Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magas prolaktin miatt szedett gyógyszer miatti mellékhatások (Norprolac) fórum

Magas prolaktin miatt szedett gyógyszer miatti mellékhatások (Norprolac) (beszélgetős fórum)


2023. okt. 21. 23:54

Sziasztok!

Szintén a Bromocriptin mellékhatásai miatt kellett Norprolacra váltanom,bevallom itt is szenvedtem rendesen kb 4 hét kellett hogy tudjak normálisan létezni. És még fél év után is szenvedek, szívdobogás stb... van valaki aki hasonlóan érzi magát? Ismerőseim közt nincs olyan akivel tudnék beszélni. A 6. Orvos is csak legyint a rosszullétekre... Esetleg tudja valaki hogyan lehet beszerezni az Ausztrál gyógyszert?

Illetve baba vállalás előtt állunk, tudom tudom a 12. Hétnél kell elhagyni fokozatosan..de tudna nekem olyan írni akinek már született babája a Norprolac szedés után?

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nagy segítség lenne🙏🤗

2022. okt. 4. 08:15

Sziasztok!

Nem tudom van e még valaki az oldalon de egy kis segítséget szeretnék kérni.

A Prolaktin értékem olyan 1630 körül van tudom valakinek van ennél több is de volt hogy fél évig nem volt menstruációm tőle, az mri-m negativ lett. Először bromot szedtem de rengeteg mellékhatása volt és most váltottam norprolacra és a leggyengébből is csak egy felet szedek lassan egy hete de úgyanúgy látás zavar, fáradtság, fejfájás és néha hányás is társul mellé emiatt szeretném a tanácsotokat kérni hogy próbáljam tovább szedni és ezek a tünetek majd elmúlnak vagy pedig próbáljam meg az utolsó gyógyszert amit Ausztriából tudok már csak beszerezni?

8. lau12345 (válaszként erre: 7. - Charlize)
2020. dec. 16. 23:12

2100 körüli az értékem, mensi 2. napján reggel kellett mintavétel.

Az nem baj ha tovább kell szedbem a gyógyszert, vagy lassabban megy le, csak rosszul ne legyek a gyógyszertől. :(

A magas prolaktinnak semmi jele nem volt egyébként, semmi tünete sem, gyereket sem szeretnék, csak mivel az ötszöröse a normálnak mégis felírta a doki.

7. Charlize (válaszként erre: 6. - Lau12345)
2020. dec. 16. 22:05
Adj időt a gyógyszernek. Jobb lesz, mint a Bromo. Plusz hosszútávon azt tapasztaltam, hogy lassabban csökkenti a prolaktint mint a Bromo, de biztosabb a hatása. Egy barinőm is szedte, nála is így volt. Sajnos akár hónapok kellenek. Neked mennyire magas az értéked?
6. lau12345 (válaszként erre: 5. - Charlize)
2020. dec. 16. 14:47

Nekem kicsit másnap mikor felébredek van amikor érzem nincs olyan sok energiám, de eddig este bevétel után nem vagyok annyira rosszul, fáradtságot leszámítva.

Nem akarom ezt a gyógyszert feladni mert mégsem olyan rossz mint a bromo, ezt az egy-másfél hetet amíg elérem az egy tabit már kibírom valahogy. :)

Nagyon köszönöm a hozzászólásodat! Sokkal megnyugtatóbb valakivel beszélni aki szedte is, nem csak bátorításképpen mondja hogy jó lesz.

5. Charlize (válaszként erre: 4. - Lau12345)
2020. dec. 16. 11:58

Esténként lefekvés előtt szedtem egy pohár vízzel. Ezt azért is ajánlják, hogy átaludjuk a mellékhatásokat kb.

Az éjjeliszekrényemen tartottam egy palack vízzel, hogy ne felejtsem el.

Kell pár hét, amíg megszokja a szervezet, aztán jobb lesz, nem lesz annyiszor mellékhatás.


Jobbulást neked!

4. lau12345 (válaszként erre: 2. - Charlize)
2020. dec. 16. 01:24

Sajnálom hogy neked se jött be a bromo. :( Nekem doki elég hasraütősen írta fel, de mikor mondtam hogy rossz, felírta a Norprolacot később.

Ma tartok fél tablettánál, eléggé lefáraszt bevétel után, de lekopogom csak álmos, max egy kicsit gyenge vagyok és semmi túl komoly, csak érzem hogy már nagyon aludnék. Remélem mire lassan elérem az egy tablettát minden oké lesz!

Ha szabad kérdeznem, te hogy szedted? Este vacsorával, vagy más étkezés után? Kb. mennyit ettél mellette? Én nem merem nem rendes adag kajával szedni, de napközben sokkal étvágytalanabb vagyok.

3. Charlize (válaszként erre: 2. - Charlize)
2020. dec. 15. 22:14

Megvan a 3.

Dostinex (cabergoline)

2. Charlize (válaszként erre: 1. - Lau12345)
2020. dec. 15. 22:11

A Bromo-t nem bírtam. Szédülés, állandó hányinger, fejfájás...

A Norprolaccal nem volt bajom, csak néha fájt a fejem kicsit. Évekig szedtem, a terhesség 12. hete után kellett abbahagyni, azóta nem szedem. Nem egyértelmű amúgy sem, hogy van-e bajom. Plusz sokszor hiánycikk volt.


De van egy 3. gyógyszer is magas prolaktinra, csak azt a TB-vel kell engedélyeztetni évente. Nem jut eszembe a neve...

2020. dec. 15. 16:17

Sziasztok!


Jóideje bújtam a fórumot hogy találjak valamit ami segít, de úgy gondoltam legjobb ha magam írok.

Magas prolaktin (2100 körül) miatt írtak fel Bromocriptint. Rettenetesen rosszul voltam a féltől amit bevettem első este, alig aludtam, hőhullámok, gyors szívverés. Másnap fáradt, kimerült voltam, kb csak léteztem de semmihez se volt energiám. Akkor kipróbáltam a Barátcserje kapszulát. Sokkal de sokkal jobb volt, több energiám is lett, jobb kedvem, de endokrinológus ragaszkodott gyógyszerhez így kaptam Norprolacot.

Negyeddel indítottam, 3 naponta több hogy elérjem az 1 tablettát ami az előírt adagom. Álmosság, de semmi komoly, meg is örültem hogy talén ez lesz az igazi. Ám a 2. éjszaka nem aludtam semmit... Mire elbóbiskoltam ismét megébredtem, ment a szívem tőle, kénytelen voltam negyed Nebivolot bevenni hogy segítsen elaludni. Harmadik éjszaka egész jól aludtam, de akkor az émelygéssel volt gond.

Ma kéne felet bevennem, de alig van étvágyam, és nagyon el vagyok keseredve. Nem tudom a gyógyszer, vagy a már elmúló menstruáció is hozzájárul a mellékhatásokhoz. Azért megpróbálom a felet, de már előre félek tőle, pedig próbálok nem gondolni rá mert tudom ha idegeskedek nem lesz jobb. Étkezés után szedem,de mivel nem tudok evés után egyből elaludni, és nem is tanácsos, legalább 1-2 órát fent vagyok bevétel után.

Egyébként semmi de semmi mellékhatásom nincs magas prolaktintól. Szívemet vizsgálták és a doki kért egy endokrin vizsgálatot, ha az nem mutatja soha nem is gondolt volna rá senki. Nem akarok gyereket, nem okozott semmi problémát eddig. MRI még folyamatban van. Nem is tudom mennyire fontos a gyógyszer. :( Legszívesebben a barátcserjét szedném tovább. Más gyógyszeren úgy érzem csak töltöm el az időt valahogy, de nem élek.

Szedett valaki ilyen gyógyszert? Mennyi kajával vettétek be? Meddig tartottak nem kívánt mellékhatások? Bármi tanácsot nagyon megköszönnék.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook