Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Maine Coon cicák fórum

Maine Coon cicák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2011. aug. 18. 23:01
A kicsi most 4 hónapos 3és fél kiló.Örült pajkosság,nagy testben,repül minden mindenhonnan.Az első cicánkat olyan könnyen megneveltük,de a kicsi ha nem látjuk mindenhova fölugrik,és lepöcköli a tárgyakat.Szóval nem egyszerű,viszont végtelenül kedves bújós,nem tudok rá haragudni.Éjszaka arra ébredek,hogy nehézlégzésem van...erre kiderült,hogy csak a macsek alszik a mellkasomon:-)
2011. aug. 18. 22:56
Sziasztok!Két cicám van ,az elsőt is maine coonnak vettük,de menet közben derült ki,hogy mégsem az,a második már tenyésztőtől van.Imádjuk őket!
53. Anitaaa03 (válaszként erre: 51. - Deann)
2011. aug. 12. 15:54
sok örömet a cicához
52. Borzoska3 (válaszként erre: 51. - Deann)
2011. aug. 9. 20:44

Gratulálok a macsekhoz!

Nekem egy 7 éves ezüst cirmos ex kandúrom van, ez a fajta egyszerűen imádnivaló. Most már közel 10 kg, de egyáltalán nem kövér - csak egyszerűen hatalmas.

Gyerekkorában imádott pacsálni, az ivótáljában minden földön "felejtett" zoknit stb. akkurátusan kimosott :) állandóan állt a víz a földön. De neki mindent szabad - elkényeztettük.

Mostanában is gyakran előfordul, hogy ha kimegyek a mosóba, jön utánam és egyszerre végezzük a dolgunkat :) Ő az almostálon persze.

51. deann
2011. aug. 6. 23:08
na már meg is van a kiscica egész jó áron ismerőstől. eddig pisilős kakilós probléma nem volt vele, viszont úgy vettük észre, hogy egyedül nem mer bemenni a fürdőbe az alomhoz... addig nem pisil/kakil amíg valaki nincs bent a fürdőben. na most hétfőn reggel fél7től este 7ig egyedül lesz...érdekes lesz :S
2011. júl. 26. 14:18
Én tőlük vettem, törzskönyvvel: [link]
49. Anitaaa03 (válaszként erre: 48. - Deann)
2011. júl. 25. 11:34
apróhirdetésekben van bőven csak sajnos horroráron
48. deann
2011. júl. 14. 20:29

Sziasztok!

Esetleg valaki tud eladó maine coon kiscicát?? Nagyon szeretnénk egy ilyen "apróságot" :)))

47. Anitaaa03 (válaszként erre: 46. - Kutykurutty3)
2011. júl. 6. 09:58
ugyan ez volt a perzsa cicám pedig neki is volt kaparó fája igaz nem picikorától de azért tudta h van de az ágyakat jobban szerette én mondjuk nem bántottam csak erélyesen rászóltam de olyankor tudta h nem kéne mert el is szaladt mindig de aztán legközelebb megint csinálta azóta vettünk a nappaliba új ülőgarnitúrát és hát ha azt szétkaparná:S
46. kutykurutty3 (válaszként erre: 45. - Pocokfarok)
2011. júl. 6. 07:19
Ezt én is kipróbáltam, újság illetve víz, mármint ilyen spriccelőben, ugyanis ha érsz oda időben, nem azonnal kapja, csak méterekkel arrébb, akkor nem tudja mi van. De semmi hatás. Ugyanúgy, nap mint nap megcsinálja, gondolom ha nem vagyunk ott, még élvezetesebb:(
45. pocokfarok (válaszként erre: 44. - Kutykurutty3)
2011. júl. 5. 18:35
A szonyeg kaparas nalunk nem problema, viszont ha butort kaparnak, az igen. Mar kicsi koruk ota, ha a butorokat kezdtek tonkretenni, mindig suhintottunk egy osszetekert ujsaggal a kis seggukre. Nem mondom, hogy sosem probalkoznak meg vele ujra, de mikor mar latjak, hogy tekerem az ujsagot, akkor azonnal odebb allnak. :)
44. kutykurutty3 (válaszként erre: 43. - Pocokfarok)
2011. júl. 5. 17:35
Na az engem is érdekelne, hogy hogyan, mert nekem már sok cicám volt, szóval nem vagyok kezdő. Viszont ez a típus, olyan egoval rendelkezik, hogy semmit nem lehetett eddig tanítani neki. Kikér magának mindent. Van külön kaparófája kiskora óta, de csak akkor kapar rajta, ha arra jár, ha máshol jön rá a kaparhatnék, akkor ott keres valamit, bútor, szőnyeg.....
43. pocokfarok (válaszként erre: 42. - Anitaaa03)
2011. júl. 5. 15:54
Meg kell tanitani ra, hogy a butorokon valo koromelesites tilos! No meg be kell szerezni nekik egy kaparofat es szinten megtanitani nekik a hasznaltat. :)
2011. júl. 5. 15:00
sziasztok nagyon édesek ezek a cicák nekem is minden vágyam egy maine coon kandúr remélem 1x sikerül össze spórolnom rá bár az nem most lesz 100-150ezer nem kevés szörnyű hogy ilyen magas ára van:(addig is gyönyörködöm a képekben:).amúgy le lehet őket szoktatni a bútorok kaparászásáról?mert régebben volt egy perzsacicám lakásban és ő bizony szerette élesíteni a körmeit mindenhol:S
2011. jan. 13. 06:54
Én sem láttam még kiesett fogat, de nekem is mondták, hogy kipotyog, úgyhogy lehet.
2011. jan. 12. 15:00
Most talaltam a cico mellett egy fogat. Mikor nyujtozkodott leesett a hatarol a szonyegre. Azthittem eloszor hogy egy kosz darabka ami beleragadt a szorebe es megneztem jobban, egy fog volt. Marmint tudom hogy ez normalis, cserelodnek a fogai, de azt nem gondoltam hogy meg is fogom talalni a kis fogat. :S Ez normalis? :$ Sose talalkoztam meg cica foggal ...
2011. jan. 12. 10:28
En azert veszek neki valamit, kiprobaljuk. :)
2011. jan. 12. 07:45
Látod? Meg fogja szokni, úgyhogy no para:)A hámot nem tudom, az enyémnek vettünk, de nem használtuk sosem.
2011. jan. 11. 23:13

Idokozben hazaertunk az indulasi pontba. :)Nagyon aggodtam, hogy megint be fog panikolni szegeny cica. Kezbe vittuk le a kocsiba, remegett szegenykem, az olembe ultettem es fogtam a ket kis labat hogy ne birjon elmaszkalni az autoban, beszeltem hozza, nyugtatgattam. Egyszer lihegett csak, de rovid idore szerencsere. Utana teljesen lenyugodott, el is aludt, nyujtozkodott nagyokat. Meg is lepodtem rajta. :) Bar most apa vezetett. Apa ugy vezet hogy a kocsi az uton marad, anyaval pedig repul az auto, mintha rallizna. :D Talan ezert is tudott a cica nyugodni a kocsiba, mert nem dolt jobbra balra a kanyarokban.

Szerinted ha veszek neki hamot az ilyen utaztatasokra az jo lesz? :$ Azert kerdem mert akkor "szabadjara" tudom engedni a kocsiban, de megsem kell attol felnem hogy a pedalnal kot ki, de megis van egy kis szabadsagerzete. :$

36. pocokfarok (válaszként erre: 35. - Kutykurutty3)
2011. jan. 10. 09:49
Az o kedvence egy pecabot, imad vele jatszani, azt szoktuk berakni neki, de nem hasznal semmit. :( Legalabbis tegnap nem hasznalt. :( De ma mar jol van teljesen. Tegnap meg picit beszamithatatlan volt, nem akart se velem se anyuval aludni, vegul 2 ora fele bevittem a szobamba es mellem fekudt, igy picit megnyugodtam en is. :)
35. kutykurutty3 (válaszként erre: 34. - Pocokfarok)
2011. jan. 10. 07:07
Hát várhatóan sajnos igen, ez lesz, de majd megszokja, beszélj hozzá, meg simogasd közben, meg tegyél be neki olyan dolgot, amin rajta van az "otthon szaga", én beleteszem a fekvőszivacsát, meg egy rongyot, amit még az alomból hozott, azt sosem mosom ki.
34. pocokfarok (válaszként erre: 33. - Kutykurutty3)
2011. jan. 9. 20:49
Csak olyan szornyu volt latni. :( Es 2 nap mulva megint utaztatni kell a cicat, mert hazautazunk. :( Es felek hogy megint ez fog tortenni vele :(
33. kutykurutty3 (válaszként erre: 32. - Pocokfarok)
2011. jan. 9. 18:24

Nyugi, semmi baj, sajnos így reagálnak az idegen környezetre, nem tudja mit fog történni, stresszhelyzetben így csinál, de semmi baj, folyton érezze, hogy ott vagy, beszélj hozzá, nyugtasd (bár a macskákat nem lehet megnyugtatni), és egyszer már majd nem fogja csinálni.

A mienk is ezt csinálta mindig mikor vittük az állatorvoshoz, de ő is megnyugtatott, hogy ez nem baj, csak stresszel. MOst volt az első út az orvoshoz úgy, hogy nem lihegett, de folyton nézett fel rá, hogy ott vagyok-e még mellette, nagyon érzetem, hogy bízik bennem, és ezért nem fél.

De a tied még pici, nyugi majd megtanulja:)

2011. jan. 9. 16:45

Hat gyonyoru a te macsekod is. :) Az a buszke pofa ... :)


De most figyelj. :( Szornyu dolog tortent. :( Ugye emlitettem, hogy 2 helyen elunk, es most egyik helyrol a masikra vittuk a cicat. Betettek a kis boxba, autoba ultunk, az olembe volt a cica boxostol, anyu meg vezetett. Mindig dugtam be neki az ujjam meg simogattam az orat, de egyszer csak azt vettuk eszre rajta, hogy nagyon nagyon dobog a szive meg liheg tatott szajjal mint egy kutya, meg izzadt a mancsa. :S Pedig mar volt utaztatva nem is egyszer ... Vizeztem a tenyerem es probaltam lehuteni a pofijat, de nem hasznalt semmi. Aztan kiengedtem es hatra ultem vele a hatsoulesre ... Nagyon kapkodta egesz uton vegig a levegot ... Azt hittuk hogy ottmarad, elpusztul. Nem is mertuk visszarakni a boxba arra az idore, amig felhozzuk a lakasba, hanem kezbe hoztuk fel. Remegett vegig a kezunkben. Ugyan mar kutya baja, ugral, maszik, csuszkal a csempen, eszik, iszik ... de nagyon megijedtunk. Lehet hogy felelmei vannak a boxszal kapcsolatban, mert mikor kapta a csipjet, akkor abban a dobozban nyavogott keservesen meg szedult, amig el nem aludt az altatotol. Holnap megyunk az allatorvoshos, szurit kap, es majd megkerdezzuk hogy ilyenkor mit erdemes tenni a cicaval. A szivem szakadt meg erte, szornyu volt igy latni. :(


Nalunk meg kulonosebb nagy kart nem tett a cica, kiveve ma. Levert egy viragcserepet a nagy feszkelodesben. :) De nem lehet ra haragudni. :)))

2011. jan. 7. 06:39
NA tettem fel fotót, az egyik kesztyűs.
2011. jan. 7. 06:31

Most néztem csak meg a cicád. Hát gyönyörű. Most még a farka is olyan vékonyka nem?

Még az jutott eszembe, hogy míg pici volt, mindent levert és összetört, lámpákat, csecse-becséket, díszeket, vázát, cserepet. Mert ugye mindenhova felment, és úgy ugrált, mint egy kiscica, hiszen korában még picike, de méretében ugye már ekkor is nagy.....úgyhogy nem tudom nálatok hogy van, de nálunk, mint egy gyereknél, mindent el kellett rakni, amit leverhet, lepiszkálhat stb. Virágot nemlehet az ablakba rakni, mert ha jön egy bogár, akkor leveri őket onnan a nagy vadászatban. De már megszoktuk így.

29. pocokfarok (válaszként erre: 28. - Kutykurutty3)
2011. jan. 6. 14:23

Majd en is leszoktatom errol, ha mar ketten maradok a cicoval. Egyelore egyutt alszunk, nehogy nyitva maradjon egy ajto es nagy felfedezesre induljon.

Hat ahol eddig elt ott kb 15 cica volt egy hazban, a testverei, az anyja ... meg sok sok ilyen nagy macsek. Lehet hogy tenyleg hianyoznak neki a tobbiek. :( De ugy szeretnem ha boldog lenne kozottunk es egy kiegyensulyozott, ontelt, buszke macska valna belole. :)

28. kutykurutty3 (válaszként erre: 27. - Pocokfarok)
2011. jan. 6. 12:49

Hát most már nem engedjük be a hálóba, de régen velünk aludt, csak minden tiszta szőr lett, így kb 1 éves volt, amikor kitiltottuk. Nehezen viseli, ha hiányzunk neki, ma is dörömböl az ajtón. Szó szerint. De nem engedjük be már.

Szerintem azért nyávog, mert hiányzik az anyukája, vagy akikkel eddig élt, de lassan meg fogja szokni.

27. pocokfarok (válaszként erre: 26. - Kutykurutty3)
2011. jan. 6. 11:42

Hat nagyon remelem. :)

De talan szegenykem ossze van zavarodva. Lentebb emlitettem hogy a batyam meg itthon el nem erdeli semmit, nehezere esik az udvari ajtot is becsukni. Ezert estenkent azt csinalom hogy behozom a cicaalmot a szobamba, a kajajat meg vizet es egyutt alszunk reggelig. De ugye o maszkal este, szaglaszik, nezelodik ... es meg sosem talaltam reggel pisit se semmit az alomban. Szegenykem nyavog, azhittem ehes, adtam neki hamit, bele se szagolt. Nyavog, nyavog, le fol maszkal ... kivittem neki az almot a szobambol a megszokott helyere, bedugtam a kis fejet az ajton es egybol rakapott. De a szobamban nem talalta meg, csak a folyoson mikor bedugtam :S Igazabol ezt nem ertem miert van :(

De tan majd lassan elmegy a tesom Pestre es szabad teret kap a cica, nem kell bezarkoznunk estere. :)


Ti hogy alszotok? Az en cicam meg van sertodve ha nem engedem az agyra, igy kenytelen vagyok vele aludni hatalmas dorombolas kozepette. :) Van mikor reggelente ebreszt, pofozgat meg dofkod a fejecskejevel a reggeliert, de egyre kezd leszokni rola. :)

26. kutykurutty3 (válaszként erre: 25. - Pocokfarok)
2011. jan. 6. 11:27

Majd újra megtalálja. A maine coon nagyon okos, bárki bármit is mond.:)

Amikor az én cicámat megműtötték, még ébredezett otthon az altatásból, és alig bírt felkelni, de elvonszolta magát az alomig, és belepisilt. De nem is bírt normálisan pisilni, a szőre mindenhol olyan lett, de mégis benne volt a kontroll, hogy az alomig el kell menni.

Úgyhogy ne aggódj, megtalálja:)

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook