Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítsen, aki tud - 6 napos cicák! fórum

Segítsen, aki tud - 6 napos cicák! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. júl. 31. 14:54

Kicsi Drágáim!


Sokat gondolok rátok!

Nyugodjatok békében anyucival együtt!

2009. júl. 16. 13:25
Jaj:(((((((
88. Sookie (válaszként erre: 87. - Ac808a6b30)
2009. júl. 16. 13:17
:'((((((((
2009. júl. 16. 13:04
Sajnálattal közlöm Mindenkivel, aki drukkolt, sajnos egy cica sem maradt meg, este Bocika is meghalt!
2009. júl. 15. 23:06
Megkaptam a friss híreket köszönöm szépen Viszlát
85. ac808a6b30 (válaszként erre: 84. - Milkamama)
2009. júl. 15. 12:27

Szia!


Marianne és én sem merünk már ilyeneket írni!

Épp ma 3 hetes a kis Bocika!

84. milkamama (válaszként erre: 83. - Ac808a6b30)
2009. júl. 15. 00:54
Én nem is gondoltam azt hogy az anya cica elhanyagolta volna a kicsiket,sajnos tudom hogy meghalt mivel elég rég óta figyelemmel tartom a cicusok fejlődését,Részvétem a 3 pici cica és az anyukájuk miatt .Hátha "elevenke" túl éli a krízis időszakot.Már alig várom hogy jó hírt kapjak róla még pedig hogy él és virul.
83. ac808a6b30 (válaszként erre: 82. - Milkamama)
2009. júl. 14. 14:10

Én ezért örülök, hogy Marianne átvállalta, mert én belepusztulnék végignézni azt, hogy a kezeim között haljanak meg, én nem vagyok olyan erős. Annyira hiányoznak a kis drágáim.

Egyébként muszály helyesbítenem, az anyjuk nem hagyta őket magukra hosszú időre, csak annyira, mint az összes többi cica.

Nagyon aranyos anyuka volt, még az ő elvesztésén sem vagyok túl, olyan igazságtalan az élet.


Marianne! Az anyagiakat én állom, ezt már megbeszéltük, ez a minimum, te sokkal többet tettél, teszel!

Bocikáról már írni sem merek!

2009. júl. 10. 23:43
Sajnálom szegény tigriskét.Remélem a kis elevenség megmarad.Érzelmileg neked is nehéz lehet feldolgozni a három kis cicus elvesztését,de vigasztaljon a gondolat,hogy "elevenke"még él.Nélküled lehet már ő se lenne.Tudom vigyázol rá nagyon ezért sok sikert kívánok neked,és várom mielőbbi jelentkezésed a jó hírekkel.
2009. júl. 10. 23:30

Sajnos ma elkellett altatni a Tigriskét.:(( Délután 2kor még szépe evett. 17kor már nemtetszett . Doki azt mondta,hogy összeomlott a hőháztartása. Elmondtuk,hogy sajnos kevés anyatejet tudtak enni ,mert volt ,hogy a cicamama csavargott. És amíg a mamaájuk élt akkor sem jutottak rendesen anyarejhez. Erre a doki azt mondta,hogy ez a baj.Mert imunrendszerük nemtudott erősödni.Első héten nagyon fontos lett volna nekik az anyatej.Utána már nagyobb esélyük van életben maradni.(Egész héten csak dokihoz jártunk velük,csak mentsék meg életüket...Nemérdekelt,hogy mennyibe kerül,de segítsenek rajtuk. Volt olyan doki aki nemkért el 1 ft-ot sem,még a szuriért sem. Hülye megérzésem volt szerdán,és tessék bejött. Olyan érzés kerített hatalmában,hogy a Tigriske sem marad meg,csak a legkisebbik. Aki a leg gyengébb és a legkisebb volt az alomban.Teljesen padlón vagyok.Mindent megtettem és tessék,ez van. Minden éjjel megetettem őket, melegen tartottam.Most is az 1 kis árvát. Lámpa melegíti helyét ,alatta vastag szivacspárna van,plussz szörmés cicatakaró. Roxykám is melengeti,szinte átölelve alszik vele.Eltünik a nagybundájában a picurka.Harcos Bocikának hívom,mert hétfő éjjel olyan állapotba volt,hogy azt hittem neméli meg a reggelt. És Ő az aki elevenen most elvenen ficánkol Roxymon,és a hozzá betett plüsskutyuson. Betettem hozzá a puha plüsskutyámat,mert amikor nincs nála Roxym akkor legyen mihez bújnia. Én nem akarom fogdosni,mert az sem tesz jót neki.


Már csak akkor írok ide amikor már ott vagyunk,hogy szépen eszik magától. Rosszhírtnemszeretnék már közölni.:(((

2009. júl. 10. 14:54
ennek a hirnek nagyon örülök.meg mindig sokat gondolok rátok
2009. júl. 10. 13:03
Legkisebbik már szépen eszik újra.Tesója is,de ő nagyon mohón eszik és orrán is jönki a tápszer. Minden etetésután prüszköli ki a tápszert. Ha kislyukat teszek a cumira akkor nemjön a tápszer.Ha kicsivel nagyobbat akkor meg nagyon mohón tudja megint szivni.Minden etetés után 10 percig prüszköl. Most lett véve orrszívó és orrcsep ami a bébiknek való.Ezt ajánlotta a doki. Megnézettem,és tüdeje tiszta,csak az orra szürcsög a tápszerztől.Lett véve másik cumisüveg és most az egyikből amin picit nagyobb lyuk van a legkisebbik eszik,mert ő nemfogadja el az új cumit.Az új cumisüvegből meg a kis mohóka kap enni. Azon kicsivel kisebb a lyuk.De nyugiba vannak evés után.
2009. júl. 9. 21:14
Mi lett a kiscicmókkal???
77. ac808a6b30 (válaszként erre: 76. - 62cc0f78ae)
2009. júl. 8. 13:52
Pont 2 hete szerda reggel születtek.
2009. júl. 8. 13:11
:((( Szegény cicuk... Most mennyi idősek?
2009. júl. 8. 12:11
Mindegyiknek igaza van aki azt mondta nagy fába vágtátok a fejszét.Hiszen nagy oda figyelést és gondoskodást igényelnek.De ha a cicusok is szeretnék akkor sikerülhet a dolog.Szorítok nektek és a cicusokért szorítok ne legyen velük gond.
74. ac808a6b30 (válaszként erre: 73. - Gonoszdi)
2009. júl. 8. 11:47

Szegény Roxyka, gondoltam, hogy ez lesz.

Az a tápszeres dolog meg úgy volt, hogy itt maradtak ezek a cicák, még sosem volt kiscicám, főleg nem anya nélkül. Így 1-2 telefonálgatás, itteni segítségkérés stb. után a nővérem nagy cicájának maradt ilyen tápszere (Perdi-ha jól emlékszem- újszülött cicatápszer-, amíg nem volt, addig gyorsan szereztünk kecsketejet, 2 napig azt kaptak, és szerették. Megjött a tápszer, átálltunk arra, mondván, abban biztos minden vitamin van, ami kell, azt írták rá.

Majd amikor Mariettéhez vittem őket, ugyanilyen

tápszert vettem eledelesnél, hogy ne Mariette gondja legyen ez is, na ez nem tetszett nekik, attól félünk, valami feketepiaci hamisítvány volt.

Persze az is lehet, véletlen egybeesés, hogy pont akkor kezdtek gyengülni, amikor fel kellett bontani az újat.

Remélem, ez a 2 kicsi megmarad, Mariette, előtted meg le a kalappal!

A kecsketej, meg még mindig itt van nekem lefagyasztva jégkockának!

2009. júl. 8. 11:03
Mert a tápszer ajánlottak anno az én kismacsekjaimnak is. Mi dokink mondta,hogy kevesebb tápszert tegyek a vízbe,mint amennyit előír.Kisbocika kapott megit szurit,de most vitamint is kapott. Tigriske is kapot gyógyszert szuriba. Holnap ismét gokihoz kell vinni. Köszi,nagyon rájuk fér a siker. Én mindent megtezek,most rajtuk áll,hogy erösek legyenek. Már a 3. doki mondta,hogy nagyfába vágtuk a fejszét.Én nemadomfel,és remélem a megmaradt 2 cicus sem.Megsirattam a 2 gyönyörü fehér cicust.Roxym is hiányolja őket.Keresi,és a megmaradt 2t mindig elakarja dugni,nehogy ők is eltünjenek.Nemérti,hogy hovalettek a többiek.
2009. júl. 8. 10:17
Sajnálom a két kis cicát.Miért tápszerrel eteted?Az igazi tej jobb neki.Az mindegy hogy háztól hordod,vagy boltból veszed,a nedvesség tartalma nagyobb mint a tápszeré és nem kell vizet pótolni mellé.Sok sikert
2009. júl. 8. 08:02
Sajnos 2 hófehér cicus eltávozott.(((Délután ellettek vive másik dokihoz (hozzá szoktuk vinni a mi macsekjainkat és a kutyust),mert nemtetszett a 2 kis fehér sem. Ő egyből azt mondta,hogy az egyik fehér vízfejü .Pedig olyan szépen fejlődtek,ettek. Szomaton este kibontottam a 2. doboz tápszert,és vasárnap még úgy ahogy ettek belőle,de hétfőn már nem angyon akarták elfogadni. Nemgondoljátok,hogy esetleg nem-e a tápszerrel volt valami?:(Tegnap vettem másmilyen márkáju tápszert,nem merem a másikat adni nekik. Dokink mondta ,hogy adjak nekik párcsepp cukrosvízet.Amúgy meg marhajó.Ahány állatorvos látta a piciket mind mást mond.Roxym teljesen megvan zavarodva,hogy kevesebben lettek a picik.Most meg elakarja dugni a többieket.Fél,hogy a többiek is eltünnek. Remélem több rosszhírrel nemjövök,csak jóval.
2009. júl. 8. 01:00

remélem a pici bocika helyre jön és nem lesz baja.

Az orvosnak nincs igaza inkább azt mondhatta volna mind meg marad.Így mondott volna igazat egy kis prüszkölés természetes náluk szerintem mivel mesterségesen van etetve egy kis tej mehetett az orrába véletlenül is.Ha folyik a pici orra kamilla teába márts vattát és takarítsátok naponta többször is.RENDBE FOG JÖNNI!

2009. júl. 7. 12:31
Jaj szegény... Bízzunk benne, hogy nem lesz semmi baja!
68. ac808a6b30 (válaszként erre: 67. - 62cc0f78ae)
2009. júl. 7. 12:06

Hajnal 2-kor írt Mariette levelet, hogy furcsán (szájon) veszi a levegőt, és nem akar enni, prüszköl.

Egyébként is ő volt a legkisebb amikor még velem voltak, de a legügyesebb, és nem evett kevesebbet mint a többiek!

Most vitte Mariette orvoshoz, antibiotikumot kapott, és azt mondta a doki, örüljön, ha 1 is életben marad, általában el szoktak pusztulni.

Holnap viszi vissza.

Én azért remélem, hogy csak félrenyelt.

2009. júl. 7. 09:06
Mi baja?:(
2009. júl. 7. 07:39

Drukkoljatok Bocikának!


Gonoszdi mondta, hogy nincs jó bőrben szegényke, ma megy orvoshoz, remélem, nem kell elaltatni!

2009. júl. 3. 17:07
Nem 1 kiscicánk volt. Perzsacicámnak éppen kicsinyei voltak amikor bélgyulladást kapott új táptól.Gyógyszerek miatt azt tanácsolta a doki,hogy ne engedjük szoptatni,inkább etessük tápszerrel. Persze a mamacicának megvolt a baja,és nemvolt ereje gondoskodni a picikről.Én vettem át a gondozásukat. Igaz ők 2 hetesek voltak akkor,nem ennyire picik.De lényegében ugyan ezeket végig csináltam velük,mint ezekkel a picikkel. Akkor nem volt pót mama aki mosdatta ,és melegítette volna őket. Most ezeknek a picurkáknak van pótmamájuk is.:)
2009. júl. 3. 12:26
Gratulálok,látom tényleg értesz hozzájuk most már csak nyomon követem a fejlődésüket és nem okoskodok.De ha valami gond lenne velük szívesen segítek tanáccsal.De ne legyen semmi gond.Sok sikert!
2009. júl. 3. 11:19
Nem óra szerint etetem őket,ahogy éhesek. Gyerekeimnék sem úgy volt ahogy védőnő mondta,vagy a gyerekorvos. Amikor éhes volt akkor kaptak enni.Ha tovább aludtak akkor később kaptak enni.Cicáknál is ugyan így van.Ha többször igénylik a kaját akkor többször kapnak.Mert ugyebár lehet,hogy elötte nem evett eleget,és hamarabb megéheznek.Ma pl. többször igényeltek kaját.Nyafiznak akkor feneküket nedves vattával megtörölgetem,aztán jöhet a kaja. Utána kis simogatás,babusgatás,és vissza a helyükre a pótmamához aki szintén végig nyalogassa mindet. Imádnak pótmamájukon aludni,vagy hozzábújva.:) Éjjel 3:15kor volt etetés,utána kétkezemközt megnyugodva elaludtak.Pótmamát kitettem szobámból,mert elakarta dugni a piciket ablak alá. Ott nem kényelmes a piciknek. Köldökcsonkjuk szépen leesett mind a 4nek.Abból már baj nemlehet.:)
2009. júl. 2. 23:40
Aranyosak nagyon együtt a cicusok.és szépen fejlődnek az látszik.Mint írod elég nyugodt cicák.Majd ha kinyílik a szemük akkor indulnak meg igazán.Nekem akkor kellett csak figyelnem rájuk mert mire vissza tettem a helyükre már kint is volt az eleje.A végén már kis "udvar" részt kerítettem le nekik a lakásba ahol mocoroghattak.A cicusokat nem szoktad kelteni,hogy egyenek ugye.Felkelnek maguktól ha üres a pocak.Nem óra szerint esznek,hanem ha éhesek?Vagy már kiismerted őket gondolom.
61. ac808a6b30 (válaszként erre: 60. - Gonoszdi)
2009. júl. 2. 15:44

Vagy ha megyünk, viszek pendrive-t.

Lehet, hogy már nem menne, de én úgy törölgettem a végbelüket, hogy ahogy másztak, odatettem a fejükhöz, így belemásztak a behajlított tenyerembe, aztán ahogy sárgult a vatta, teljesen elernyedtek benne, megnyugodtak, mintha aludtak volna, na persze közben ment a nyávogás a kajáért.

Mennem kell, sziasztok!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook