Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családon belüli erőeltolódások fórum

Családon belüli erőeltolódások (beszélgetős fórum)

30. Macic
2013. jan. 20. 07:48
Nagyon köszönök minden hozzászólást. A higgadt, nyugodt ,simogató szavak sokat segítenek az önbizalmam helyreállításában és a higgadt gondolkodásban.
29. fridoka (válaszként erre: 23. - Aa84065182)
2013. jan. 20. 03:32
Igazad van,aki ilyet nem élt át az nem tudja hogy milyen nehéz.
28. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - Macic)
2013. jan. 19. 22:33
Felvenném mobiltelefon hangrögzítőjével az örjöngését. Jól jönne a bíróságon.
27. b1303d4229 (válaszként erre: 25. - Cicakaktusz)
2013. jan. 19. 22:29

Egyetértek.,pláne a gyerekek várható jövőjére gondolva .

Volt benne részem.

2013. jan. 19. 20:44

[link]

Lent már javasolták, olvasd el! Muszáj megmenekülnötök.

25. cicakaktusz (válaszként erre: 18. - Macic)
2013. jan. 19. 20:36

A 12hsz-ban nagyon jónak tűnő ötlet íródott le. Fogd a pénzt, és fuss! A neten előtte tájékozódhatsz anyaotthonokról, de itt felajánlott valaki egy házat is. A "hogyan tovább" kérdésre könnyebb lesz választ találni, ha nem attól kell minden percben félni, hogy belép az az "ember", és pofon hajint!

Ne tűrj tovább!

2013. jan. 19. 20:33

Muszáj, hogy legyen hova fordulni! Hogyhogy a családsegítőben nem tudnak mit mondani? Kell, hogy tudjanak anyaotthonról, ahova el tudtok menekülni.


Nagyon nehéz ilyen helyzetben higgadtan gondolkozni, nem is lehet szerintem. Ez egyedül nem megy.

2013. jan. 19. 18:52

De, sajnos van olyan, hogy sehová nem lehet fordulni.

Szerintem itt egészen konkrét segítségre lenne szükség, mert azzal, hogy "így tönkreteszed a gyerekeid életét", meg azzal, hogy "hát ez velem biztosan nem fordulhatna elő" nem segítetek, csak ártotok. Hasonló helyzetben gondolom, ti sem ilyen sorokat olvasnátok.


Sajnos az a helyzet, hogy a testi/lelki terror, főleg ha egyedül vagy, nincs gyakorlati segítséged, a te felelősséged a két gyerek, a háztartás, a pénzügyek, és eközben akár napi szinten elvernek, az elég gyorsan felőrölheti az ember lelkierejét, bezárja a világát.


Az viszont igaz, hogy erősnek kell lenni, és erős senki más nem lehet helyetted. Ha elfogadsz egy javaslatot, topiknyitó, keresd olyan nők társaságát (akár virtuálisan) akik átmentek ezen, vagy hasonlón, olvasd el az ő történeteiket, kérj tőlük tanácsot! Ezerszer hasznosabb és számodra értékelhetőbb lesz.

22. d176e271c4 (válaszként erre: 18. - Macic)
2013. jan. 19. 18:51
Valamit muszáj kitalálnod, nem lehet, hogy nincs sehol semmi... A gyerekeid sosem lesznek egészséges felnőttek, ha ez így megy. Sosem.
21. 4244093cd0 (válaszként erre: 18. - Macic)
2013. jan. 19. 18:49
Neked kell az életedet helyre tenned nem a szomszédságnak.
20. b1303d4229 (válaszként erre: 18. - Macic)
2013. jan. 19. 18:47

Mit tudnék erre írni,sajnálom sorsod.Mégjobban a gyerekrid.


Segíteni abban tudnék',hogy egy üres házatt tudok ajánlani egy faluban.Ha eltudod tartani magad.

Sok szerencsét.

19. andi6020 (válaszként erre: 18. - Macic)
2013. jan. 19. 18:42

Olyan nincs, hogy sehova nem lehet fordulni. Mindig van megoldás.

Az, hogy te tűrsz, az a te dolgod, de a gyerekeid amúgy is eltolt életét nem teheted teljesen tönkre. A gyerekek hányan vannak?

18. Macic
2013. jan. 19. 18:28
Nagyon meglepődtem, hogy ennyi hozzászólást, véleményt kaptam. Végső elkeseredésemben fordultam ide. Mindent kipróbáltam. Rendőrséget, látleletet. A családsegítő az én környezetemben nem létezik. Két lelki társam támogat, félt többet nem igen tudnak tenni. A rendőrség néhány napig tud segíteni, de a mindennapokat nekem kell megélnem a rendőrségi intézkedés után.Egyszerűen nincs hova menni. Már többször védekeztem, de utána még többet kaptam. Higgyétek el minden utat bejártam. Kösz a lelki támogatást.Ide azért fordultam, hogy viszonylag névtelenül kibeszélhetem azt, amit mindenki lát, hall a környezetemben.de vaknak és süketnek tettei magát. Most kicsit össze vagyok zavarodva. kösz mégegyszer a meghallgatást.
2013. jan. 19. 18:16

És nálatok mi az összetartó ok? Gyerek, nincs hová menned, hitel, szereted még? Komolyan mondom, nem értem meg, hogy lehet ennyi ilyen eset, mert rengeteg van. Az első pofonnál úgy hagynám ott, mint a sz.rt, függetlenül attól, hogy mi tart össze. Előbb mennék a fizetetlen hitel miatt börtönbe, mint ilyen ember mellett éljek. :S


Egyébként ez nem erőeltolódás. Nem is tudom, hogy jutott ilyen az eszedbe. Ez puszta erőszak, ami nálad jobban már csak a gyerekeket teszi tönkre.

2013. jan. 19. 17:57
Családsegítőhöz segítségért, hogy találjon neked és a gyerekeknek biztonságos helyet, rendőrségre feljelentésért, orvoshoz látleletért a bíróságra pedig távoltartásiért!
2013. jan. 19. 17:53
Menj a gyerekekkel és hátra se nézz!!! Ennél már csak jobb lehet!
2013. jan. 19. 17:41
Egy tanács: az előzményeket töröld mielőtt kilépsz a netről.
13. b1303d4229 (válaszként erre: 9. - Klifta)
2013. jan. 19. 17:40

Ez a legjobb tanács.

Egyetértek.

12. CrystalPhoenix (válaszként erre: 1. - Macic)
2013. jan. 19. 17:36

Na anyum annó pont 1 ilyen faszi elől menekült el, árkon-bokron keresztül, éjszaka szöktek el a gyerekekkel együtt,majd rokonoknál bújkáltak...

Te is menekülj amíg lehet! ahogy megkapod a köv. fizetésed, fogd a pénzt,a gyerekeket és fuss!!!

Van segítség,csak szólni kell!

Persze ő erről ne tudjon,különben borul az egész... szigorúan TITOKBAN!

2013. jan. 19. 17:36
keresd meg a Nane-t, ők tudnak segíteni.
10. winny (válaszként erre: 1. - Macic)
2013. jan. 19. 17:33
Nem tűrném!Bármilyen megoldás jobb ennél.
2013. jan. 19. 17:31
ja, és legalább egy látleleted legyen... jól jön a bíróságon.
8. b1303d4229 (válaszként erre: 1. - Macic)
2013. jan. 19. 17:30

Ilyen elő nem fordulna!

Először is nem szülnék neki.

A második erőszak után madarat csinálnék belőle.,de minimum. egykét tökönrugás után otthagynám.mivel nem vagyok mazochista.

7. klifta (válaszként erre: 1. - Macic)
2013. jan. 19. 17:30
ha már végképp nincs más út, és a te családod sem tud segíteni, költözz a gyerekekkel átmeneti otthonba és onnan intézd bírósági úton a dolgot (válás, távoltartás). és vértezd fel magad néhány igazán jó baráttal. csak ne add fel soha!
6. Nívea (válaszként erre: 1. - Macic)
2013. jan. 19. 17:29
Kérjétek a településeteken a családsegítő segítségét. Hátha tud mondani valami jó tippet. Segíthet lakást találni. Anyaotthonok is léteznek, ahová a gyerekekkel elszállásolnak egy darabig, míg nem tudsz a saját lábadra állni. Ezt a családgondozó segít elintézni. Persze, ha van hová mennetek, akkor egyszerűbb, ha oda költöztök. Még annyi, hogy ha anyaotthonba mész, azt teljes titokban megteheted. Segít ebben is a családgondozó, így a brutális férjed nem tudja hol vagytok.
5. ba45ffbc29 (válaszként erre: 1. - Macic)
2013. jan. 19. 17:22
Senki nem tudja a familiából, hogy így viselkedik?
2013. jan. 19. 17:15
Ne máááár. Ettől akármi jobb. :(
2013. jan. 19. 17:14
Sittre vágatom!Azt jó napot!
2013. jan. 19. 17:13
Ne hagyd magad!Jól tökön kell rúgni.
2013. jan. 19. 17:12
És ti mit csináltok, miután az őrjöngő férjetek, párotok lever, megfenyeget, orrod töri, utolsó semminek nevez legjobb esetben? A gyerekeid a sarokban kuporognak, egy ideig nem értenek semmit , aztán keservesen sírnak. Miközben a te hibád az, hogy dolgozol, neveled a gyereked, de rosszul vetted a levegőt a részeg férjed előtt.Minden lehetőséget végigpróbáltam, semmi nem megoldás, ha férjed minden pénzed elveszi.tartom magam ameddig lehet, de nem bírom sokáig.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook