Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ma fogtam a kezembe egy Maine Coon macskát. Rokonomé. Csak... fórum

Ma fogtam a kezembe egy Maine Coon macskát. Rokonomé. Csak... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
31. xochipilly (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 5. 13:37
Kiállításon már sokszor láttam Maine Coon-t :) Tuxedo (fekete-fehér) mintás kandúrt is, aki gyönyörű szép volt, kár, hogy nem lehetett megsimizni. Tényleg óriás termetű cicák, már kb. 6 hónaposan akkorák mint egy kifejlett házimacsek, ha nem nagyobbak.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Enissa)
jan. 5. 06:05
Képen láttam eddig. Gondoltam túlzás. De nem az, tényleg mint valami nagynacska.
29. xochipilly (válaszként erre: 28. - Timycat)
jan. 4. 19:35
😄 El tudom képzelni azt a fejet és a vele járó audovizuális "élményt" 🤣
28. timycat (válaszként erre: 27. - Xochipilly)
jan. 4. 18:59
Nagy dumás a sziámi és képzeld volt hogy diétáztatnom kellett, volt/van egy "csepp" feleslege, egy felháborodott, éhes sziáminál nincs rosszabb.
27. xochipilly (válaszként erre: 26. - Timycat)
jan. 4. 18:56

A sziámikban van valami ijesztően gyönyörű, tényleg nagyon okos tekintetük van és csodaszépek is 😊 Viszont állítólag be nem áll a szájuk, folyamatosan mondják a magukét. Szerintem ezt annyira nem tudnám tolerálni 😄

A személyes kedvencem viszont már régóta a snowshoe (hócipős) ami a sziámi véletlen "mutációjából" keletkezett 💗

jan. 4. 18:50

Szeretem a macskákat, de valahogy a Maine Coonok sosem vonzottak.

Van tenyésztő ismerős, lehet nála van a baki, de az ő macskái sötétek mint az éjszaka. Anno a briteket is épp ezért nem csíptem. Abból volt 2. A himalàjaim pedig tuti értelmi fogyatékos volt, teljes K.O. volt, ő abból élt hogy szép és bújós.

Lehet a nagy testtel jár a rövid ész? 🤷‍♀️

Bezzeg a sziámik, a miénk tényleg csak nem beszél, 2 éves gyerek szinten van az tuti. Anno teljes értékű játszótársa volt a gyerekemnek. Más sziámi gazdiktól is ezt hallom, nyilván nem sakkozni akar velük az ember, de hogy ők a macskáknál külön kaszt. Igaz van ehhez egy igen nehéz személyiségük is. Rettegnek is tőlük az állatorvosok 😂.

A ragdollom sem ostoba, de a sziámit nem éri utol agyilag, ellenben ragdollhoz képest utálatos, dráma királynő, erőszakos személyiséggel, de imádat van felé, egyébként ő a legfiatalabb és a főnök itthon.

A házi macs pedig csak úgy elvan, ő jól kijön mindenkivel, jó arc, neki a 11 is páros.

25. xochipilly (válaszként erre: 24. - Enissa)
jan. 4. 18:24
Nyilván te is félnél egy nálad kétszer nagyobb, robusztus lénytől, pláne ha pofozkodik is 😕 szegény kutyus...
24. Enissa (válaszként erre: 20. - L.luiselotte)
jan. 4. 17:53

Nekem már nem kellene, nem a legkedvesebb cicám volt.

Nagyobb volt a mancsa a törpesnaci lábánál 2x, és ha szegény kutya a közelébe ért, csak úgy kopogott a kutya feje.

Lehet a főcicád is veszélybe lenne. Ismerősnek is az első cicája menekült a maine coon elől állandóan. :/

23. libikóka (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 4. 17:49
Szerintem a macska választ,,nem csak úgy odamegy😊
22. Enissa (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 4. 17:49
És ahogy a mancsait egymáson nyugtatja fenségesen. Tényleg olyan, mint a nagymacskák.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Libikóka)
jan. 4. 17:36
Ez is. Fenséges látvány. Imádom a macskákat,de ilyet még nem láttam közelről. Milyen barátságos.Allitolag nem ilyen alapjáraton. Én leültem meginni a kávét, aztán tátott szájjal néztem hogyan került az ölembe.En voltam megilletődött.
20. l.luiselotte (válaszként erre: 19. - Enissa)
jan. 4. 14:08

Irigyellek !

Main coonban mi is gondolkodunk, csak félünk, mert a Picike ( jelenlegi főcica ) elég féltékeny és elég irigy , néha még a fiamra - ha olyan kaját tálalok fel, ami neki is jó tetszik.

19. Enissa (válaszként erre: 17. - De16c8f9e6)
jan. 4. 12:40

Teljesen igazad van, a házi cicák is kedvesek, gyönyörűek, bújósak.

Egy fajtatisztára ruháztam be, egy fekete perzsára 18 évig élt.

A többit kaptam, volt egy szibériai kék, leálltak a tenyésztésével a perzsa előtte ment a cicák örök mezejére,

Csodálatos kedves cica volt, állandóan a nyakamban feküdt, úgy vasaltam, mosogattam, locsoltam.

Ez már nem volt fiatalka, sajnos 4-5 évig élt nálunk, most van egy ragdoll szépségem, ő 1,5 éves volt, amikor ide került, őt a neten találtam, hogy elvihető , allergia miatt. Szintén egy bújós szeretetgombóc. A Maine Coon is itt ragadt nálam egy külföldi költözés miatt, megvették és akkoriban nehéz volt az utaztatása, itt maradt a csilliárdokba került cica.

18. Enissa (válaszként erre: 16. - Unom)
jan. 4. 12:30

Igen, és az igazi szépségekért, akár hónapokat is kell várni, van aki 1,5 évet vért, mert abból a tenyészetből akart cicát.

Tenyésztésre vásároltakról meg jobb nem is beszélni, mennyibe kerülnek.

17. de16c8f9e6 (válaszként erre: 16. - Unom)
jan. 4. 11:17
Soha nem lesz ilyen macskám akkor. Ez nekem már luxus kategória. :) De egyébként úgy különösebben nem is érdekel a minőség. Minden macska szép amelyiket jól tartanak.
16. unom (válaszként erre: 14. - De16c8f9e6)
jan. 4. 11:14
Szerintem ennyiről indulnak az árak.
jan. 4. 11:12
Az enyém pont ilyen volt. Csak rövidszőrű.
jan. 4. 11:11

Ez de gyönyörű már.😍 Elfogadnám. De ezek tényleg ilyen árban vannak? :O


[link]


(Bocs a linkért. Ha nem lehetett volna berakni.)

13. Myra
jan. 4. 11:09
Népszerű fajta. Én is szeretem.
12. libikóka (válaszként erre: 10. - Enissa)
jan. 4. 11:05
Azért ezt úgy látom ahogy ez nagy gyönyörűség becsobban hozzád:)))
11. xochipilly (válaszként erre: 10. - Enissa)
jan. 4. 11:03
De cuki :) Praktikus, ha egy ilyen nagy cica szeret pancsolni, gondolom, a fürdetéssel se volt gond :)
10. Enissa (válaszként erre: 9. - Xochipilly)
jan. 4. 10:42
Mert szeret pancsolni, a miénk állandóan az ivóvizét is csapta a hasa alá. Ha fürödtem volt, hogy beugrott a kádba, nem maradt benne, csak megmártózott, tehát innét eredhet a mosómedve elnevezés.
9. xochipilly (válaszként erre: 5. - Vigyefene)
jan. 4. 10:08
A hatalmas patkányok "körberöhögték" a normál méretű cicákat, azért tenyésztették ki a fajtát :D Maine államban, a coon-t mondjuk nem nagyon értem honnan lett, elvileg a racoon (mosómedve) szóból.
jan. 4. 09:13
Rákerestem. Hú de gyönyörű, tényleg! Olyan füle van mint egy denevérnek. :) Hatalmas állat. Szép nagyon.😍
7. Enissa (válaszként erre: 4. - De16c8f9e6)
jan. 4. 09:11

Inkább hosszúkás az orra. Nem mondanám kereknek a fejét, a fülén pamacs van, legalábbis a legtöbbnek, szép nagy.

Kerek a perzsa, a csincsilla perzsa pofija.

6. libikóka (válaszként erre: 4. - De16c8f9e6)
jan. 4. 09:04

Tehát épp más:DD

Inkább kicsit olyan mint egy hiúz.

5. vigyefene (válaszként erre: 4. - De16c8f9e6)
jan. 4. 09:04
Patkányirtásra tenyésztett.
jan. 4. 09:02
Ez az a hosszúszőrű? Nagy kerek feje van. Pont mint az enyémnek. Csak neki rövid szőre volt.
3. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 4. 08:57

Nekem volt is, 14 kg-osra nőtt meg.

A vize is kádban volt, mert állandóan pancsolt. A gyerekekért odáig volt, a felnőtteket kevésbé szerette.

A rokonságban is volt, ott pont fordítva "üzemelt", a gyerekeket kimondottan utálta, 1,5 évesen muszáj volt nekik elajándékozni, akkora veszélyt jelentett a gyerekekre. Csak, ha elmentek mellette harapott, karmolt.

Gyönyörűek, de nem a legkedvesebb cicák. Természetesen a kivételek meg erősítik a szabályt.

jan. 4. 07:19
Szerintem is gyönyörűek a Maine Coon-ok. Nem volt túl nehéz a cicc? 🤭 Kiállításokon láttam jó párat, átlagban kétszer-háromszor nagyobbak mint egy házimacska 😊 (mert eredetileg patkányfogásra tenyésztették ki őket)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook