Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Estére előjönnek rajtam csalánkiütések. Nem tudom mitől lehet, esetleg gyógyszer mellékhatása? fórum

Estére előjönnek rajtam csalánkiütések. Nem tudom mitől lehet, esetleg gyógyszer mellékhatása? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. jan. 6. 17:22
Nekem az a problémám, hogy mikor izzadok vagy izgatott vagyok, zavarban vagyok, akkor kezdek el viszketni és piros foltok lesznek rajtam. De ezek el is múlnak fél perc alatt, de ha máskor van megint vmi, h pl. veszekszek vkivel, akkor megint előjön. Elkezdek foltokban pirosodni, főleg a homlokom és viszket a fejbőröm (a legjobban) és az egész testem. Olvastam, h a csalánkiütésnek ilyen formája is létezik. Ugye pont most vtak ünnepek és ettem is rendesen, de pl. pont amióta ez a dolog van, azóta használok egy új kozmetikumot, ami teljesen természetes, és lehet h vmi növényre vagyok allergiás. De akkor azt nem értem, h miért nem egyből a használata után jön elő vmi kiütés? Arra gondoltam esetleg, h ez az általam nem tolerált anyag ugye be van szívódva a bőröm mélyebb szöveteibe és mikor izzadok pl. akkor ez a verejtékkel együtt kicsapódik a bőrömön és viszket. Csak akkor miért az egész testemen jelentkezik ez, mikor csak az arcomra használom?
2009. dec. 4. 20:22
Remélem most sokáig tart a jó állapot!
29. ae0bfddd7a (válaszként erre: 28. - F64f0d9a69)
2009. nov. 30. 13:10
2 év után elmondhatom,hogy már jól vagyok.Tegnap már almát is ettem,és nem jöttek ki azok a fránya foltok!Úgyérzem a gyomrom végre helyre állt,és ilyenkor már nem kell a szigorú diétákat betartanom.Csak az a baj,hogy ilyenkor van 1-2 év nyugalmi időszak,aztán ha meginnt előjön,általában 2 évig meginnt megkinoz.De majd megpróbálok vigyázni a gyomromra,hogy ne boruljon fel a savbázis egyensúly!
28. f64f0d9a69 (válaszként erre: 27. - Ae0bfddd7a)
2009. nov. 16. 19:01

A szervezet sav - bázis egyensúlya mindenféleképp a legfontosabb. Csak ezután kezdődik a gyógyulás. Nem mindenkinek jó ugyanaz a gyümölcs. Savasíthat a búzaliszt, vagy a hús.Én Acidophilust is használtam, néha még manapság is.Meg még pár egyebet, amik az elsavasodást megakadályozzák. Az orvosok ezeket a dolgokat sohasem fogják elmondani mert nem is gondolnak rá, mivel nem tanultak róla.

De én találtam azért sok mindent, amit természetgyógyász orvosok írtak.

27. ae0bfddd7a (válaszként erre: 26. - F64f0d9a69)
2009. nov. 16. 18:04
Szia! A legújabb megfigyeléseim szerint a savasabb ételek fogyasztása után jönnek elő a kiütések,duzzanatok.Elég megennem pár szem pogácsát,vagy valamilyen gyümölcsöt,akkor vége!Hát ennyit az egészségesnek hitt gyümölcsökről.Ezek szerint ez is egyéni érzékenység függvénye.Mehetek én akármelyik kórházba,vagy gasztróenteorológiára, erre ha én nem jövök rá,az életben nem tudják nekem kivizsgálni.Most már elég jól kordában tudom tartani a dolgokat.Azért köszi a jókivánságokat,valóban a végleges gyógyulás lenne a megoldás!
26. f64f0d9a69 (válaszként erre: 25. - Ae0bfddd7a)
2009. nov. 15. 09:50

Ami azt illeti én is a megfigyelést választottam és az étrend nagyon fontos. Ha allergiás vagy ajánlott ételre azt nem kell fogyasztani. Én is úgy jártam , hogy sok ételtől viszketett a fülem, a torkom.

A magas hisztamintartalmú ételek is okozhatják ezt. Nekem pl. a húsokban lévő vegyi maradványok is ártottak. Ma már nagyon ritkán jönnek elő ezek a tünetek.

Csodaszereket én sem használok, de fontos tudni mi használ.Elég soká tartott míg megtaláltam a legegyszerűbb dolgokat. Az étrendkiegészítők a homeopátiával együtt a legjobbak.Itt a Hoxán kaptam egy nagyon jó szer használatához ötletet. Ez az allergiás hajlamot csökkent: Galphimia a neve.A Histaminum pedig szinte azonnal hat.Az idén már a parlagfű is alig pár napig kínzott, pedig ez sokáig gyötört. Egy biztos nem árt a testi - lelki nagytakarítás.

Ha a homeopátiás szerek nem használnak, akkor nem megfelelőt kaptál.A fémallergiát nem tanulmányoztam, mert az nem volt,nem tudom mennyire lehet kezelni ezzel a módszerrel.

Remélem megtalálod a végleges gyógyuláshoz vezető utat, jó egészséget kívánok!!!!!!

25. ae0bfddd7a (válaszként erre: 20. - F64f0d9a69)
2009. nov. 14. 12:51
Én is úgy vagyok már,hogy a magam orvosa lettem,mert a sok kórházi kivizsgálás sem vitte előrébb a dolgokat.Úgy vagyok vele,a magam megfigyeléseivel,többre mentem,mint sokszor az orvosok,term.gyógyászok adta tanácsokkal.Nekem a különféle csodaszerek is inkább ártottak,mint használtak.Ez is egyénenként más és más,kinek hogy reagál a szervezete,úgyhogy itt a vércsoport diéta sem vezet eredményre.
2009. nov. 11. 19:33

nekem is volt 1 évig, de elmúlt, miután nem volt oka:)

azt mondták idegi alapon van

23. f64f0d9a69 (válaszként erre: 22. - Sysy66)
2009. nov. 11. 19:16
Jó, de inkább ne jöjjenek!
22. sysy66 (válaszként erre: 20. - F64f0d9a69)
2009. nov. 11. 18:41
szia ha elojonnek nálam ezek a negativ dolgok majd értekezunk jo?:)
21. f64f0d9a69 (válaszként erre: 20. - F64f0d9a69)
2009. nov. 11. 18:14
Kimaradt, hogy Candida és Streptococcus is okozhatja többek között.
20. f64f0d9a69 (válaszként erre: 19. - Ae0bfddd7a)
2009. nov. 11. 18:11

Végigolvastam a hsz-eket és most leírom az én tapasztalataimat és ismereteimet, hátha segít.

Az allergia ugyebár az immunrendszer hibás válasza.

A kalcium a C vitamin csökkenti a hisztamin szintet, ami a csalánkiütés okozója a bőrön. Minden ásványi anyagra és vitaminra szükség van, hogy jól működjünk.Kata a mandula nem szűri a pollent, az nyirokszerv. Viszont felborítja az egyensúlyt. Én mandula műtét után lettem allergiás rengeteg dologra és csak lassan sikerült megszabadulnom tőle.Nagyon sok mindent kell tenni, hogy ez sikerüljön és pénzbe kerül, mert meg kell venni néhány étrendkiegészítőt és nem árt mellé a homeopátia. A vércsoport szerinti étrend pedig nagy segítség.Volt kb. 30 évem alaposan tanulmányozni a gyógyulás rögös útvesztőjében. Azt hiszem sikerült némi tapasztalatra szert tennem...

2009. nov. 11. 16:56
Ha csak a gyógyszertől van,hamar elmúlik,ha nem szeded tovább,ne aggódj.Nekem meg anno pont azért szedték ki a manduláimat,mert csalános voltam,nem találtak semmi kórosat,ezért nekiestek a manduláimnak,mondván,hogy áthangolódik a szervezet.Jó,mi?Akkor még szinte gyerek voltam,ma már nem egyeznék bele a műtétbe,azóta lettem pollenallergiás is,(nincs ami a polleneket megszürje)
18. sysy66 (válaszként erre: 17. - Ae0bfddd7a)
2009. nov. 10. 21:13

igen biztos az okozta egy hete kataflamot szedek a manduláim helyére:D

csak azok a pörsenések...remélem nem marad ott orokre:S:S:D

17. ae0bfddd7a (válaszként erre: 16. - Sysy66)
2009. nov. 10. 17:23
Szia! Nekem van itthon Aloe Vera gélem,az nagyon jól hűsiti.De a gyógyszetárban biztos tudnak ajánlani valami hatékonyat.Lehet,hogy a gyógyszerek okozzák a tüneteket?Nekem a suprasrin tbl.nagyon jól bevált,az mellé nem is kell kence,mert mig tart a hatása,addig nem is viszketek.
16. sysy66
2009. nov. 10. 06:23
vmi krém van csalánkiutésre? mert elojott rajtam nagyon sok.és gyogyszsert szedek egy hete katalamot napi 2-t mandula mutét után vagyok
15. ae0bfddd7a (válaszként erre: 14. - C8f7404b48)
2009. nov. 5. 19:56
Szia!Örülök,hogy ilyen hamar sikerült rájönni,hogy mi okozza a panaszokat!Azért nem árt óvatosnak lenni,mert ez a dolog mástól is elő jöhet.Gyerekkoromban nekem is csak a tojástól és az őszibaracktól volt,aztán egyre több dolog is kiváltotta.Most már közel 2 éve tart egyfolytában.Már az illatanyagokat sem tudom elviselni,annyira irritálnak.Iszonyatos,nem kivánom senkinek!
2009. nov. 5. 09:02

Nagyon nehéz helyzetben vagy, ha már tényleg mindent kipróbáltál és javulás nem nagyon van.

Nálunk valószínű h a szörp lesz a kiváltó ok, sőt, hétfőn kipróbáltam h rákentem a kezére egy kicsit, fél órán belül megjelentek a kiütések. Most azóta nem kap szörpöt és tünetmentes. Még nem akarom elkiabálni de úgy néz ki talán sikerül megtalálni az allergiát kiváltó okot.

most mennem kell, szép napot neked

13. ae0bfddd7a (válaszként erre: 12. - C8f7404b48)
2009. nov. 4. 19:27
Köszi a segitő szándékot,én már ezt a fajta gyógymódot is próbáltam,sőt a kinai gyógymódon kivül szinte mindennel próbálkoztam,hiába.Többre mentem,ha magam figyeltem szervezetem apró jeleit,és mára már egész jól kordába tartom a dolgokat.Tudom mi az amit nem bir a gyomrom,a problémás ételeket kerülöm.Sajnos ebbe a kategóriában a gyümölcsök is benne vannak.Az a helyzet,hogy ebben a témában még tanácsot sem lehet adni,mert mindenkinél más lehet a kváltó ok.Gyermekeknél borzasztó lehet ez az erős viszketéssel járó kiütéses tünet.Jó nyomozónak kell lenni az ok felderitéséhez.Minden esetre a savasitó ételek kerülése nálam eredményre vezetett,csak ez egy hosszan tartó folyamat,türelemre van szükség,és sok tiszta viz fogyasztására,ami jól kimossa a felgyülemlett savakat.
12. c8f7404b48 (válaszként erre: 7. - Ae0bfddd7a)
2009. nov. 2. 10:32

Sziasztok.

A kislányomnak pénteken jött elő (3 éves)a kiütés és amég ma reggel a dokinál vártunk addig az egyik anyuka ajánlott egy orvost aki biorezonanciával foglalkozik. Nagyon dicsérik, én is voltam már nála más problémával és mondta ez az anyuka hogy allergiás reakciókat is meg tudja gyógyítani. Neki a 2 éves kislányát gyógyította meg.

A gyerekorvosunk a tejszínhabra ill. szörpre gyanakszik, de abszulút semmi normális választ nem kaptam a kérdéseimre.úgyhogy ott álltam tanácstalanul és szájtátva...

A következő lépésünk a biorezonanciás doki felhívása volt időpontért... Jövőhéten megyünk annyian vannak...

Addig próbálom kitapasztalni magamtól h mitől lehet. Mindent felírok amit megeszik ill. megiszik a lányom. Ezt a listát majd el is viszem a dokinak.

Nagyon szívesen ajánlanám őt neked de látom te Veszprémben laksz. Ez a doki akit én mondok az Gödöllőn rendel. Ettől függetlenül megadom a tel. számát hívd fel,(06-70-3350405) biztos tud ajánlani valakit a közeledben. Egy próbát megér...

11. briell
2009. okt. 27. 18:53

Atyaisten..ez mostmár mindennapos lesz nálam is?

Nálam pár napja napközben (semmi étrend vagy gyógyszerváltozás nincs) előjönnek a csalánkiütsek, és viszketnek iszonyat... Azt mondják allergia.. de ha allergia miért nem csurog az orrom, hiszen nálam mindig ezzel kezdődik a tünet...

Van azért remény, hogy esetleg egy hét és már többet nem lesz ez a kiütés??? és ha egyszer már múlik, miért jön vissza folyton... Az egyik doki azt mondta, hogy kiürül a szervezetből ami okozta és akkor elmúlik... de ha nem eszek semmi újfajta dolgot, akkor miért újul ki mindennap????

2009. aug. 12. 12:03

sziasztok!


nekem egy évig tartott folyamatosan, elviselhetetlen volt, pláne amikor az arcomon jött ki, nagyon torz lett a képem, megnőtt a szájam,a szemem meg úgy nézett ki, mintha bevertek volna stb...

nálam a hiba oka az volt, hogy képződött egy góc a hátsó fogamnál, ami nagyon lenőtt és nyomott egy ideget. ezt egy szájsebész tudta csak kivenni, és még 2-3 hónapig bár kijött, de egyszer csak elmult. nagyon ritkán még előjön, a doki szerint a másik oldalon a lenőtt fogam miatt van,mert teljesen ugyanott van -szinmetria-,csak éppen érinti a másik ideget. de csak kicsi mértékbe jön ki,és ritkán. anynira nem zavar,de majd lehet azért kivetetem...

9. szemmelver (válaszként erre: 8. - D93daed4ed)
2009. aug. 4. 16:03
menj másik bőrgyógyászhoz!
2009. aug. 4. 15:14
Sziasztok! Nekem pedig minden reggelre jönnek elő a csalánkiütések, már két hónapja, és nem tudom mitől. Én nem szedek gyógyszert, az étrendem sem változott. A bőrgyógyász nem fogad(!), mivel a kiütések csak reggel látszódnak és egy-két órán belül el is múlnak. Nekem csak a fenekemen vannak kiütések, illetve néha a könyökömnél. A "nővérkék" láttak el pár értelmes tanáccsal, hogy pl. mossam rendszeresen a fehérneműmet... Meg hogy tartsak fehérje diétát. Ezen mind túlvagyok, de nincs változás. Reggel már félek a tükörbe nézni. Nincs valakinek tanácsa?
2009. aug. 3. 15:39
Sziasztok! Én a csalánkiütésekről órákig tudnék irni,mert nekem már krónikussá vált.Minden allergiával kapcsolatos témának utána nézek,mindent elolvasok,kipróbálok,hogy segiteni tudjak magamon,ha már az orvosok tehetetlenek.Nálam ez a probléma 40 éve tart,ami 3-4 évente előjön,tart kb.2 évig,aztán magától elmúlik,és kezdődik minden előlről.Oka ismeretlen,eddig.Legalább 19-szer voltam kórházi kivizsgáláson,kiszedték a manduláimat,pedig sosem volt vele bajom,felkerestem a legjobbnak vélt term.gyógyászokat,tartottam minden féle diétát,itthon készitem nagy gonddal ételeimet,csak csap vizet iszok,nem sok eredménnyel.Csak gyógyszerekkel tudom elviselhetővé tenni,mert minden nap előjönnek a hólyagos kiütések,nagy duzzanatokká nőnek,és iszonyatosan viszketnek.Sokszor véresre vakarom magam,és be is dagadok.Amit megfigyeltem magamon,hogy gyümölcs,zöldség fogyasztása esetén sokkal rosszabb az állapotom.Ami még ront a helyzeten,igy nincs meg a szükséges vitamin bevitel,ezért fáradékony,gyenge vagyok,nem beszélve a komoly mértékű csontritkulásról.A gyógyteák is csak provokálták a tüneteket,ittam 3 hónapig a ,,Super Greens,, nevű lúgositót,az sem mozditotta ki a holtpontról.Mit tehetnék még a gyógyulás érdekében? minden hasznos tanácsot szivesen fogadok.Üdv.
2009. ápr. 6. 21:10
Csalánkiütés lehet banántól, mogyorótól, hidegtől is...
2009. ápr. 6. 21:09
Ha a teaba igazi citromot tettel, az is okozhatja. Engem egy egesz citrom leve kiut.
2009. ápr. 6. 21:06
Nekem gyógyszertől volt már ilyen kiütésem.
2009. ápr. 6. 21:06
Gondold vegig hogy ettel, ittal-e olyat amit eddig nem, vagy vettel e be valamilyen gyogyszert. Nekem pl a pirin-ek okozakk, citrusfelek, mogyoro, etelekben es italokban talalhato tartosito szerek, es meg hosszan sorolhatnam.
2009. ápr. 6. 21:01
A csalánkiütést nemcsak gyógyszer, hanem gyümölcs, pl. eper is okozhatja. Az én kislányom ha epret evett állandóan csalános volt, fehér rázókeveréket használtam.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook