Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magne B6-tól lett valakinek rosszabb a terhes tünete? fórum

Magne B6-tól lett valakinek rosszabb a terhes tünete? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 30. 14:54

sziasztok?

nos a magneb6-tól csak jobb volt a közérzetem.én még szülés után is használtam,sőt.van,hogy még most is.nekem nagyon sokat segített.

a gyomorsavra 1et ajánlhatok,nekem bevált.:)langyos tejbe darált mandulát.a legjobb.de van h elég volt a langyos tej is.hozzáteszem,nekem nagyon égett a gyomrom,és a torkom is.volt h a sírás kapott el,vagy rosszabb esetbe,ki is hánytam.de ez a módszer bevált

21. anbene
2008. szept. 30. 10:06
Hát a gyomorsavam még nem jött fel. Viszont a gyomorszájnál érzem állandóan a nyomást, illetve a fájdalmat oda tudom központosítani...
2008. szept. 29. 20:21
Étkezéskor az ételt a nyelőcső mozgása a gyomor felé hajtja, a nyelőcső alsó záróizma megnyílik, az étel a gyomorba kerül, majd a záróizom bezárul. Ha a záróizom nem működik jól, a gyomorszáj tartósabban nyitva marad, és a savas, maró gyomornedv a nyelőcsőbe visszakerülhet. Refluxnak (visszafolyás) azt a jelenséget nevezzük, amikor a gyomortartalom visszajut a nyelőcsőbe. Önmagában ez még nem kóros, gondot akkor okoz, ha az átlagosnál többször fordul elő. Betegségnek akkor tekintjük, ha a reflux tüneteket okoz.
19. anbene (válaszként erre: 18. - F9a0a36712)
2008. szept. 29. 14:51
Szia! Mi az a reflux?
2008. szept. 25. 11:12

Kerüld a fűszeres és nehéz ételeket, a túl savas gyümölcsöket. Az csak rásegít. Szorítok, hogy a reflux ne jöjjön elő, ennél már csak az vacakab.:-(

Sajnos tapasztaltam.:-( Ez sajnos túlélő időszak, a szülés után helyreáll a szervezet.

Azért a dokidnak szólj, bizti tud ő is valami okosat.

17. anbene (válaszként erre: 16. - A900f63755)
2008. szept. 25. 10:07

Köszi, ezt is kipróbálom!

Tegnap vettem Rennie-t, hát egy szem után semmi jobbat nem éreztem.

2008. szept. 24. 17:51
Próbálj MagneB6 helyett magnézium pezsgőtablettát használni.Nekem napi 1 volt a javasolt mennyiség.
15. borbelya (válaszként erre: 14. - Anbene)
2008. szept. 24. 17:31
Szívesen, remélem használ.
14. anbene (válaszként erre: 13. - Borbelya)
2008. szept. 24. 14:22
Köszi, kipróbálom!
2008. szept. 24. 14:09
A lent említett készítmények kifejezetten a terhesség alatti gyomorégésre vannak. Hátha segít!
2008. szept. 24. 14:09

Ezt taltam neked:

Terhességben gyakori, mivel a termelődő sárgatest-hormon elernyeszti a gyomor és a nyelőcső közötti záróizmot. A nyelőcső alsó részén enyhe gyulladás alakul ki, amit a savas gyomortartalom tovább irritál, és ez okozza az égő érzést.


Később a megnövekedett méh elmozdítja eredeti helyzetéből a gyomrot, és alulról nyomást is gyakorol rá. A terhelés a rekeszizmot is kimozdítja, ezáltal nő a nyílás, ahol a nyelőcső áthatol a rekeszizmon. Mindez tovább könnyíti a savas tartalom visszafolyását. A terhesség vége felé, amikor már az alsó bordákra is nyomás nehezedik, különösen súlyos lehet a gyomorégés.


Homeopátia: Iris versicolor 9 CH, napi 2x5 golyócska. Étkezés előtt kb. 20 perccel szopogassuk el a nyelv alatt. Amíg homeopátiás szert alkalmazunk, ne használjunk mentolos készítményeket.


Gyógynövények: gyógyszertárban kaphatók gyomortea-keverékek, melyek jó hatással lehetnek a gyomorsavtúltengésre, gyomorégésre. Hatásos háziszer lehet a frissen préselt burgonyalé: pucoljunk meg 1-2 nagyobb burgonyát, reszeljük le, majd préseljük ki a levét, és frissen igyuk meg. Naponta kétszer, étkezés előtt kb. 15 perccel igyunk 0,5 dl-t. A savanyú káposzta leve ugyanilyen jó hatású, ebből is naponta kétszer-háromszor, étkezés előtt fogyasszunk.

11. anbene (válaszként erre: 10. - Borbelya)
2008. szept. 24. 08:44
Nem hányinger, hanem erőteljes gyomorégés. És amikor növeltem az adagot 2x1-ről 2x2-re, mert méhgörcseim voltak (már nincs), azt enyhítette, viszont a gyomrom baromira elkezdett fájni. Mióta abbahagytam a gyomrom nem fáj. Gyomorégésem továbbra is van. De más vitaminokat szedek, ami tartalmaz B6-ot is Mg it, csak kisebb adagban.
2008. szept. 23. 15:11

Én szedtem, de sajnos nem csillapította.

Alapvetően mi a prblémád? A hányinger? Azon csak egyféleképp tudsz hatásosan változtatni, ha rengeteg vizet iszol. Ugyanis a terhesség során a hányinger azért alakul ki, mert a szervezeted vizet "kíván". Próbáld ki, szerintem megéri, mert nincs mellékhatása :)

2008. szept. 23. 14:35
Lehet, hogy keves amit felírtak és többet kell bevenned. Az egyik ismerősöm napi 3x2 szed.
2008. szept. 23. 14:35
Nekem 3x2 kellet szednem naponta és mégis nagyon fájt a hasam.De azt mondták nem attol van szerintem szeddtovább.
2008. szept. 23. 14:33
A magne b6 pont a görcsökre, és a keményedésre írják fel. Valamint a hányinger csökkentésére. Valamint a terhesség végén mikor folyton görcsöl a lábad akkor is ezt ajánlja a dokid.
6. Fibs
2008. szept. 23. 14:32

Nekem semmi mellékhatása nem volt, csak javította a hasfájásomat.

Azért ajánlotta az orvosom, mert eleinte hányingerem volt, azt elmulasztotta. Utána pedig az izmok húzodtak és azért fájt a hasam, de megszüntette. Én viszont semmi más vitamint nem szedtem. Zöldséget, gyümölcsöt ettem akkor többet.

Szerintem kérdezz rá orvosnál mi mást szedhetnél, mert én is imerek olyat akinek a Magne B6 nem segített.

2008. szept. 23. 14:31

Én úgy tudom a Mg segíti a B6 felszívódását. De lehet fordítva van??


Kérdezd meg a dokid! Milyen terhes tüneted van?

2008. szept. 23. 14:30

Szia!


Elvileg csökkentenie kéne a hányingert a B6-tól, és a keményedések ellen is azt ajánlják! NEkem használt!

2008. szept. 23. 14:30
Nem a magne B6-ot nekem görcsökre és keményedésre írták fel, biztosan nem árt.
2008. szept. 23. 14:29
Azért kérdezem, mert én úgy érzem, attól fáj a hasam. Mellékhatásként szerepel is hasfájás. Szedek terhesvitamint, Ca készítményt és Magne B6 is fel lett írva, de azt elhagynám, ha nem gond. Tapasztalatok?
2008. szept. 23. 14:27
Magne B6-tól lett valakinek rosszabb a terhes tünete?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook