Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
1138. Katarzyna
2012. nov. 10. 16:33

Sziasztok! Most kezdek bele életem első májtisztításába. Nagyon izgatott vagyok, alig várom, hogy 6-kor megigyam az első adag keserűt.:) Az utóbbi hetekben egy fura tompa, sokszor bizsergő érzés van a májam környékén, ami nem fájdalmas, de nagyon kellemetlen, néha viszont fájdalmasan benyilall. Folyamatosan puffadok, és csak hízok meg hízok. Mindig is küszködtem súlyproblémákkal, de kezd nagyon elszabadulni a dolog. Pluszban még telejöttem ragyával is, pedig még tinikoromban sem voltam pattanásos igazán soha.:S:S Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. Nagy reményekkel indulok neki a tisztításnak:)

A kérdésem az lenne, hogy a grapefruit helyettesíthető-e citrommal, naranccsal vagy a kettő kombójával? Sajna nem volt a boltban:(

1137. tarek evi
2012. nov. 10. 09:39

en ma csinalom a 3. tisztitast. remelem, minden ok.

de kedves forumtarsak, hol vagytok???????????????

kivel beszelgessek??????????????????????????????????

1136. zsilv (válaszként erre: 1135. - Zsuzsi44)
2012. nov. 4. 08:30

Köszi.

Neked is könnyű és sikeres májtisztítást kívánok.

Majd számolj be róla. Minden kis pozitív változás egy lépés az egészség felé.

Én is a gyógyulás miatt kezdtem a tisztításokat.

Ismét nem leszek internet közelben egy ideig.

1135. zsuzsi44 (válaszként erre: 1134. - Zsilv)
2012. okt. 29. 18:10

Gratulálok a kitartásodhoz, én még csak az 5.-en vagyok túl, de tervezem a következőt, mert sajnos az epehólyagomban lévő 7 cm.-es kő, vagy kövek még ott vannak. Eddig még soha nem tapasztaltam egy pici fájdalmat sem a tisztítás után a májamban, most viszont egy pár napig éreztem. Annyi változás történt csak - a harmadik ultrahang mutatta ki - hogy a májkapu először 12, másodszor 8 és most 6.5 mm. átmérőjű lett. Azt viszont nem tudom, hogy mennyinek kellene lenni. Szerintem ez biztos a májtisztítás eredménye. Viszont a fejem minden alkalommal a tisztítás alatt fáj és nem birom ki csak úgy, ha beveszek egy fél algoflexet, ami el is mulassza. Tudom, hogy ezt nem kellene



4

1134. zsilv
2012. okt. 29. 10:44

Sziasztok!


Tarek Évi igazán aranyos vagy, hogy hiányoltál. Nincs sok időm a fórumot követni. Jól vagyok, orvosi kontrollra még nem mentem. Amúgy, én a keserűsós időben rengeteg vizet szoktam inni. Eddig még soha nem fájt a fejem.


Túl vagyok a 15. tisztításon és tervezem a következőt.

Még mindig jöttek kövek. Az olajos mix utáni pihenő időben eléggé nyomott, fájt a májam, majd jött egy megkönnyebbülés. Másnap láttam az okát: legalább 2 cm-es 1 cm átmérőjű henger távozott, ami különböző színű kövekből volt nagyon összepréselve. Valószínűleg a májban préselődött össze és ezért jött ki nehezebben. Kíváncsi leszek a következőre.


Ismerőseim közül kettőnek már az utolsó tisztítása lesz. Az egyiknek a 17., a másiknak a 20. Már nem jöttek kövek, csak a másodiknak valami törmelék szerűség és azt mondta, azt a szervezet magától is kitisztítja. Ők egyre nehezebben csinálják a tisztításokat, de nagyon örülnek, hogy a sok évi egészségtelen életmód után, végre egészségesebbek lettek.


Üdvözlök minden régi és új gyógyulni vágyót. Könnyű és gyors tisztítást kívánok mindenkinek!

1133. ági82
2012. okt. 28. 08:48
Sziasztok! Pár napja bukkantam erre a fórumra és úgy belelkesedtem, hogy megcsináltam a kúrát. Annyit bűnöztem, hogy az utolsó adag keserűsós vizet már képtelen voltam lenyelni és rettenetesen fájt a fejem, ezért kávét ittam helyette, de előtte már tettem néhány látogatást a mellékhelységben. És igen, megvolt az eredménye. Nagyon örülök , hogy rátaláltam erre a fórumra, egyszerűen szükségem volt erre. Sokkal jobban éreztem magam a kúra után, mint előtte.
1132. lucikam (válaszként erre: 1131. - Tarek evi)
2012. okt. 21. 14:49

Szia Évi!


Így konkrétan létező epekőről én sem tudok, de állítólag szinte mindenkiben vannak ilyen kövek. Én is azért csinálom amiért te.

1131. tarek evi (válaszként erre: 1130. - Lucikam)
2012. okt. 20. 23:02

szia lucikam

de, masnap vannak kis zold kovecskek, jonnek kifele szepen. ;letezo epekorol nem tudok. en a tovabbi egeszseges elet miatt csinalom. hogy ne is legyen problemam!!

1130. lucikam (válaszként erre: 1129. - Tarek evi)
2012. okt. 20. 20:03

Szia Évi!


Örülök, hogy jól ment nektek a kúrád. Hogy érted, hogy nincsen köved? Nem jön ki semmi másnap?


Almalének egyébként használhatsz sima almalét, a könyvben úgy van írva, hogy nagyobb márkák almaleveit vegye. Mi itt 100 százalékos almalevet veszünk, amiben nincsen hozzáadott cukor.

1129. tarek evi
2012. okt. 20. 11:53

szia lucikam!


mint irtam, tul vagyok a 2. tisztitason, es az allergia szerencsere nem jelentkezett!!!

tehet, csakis a torok furdoben tett latogatas, vagy a szortelenito krem lehetett a hibas.vagy ettem kicsi rakot a voros tengerbol.

a leneg, a tisztitas nagyon jo.es almale nelkul is jol mukodik. nekem nincs kovem, 1 eve voltam ultrahangon, es semmit nem mutatott. most a parom is megcsinalta, neki az elso, de nagyon felt, mert neki vannak kisebb kovei.o egyiptomi,es meg csak nem is hallott errol a systemrol.de most, hogy tul van rajta, mar a kovetkezore keszul, es nagyon bizakodik, hogy ez uton szabadul a koveitol. igaz, en csak most kezdtem, de mindenkinek ajanlanam szep hosszu hetveget Nektek

1128. lucikam (válaszként erre: 1127. - Zsuzsi44)
2012. okt. 18. 17:06

Szia Zsuzsi! Megnéztem a curezone.com-ot, és rengeteg írás van rajta. Van az oldalon belül kettő keresés. Ha az elsőbe írsz akkor a googlen belül keres, a másodikba kell írni a kulcsszavakat. Próbáld meg, hogy liver flush, liver flush andreas moritz, liver cleaning, vagy csak simán andreas moritz. Azt pont nem találom amit múltkor láttam, nagyon el lehet veszni az oldalon, mert így első ránézésre összveisszának tűnik egy kicsit. Jobban át kell tanulmányozni.


Az erőtlenség engem is mindig elkap utána, és mindig fáj a feje. 6x tisztítottunk nekem másnap mindig, garantáltan fáj a fejem, a páromnak nem fáj a feje. A nők fejfájósabbak. Néha a hasamat is szoktam érezni utána. De a harmadik napra minden jó már.

1127. zsuzsi44
2012. okt. 17. 21:49
Szia Anni ! Köszönöm előre is, éppen most néztem meg egy 3 részes videofilmet a youtub-on, ez is angol lehet, de magyar felirattal. Elmagyarázza a máj és az epe működését, a kövek keletkezését, végül a máj tisztitását ajánlja ő is, de sajnos itt vége van és a tisztitás során lezajló eseményeket nem mutatja. Szerintem kellene még egy rész hozzá, mert nagyon befejezetlen. Amit te láttál az biztos más lehet, jó lenne megnézni, mégegyszer köszönöm.
1126. Annie1130 (válaszként erre: 1120. - Zsuzsi44)
2012. okt. 17. 21:12

Szia Zsuzsi!Azért érdeklődtem a leleteid iránt, mert múltkor láttam a youtube-on ezzel a májtisztítással kapcsolatosan egy nagyon jó okatató jellegű videót, ahol képekkel illusztrálták, mi zajlik a májban és az epehólyagban a tisztító kúra során, meg hogy egyáltalán mik azok az epekövek és hogyan keletkeznek. Igaz, hogy angolul van...


Ami azt illeti, annyira fontos üzenetek vannak benne, hogy holnap lefordítom a teljes szöveget és leírom ide, de ma már sajnos nincs rá kapacitásom.


Holnap jelentkezem!Jó éjt mindenkinek!

1125. zsuzsi44 (válaszként erre: 1121. - Tarek evi)
2012. okt. 17. 17:55
szia evi! Az erőtlenség engem elkap minden alkalommal, és ez vasárnap délelőtt szokott lenni, mert addigra kiürül a szervezetünk a folyadékból. Viszon amint elkezdhetem 10 óra körül meginni a gyümölcsleve, majd ebédre megeszem a csirkehúslevest - az szoktam ilyenkor főzni - már délután semmi bajom.
1124. zsuzsi44 (válaszként erre: 1123. - Lucikam)
2012. okt. 17. 17:51
Köszönöm szépen! Tegnap azért bele tudtam olvasni, a fordítás miatt nagyon oda kellett figyelni, ugyanazt a tisztítást végzik mint mi. A máj tisztításáról olvastam, láttam sok követ, de ami engem nagyon érdekelne, az hogy eltávoztak kövek az epehólyagból!
1123. lucikam (válaszként erre: 1121. - Tarek evi)
2012. okt. 17. 14:15

Szia Évi!


Mi szoktunk vizet inni délután. Megisszuk a keserűsós oldatot, utána fél óráig nem lehet inni, és azután lehet piciket inni. Csak ne literszámra, de vizet inni lehet.


Zsuzsi44 megnézem a linket pontosabban, ma vagy holnap elküldöm!

1122. tarek evi
2012. okt. 17. 14:07
hol van zsilv????????????????
1121. tarek evi (válaszként erre: 1120. - Zsuzsi44)
2012. okt. 17. 11:53

szia lucikam, szia zsuzsi44


tul vagyok a 2.tisztitason, kicsit erotlennek erzem magam utana.most nem volt sok zold ko, keves barnas, feheres tormelekes valami latszott.az olajos itallal kicsit megcsusztam, csak fel ora mulva tudtam meginni, de igy is eredmenyes volt.

viszont, azt tapasztalom, talan kicsi vizet kell inni a keserusos italok kozott, mert igy erotlen vagyok. biztosan a sok vizvesztes miatt.

es remelem, most semmilyen allergias tunet nem fog elojonni, figyelni fogok, nagyon

de hogy hasznal, az biztos...

1120. zsuzsi44 (válaszként erre: 1119. - Annie1130)
2012. okt. 16. 21:35

Szia Anni! Hát megtörtén az ultrahangos vizsgálat, - már másodszor - sajnos a köveim megvannak, köszönik szépen. Talán egy picit kisebbek, a doktornő is ezt mondta, de nem sok változás van. Eddig 7 cm-esnek állapitották meg, most 6-7 cm.-nek. Ami változás történt, az első ultrahangnál azt írták, hogy a choledoshus májkapui szakasza tágabb, legszélesebb átmérője 12 mm. A másodiknál -második tisztítás után - 8mm. és most 6.5 mm.-t állapitottak meg. Gondolom, hogy ez a tisztítás következménye lehet, de sajnos azt nem tudom, hogy mennyi lenne az optimális méret. Nagyon letörtem, de még mindig bizakodok. A doktornő azt mondta, hogy nekem kell eldöntenem, hogy müttetem-e magamat, de ő azt javasolja, hogy legközelebb analizáltassam a köveimet laborba, viszont hivatalosan ezt nem csinálják, csak ha ismerősöm van. Hát majd megpróbálok keresni ilyen ismerőst.

Viszont azt is eredménynek tartom, hogy a multkori laboreredményem szerinti gyulladás megszünt, a fájós térdem már nem fáj, a májfunkcióm majdnem határértéknél van, viszont most feljebb ment megint a koleszterinem, de lehet, hogy azért, mert előtte való napon tejszinhabos tortát ettem.

Lucikám! belenéztem a curazone.com-ba, először azt gondoltam, hogy angolul van, de utána láttam, hogy választani lehet a nyelvet, de így sem akadtam máj és epetisztásra, pedig nagyon szeretném olvasni. Légyszives már egy kicsivel többet irni róla, hogy hol találom meg. Köszönöm szépen előre is.

1119. Annie1130 (válaszként erre: 1117. - Zsuzsi44)
2012. okt. 15. 21:28

Szia!Kíváncsi lennék az ultrahang eredményedre, ha nem titok, hogy távozott-e az epehólyagból is kő.


Kriszta, te meg elképesztően kitartó nőnek tűnsz így ismeretleneül is!Le a kalappal!Csak így tovább!:) Én még csak a 3. tisztításnál tartok, szép számmal potyognak még a kövek...valóban az egészséges(ebb) életmód bevezetésével együtt nagyon hatékony ez a tisztítás. Nekem 20 éve van ekcémám és amióta csinálom a kúrát, enyhültek a tünetek, és ez csak egy a sok-sok jótékony hatás közül!

1118. lucikam
2012. okt. 15. 21:28
A curezone.com oldal, a világ "leforgamasabb" ilyen alternatív gyógymódokat, kúrákat tárgyaló fóruma telis-tele van hús-vér emberek sikertörténeteivel, beszámolóival, teljesen kitisztult májról, epehólyagról.
1117. zsuzsi44 (válaszként erre: 1115. - Krinyus)
2012. okt. 15. 20:57
Szia Kriszta! Elképesztő ez a kitartás, szerintem a fórumozók között még rajtad kivül nincs más, aki ennyit megcsinált volna, sőt még a közeledben sem jár. Elgondolkodtató, hogy ennyi tisztítás után még sok kő jön ki? Moritz azt irja, hogy ő 12-szer csinálta meg és akkor érte el, hogy kitisztúlt a mája és az epehólyagja is. Én most végeztem el az 5.-et, de bizony még annyi jött ki, mint az elsőnél. A negyediknél jóval kevesebb, viszont a legutóbbi két esetben már találtam elmeszesedet köveket is, igy bízom benne, hogy már az epehólyagomból is távozott, ugyanis 7 cm-es követ állapitottak meg. Holnap megyek privát ultrahangra, mert képtelen vagyok kivárni a hosszú előjegyzést, nagyon kiváncsi vagyok. Ha már annyit elérnék, hogy valamivel kisebb lenne, akkor már sokkal nagyobb kedvvel fognék hozzá a következőhöz. Én is szeretnék már olyan hozzászólást, ahol arról számolnak be, hogy sikerült az epehólyagból is elűzni a köveket. Milyen jó lenne, ha magyar lenne a könyv irója,. akkor lehetne feltenni neki kérdéseket. Így maradunk egymásnak a beszámolóinkkal és a tapasztalainkkal.
1116. lucikam (válaszként erre: 1115. - Krinyus)
2012. okt. 15. 15:01

Szia!


Húh, jó sok kúrád volt már :) Nekünk még csak a 6. volt. De írásodon eszembe jutott, hogy tényleg van itt köztetek olyan ember, aki elért ahhoz az állapothoz, hogy egymás utáni kettő kúra után már nem jött ki semmilyen köve? Amiről a könyvben is írnak, hogy eljön az a bizonyos állapot, hogy nem jön ki több kő. Akkor tekinthető az illető tisztának.


Mert ilyet még nem olvastam, hogy valaki beírta volna, hogy már nem ürül több köve, letudta a kúrát.

1115. krinyus
2012. okt. 15. 00:49

Sziasztok,


Én tegnapelőtt csináltam meg a 41(!). tisztításomat és még mindig rengeteg kő távozott, most újra hatalmasak (kb 1,5-2 cm-esek) is... Az utóbbi 11 tisztítás után elmentem kolonra is, illetve minden tanácsot betartottam amit csak leírt könyvében Andreas Moritz. Elsődleges célom, hogy megszabaduljak krónikus ekcémámtól, amely fokozatosan halványul is és nem akarok türelmetlen lenni, de már várom azt a bizonyos 2 egymást követő tisztítást, amikor semmi nem ürül és a májam elkezd igazán regenerálódni... Szerintetek folyamatosan újratermelődnek a kövek, vagy ilyen tetemes mennyiség tárolódott eddigi életem során? Abszolut igyekszem a könyvben leírt életmódot követni, többé-kevésbé sikerül is és való igaz, hogy 4 évvel ezelőttig (amikor az ekcémám kialakult) meglehetősen elfojtó, szorongó, önmarcangoló voltam "mindent benyeltem", az életmódom akkor sem volt sokkal egészségtelenebb, de az étkezésemen azért sokat változtattam az elmúlt években... Vajon lehetséges, hogy a szorongás és a stressz miatt termelt ennyi rengeteg követ a májam? Én mindenkit csak bátorítani tudok és szoktam is a tisztításra, mert valóban drámaian javul tőle az emésztés, lesz rugalmasabb a test, kevésbé ingerült az ember lánya, viszont sokkal türelmesebb, tehát megéri mindenképp belefogni ebbe a kúrába!!

A könyvben nem említi, hogy általában hány tisztítás elegendő a teljes tisztuláshoz erősen szennyezett máj esetén, illetve azt hiszem 10-12 -t ír nagy átlagban. Van valaki, aki szintén hasonló cipőben jár?


Nagyon köszönöm előre is a válaszokat;


Kriszta

1114. 23fb4c6db7 (válaszként erre: 1112. - Zsuzsi44)
2012. okt. 9. 14:26

szia Zsuzsi..


majd januárban megcsinálom még egyszer és akkor iszok én is almalevet..


bár én most nem tudom,hogy volt e kövem vagy sem..nem tudom.

elméletileg epekövem van..most kéne egy ultrahang.)

megittam a keserűsós vizet..nagy előnyöm,hogy nagyon szeretem a tonicot,úgyhogy nálam ez nem okozott problémát és az olaj se volt rossz.

mikor mondtam az egyik kolléganőmnek,hogy mit csináltam kirázta a hideg..pedig nem volt egy veszedelmes állapot.

1113. rtopi (válaszként erre: 1112. - Zsuzsi44)
2012. okt. 9. 13:53
Nem akarok illuzióromboló lenni, de ez az igazság. 11-szer csináltam végig a kúrát, de néhányszor almalé nélkül, sőt az elején még nem is hallottam az almaléről. Pontosan ugyanaz az eredmény, állag, volt minden egyes kúránál, függetlenül az almalétől. Én ezt tapasztaltam.
1112. zsuzsi44 (válaszként erre: 1111. - 23fb4c6db7)
2012. okt. 8. 22:30
Szia Angyaliérintés! A 6 napon keresztül 1-1 l. almalevet kell inni azért, hogy a követ felpuhítsa. Amikor elkezdtem, akkor üzletből vettem dobozos 100 %-os almalevet, most viszont frissen préseltem és úgy vettem észre, hogy ez jobb. Igaz, hogy a könyvben is frissen préselt almalevet ajánlanak.
2012. okt. 8. 22:23

sziasztok..


én valamelyik nap megcsináltam..de valahogy nem észlelek semmilyen különösséget.


de most olvasgatom,hogy milyen almalevet iszogattok Ti?

1110. zsuzsi44 (válaszként erre: 1108. - Tarek evi)
2012. okt. 8. 21:58

Szia Evi! Sajnos abban nem tudok segiteni, hogy a netről letöltsd, de itt az oldalon "a legjobb májtisztitó kúra" cim alatt, szinte ugyanaz van leírva mint a könyvben csak úgy emlékszem, hogy két napra írják. Viszont szerintem nagyon fontos az öt napos felkészítés az almalével, az állati termékmentes étkezés és előtte ill. utána történő béltísztitás. Én beöntőkészülékkel csinálom.

Túl vagyok az 5. tisztításon és meglepődtem, hogy rengeteg kő távozott el, kb. annyi mint az első alkalommal. Viszont most sok a sárgás-fehér színű, amelyekben - már a 4.-nél is észrevettem -meszeseket fedeztem fel. Én nagyon bízom abban, hogy már az epehólyagomból is távoztak. Most úgy döntöttem, hogy elmegyek privát ultrahangra, ugyanis előjegyzéssel sokáig várni kellene és már nagyon kiváncsi vagyok az eredményre. Most frissen préselt almalevet ittam és szerintem ez sokkal jobb mint a bolti. Nekem a fejem minden alkalommal a tisztítás napján fáj, ilyenkor kénytelen vagyok bevenni egy fél algoflexet.

1109. tarek evi
2012. okt. 3. 18:55
hahoooooo!!! senki????
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook