Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Maine Coon cicák fórum

Maine Coon cicák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
145. Taste (válaszként erre: 144. - Suesue)
2013. máj. 6. 19:40

Köszi!

Persze, könnyes szemmel néztem, olyan kis édesek :))

144. Suesue (válaszként erre: 143. - Taste)
2013. máj. 6. 07:53

Nagyon szép cica! :)

Amit én küldtem, azt meg tudtad nézni?

143. Taste
2013. máj. 5. 08:05

Én is küldtem.


Fiú cicánk van.Páromat imádja, engem is, párom édesanyjához rendszeresen visszük, őt "megtűri" :) Etetheti, játszhat vele, néha megsimogathatja, de ennyi. Sétálni is elég gyakran elvisszük, a kutyákat gyűlöli,de nem "bántja" őket. Tényleg csak a gyerekek a gyengéi. Fura, de szerintem ő már ilyen marad, hatalmas egyéniség egyébként, egy igazi férfi :)

142. Suesue (válaszként erre: 141. - Taste)
2013. máj. 5. 07:48

Küldtem privit.


Nálunk a lány cica az amelyik nem szereti a gyerekeket, de ő senkit nem szeret. :)

Engem kiválasztott, de a férjemet csak akkor szereti, amikor bagzik.

A kandúr az szereti a gyerekeket vele nincs gond.

A nőstény pedig morogva elmegy a közelükből.

Nálunk szerencsére nem kell elzárni, mert van elég hely, de néha megpróbálják a gyerekek megsimogatni, és fel van háborodva.

A picikről még nem tudok nyilatkozni, mert rajtunk kívűl egynlőre senki nem volt mellettük.

Eléggé ön törvényűek a nőstények szerintem, neked milyen nemű a cicád?

Az amit írtál inkább terület védést jelez, mert betolakodónak tartja őket szerintem, és védi a helyét, ami az egész lakás/ház ez esetben.

141. Taste
2013. máj. 5. 07:39

Szia Sueseue, sajna csak most vettem észre, h anno kértél képet a nagy szürkémről! Privátban nagyon szívesen küldök, ha még érdekel :) Ne haragudj a késésért!!


Egy kérdésem lenne: a ti cicáitok szeretik a gyerekeket? Sok cicám/háziállatom volt már, de csak a mostani cicóval van ilyen probléma. Egy tündér velem és a párommal, az ismerősöket sem bántja, viszont a gyerekek ... zsákmányként tekint rájuk. Megy utánuk, figyeli őket, kihúzza magát és úgy próbálja "elkapni" őket.

Még nem volt nagyobb baj, csak ciki, mikor gyerekes ismerősök jönnek és elkell zárni a mi "gyerekünket".

140. Suesue
2013. máj. 5. 07:01

El kellett altani a fiú kutyánkat, ezért megbeszéltük, hogy 2 cicát tartunk meg. :)

9-évig volt velünk, nagyon hiányzik, de jobb így neki, hogy elaludt, mert 4 műtétje volt ezzel a dologgal kapcsolatban, és sajnos kiszakadt a fém amit beültettek, az állatorvosok eléggé a pénzre utaztak, évek szenvedésétől mentettük volna meg, ha hamarabb válasszuk ezt a lehetőséget.

Viszont így megadtunk neki mindent amit lehetséges, és szép kis élete volt.

Sajnálom, hogy így történt, de legalább van még egy kutyusunk aki öreg, de nagyon a szívünkhöz nőtt.

Az a jó, hogy nagyon szereti a cicákat.

A kicsik amint kinyitom az ajtót rohannak ki a szobából, úgy kell őket összeszedni, de ha kaját viszek be és észreveszik, akkor nem kell behozni őket jönnek maguktól. :)

A legnagyobb az szabályosan morogva eszik, akkor meg pláne, ha ő kezd el enni, és valaki (cica) odamegy fel van háborodva.

A másik két fiú az normálisan nem mancsolva morogva eszik szerencsére.

A kislány nagyon válogatós tiszta mama cica. :)

139. Suesue (válaszként erre: 138. - Kriszta71)
2013. ápr. 28. 15:09

Az a szerencse, hogy vannak kutyusaink is szóval el fogyott. :)

Jelentkező egyenlőre nincs, de szerintem el fognak kelni, mert júniusban vihetőek el, addig frissítem a képeket folyamatosan a hírdetési portálokon, az adatok alapján több százan látták, gondolom ezért nem telefonáltak még.

A feketét megtartjuk, mert ő az egyedüli kislány, és persze a szine nagyon különleges.

2013. ápr. 27. 10:45

Remélem nem vettél sokat belőle.Furi hogy hozzá sem nyúltak.Az enyémek még oda vannak a nyers pangasius filéért.

Néztem a videókat olyan aranyosak.Van már jelentkező rájuk?

A feketéd meg valami csodaszép!

137. Suesue
2013. ápr. 27. 08:43

Kipróbáltam a májat, hozzá se nyúltak. :(

Párolt husit szeretik, de az most kissé drága nekem, de megoldom valahogy. :)

2013. ápr. 24. 22:14
Hát igen akkor ők is szeretik a minőségi kaját:-)
135. Suesue
2013. ápr. 24. 21:27

Kitten 36, Maine coon 36, Perfect Fit In Home és a Sensitive.

A nőstény szinte csak szárazat evett nagyon sokáig, most eukanuba nedves tápot néha eszik ritkán science plant, de inkább a száraz a kedvence még mindig.

2013. ápr. 24. 01:10

Mivel ők nagytestűek és aránylag gyorsan nőnek ebben az időszakban nagyon fontos a minőségi étel,hogy ne legyenek növekedési gondjaik.Ezért hiába jó áron lehet őket eladni,mire elviszik őket már alig van haszna a tenyésztőnek rajtuk.

Nálad a nagyok nem válogatósak?Melyik tápot szeretik?

133. Suesue (válaszként erre: 132. - Kriszta71)
2013. ápr. 23. 20:09

Köszönöm az információt, kipróbálom.

Csirke mellet kaptak azt se perc alatt megették, viszont kissé drága falat.

Holnap veszek egy kis májat, de olvastam, hogy nem szabad sokat enniük abból sem.

2013. ápr. 23. 16:13

A szárazat áztasd be úgy add nekik.Kapjanak csirke szívet májat.Ha kell elkaparva.

a felvágott nagyon értéktelen étel számukra inkább ne szoktasd rá őket.

131. Suesue
2013. ápr. 23. 09:02

Úgy tűnik megnyugodott, már nem támad, csak morog.

A picik nagyon szeretnek enni, már nem csak anyatejet, hanem felvágottat is.

A cica kaja nem egy egyenlőre, próbáltam juniort konzerveset és szárazat is, egyszerűen nem eszik meg. :(

Olyanokat bukfenceznek játék közben, és ahogy rohangálnak nem lehet követni őket.

Közös fényképet egyet tudtam csinálni, azt is amikor aludtak. :)

2013. ápr. 12. 06:53
Rátok jár a rúd nagyon.Még jó hogy el tudtátok oltani a tüzet!Azért nem semmi hogy az anyai ösztön felülkerekedett a félelmén.
129. Suesue (válaszként erre: 128. - Kriszta71)
2013. ápr. 11. 20:49

Az volt, és a nőstényt a picikkel bezártam a szobába most, hogy hazajöttünk újra a kis heréltet kapta el.

Most a Jade ajtaja nyitva és a Jack (kis herélt) külön van zárva.

Kaptunk nyugtató táplálék kiegészítőt, állítólag 2-3 nap és hatni fog.

Sok volt szegénynek az ami mostanában történt.

Tűz volt nálunk szombaton, eloltottuk, de megrázta a dolog, a kicsiket viszont nem hagyta magukra.

Az a lényeg, hogy mind jól vagyunk, állatorvos látta őt is és a kicsiket, szép tiszták, szépen nőnek, megkapták a második féreghajtót és a második injekciót.

Legközelebb 6 hetesen viszem őket. :)

2013. ápr. 11. 19:20
hú kemény lehetett.Szegény cicák
127. Suesue
2013. ápr. 11. 11:31

Cicaharc az volt ma nálunk, a nőstény nekiugrott a kiheréltnek, és nem akarta elengedni, alig bírtam szétválasztani őket, most külön vannak egymástól.

Az a baj, hogy két idegen ember van itt nálunk, és a nő folymatosan bámulta a kicsiket, és felidegesítette a cicámat, hiába mondtam neki, hogy hagyjuk pihenni, csak nézte.

Szegény Jack rosszkor ment be a szobába.

2013. ápr. 9. 16:25
hogy álltok az összeszokással Glória?
125. Gloria0421 (válaszként erre: 124. - Kriszta71)
2013. ápr. 9. 12:01
Igen, gondolom! Hát nálunk is ilyesztő a különbség! A fiúm 7kg a lányom kb. 4kg, de egymás mellett is érdekesen mutatnak!:) Maja szerintem a mérettől tart leginkább :) Nem lehet semmi egy ilyen cicaharc, szegény házimacsesz :P
2013. ápr. 8. 07:14
Kicsit nehéz egy átlagos cicának egy maine coon-nal játszani a súly különbség miatt is.Frigyának is elege van időnként amikor teljes lendületből ráugrik.Van köztük 2.5 kiló különbség ami azért jelentős.:-)
123. Kriszta71 (válaszként erre: 122. - Gloria0421)
2013. ápr. 8. 06:37
Hát ha ilyen jó természetű mindkét cica akkor biztos össze fognak szokni.A pici kölyköt hamarabb elfogadja a másik,ezert egy kicsit nehezebb a dolog de menni fog csak idő kérdése.
122. Gloria0421 (válaszként erre: 119. - Kriszta71)
2013. ápr. 8. 01:51

Kedves Kriszta71!


Én is valahogyan így képzelem el, hogy majd a hím lesz a főnök..., de szerintem nálunk is el fog húzódni a megszokás. Nekem egyébként bújós a lány cicám, így bízom benne, hogy összebarátkoznak és szeretik majd egymást!:)

121. Gloria0421 (válaszként erre: 118. - Suesue)
2013. ápr. 8. 01:48

Kedves Suesue!


Csak pár napja van nálunk. De már nem kicsi, lassan 1 éves a hím. Látom rajta, hogy nagyon barátkozna, hívja a lány cicát játszani, de ő még mindig nagyon morci, pedig korábban nem volt egyedüli cica, csak a költözésünk után vált egyeduralkodóvá:)Rendíthetetlenül fúj, morog és menekül! Hamarosan csak megbékél...remélem. :)

2013. ápr. 7. 22:10
Ja szerintem az összeszokás nem is annyira a cicák fajtájától hanem inkább a természetétől függ.
2013. ápr. 7. 22:09

Az a tapasztalatom hogy a maine coon átveszi a hatalmat.Ha nem vagy otthon zárd külön őket amíg nem szokják meg egymást.

Nálunk hetekbe telt,nem bántotta a régebbi cica de folyamatosan szemmel tartotta.

A mai napig nem szeretik olyan bújósan egymást.csak megy a kergetőzés birkózás.Nem nagyon durván de lendületesen.a maine coon bújna de a régi cicám nem szereti a bújást ezért elmenekül ebből alakul ki a kergetőzés.

118. Suesue (válaszként erre: 117. - Gloria0421)
2013. ápr. 7. 18:30

Szia Gloria!


Mennyi ideje hoztad el a hímet? Mert a mi nőstényünk se szokott hozzá a picihez egy pár napig.

Most pedig már nagyon szeretik egymást.

2013. ápr. 7. 12:20

Kedves Maine Coon cicatulajdonosok!


Segítségeteket szeretném kérni! Próbálok összeszoktatni egy ivartalanított, 2 éves, nőstény háziicát és egy maine coon hím cicát. A nőstény volt eddig egyeduralomban, ezért elég kellemetlenül viselkedik. Fúj, karmol, mindent mit ilyenkor szokás. A hím nagyon barátkozós típus, de nem sokra megy vele. Ti mit tanácsoltok, itthon hagyhatom őket pár órácskára egyedül? Szerintetek, lehet majd jó barát egy házi és egy maine coon cicus? :)


Köszönöm segítségeteket!


Üdv.:

Gloria

116. Suesue
2013. ápr. 5. 22:35

Aktivizálódnak. :)

Ma összeszereltem a karton dobozokat az újat a régivel, és még hozzá erősítettem egy zárt tetejűt.

A zárt tetejű alatt alszanak, a nyitottban pedig játszanak.

Később rakok fel egy linket valószínűleg vasárnap.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook