Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
1228. Brican
2013. jan. 17. 21:46

Sziasztok!


Én még nem csináltam sosem májtisztítást, most tervezem az elsőt. Egy kérdésem van: szerintetek keserűsóként lehet inni a Hunyadi János keserűsós és glaubersós gyógyvizet? Ennek az ízét már ismerem és van is itthon... :)

1227. lucikam (válaszként erre: 1226. - Zsilv)
2013. jan. 16. 10:47

Sziasztok!


Mi ma csináljuk meg a 8. májtisztitást. Most csak két napig tudjuk inni az almalevet előtte, de iszok bodza, petrezselyem és diófalevél gyógyteákat. Ezek immunerősítő, vesetisztitó, és méregtelenítő teák.


Majd beszámolok később, hogy s mint. Frissitőül, nekem a 7. kúra után jött ki eddig a legeslegtöbb kő, és a legnagyobbak.


rszevinek üzenem, hogy a legelső májkúra után nekem sem jött ki semmi. Egy darab kő sem. A második után indult be. És a hetediknél volt eddig a legtöbb.

1226. zsilv
2013. jan. 16. 09:33

Sziasztok!


Mindenkinek gratulálok a sokadik májtisztításhoz! Öröm olvasni, hogy Ti is kitartóak vagytok.

Zsuzsi, ne add fel! És majd számolj be az eredményről.

(Lucikam azért én nem csináltam volna Karácsonykor…)


A 18. májtisztításon is túl vagyok. Nagyon érdekesen alakult.

A diétát nem igazán tartottam, de almalevet ittam. A tisztítás estéjén, úgy fél 10-kor bejelentkezett egy vendég. Na, gondoltam, majd 1 órával eltolódik az olajos mix ivása. Ebből éjfél utáni időpont lett. Már gondolkoztam azon is, hogy másnapra elhalasztom, de a keserűsó addigra kipucolt és nem igazán szeretek abból túl sokat inni.

A lötty ivása után, ismét éreztem a mocorgást a májamnál. Éjjel semmi hatás, de a másnapi keserűsó meghozta az eredményt. Viszonylag sok kő ürült belőlem. Első körnél olyan színes volt, hogy nagyon meglepődtem. A sárga, zöld, barna, fekete minden árnyalata megtalálható volt. Aztán már csak zöld és fekete, a végén, meg fél rizsszem szerű fehér törmelék. Tehát, legalább 20 fekete, bors nagyságú kő jött ki belőlem, (csak egy volt nagyobb, olyan borsó méretű) és ez talán, már az epehólyagból ürült. Azért is gondolom ezt, mert utána még este, és másnap is érzékeny volt, nem a májam, hanem valahol beljebb (gondolom az epém). Nem fájt, csak olyan érzésem volt, mintha megkarcolta volna valami.

Azóta remekül vagyok, eltekintve egy kevés méregtelenítéssel együtt járó kiütéssel.

Örülök, hogy így, késői időpontban is hatott a tisztítás.

Amúgy kb. a 10. tisztítás óta, minden második után csinálok beöntést. Na azt, igazán nem szeretem!


Orvoshoz még nem jutottam el. Pontosabban, belgyógyász barátnőmmel megbeszéltük, hogy a szervezet valószínűleg magától kiüríti a köveket, csak akiknél ez az öntisztulás nem működik, azoknál alakulhatnak ki betegségek, problémák.


Beus2209

Üdvözöllek körünkben!

Nekem is kicsit megnagyobbodott májam volt az elején. Kb. az 5. tisztítás utáni kontrollon, már mondták, hogy normális méretű. Lehet, hogy hamarabb visszahúzódott, mert már elsőre rengeteg kő jött ki, de akkor nem voltam ultrahangos vizsgálaton.

Érdemes visszaolvasni.


szisziági

A koleszterint a lenmagolaj túróval leviszi, meg az ereket tisztítja is. Ezt még a májtisztítások előtt próbáltam ki.


rszevi

Jó neked. Én is úgy gondolnám, ha csak fehéres pelyva jönne ki belőlem, hogy már tiszta a májam. Lehet, hogy ez nálam nem igen lesz, mert mindenevő vagyok. Csak a gyógyulás miatt muszáj csinálnom.

Bár a korombeliek állandó gyógyszer fogyasztók, de nekem szerencsére nem kell semmit sem szednem.


Mindenkinek további jó, sikeres májtisztítást kívánok!

1225. rszevi
2013. jan. 16. 09:13

Udv Mindenki!


tul vagyok a 4. tisztitason.semmi problema nem volt a sos vizekkel, es az olajos "lottyel" sem, es erdekes modon, szinte semmi nem jott.csak feheres pelyvat lattam, kis zoldek nem voltak.

lehet, tiszta lennek????? igaz, evek ota nem eszem feher dolgokat..... ez biztosan sokat szamit.

hat, a mai tisztitas tukreben azt gondolom, most hosszabb ideig nem ismetlem meg.

igaz, problemam sincs, szerencsere, de hisz azert is csinalom, ne is legyen.

Szep napot mindenkinek!!!!!

1224. szisziági (válaszként erre: 1222. - Beus2209)
2013. jan. 13. 15:42

Szia Beus!

Üdv itt a fórumon! Kattints a fórum legelejére, ott egy cikkel indított a legelső májtisztító. Abban a cikkben minden részletesen le van írva.A többi tapasztalat mindenkinek egyénfüggő. Az orvosodat azért ne hagyd ki!Itt többnyire természetes módszerekről olvashatsz ,de ez nem szentírás,és a te érdeked is hogy alaposan kivizsgáljanak a zsírmáj kialakulásának okai felől.

Sok szerencsét Neked! Ha mégis belevágsz a kúrába akkor írj bátran,valaki biztos itt lesz ha elakadnál.

1223. zsuzsi44 (válaszként erre: 1222. - Beus2209)
2013. jan. 12. 21:48
Szia Beus! Sajnos nekem is zsirmájat állapítottameg tavaly májusában, sőt 7 cm.-es epekövet, amelyet nem tudták megállapitani, hogy egy vagy több. Ezek után egy ismerősöm ajánlott egy könyvet, melynek a cime és szerzője:Andreas Moritz: A csodálatos máj- és epehólyag tisztitás. Nagyon megtetszett amit ebben ír a szerző és ennek alapján végzem a tísztitásokat, már a 7.-en vagyok túl. Az interneten rendeltem meg és 3-4 napon belül megkaptam. Itt a fórumozók legtöbbje ennek alapján végzi a tísztitást, ezt a könyvet érdemes megvenni. Nagyon sok kövem ment már el, de sajnos az epehólyagomból még az 5. után sem távozott el semmi, voltam kétszer privát ultrahangon. Most éppen jövő héten csütörtökön megyek megint ismét és úgy döntöttem, hogy ha még ugyanazt állapitják meg, akkor alávetem magam a műtétnek, mert sokan ijesztgetnek azzal, hogy ebből nagy baj is lehet. A tisztitásoknak köszönhetően megszünt a borzalmas térdfájásom, a 3 ultrahang vizsgálat alapján, először 12, másodszor 8 és harmadszor 6.5 mm.-es szélességűnek találták a májkaput. Szerintem ez is annak köszönhető, bár nem tudom, hogy mennyinek kellene lenni. Hát röviden ennyi amit tudtam írni, nagyon sokat lehetne még, de ha elolvasod a fórumozók írásait, abból sok minden megtudhatsz. Csak használni tudsz a szervezetednek, ha elkezded a tísztitást.
1222. Beus2209
2013. jan. 12. 09:38
Sziasztok!Elöször is örülök,h itt lehetek közöttetek ;) Tegnap voltam ultrahangon és a leleteket ahogy nézegetem,zsírmájat állapított meg a doki ,bár a háziorvosomnál még nem voltam,gondoltam utána nézek a neten.....hát...nem repesek attól amit olvastam...itt viszont írtok a májtisztításról ami érdekelne.Tudna nekem vki linket küldeni erröl az egészröl vagy valamit írni? Elöre is köszönöm és kellemes hétvégét mindenkinek!
1221. szisziági (válaszként erre: 1220. - Judyt640)
2013. jan. 6. 15:48
Köszönöm a tippet Judyt-mintha ezt az útifűmaghéjat máshol is nagyon dicsérték volna a béltisztító hatása miatt -kétszeresen jó a hatása ezek szerint.
1220. judyt640 (válaszként erre: 1212. - Szisziági)
2013. jan. 5. 16:18
szia a koleszterinre próbáld meg az utifümaghéjat reggel éhgyomorra,sztem anyukámnak ez vitte le.
1219. szisziági (válaszként erre: 1218. - Annie1130)
2012. dec. 31. 18:35

Köszönöm Annie!

Örülök ,hogy a családban rátaláltatok egy jó és természetes hatóanyagra,ha ráakadok én is ki fogom próbálni!

1218. Annie1130 (válaszként erre: 1212. - Szisziági)
2012. dec. 30. 20:41

Szia! A 9 tisztításodhoz neked is gratulálok! Olyan jó olvasni, hogy egyre többen gondoljuk úgy, hogy "alternatív" módszerekkel állítjuk helyre, vagy éppen őrizzük meg az egészségünket, ahelyett, hogy gyógyszerek után nyúlnánk. A legnagyobb kincs, amelynek úgy vélem, hogy itt mindannyian birtokában vagyunk, az az a tudás, hogy probléma gyökerét kell megkeresni és azt megszüntetni.


A magas koleszterinre és a vérnyomás problémákra a vörös szőlőmag örleményt ajánlom. Fantasztikus eredményeket értünk el vele a családban. Minden nap egy mokkás kanálnyit kell bevenni. A pozitív hatásairól millió cikk található a neten, így nem szeretném itt ezeket most leírni. A cukorbetegséget kitűnően kordában lehet tartani vele. A már 40 éve cukorbeteg rokonom felére csökkentette a napi inzulin adagját, hála a szőlőmag jótékony hatásának...

1217. szisziági (válaszként erre: 1216. - Lucikam)
2012. dec. 30. 16:12

Ismerős a dolog...Nálam akkor tetőzött, amikor a kivérzés szélén álltam .Rendszeres véradóként vért akartam adni,de nem vették le,hanem elirányítottak a nődokihoz.Intő jel volt-hálás vagyok érte. Azóta is alacsony a vérnyomásom, de a hullafáradtságot már nem érzem hozzá.Amikor érzem hogy túl alacsony akkor iszom gyorsan két pohár vizet.

A májtisztítások előtt féltem is,hogy mi lesz ivás híján-ezért mégiscsak ittam egy kis sima vizet a keserűsók között ,ha szomjasnak éreztem magam.

1216. lucikam (válaszként erre: 1215. - Szisziági)
2012. dec. 29. 21:00
Nincs mit. Nekem is alacsony a vérnyomásom, anyukámnak magas, és mindig a vérnyomásával van elfoglalva. Állandóan méri, és már ez is egy stresszelő tényező, ha belegondolunk, hogy már attól ideges, hogy jaj vajon megint magas-e. Tehát szerintem nem szabadna emiatt aggódni, mert az csak árt, a stressz is okoz magas vérnyomást. Én meg pont az ellenkezője vagyok, nekem alacsony, állítólag az a jobb hosszútávon, bár nekem ebből, hogy alacsony az is velejár, hogy gyakran álmos vagyok, elfáradok, legyengülök, leesik a vérnyomásom, és szó szerint így érzem. De azt mondják ennek nincsen káros hatása. De nagyon nem szeretem ezt a fáradtság érzést.
1215. szisziági (válaszként erre: 1214. - Lucikam)
2012. dec. 29. 20:30

Köszönöm Lucikám a cikket! Szerencsére nem veszem annyira szigorúan ezt a koleszterin -dolgot,és inkább a jó közérzetemmel mérem a szívem állapotát.

A tények sajnos nem változnak,a nagymamám infarktusban halt meg 63-évesen és anyukám is vérnyomás problémákkal küzd, de ő már sokkal tudatosabb és vigyáz magára.

Szívesen várom a folytatást,mert érdekel minden vélemény eezel kapcsolatban. A mai tudomány már mindennek az ellenkezőjét is bebizonyítja amit eddig gondoltunk-és ezzel bizonytalanságot kelt az emberekben , hogy mikor tesznek jót maguknak.

1214. lucikam (válaszként erre: 1212. - Szisziági)
2012. dec. 29. 20:15

A koleszterinhez hozzászólnék egy picit. Ezt a cikket olvasd el:


Koleszterin:

A szívbetegség kockázati tényezőivel kapcsolatban még ma is nagyon sok a tévhit. Még ma is a magas koleszterinszintet okoljuk a szívbetegségek kialakulásáért, holott már évekkel ezelőtt bebizonyították orvostudományi tanulmányok alapján, hogy a szívinfarktust elszenvedett emberek felének normál értéken volt a koleszterinszintje. Emellett az is bizonyításra került, hogy az alacsony koleszterinszint óriási kockázattal jár, általa kialakulhat rák, stroke, elmebetegség, májbetegség, vérszegénység, depresszió. A koleszterin alapvető funkciója a szervezetünkben, hogy a szövetkárosodásokat a lehető leggyorsabban regenerálja. Amennyiben ezt nem tudja megfelelő időn belül teljesíteni, akkor egyértelműen módosul egy-egy szerv működése, ami rendellenességek sorozatához vezethet. Már ez is éppen elegendő ahhoz, hogy ne szorítsuk le tudatosan koleszterinszintünket, inkább törekedjünk az egyensúlyra. Szintén kutatások támasztják alá azt a tényt, hogy a szívinfarktus, és még emellett számos más betegség sokkal inkább gyulladás következménye. Előfordul, hogy egy-egy lokális gyulladás olyan mértékű, hogy nem okoz túl erőteljes panaszokat. Sok ember éppen ezért hajlamos ezt olykor figyelmen kívül hagyni, így aztán megtörténhet a szívinfarktus, akkor is, ha az egyén koleszterinszintje roppant alacsony, vagy éppen megfelelő. A holnapi bejegyzésre marad a folytatás, ami a maival ellentétben főként a pozitívumokat emeli ki, hogy hogyan tudjuk egészen biztosan elkerülni a szívinfarktust. Akik délután karácsonyi ajándékot vásárolnak, azoknak kellemes időtöltést kívánunk.

1213. szisziági (válaszként erre: 1210. - Zsuzsi44)
2012. dec. 29. 20:13
Köszönöm a gratulációt-és viszonzom is Neked! A hetedik is arra utal, hogy kitartó és elszánt vagy az egészségedért! Remélem, hogy elkerülheted a műtétet-a 7 cm kő nem semmi,olyan mintha egy bombán üldögélnél. Én is megtennék mindent a helyedben hogy elkerüljem, és legvégső esetben feküdnék a kés alá. De azért higgy az orvosodban ha azt mondja muszáj!!
1212. szisziági (válaszként erre: 1211. - Zsuzsi44)
2012. dec. 29. 20:08

Szia Zsuzsi!

Hát egy picit hosszú az ok ami miatt csinálom..

2010-ben volt egy nagy nőgyógyászati műtétem,és nagy szerencsével megúsztam a három betűs rémet . Ez adott löketet arra , hogy jobban vigyázzak magamra ,valamint az , hogy a családomban anyai ágon örökletes a magas koleszterin és vérzsírszint.

Nekem nincs túlsúlyom , alacsony a vérnyomásom, semmi egyéb bajom nem volt soha a nagy műtétig.

A koleszterinszint csökkenését remélem ettől,és egy kis étrendi változtatástól. Kisebb eredményt már elértem, 6,4-ről 5,8 ra ment le a koleszterin, de még ez sem a normális érték, ezért folytatom.

1211. zsuzsi44 (válaszként erre: 1209. - Szisziági)
2012. dec. 29. 19:57
Te milyen ok miatt csinálod?
1210. zsuzsi44 (válaszként erre: 1209. - Szisziági)
2012. dec. 29. 19:55
Szia Ági! Gratulálok,hát nem tudom, hogy mikor fogy el? Nekem is most az utolsó a 7.-nél már sokkal kevesebb és apróbb jött ki. Már nagyon únom, de lehet, hogy még január végén megcsinálom és utána elmegyek megint egy ultrahangra, hogy megnézzék, hogy egyáltalán ment-e már el a 7 cm.-es kövem, vagy köveimből valamennyi, ha nem, akkor irány a műtét, pedig nagyon nem akarom.
2012. dec. 28. 14:33

Sziasztok!

A 9.-ik tisztításon vagyok túl ma . Minden rendben ment,mint eddig. Este az olajos lötty után én csak a morajlást éreztem,és éjjel is.Lehet hogy valóban ilyenkor vándorolnak a kövek...

Most sokkal kevesebb jött már,mint az előző tisztításoknál,ezért valószínű hogy már csak tavasszal csinálom újra.

1208. zsuzsi44
2012. dec. 27. 19:20
Szia, köszi, hogy belinkelted ezt a petrezsejem teát, már hallottam róla, csak olvastam utána, hogy mire jó. Majd én is kipróbálom. Az utimaghéjat és is fogyasztottam az utolsó tisztítás előtt, sőt a mustármagot, a kurkumát és a kőtörőfűkapszulát is. Írod, hogy érezted a kövek várdorlását, én még ilyet nem tapasztaltam, pedig direkt figyelem, ugyanis a könyvben is Moritz írja, hogy az olajos lötty után, amikor mozdulatlanul kell feküdni, érezhető a kövek vándorlása.
1207. lucikam (válaszként erre: 1206. - Annie1130)
2012. dec. 26. 17:33
Igazad van, mert most például növőhold van, és mégis most jött ki az összes kő nekem nem akkor amikor fogyott.
1206. Annie1130
2012. dec. 26. 17:24

[link]


De, az jó ha fogyóhold van, de ha nincs, akkor nem problémázok rajta. Sokkal jobban függ a tisztítás, vagy bármilyen kúra, diéta kimenetele attól, ami a fejben van. Szerintem.:)

1205. lucikam (válaszként erre: 1204. - Annie1130)
2012. dec. 26. 17:21

Akkor azt sem veszed figyelembe, hogy fogyóhold legyen?


Mi az a Neera?

1204. Annie1130 (válaszként erre: 1203. - Lucikam)
2012. dec. 26. 16:48

Lekopogom, makk egészséges vagyok, de úgy gondolom, a mai világ emberének nagyon nagy szüksége van a "tehermentesítésre", hogy megőrizze az egészségét. Igen, valóban még "csak" a 3. tisztításom lesz, de már nagyon várom! Nem tervezem meg előre, hogy hányszor csinálom meg és hogy milyen időközönként, a testem majd úgy is jelez!Úgy szoktam csinálni, hogy már jóval előtte ráhangolódok fejben, aztán amikor már teljesen készen állok, gondolok egyet és belevágok.


Most, január eleje körül szeretném megcsinálni a májtisztítást. Már jelzett a testem, sőt kiabált is érte, de az ünnepek miatt jobbnak láttam elhalasztani egy kicsit,mert én nem vagyok annyira Kamikaze, hogy kibírjam a finomságok nélkül.:)


Viszont a tisztítás után pár nappal szeretnék egy min. 10 napos Neera-t is tartani...

1203. lucikam (válaszként erre: 1202. - Annie1130)
2012. dec. 26. 16:38

Köszönöm a leírást erről.


Te mennyi májtisztítást tervezel? Ha jól látom majd a 3-at fogod csinálni. Van konkrét problémád, vagy csak úgy csinálod mint méregtelenítés?

1202. Annie1130 (válaszként erre: 1201. - Lucikam)
2012. dec. 26. 16:09

Így van, szépen elosztom egy évre. Leginkább előzetes ráhangolódást követően szoktam elmenni, nem csak úgy spontán szoktam beugrani egy kolonra...:)


A kávés beöntésről az ismerősöm ódákat zengett. Azt mondta, hogy ő már csinált mindenféle beöntést, de a kávés beöntést, amit szigorúan organikus kávéval végzett, annyira-szó szerint idézem:"erőteljes élmény" volt, hogy nem hitt a szemének.


Fontos, hogy jó fajta probiotikus készítményeket szedjünk utána és lehetőleg ne csak pár napig, hanem egy kúrát csináljuk meg!

1201. lucikam (válaszként erre: 1200. - Annie1130)
2012. dec. 26. 15:49

Szia!


Köszi szépen :)Muszáj volt most csinálni a szabadnapok miatt.


Akkor te a májtisztítások után egyáltalán nem csinálsz beöntést, illetve colonterápiát? A colonterápiákat elosztod szépen egy évre, de most nem azért csinálod, mert éppen májtisztítottál.


A kávéval való beöntésről hallottam már, de én nem is merném magamnak megcsinálni.

1200. Annie1130 (válaszként erre: 1199. - Lucikam)
2012. dec. 26. 15:14

Szia! Te aztán elszánt vagy, hogy még karácsonykor is májat tisztítasz!:) Le a kalappal!


Nekem is volt egy ilyen kóbor gondolatom, de amikor megláttam a készülődő finomságokat, letettem róla. Jó lesz az majd ünnepek után is.


Én nem vagyok a beöntés mellett, mert nem tisztít ki rendesen, a colonhidroterápia az viszont szuper. Nem feltétlenül szoktam a májtisztítással egybekötni. Időről-időre érdemes megcsináltatni, mert nagyon hasznos, de nem szabad átesni a ló másik oldalára!Évente 3-4 alkalom szerintem bőven elég. Úgy érzem utána magamat, mintha a Holdon sétálnék a súlytalanság állapotában, könnyed vagyok és megkönnyebbült. A szó szoros értelmében!Nagyon pihentető az alvásom utána, és a bőröm valami csoda! Hasonlóképpen, mint a májtisztítás után!


Egyébként, ha már beöntés, a gyógyfőzetes (pl. kamillás) beöntést ajánlom, vagy egy Indiából hazatért barátom mesélte, hogy ő a kávéval való beöntést tanulta és alkalmazza. Sok cikk van fent a neten róla...

1199. lucikam (válaszként erre: 1198. - Zsuzsi44)
2012. dec. 26. 15:03

Szia!


Örülök, hogy írtál:) Délután 3 óra van, és még mindig jönnek ki a kövek. Nem tudom mi történt, de nekem az összes eddigi kúránál déli 12 után már nem jött ki semmi, és úgy összesen sem jött ki sok, most meg egy csomó, így az előzményekhez képest. Barátomnak most egy darab köve sem jött ki. Most az, hogy nekem így megindult vagy annak köszönhető, hogy október 9-én volt az utolsó kúránk és eltelt azóta ugye majdnem 3 hónap, vagy pedig annak köszönhető, hogy éreztem fekve, hogy mozognak a kövek, de nem vagyok benne biztos, hogy valóság volt-e, vagy álom, de szó szerint éreztem, hogy gurulnak a kövek kielé.


Nekünk nincsen sajnos beöntő készülékünk, és az, hogy mindig elmenjünk egy colonhydroterápiára, hát az húzós lenne. A 6.után voltunk egy olyan terápián. Az indiai útifűmaghéjat isszuk, az ilyen béltiszító keverék, már egy éve.


A veseteát mi megrendeltük már 2x Amerikából, de az sem olyan olcsó. Van belőle még egy zacskóval. Azt fogjuk inni holnaptól 3 napig, mert a könyv ír egy olyan verziót, hogy vagy minden 3. májkúra után iszod 20 napig, vagy minden májkúra után 3 napig, ha jól emlékszem. De ha elfogy ez a vesetea, akkor a petrezselyemteával fogjuk csinálni.


Olvastam sokat a petrezselyemteáról, belinkelek egy írást:



"A vesetisztítás egyik legalkalmasabb formája a petrezselyem tea fogyasztása. Elkészítése: általában a gyökeret használják (fehérrépa), amelyet finomra aprítva (körülbelül két gramm) forrásban lévő vízzel le kell önteni (körülbelül másfél deciliter), majd tíz-tizenöt percig állni hagyjuk, azután szűrjük. Napjában kétszer háromszor fogyasszuk."


Ezt fogom majd csinálni, ha elfogyott ez a vesetea. És ez olcsó is.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook