Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magázódás családon belül fórum

Magázódás családon belül (beszélgetős fórum)

1 2 3
2014. márc. 28. 05:22
nalunk itt senkisem magazodik/nem otthon elek/.lehet igy is tisztelni mindenkit!
67. 419d3a90bd (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2014. márc. 27. 06:53

Felajánlotta az enyém,ennek ellenére nem tudom tegezni,majdnem 40 évvel idősebb nálam,de ha nem lenne ennyi a korkülönbség akkor sem tegeződnék vele.

A férjem is magázza a szüleimet.

Kell ennyi távolság,tegezve könnyebben jönne a szájukra az észosztás:-)

66. Cessi
2014. márc. 27. 06:02

Anyósom tegezem, apósom magázom. Anyósom már a kezdetekkor felajánlotta, hogy tegezem, apósom nem.

Apósom valahogy sosem tudnám tegezni. Néha nagyon nehéz beszélgetni úgy, hogy az egyik embert tegezed, a másikat magázod, de ezen csak jót szoktam nevetni. Ha most mondaná apósom, tegezem, nem vagyok benne biztos, hogy menne :)

Férjem az én szüleimet tegezi.

65. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2014. márc. 26. 16:12

Szia! Nálunk is Anyóst kell magázni. Apósom hamar megkért, hogy tegezzem, de anyós nem. Éltünk együtt is az sem zavarta.

Szerintem vannak bizonyos emberek akik azt képzelik, hogy a magázás a tisztelet jele. Pedig ennél nagyobbat nem tévedhetnének. Én például apósomat ezerszer jobban tisztelem, mint anyósomat.

Vagy a másik kedvenc indok: ez a szokás ;). Az ilyennel meg végképp nincs mit kezdeni... Ha ilyen beállítottságú emberek irányítanák a világot, még mindig barlangban élnénk...

Minden esetre én már akkor se tegezném, ha megkérne rá. Semmin sem változtatna, cseppet se kedvelném jobban és közvetlenebb se lennék hozzá.

64. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2014. márc. 26. 09:13
Szerintem semmi baj nincs a magázódással. Én nem is hiszem, hogy sikerülne tegezni az anyósomat és az apósomat:) Pedig igazán megszerettem őket.
2014. márc. 26. 08:55

anyukám a nagymamámat (apu anyuját) magázta... anyának szólította, de magázta. arra nem emlékszem, hogy a papával hogy volt, de nyilván vele is hasonlóan.

ha jól rémlik, nagypapám a saját szüleit is magázta, így mesélte. ez régen valahol a tisztelet jele is volt.


engem nem zavarna, ha magázni kellene párom szüleit. ha beszélek róluk, nekem továmmra is ők a P. bácsi és a K. néni... az meg egyenesen zavart sokáig, hogy párom nagymamájával is tegeződünk.

62. fdóri
2014. márc. 25. 20:44
Én magázom anyósomat és apósomat is. Miután összeházasodtunk anyósom mondta hogy tegezzem, de apósom nem, így bénának is éreztem és már 1,5 éve ismertük is egymást, azóta magáztam, furcsa lett volna... Most van hogy mamának, papának mondom őket, de nem tudnám tegezni, főleg apósomat...
61. Katinkaboszi (válaszként erre: 42. - Forrest2010)
2014. márc. 25. 20:19

Édes nagymamámat magáztam olyan tizenhat éves koromig, aztán a többi unokája tegezni kezdte, én is, nem szólt érte, nem kérte ki magának, és addig is csodálatos volt a kapcsolatunk, utána is.

Nem megszólítás kérdése semmi, érzésé.

60. selena78 (válaszként erre: 52. - Jasmine24)
2014. márc. 25. 20:00
Én nem bírnék magázni valakit, akivel nap mint nap szót kell váltanom.
59. selena78 (válaszként erre: 41. - Bnedora)
2014. márc. 25. 19:59

Hát én közel 30 éve mentem férjhez, de tegeztem az anyósom. És Klári néninek szólítottam.

Aztán mikor megszületett az unoka, Klári mama lett belőle. Néha még a fia is így szólította.:)

58. forrest2010 (válaszként erre: 34. - Katinkaboszi)
2014. márc. 25. 19:17
Tényleg fura a magázódás dolog , a sógornőm 20 évvel idősebb nálunk , annyi idős , mint Anyukám lenne , ha még élne , én gond nélkül tegeztem is első pillanattól fogva , de a gyerekeimnek is azt mondta , h csak tegezzék nyugodtan ! viszont a saját gyerekei magázzák !!! a mai napig is , annakidején így szokták meg . Anyósomat is tegezték az unokái , pedig több mint 60 évvel volt idősebb náluk .
57. syria (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2014. márc. 25. 19:02
Imádtam az anyósomat, képtelen lettem volna tegezni. Úgy éreztem, ezzel is megadom neki a tiszteletet. (Más kérdés, hogy a kedves fiát 20 éve kirúgtam; ő meg sajnos már nem él.)
56. katie_rose (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2014. márc. 25. 18:54
Én magázom a párom szüleit. Idősebbek is. Nem érzem emiatt kevesebbnek magam. A párom viszont tegezi az én szüleimet első perctől fogva. Nálunk is van közös gyerkőc.
2014. márc. 25. 18:32
Érdekes dolgok ezek , az én férjem se szólította Anyukámat sehogy ! Lehet , h azért , mert a nővére volt annyi idős , mint az Anyukám , nálunk 20 évvel idősebb .
54. forrest2010 (válaszként erre: 48. - F6390e6b9b)
2014. márc. 25. 18:28
Végülis akár így , akár úgy , kinek hogy esik jól , meg ahogy megszokja . A tiszteletet meg lehet adni mindkétféleképp . / + aztán magázva is lehet szeretni , tegezve is lehet gyűlölni . /
53. andi6020 (válaszként erre: 51. - Andi6020)
2014. márc. 25. 18:27
Illetve nem tudnám.
52. Jasmine24 (válaszként erre: 47. - Andi6020)
2014. márc. 25. 18:26
En ezt nem provokaltam ki, vagy akarom kiprovokalni isten ments! De az oszinte beszedhez szamomra ez is hozzatartozott, hogy elmondtam ezzel kapcsolatban a velemenyemet. En nem kertem, hogy akkor innentol had tegezzem! Nem is akarom mar!
2014. márc. 25. 18:26
Én is magázom anyósomékat, a férjem viszont tegeződik anyuval. Jellemző az egész pereputtyra ez a fajta távolságtartás. Amúgy sosem tudtam volna őket tegezni, nem állt volna rá a szám.
50. Jasmine24 (válaszként erre: 46. - Forrest2010)
2014. márc. 25. 18:25

Na igen! Ez igy tenyleg nem volt helyes az anyos reszerol!

Kivancsi leszek, en mire jutok ma este anyosommal, de eroltetni semmit sem fogok, sot! Valamint nem ez a fo tema, mert itt mas megbeszelni valok is akadnak meg sajnos.

49. forrest2010 (válaszként erre: 45. - Fehérke111)
2014. márc. 25. 18:25
Fehérke ez aranyos volt !
48. f6390e6b9b (válaszként erre: 44. - Forrest2010)
2014. márc. 25. 18:24
Nálunk érdekes mert a nagymamámat tegeztem,viszont a húgát magáztam,de anyukám is.Én csak anyósékat magázom.
47. andi6020 (válaszként erre: 8. - Jasmine24)
2014. márc. 25. 18:23
Ha akarta volna akkor már felajánlotta volna a tegeződést. Nem illendő, és szánalmas is ezt kiprovokálni.
46. forrest2010 (válaszként erre: 43. - Jasmine24)
2014. márc. 25. 18:22
Lehet , ő nem is gondolt erre !. Egyik kolleganőm veje megkérdezte esküvő után , hogyan szólítsa ezután ? ő , mivel haragudott , de nagyon ! azt mondta , h továbbra is Marikanéninek ! szerintem meg , ha már megkérdezte a gyerek , inkább mondta volna , h ahogy jólesik ! ez ott is maradt örökre tüskének a vőnél és inkább sehogy se szólította .
2014. márc. 25. 18:21

Biztos, hogy idővel változnak a dolgok. Apósom és anyósom is magázták a szüleiket, de az uram már tegezte őket (a saját szüleit), a nagyszülőket ő is magázta, így tanították és ezt látta/hallotta. A lányunk már simán tegezte a dédiket és a nagyszülőket is - imádták őt és soha, még kamaszként sem volt velük tiszteletlen.

Számomra az volt tündéri, amikor anyósom összekoccant az anyukájával és kicsit emeltebb hangon szólt, hogy "Most már ne hozzon ki a sodromból édesanyám!" :-)))

44. forrest2010 (válaszként erre: 40. - Tervezes)
2014. márc. 25. 18:18
Rákényszeríteni az hüleség , ha az embernek nem áll rá a szája . Én a nagymamámat is tegeztem .
2014. márc. 25. 18:16

Koszonom a hozzaszolasokat! Ugy latom megoszlanak a velemenyek, mint mindenben. Ez igy normalis.

Mint irtam, nem ettol varnam a viszonyunk rendezodeset, vagy nem is azt gondolom, hogy ha tegezodnenk, akkor az mar alapbol jo kapcsolatot jelentene. Szamomra fontos let volna, hogy annak idejen felajanlja, de mar nem varoom el. De jo volt kiirni magambol.

42. forrest2010 (válaszként erre: 34. - Katinkaboszi)
2014. márc. 25. 18:13
Így igaz ! szerintem még talán közvetlenebb lehet a kapcsolat tegeződve .
41. bnedora (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2014. márc. 25. 18:08
Anno, természetes volt, hogy amikor összeházasodtunk, akkor a párunk szüleit anyukának, apukának híjuk. Ez a mai napig így is van. Ma már más a divat. A sógorom nemrég nősült, az ő felesége már tegezi anyósomat. Engem nem zavar, és én már képtelen lennék rá, így szoktam meg. Attól, hogy valaki magáz valakit, még lehet közöttük jó, bensőséges a kapcsolat.
2014. márc. 25. 18:08

Én sem tegezem anyósomat. Nem is tudnám.

Előző párom szüleit tegeznem kellett, de sokszor inkább nem is beszélgettem velük, mert nem jött számra az,h tegezzem őket. Én nagynénéimet, sőt még nagymamámmat is magázom,magáztam.

39. bdf78cc352 (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2014. márc. 25. 18:08
Nem hinném hogy ezen múlik.Én is magáztam az anyósom, mind amellet nagyon szerettem őt, ő is engem.42 évvel volt idősebb nálam, fura az lett volna ha tegeznem kell, egyik menye sem tegezte.Apukám, az édesanyját is tegezte , meg apuját is, mindig tisztelet jelének gondolom ezt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook