gondra, azért fogadtam, hogy ott legyen és segítsen. Erre a dokim ott volt, a kedves szülésznő nem. Pedig előzőleg nagyon aranyos és kedves volt ám. Az ügyeletesek meg nem foglalkoztak velem, mivel hogy majd jön a fogadott, azaz aki a pénzt kapja... Most fogok szülni októberben másodszor, szülésznőt nem fogadok, aki ott lesz, ott lesz és majd kap valamit, ha teszi a dolgát. A dokim marad, most 45E a kiírt ár. Ez még mindig nem a magas kategória, ha azt vesszük, mert hallottam nálunk olyan dokiról, akinek 80 ezret kell adni és épp csak beesik. Őt nem fogadnám fel.

Sőt, nem is akartam most dokit, csak mivel elkültöztünk, máshol van a védőnőm, a vérvételek, oda csak vizsgálatra és szülni megyek, jobbnak éreztem, ha járok konkrétan valakihez, akit meg lehet keresni, ha valami miatt kell. Meg hát rendes volt velem elsőre is, nem csalódtam benne, egyszer most még kibírom ezt az összeget.

Ja, a szülésznő ára 15 ezer volt, a végén odaadtam neki, de legszívesebben nem adtam volna semmit. Persze szülés után jött jópofáskodni, de akkor már minek? Nem kisbabát nézegetni fogadtam, hanem mivel még nem szültem, akartam, hogy valaki figyelje a folyamatot.


Elkanyarodtam, a pénz volt a kérdés, csak láttam, közben előjött a kit érdemes fogadni dolog is. Sajnos ezer féle orvos és szülésznő van, előre talán nem is lehet tudni, kit érdemes fogadni vagy kit nem. Ráadásul nekem barátnőm ajánlotta a sz.nőt, neki is ő volt és akkor maximálisan kitett magáért. Amikor én szültem, magánéleti válsága volt. Kösz, csak nekem meg oxigénhiánnyal született a gyerekem, mert leállt a szülés és senki sem vette észre azonnal, az NST elromlott, 1 hónappal a kelleténél jártunk, plussz a nyakán volt a köldökzsinór is. Végül semmi gond nem lett, de én hónapokig bőgtem és lestem, hogy fejlődik, nem lett-e ezestleg ez miatt szellemi fogyatékos vagy mozgáskorlátozott lesz esetleg? És nem. :) De simán lehetett volna, csak valahogy nagy szerencsénk volt.

2009. júl. 30. 13:26

Szerintem minden kórházban másképp van. Én a győriben szültem, nekem is volt fogadott dokim. Én hajnali 1-kor mentem be, a fogadott dokim reggel 8-kor jött. Az alatt az idő alatt 4 doki is megfordult az ágyamnál a szülésznőkön kívül, és mindegyik megkérdezte, ki a dokim, s utána mindegyik meg is vizsgált, és mindegyik kedvesen elmondta, hogy mi újság ott LENT. Szóval, nagyon hálás vagyok nekik is! Aztán besaccolták 10 órára a szülésem, így a dokim is lazán odaért hozzám.

:)))))


De persze ismerőseimtől hallottam én is már másféle dolgokat. Volt, aki majdnem bele is halt, mert nem törődtek vele (ez az Óvári kórházban volt...)

41. Betti1313 (válaszként erre: 38. - 00346cf747)
2009. júl. 30. 09:58
Egyik barátnőm is igy járt,fogadott orvosa volt aki pont akkor ment síelni és nem vette fel a telefonját,ezért az ügyeletes orvos nem tudta beindítani a szülést mert nem tehette,majd nagy nehezen felvette a telefonját a főorvosnak 6-óra elteltével, addig szenvedett a barátnőm fölöslegesen,ennyit a dokikról a pénzt szivesen zsebre vágják aztán lesz ami lesz!Több rosszat hallottam mint jót ezekben az esetekben,csak azt nem értem ,hogy sokan így gondolják mégis tömik a dokik zsebét utána meg zsörtölődnek!
40. Betti1313 (válaszként erre: 39. - Ekka)
2009. júl. 30. 09:49
Én is magán dokihoz jártam 9000-ért amit sokalltam,főleg,hogy a vizsgálat is csak 10-percig tartott,meg akkor is hívott ha nem volt kötelező vizsgálat!Most 31-hetes vagyok ott hagytam a dokit és sima rendelésre járok!Én is szerettem volna inkább szülésznőt fogadni, de a Jánosba nem lehet ezért zsákbamacska lesz,itt csak akkor van gond,ha sokan szülünk egyszerre főleg,hogy nekem is az első babám és azért jó lenne,ha segítene valaki!Sok helyen a doki csak összevarr mindent a szülésznő csinál ő a lényeg!
39. Ekka
2009. júl. 29. 16:24

Én azt mondom, hogy egy fogadott szülésznő, ezerszer többet ér mint egy fogadott doki.

Doki úgyis csak a végén esik oda:) És ki csinál mindent???? Szülésznő!-szerintem, ha nagyon "megerőltetné" magát, még össze is tudna "stoppolni" a végén:)

38. 00346cf747 (válaszként erre: 29. - SF)
2009. júl. 29. 16:19

Van benne némi igazság, anno mikor közöltem a szülőszobán, hogy van orvosom, mondták, hogy akkor várjam meg, és egészen addig oda sem jöttek.

Többesélyes a dolog, s ha figyelembe vesszük, hogy a munkaidők szerint 1/3--nyi esélyünk van, hogy pont jó időben jöjjön ránk a "szükség", mérlegelendő, megéri-e.

37. Ekka
2009. júl. 29. 15:41

Én úgy gondolom, ha kap az orvos azt köszönje meg szépen, és örömködjön, de ne várja el!

Mi az, hogy ennyit meg ennyit kér?!?!?!?!? Jó persze, fogadott dokinál ez más, de akkor sem kell 100 ezrekben gondolkodni.

Én dokim pl. azt mondta, hogy költsem a gyerekemre, viszont, ha mindenképp szeretnék valamit adni, legyen az egy üveg ital:)-fogadott doki volt, magánrendelésen is azt mondta adjak amennyit gondolok, de ne legyen 2ezer forintnál több!:))

Ritka az ilyen doki, egy igazi kincs:)))

2009. júl. 29. 15:24
Én 06.10 én szültem császárral.Volt fogadott orvosom aki 80000ft-ot kért,persze előre megbeszéltük.kb tíz alkalommal voltam nála vizsgálaton,alkalmanként 10000ft.De mindennel meg voltam elégedve,ha lesz második,őt is nála fogom szülni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook