Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Maine Coon cicák fórum

Maine Coon cicák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
25. pocokfarok (válaszként erre: 24. - Kutykurutty3)
2011. jan. 6. 11:16

Akkor valoszinu, hogy azert nem faj meg a karmolasa mert meg kolyok cicarol van szo? En neha azt veszem eszre rajta hogy direkt ovatosan jatszik, persze vadul, de megis ovatosan. :$ De lehet hogy ez az ovatossag tenyleg a korara vonatkoztathato vissza.


Amugy mi ket helyen lakunk, bonyolult lenne leirni hogy miert. Eloszor a cica a masik lakasba erkezett, par oran at elo sem jott a szekreny alol. Utana felfedezett mindent, a kis wcjet is, mindent. Utana elhoztuk a masik lakasba, itt is ismerkedett mindennel, de itt tobb idot toltott, mint a masik lakasban. Jovohet hetfon viszont megint vissza kell vinnem a masikba. Vettunk oda neki masik wc-et, de ilyen egyszerubbet, fedel nelkulit. Szerinted hasznalni fogja uj konryezetben az uj toalettjet? :$ Vagy a masik lakas mar teljesen kiment a kis fejecskejebol? :$

24. kutykurutty3 (válaszként erre: 23. - Pocokfarok)
2011. jan. 6. 11:09

Mi vettünk egy kesztyűt, illetve kettőt, a praktikerben talán, ami ilyen munkáskesztyű, durva marhabőrből van, azt hiszem. Na kettőt egymásba húzunk, és akkor azzal konkrétan csibészeltetni lehet, mint a kutyát.

Mindenki nevetett az ismerőseink közül, de ez azért jó, mert tényleg nagyon tudnak karmolni, meg harapni. Méreténél fogva is más, mint kis házi cicusok, tényleg jobban tud ártani, bár nem akar.

Viszont: így megtanulta, hogy ha a kesztyű rajtunk van, vadulhat, nem tud megsérteni, viszont kesztyű nélkül nem szabad. A vadulásra meg szüksége van, néha jól megdögönyözzük vele.

Huh, megpróbálok képet felrakni, keresek kesztyűset is, de ilyent még nem csináltam, majd ma valamikor megpróbálom:)

23. pocokfarok (válaszként erre: 21. - Kutykurutty3)
2011. jan. 6. 11:01

Nalunk van mar 4 hete, meg nem vagtuk azota a karmait. Engem nem is zavar, ha jatszok vele akkor is csak ovatosan karmolasz. De a baratom ki van keszulve tole. Azt mondja hogy veresre karmolta a macska :S :DDD De nem tudom elhinni, ugyanugy "karmolhatja" ot is jatek kozben mint engem, es nem veszes ... Csak a ferfiak ugye felnagyitanak mindent, ennek tudom be a dolgot. :)


Nem teszel fel kepet a cicadrol? :) Mi a neve? :)

2011. jan. 6. 10:44
Akkor vágd, ha érzed, hogy már újra tűhegyes.
2011. jan. 6. 10:43

Hát igen, gondolom minden tenyésztő más...egyébként vidékről hoztuk....:S de mindegy is, úgy voltunk vele, ez a biztos, tudjuk, hogy nincs öröklött betegsége, jól tartották, így egészséges marad, többségében.


AZ elején még vágtam, kb 2 hetente, de "belefáradtam". Hogy őszinte legyek, akkora nagy különbség nem volt a vágott és nem vágott között. Valamennyi persze volt, de most már nem vágom, bár lehet, hogy kéne. A férjem szerint igen....:S

20. pocokfarok (válaszként erre: 19. - Kutykurutty3)
2011. jan. 6. 10:04

Hat igen ... ezert jobb videken cicat vasarolni, mert arban lenyegesen elternek a pesti viszonylatoktol. Ami nem jelenti azt, hogy az apa es az anya cica nem lett volna dijnyertes, szep peldany. :) A torzskonyvet plusz penzert kaphattuk volna el, csak igy lehetne szaporitani. De nem tartunk ra igeny, ez a cica hazikedvenc, nem futoszalagos cicagyarto. :)


Te vagod a cicad kormet? Nalunk a tenyeszto vagta utoljara, es sajnos nem tudom, hogy milyen idokozonkent kell apritani a karmokat. :$

19. kutykurutty3 (válaszként erre: 18. - Pocokfarok)
2011. jan. 6. 07:39
Azért, mert így "csak" 100ezer forint volt. Ha mi is szerettük volna "szaporítani", és versenyeztetni, akkor nem kellett volna ivartalanítani, de akkor valami 500 ezerért adták volna el. Az összes felmenője mindenféle versenyeket nyert, szép fajta. Valahogy így akarják gondolom védeni a vonalat, amit valahol meg is értek:)
18. pocokfarok (válaszként erre: 17. - Pocokfarok)
2011. jan. 5. 21:51
ilyenrol meg NEM hallottam*
17. pocokfarok (válaszként erre: 16. - Kutykurutty3)
2011. jan. 5. 21:51
Ilyenrol meg hallottam ... a mienk is dijnyertes szuloktol szuletett megsem volt ilyen kriterium h ivartalanitanunk KELL :SSSS
2011. jan. 5. 21:27

Ja meg nekünk muszáj is volt ivartalanítani, mert így vettük a tenyésztőtől, ez volt a szerződésben, mert ők díjnyertes macskákat tartanak.

De nem is bánom, mert állítólag a fiúk ha megértek, nagyon büdösek.

2011. jan. 5. 21:25
Végtelenül okosak is, aki nem próbálta, próbálja ki, apportíroz a maine coon. Eldobod a játékát és visszahozza. A mienk a szívószállal csinálja ezt pl. Ilyent csak a kutya szokott csinálni:)
14. pocokfarok (válaszként erre: 10. - Kutykurutty3)
2011. jan. 5. 21:14
Szerintem mi is ivartalanitani fogjuk, de o meg pici ehhez, majd 9 honap utan. Nalunk az apa is es az anya is hatalmas termetu macska, remelem Giorgio is a nyomdokaikba fog lepni hamarosan. :)
13. pocokfarok (válaszként erre: 11. - Vikucka)
2011. jan. 5. 21:13

Edes cico lehetett. :) Sajnalom hogy eltunt. :(

Az en cicom meg rendkivul sertodekeny, egy ovatlan pillanatban maris az etkezoasztalon van, ravagok a kis seggere es olyan szemekkel tud nezni mintha azt mondana hogy "ezt meg megbanod!" :DDDD

2011. jan. 5. 19:52

Annyira nagyon cukik:))Meg kell zabálni:)

Itt láttam az apróhirdetések között,van egy eladó.

Hát,mit mondjak horror ára van.:O

2011. jan. 5. 19:49

az enyém az szobatiszta volt. Mindig tudta, hogy hova kell csinálni.


Volt egy érdekes sztori. Randizni készültem egy sráccal, vagyis a srác eljött hozzám. a macska látta, hogy készülődök és rápisilt az ágyra. Előtte sosem csinált ilyet. Iszonyú féltékeny volt minden himneműre... :)

10. kutykurutty3 (válaszként erre: 4. - Pocokfarok)
2011. jan. 5. 17:54

Az enyém fiú, és megműttettük.

Nekem "még csak" 8 kiló, szerintem ő tíznél nem lesz több, apja hatalmas anyja meg picike.

9. pocokfarok (válaszként erre: 8. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 5. 16:04
Nekem mar most is vicces a hazi cicc, aki mindig az ablakomban alszik es hergeli az enyemet. Giorgio mar most akkora mint egy jol fejlett hazi macsek. :) Csak szegenykem meg buta es nem ismeri a kandurtorvenyeket odakint. :)
8. 8625c5bd9b (válaszként erre: 7. - Pocokfarok)
2011. jan. 5. 16:02
Tekintélyt parancsoló a méretük nagy korukba, viccesen néz ki mellettük egy házi cicc.
7. pocokfarok (válaszként erre: 6. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 5. 15:54
Hat en is azt kivanom hogy szep nagyra novekedjen a cicusom es hogy feljen tole minden mezei tapasztalt kandur cica. :) No meg kutya :) 5 honaposan 5,5 kilo a kis dragam :)
6. 8625c5bd9b (válaszként erre: 1. - Pocokfarok)
2011. jan. 5. 15:51

Én is ismerek valakit akinek ilyen cicája van...hát szép nagyra nőnek az már biztos :-)


A környékbeli kutyák tisztelegnek, ha meglátják.

5. pocokfarok (válaszként erre: 3. - Vikucka)
2011. jan. 5. 15:42

Szegeny cicus. :(

En meg nem engedtem ki a cicamat a hazbol. Nagyon feltem. Plane hogy a kotyagos, szetszort batyam is meg itthon lakik es sajnos nehezen tudja megtanulni 23 evesen hogy csukjon, zarjon minden ajtot ... minden figyelmem a macskame hogy nehogy kiszokjon, mert megszakadna erte a szivem. :( Ha el is megyek itthonrol akkor kenytelen vagyok a cicut bezarni a szobamba, nehogy a testverem hazajojjon es a cica nyitott ajtokat talaljon. Mert fa boven van az udvarba amin el tud maszkalni, meg sok mezei macska is jarkal at az udvarunkon. Szetszednek szegenykemet a gyakorlott kandurok odakint. :(

2011. jan. 5. 15:38

Hat ... mar azzal nagyon elegedett vagyok, hogy a kis wcjebe tojik es nem ossze vissza. Talan a neveltetese itt be is zarult. :S Mert o is, azt amit epp akar, amit epp meglat, vagy ahol meg nem jart ... mindent azonnal felfedez. Mindig szemmagassagban kell hogy legyen velem. Ha fozok, felmaszik a pultra hogy lasson mindent. Persze ilyenkor kap a kis seggere ... :) Es neki is gurgulazo hangja van csakis. :) Nagyon ritkan hallottam eddig nyavogni. :)

De mikor este van es befekudtem az agyba, olyankor nagyon tud am szeretni. Maszkal a fejemen, a hasamon, majdnem a szamba tapos es dorombol hangosan. :) Napkozbe o is tojik ram. :)

Es fiu vagy lany cicad van? :)

2011. jan. 5. 15:36

Én csak voltam gazdi. Másfél - 2 évig, aztán eltűnt a macskám. :(

Imádni való volt. Szeretett pl. a kanapén fetrengeni velem. Szerette a Rafaellót, és amikor kinyitottam a hűtőszekrényt, akkor jött és kaját szeretett volna.

Nyáron annyira csúnya volt szegény. Mindig beesett a hasa, nagyon kis vézna volt.

Karácsonyfa, és a hó: Imádta. Emlékszem amikor először vittem ki télen. Olyan félve ment bele a hóba.

Első karácsonyunkkor pedig felmászott a 3 méter magas karácsonyfára.

Félt a gyerekektől, és utálta a pasikat. (Amúgy akkor veszett el/ment el, amikor barátom lett.)

Más nem jut eszembe. Nagyon szerettem. Már 4 éve, hogy elveszett, de még mindig várnám haza... :( :( :(


A neve: Janusz Pannonius Pápusz volt. :)

2. kutykurutty3 (válaszként erre: 1. - Pocokfarok)
2011. jan. 5. 15:33

Imádnivaló típus:) jól választottál.

Állítólag jól nevelhetők, nos az enyém most lassan 2 és fél éves lesz, de még mindig tojik a fejünkre. Ő úgy, ott és azt, ahogy, ahol és amit kíván:S

De imádjuk, és nagyon nagyon tud szeretni, meg hízelegni, sokkal jobban mint bármelyik másik macska.

Szokott velünk beszélgetni is, a mienknek trillázó-gurgulázó hangja van ilyenkor:)

2011. jan. 5. 15:29

Sziasztok!

Karacsonyra kaptam Giorgiot-t, a gyonyoru szep, 5 honapos, teknos szinu, merhetetlenul buszke es pajkos maine coon cicamat. Tapasztalatokat, tanacsokat, eszreveteleket varnek szinten maine coon gazdiktol. :)

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook