Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Eltünt cicák, kutyák gazdái beszélgessünk fórum

Eltünt cicák, kutyák gazdái beszélgessünk (beszélgetős fórum)


1 2 3
74. Suesue (válaszként erre: 73. - Bnedora)
2012. okt. 26. 10:05

Köszönöm a jeleket, és a gyors reakciód.

Nagyon jól esett.

Örülök, hogy visszajött.

73. bnedora (válaszként erre: 72. - Suesue)
2012. okt. 26. 00:39
Így már értem, azt hittem a kutyus harapta meg. Sajnos, a cicák nagyon csavargóak, ez ellen nehéz tennünk, max. vigyázni kell nagyon, hogy ne lógjanak el. Nekem már nagyon sok cicám veszett el.
72. Suesue
2012. okt. 26. 00:34

Az állatorvos azt mondta, hogy összeverekedhetett egy másik cicával, és akkor haraphatta át.

Próbálta a mancsával elmozdítani, de nem sikerült.

Próbáltam én is, de nem ment.

A felső metszőfoga átszúrta a bal felső ajak részt.

Betadine-on kívűl nem kell rá semmi a doki szerint.

Mire odaértünk már csak vérzett, és a foga sem volt benne az ajak részben.

A baj az, hogy menne megint, pedig már kasztrálva lett, és mégis. :(

Chip van benne, de féltem.

71. bnedora (válaszként erre: 70. - Suesue)
2012. okt. 26. 00:27
Örülök, hogy visszament a cica. De nem értem, mi lett az ajkával. Remélem, nem lesz semmi baja.
70. Suesue
2012. okt. 25. 21:06

Elvittem állatorvoshoz, mert a felső ajkát átharapta, mire odaértünk, már nem volt benne a foga.

Le betadinozták, kapott bolhaírtót és már minden rendben. :)

69. Suesue
2012. okt. 25. 19:18

Ebben a pillanatban visszajött!!! :)

A kutyám úgy csinált, mintha ki akarna menni, és besétált a cicám.

68. Suesue
2012. okt. 25. 19:15

Korábban pórázon megmutattuk neki a kertet, de az állatorvos szerint nem jó, ha kijár ezért nem csináltuk többet.


Eléggé csavargó típus sajnos, többször próbált lelépni, de eddig a kapunál el tudtam kapni, most viszont leugrott a lépcsőről, és hátrafelé vette az irányt.

67. Suesue
2012. okt. 25. 19:11
A kertbe szaladt hátra, de sajnos hosszú a kert, és még van itthon 2 cica, ahogy bezártam az ajtót azonnal mentem, de már semmit nem láttam.
66. bnedora (válaszként erre: 65. - Suesue)
2012. okt. 25. 19:08
Hová szökött ki?
65. Suesue
2012. okt. 25. 19:01

Sziasztok.


A benti házi cicám kiszökött, előkerülhet?

Kasztráltattuk, de így is mindig ki akart szökni, és ma sikerült neki.

Utána mentem, de már sötét van, és nem találtam.

Kivittem a kedvenc kajáját zörgettem, de semmi.


Jól esne egy-két bíztató szó.


Üdv: Suesue

2011. okt. 21. 22:11

Sziasztok.

Még mindig nincs hír a cicákról:(

63. 171925f409 (válaszként erre: 62. - Zorkusz)
2011. okt. 20. 08:42

Nálunk pl. a szomszéd csúnyán ordít a kutyával szidja ha kikapar valamit a másik szomszéd lapáttal verte a kutyáját:(a harmadik szomszédnál éve óta megvan kötve egy puli kutya max fél évente 1 szer van elengedve én sem tudnám megkötve tartani a kutyámat akkor minek kutya azért, hogy egész nap kikötve legyen egy 1 m-es lánchoz egy hordó mellett?:(((((

Hát sajnos nincs hir a cicákról tudtam én van elvitték van egy kutya megfogta öket mivel a mi kutyánktól se félt igy lehet a másiktól sem azt már nincs is a környékben hanem valamelyik konténerbe van:(((((

62. Zorkusz (válaszként erre: 61. - 171925f409)
2011. okt. 19. 23:32

Sokan nem ernek ra ilyenekre?


Akkor azok ne tartsanak kutyat!Ilyen egyszeru.Amugy meg az embernek arra van ideje,amire szakit.Es az alap dolgokat,pl behivas,szobatisztasag,porazon szepen kozlekedes par honap alatt meg lehet tanitani egy kutyanak.Ami ha mar az ido fuggvenyeben nezzuk,par honap enegria raforditassal,10-15 evre lesz egy normalis kutyank,akit nem "kell" verni,ordibalni vele stb,mert megtanitottuk neki,hogy hol a helye,mit szabad es mit nem.Nem olyan ordongos dolgok ezek.


En se keszen kaptam a kutyamat.Az enyem most mult 1,5 eves,es a fontos dolgokat mar mind tudja.Par kinlodos jutalom falatozos honap alatt tanultuk meg,sok sok szeretettel,es soha nem verve!Es innentol nem kell vele kinlodnom,visszajon ha hivom,szepen setal porazon,nem rombol itthon...Nekem megerte ez a kis ido raforditas,mert "cserebe" van egy kiegyensulyozott,nyugodt kutyam,aki tud viselkedni.


Nem farasztalak tovabb ezzel a temaval,csak az elozoek miatt irtam le.


Van hir a cicakrol azota?

61. 171925f409 (válaszként erre: 60. - Zorkusz)
2011. okt. 14. 19:30

Én értem amit mondasz csak hát sokan nem "érnek "ilyenre és ha rosszat csinál a kutya vagy megkötik vagy megverik vagy odahúzzák és beleverik az orrát.. Általában ez a tapasztalat persze van azért más gazdi is mint amilyet leírtál de ritka aki ráér ezekkel foglalkozni.Persze ez csak az én véleményem

Na de aztán tényleg elkanyarodtunk egy kicsit.

Semmi sincs a cica téren ma is sétáltam és hívtam az utcákban járkálva de nincs válasz.Hát kitartóan várom mivel sok jó sztorit hallottam itt , hogy igen is elő bukkanhatnak

60. Zorkusz (válaszként erre: 58. - 171925f409)
2011. okt. 14. 19:09

Kar,hogy ezeken csak igy nevetgelsz,mert ezek nagyon is komoly dolgok.


Egy falkan beluli elet a bizalomra epul.Bizok a vezerben,mert o a legerosebb,legokosabb,leggyorsabb stb.

Nem felelembol kovetem,hanem azert mert bizok benne,a kepessegeiben,hogy o hozza a falka szempontjabol a legjobb donteseket.Ami nem onos erdek,hanem csapat erdek!!!Es azert kell a legjobbnak a csapat elen allni,hogy minden falkatag jol jarjon.Mindig legyen elelem,buvohely,es a csapat osszefogva megtudja vedeni magat, a vadaszteruletet,teritoriumat a betolakodoktol.


Az alarendeltseg nem egyenlo a felelemmel,hanem azt jelenti,hogy elismerem,hogy o a jobb,a legjobb a csapat elere.


Ezek a dolgok ugyan ugy mukodnek minden fajtaju kutyanal.Ez oszton,osi oszton.Ugyan igy van egy tacskonal,egy pit bullnal,egy kevereknel.

Max fajtan beluli adottsag kulonbsegek vannak.

Ha a kutyak a termeszetben elnenek nelkulunk emberek nelkul,akkor is falkaba rendezodnenek,es akkor is allna egy vezer a csapat elen.Es nem feltetlen a legagresszivebb,es meg csak nem is biztos,hogy him.Mindig az amelyik epp a legratermettebb.


Mindegy.Bonyolultabb dolog ez,mint sem par sorban le lehessen irni.

Aki megakarja erteni a sajat kutyajat,az utana olvas,tajekozodik,aki nem,az meg nem,es lerendezi annyival,hogy hulye kutya,meg rossz kutya,es kesz.

59. Zorkusz (válaszként erre: 57. - Bnedora)
2011. okt. 14. 18:51

Ha elfogadna falkavezernek,akkor engedelmeskedne a parjanak,meg neki is.Akkor nem lenne elszokdosos elrohangalas,mert egy falkaban a vezer szabja meg az iranyt.A kutyak a kozos setat kozos vadaszat kent elik meg.Ahol a vezer dolda felderiteni a kornyeket,az elelem lelo helyeket,es a veszelyzonakat.Ugyanezert van az is,hogy ez a kutyus "ratamad" ugat a szembe jovo kutyakra,mert ugy erzi az o dolga megvedeni a falka tobbi tagjat az idegenektol.


Mivel egy falkan belul a falkavezer donti el,hogy ki a barat az ellenseg,merre menjenek,ki milyen sorrendben eszik,hol alszik stb. A rangsorban alatta lévő falkatagok őt követik - tehát ha a kutya megfelelően van kezelve, akkor ő is így fog cselekedni.

Egy csaladon belul a kutya helyes esetben mindig csak a rangsor legaljan van.Elso a falkavezer pl apa,utana anya,gyerekek,es csak utana jon a kutya.Ami azt jelenti,hogy minden felette allonak engedelmeskednie kell!


Az hogy ne a kutya legyen a falkavezer,az a kutyanak is csak jo,az o erdeke is,mert sok viselkedesi zavar abbol alakul ki,hogy a kutya nem tudja kezelni a vezerseggel jaro felelosseget,streszt.Mert pl ha elmennek otthonrol a gazdik,akkor mar kikerulnek a vedelme alol,es aggodik ertuk amig tavol vannak,mert a vezer dolga megvedeni a falkatagokat,es ha nem latja oket,nincs veluk,akkor erre keptelen.


Ezt csak kovetkezetes nevelessel lehet elerni,veressel nem!Es ez osszetettebb dolog,amit egy farok behuzasbol nem lehet kikovetkeztetni,hogy akkor o az alarendelt,de ha a tobbi viselkedesi megnyivanulasat is figyelembe vesszuk,ugy mar osszeall a kep.

58. 171925f409 (válaszként erre: 57. - Bnedora)
2011. okt. 14. 10:21
Hát nekem tény hogy nem fogad szót igaz én nem is tudok olyan erélyesen rászólni de inkább a kutya féljen a páromtól mint fordítva:)Főleg egy Pitbull fajtánál:D
57. bnedora (válaszként erre: 55. - Zorkusz)
2011. okt. 14. 10:20
Nem hiszem, hogy a kutya félelmében húzza maga alá a farkát. Egyszerűen elfogadja, hogy az ember a falkavezér és ő az alárendelt. És ennek így kell lennie. Általában egy családban csak egy embert fogad el falkavezérnek, ezért van az, hogy másnak nem akar szót fogadni.
56. 171925f409 (válaszként erre: 55. - Zorkusz)
2011. okt. 14. 07:39
Persze én is így vagyok de a párom már csak ilyen:(
55. Zorkusz (válaszként erre: 44. - 171925f409)
2011. okt. 13. 22:22

Es az megis mire jo,ha fel tole a sajat kutyaja?

Az ilyen felfogassal nem tudok egyet erteni.

Azert veszunk magunkhoz egy allatot,hogy a lehetosegekhez kepest a legjobb eletet nyujtsuk neki.Nem azert,hogy rettegesben elje le velunk az eletet.

A szeretet,tanitgatas sokkal tobbre vezet.Az a kutya amelyik helyen van a rangsorban,es szeretettel,jutalmazassal van nevelve,tudja a falka szabalyait,szokasait az sose csavarog el,nem rosszalkodik,nem rag szet semmit se,mert szivesen engedelmeskedik.Ennek csupan annyi a titka,hogy be kell tanitani par dologra,ki kell mozgatni,jatszani kell vele.


En soha egyszer sem utottem meg a kutyamat,a parom se.Pedig sokat rosszalkodott kisebb koraban.Viszont jutalomfalattal,ugyeskedve megtanitottuk sokmindenre.Kiskoratol jarjuk vele az erdot,ahol szabadon van engedve.Es ha szolunk neki visszajon.Setanal nem huz porazon,szepen leul az uttest elott.Szora lefekszik,pacsit ad stb.

Tudja hol a helye,nem szemtelenkedik,nem kunyeral.

Ja,es mindig oriasi bizalommal,szeretettel van felenk.En barmikor ki tudom takaritani a fulet,szemet,feneket,fesulom,furdetjuk,fogatmosok neki,labat torlunk...Mikor beteg volt,kezbol megette a gyogyszeret.

Ezt mindet szep szoval,kis trukkozessel is el lehet erni.

Igaz ido,meg turelem igenyes,de cserebe van egy boldog,kiegyensulyozott kutyam,aki szivesen megcsinalja amit kerek tole(vagy parancsolok).


Kar bantani azt a szegeny kis allatot:(Abbol nem ert.

En legalabbis igy latom.

54. 171925f409 (válaszként erre: 53. - Reditta)
2011. okt. 13. 22:18
Én is megyek jó éjt:)
2011. okt. 13. 22:14
Én megyek, jó éjszakát mindenkinek!
52. 171925f409 (válaszként erre: 50. - Reditta)
2011. okt. 13. 22:13

Ez biztos.

Meg a kutya harapástól sem:(

51. csutkamano (válaszként erre: 47. - Zorkusz)
2011. okt. 13. 22:13
Ha valaki azt hiszi, hogy kidobták, és befogadja, nem biztos, hogy észre veszi a plakátot. De ha van neve, címe, akkor a jóindulatú ember tudja, hogy van gazdája, aki visszavárja.
50. Reditta (válaszként erre: 47. - Zorkusz)
2011. okt. 13. 22:11
Csak az a baj,h mérgezés ellen nem véd a nyakörv! :(
49. 171925f409 (válaszként erre: 47. - Zorkusz)
2011. okt. 13. 22:10
Igen csak jöjjön haza a 2 csavargó biztos ellátom nyakörvekkel.)
48. Reditta (válaszként erre: 45. - 171925f409)
2011. okt. 13. 22:10

:D:D:D

Akkor jóóóóóó!:))))))))

47. Zorkusz (válaszként erre: 39. - Csutkamano)
2011. okt. 13. 22:09

Sajnalom szegenyket.:(


Nekem 18 evig volt cicam.Az utolso par evet kinti-benti macska kent elte le.Sajnos beteg lett es el kellett altatni.Nagyon megsirattam.Azota kutyam van.Cicam talan majd oregkoromra lesz megint.


Ez is nagyon jo otlet,hogy a bolhanyakorvre rairni a cimet,telszamot.Olcso es praktikus.

46. 171925f409 (válaszként erre: 42. - Bnedora)
2011. okt. 13. 22:08
Jaj én is arra gondolok, hogy kutya intézte el vagy mérget ettek:(Csak az a fura, hogy 3 nap különbséggel tüntek el:(
45. 171925f409 (válaszként erre: 43. - Reditta)
2011. okt. 13. 22:07

:DD

Ó az már letudva:))))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook