Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A gyógyszerszedéstől jött már ki valami mellékhatás rajtad? fórum

A gyógyszerszedéstől jött már ki valami mellékhatás rajtad? (tudásbázis kérdés)

1 2
54. jeti (válaszként erre: 44. - Alinka01)
2017. dec. 31. 15:21
Egyszer megjártuk egy védőoltással a gyerekkel, szerintem bujkált benne már valami, amikor megkapta.
53. jeti
2017. dec. 31. 15:15
Igen, van mikor csak az jön ki, nem a várt hatás.
52. alinka01 (válaszként erre: 51. - Mezei Virág)
2017. dec. 27. 17:37
Igen, éppen ezt csinálja!
51. Mezei Virág (válaszként erre: 50. - Alinka01)
2017. dec. 27. 17:36

Ehhez nem értek, de gondolom azért érdemes lenne tornáztatni, hogy ne romoljon az állapot.

Az izmot sokféleképpen lehetne erősíteni.

50. alinka01 (válaszként erre: 49. - Mezei Virág)
2017. dec. 27. 16:43
Persze! :) A klinikai orvos barátjának segítségével elkezdtek mindenféle különleges laborvizsgálatokkal kutakodni, hogy ez a nyomorult influenza elleni injekció mit bolygatott meg a szervezetében! Még nem tartunk a végén!
49. Mezei Virág (válaszként erre: 47. - Alinka01)
2017. dec. 27. 16:34

Hahaha!

Bár ez így nem annyira vicces!

Legalább tud segíteni magán?

48. Mezei Virág (válaszként erre: 45. - Alinka01)
2017. dec. 27. 16:33

Bizony lehetséges!

Én epeműtét előtt kurkuma teát ittam hónapokig, mert gyulladásban volt. Szerencsére sok homok, és valamennyi kis kövem volt, görcsöt nem okozott.

47. alinka01 (válaszként erre: 46. - Mezei Virág)
2017. dec. 27. 16:32
A párom maga is orvos! :)
46. Mezei Virág (válaszként erre: 44. - Alinka01)
2017. dec. 27. 16:30

Az influenza tünetei jöttek elő náluk is.

Izomsorvadás nem. Orvosnak kell szólni miatta!

45. alinka01 (válaszként erre: 38. - Mezei Virág)
2017. dec. 27. 16:29
Megértem, a vonakodásodat a gyógyszerektől, de a természetes szereknek is lehetnek mellékhatásai!Én éppen a kurkumától kaptam egyszer epegörcsöt, pedig csak egy ételbe volt belefőzve, nem kapszulában vagy tablettában szedtem!
44. alinka01 (válaszként erre: 43. - Mezei Virág)
2017. dec. 27. 16:26
Szia! Kíváncsi lennék, a rokonaidnál milyen mellékhatásokkal járt az influenza elleni oltás! A páromnak hetek óta erős végtag-fájdalmai vannak (mintha magát az influenzát kapta volna meg!), de izomsorvadás is kezdődött ott, ahol a felkarjában beadták az injekciót!
43. Mezei Virág (válaszként erre: 42. - Alinka01)
2017. dec. 27. 16:17

Pár éve az én rokonaim is így jártak az oltással. Azt mondták, soha többé nem adatják be.

Jobbulást a párodnak! Hátha semmi maradandó károsodás nem lesz... :(

2017. dec. 27. 15:28

Sajnos, nagyon is tudom, milyen lehet a gyógyszer-mellékhatás! Pár éve, valami nőgyógyászati hüvelyfertőzésre kaptam 5 napos antibiotikumot, amely kúra közepén kellett bevennem este egy tabletta gombaölőt. Na, ettől úgy elkezdett dagadni az arcom, hogy gyors ütemben úgy néztem ki, mint egy görögdinnye. Lefeküdni, aludni nem mertem, mentem az ügyeletre. Kaptam valami prednizolon-injekciót, az lehúzta a dagadást.

De ez egy enyhe ügy ahhoz képest, amit most éppen átélünk a párommal! Beadatta magának az influenza elleni védőoltást, és minden lehetséges és rémes mellékhatás kijött rajta és félő, hogy maradandó károsodásokat is okoz, amit a betegtájékoztató papíron olvasni, illetve, amiről egyelőre csak külföldi tanulmányok írnak!

41. Mezei Virág (válaszként erre: 39. - Tavasz.77)
2017. dec. 27. 12:39

Szerintem nem csak az orvosok szoktatták rá az embereket....

Sokan azt várják, hogy adjon már valamit, de ők folytathassanak mindent úgy, mint eddig csinálták.

Itt az egyik fórumon, én is ajánlottam más lehetőséget, de azért tenni kellett volna. Még csak szóra sem méltatták! Azt akarták, hogy valamit megvesznek, használják és kész. De nem így mennek a dolgok általában.

Szóval azért mi is hibásak vagyunk egy ici-picit... :(

40. csakelőre (válaszként erre: 39. - Tavasz.77)
2017. dec. 27. 12:30
Nálam ugyan ez...szintén Mydeton..azt hittem kiugrik a szivem.
2017. dec. 27. 12:25
Mydeton és Nidol. Amikor elkezdtem szedni, viszkettem, de nem tulajdonítottam jelentőséget ennek. A 4. napon hirtelen ájulás, viszketés, fulladás jött rám, gyorsan vert a szivem, elöntött a forróság, kipirosodtam. Ez mind egyszerre. Azt hittem, meghalok. Következő napon semmit nem vettem be, elmúlt a viszketés és minden tünet. Félelmetes volt. A derekam akkor sem lett jobb, amikor szedtem és utána sem. Azóta nagyon meggondolom, beszedek-e bármilyen gyógyszert. Inkább kenőcs vagy természetes gyógymód. A gyógyszer allergia nem attól függ, hogy elolvasod-e a Tájékoztatót. Ha tényleg allergiás vagy, azt garantáltan észreveszed. Az orvosok sajnos rászoktatták az embereket a gyógyszerekre. Tisztelet a kevés kivételnek. Tv-ben 10 reklámból 8 gyógyszer vagy gyógyhatású készítmény szedésére buzdít.
38. Mezei Virág (válaszként erre: 36. - Hmkati)
2017. dec. 27. 12:22

:(

csodás!

Már tudom, miért megyek csak ritkán orvoshoz, és miért nem szedek gyógyszereket...

Gyömbér, kurkuma a varázsszereim egyike.

37. Hmkati (válaszként erre: 8. - 96e4cb8ca7)
2017. dec. 27. 11:21
Ambroxoltól asztmás rohamom lett, ahogy több ismerösöm is hasonlót tapasztalt. Ez ugyanis ismert mellékhatása. Az orvos mindegyikünknek azt mondta nem igaz.
36. Hmkati
2017. dec. 27. 11:18
Már többször többféle pirula mellékhatását tapasztaltam. Szóltam az orvosnak ezekről mindig. Ilyen válaszokat kaptam. nincs ilyen mellékhatása, nem igaz, hazudsz. legutóbb egy izomlazítóval jártam hasonlóan. Levitte a vérnyomásom 80/60-ra, Mindkét lábam vizesedett, és állandó hasi görcsök gyomorürülési nehézség jelentkezett. Az orvos közölte, hogy ez a tabletta nem hagyható el. Étetem végéig szednem kell! Mert olyan szpasztikusak az izmaim. Sosem volt szpasztikus az izmom egyáltalán. Ízületeim gyulladás miatt merevek. Három hétig szedették velem, s azt modták a kánikulától alacsony a vérnyomásom, s vizesedik a lábam. Hazajöttem kiváltottam a bogyót. Akkor néztem meg a tájékoztatöt. S bizony az össze gondom a leírt és ismert mellékhatás volt. Ismét jeleztem, hogy abbahagyom. Nem lehet, mondta, mert romlik a mozgásom. Nos két éve nem szedem , s azóta is volt hőségriasztás. De a vérnyomásom teljesen rendben volt, nem vizesedett a lábam se. S nincs emésztési panaszom se. A a jóslat ellenére elhagyás óta nem lett merevebb egyik ízületem se.Egy ismerősöm, /agyi eredetű négy végtag bénult/ ugyanettől epekövet kapott, hiaba szedi a hashajtót alig működnek a belei, és mióta szedi, ültetni sem lehet, mert leseik a vérnyomása.Viszont a hozzátartozók betartják az utasítást s szedetik vele. Hiába tudják, hogy a mellékhatásoktól rosszabbul van.
2017. dec. 20. 21:07
D3 na béna teló :D
34. globus (válaszként erre: 33. - Mezei Virág)
2017. dec. 20. 20:20
Szerintem D3-at akart írni, Alpha D3.
33. Mezei Virág (válaszként erre: 32. - Efe3495d91)
2017. dec. 20. 19:16
Ez B3 vitamin?
32. efe3495d91 (válaszként erre: 31. - Mezei Virág)
2017. dec. 20. 14:33
Alpha B3 at is szedek 😊
31. Mezei Virág (válaszként erre: 29. - Efe3495d91)
2017. dec. 20. 13:32

Az önmagában kevés. Sok mozgás, ásványi anyagok is kellenek mellé.

K2 vitamin káposztában is sok van pl.

30. supin
2017. dec. 20. 11:34
Lidokaintól viszketek.
2017. dec. 19. 13:48
D vitamin cseppem van a csontritkulásra
28. Mezei Virág (válaszként erre: 27. - Efe3495d91)
2017. dec. 19. 13:25

Eben az esetben várd meg, mint mond a neurológus.

Aztán mindenképpen nyaktorna!

Szedsz D3, K2 vitamint?

:) Még ismerek sok jó dolgot ám!:)

2017. dec. 19. 10:23

Minden doki mást mond.

Általában mind az idegre fogják.

Jó dili gyógyszert is szedek, a pániktol is lehet szédülni.Csontritkuásra is szedek.Az egyik doki azt mondta lehet kezdődő meszesedés is,mert hogy ropog a nyakam,meg zsibbad a kezem is.

26. Mezei Virág (válaszként erre: 25. - Efe3495d91)
2017. dec. 19. 10:03

Doki utánra..


Nyaktornát kipróbáltad már?

Keringési zavar, is lehet ok.

Alacsony/magas vérnyomás, front.

"Gyakori erőteljes migrénes fejfájások és forgó típusú szédülések kiváltó okai az esetek jelentős részében nyaki csigolya eredetűek."

25. efe3495d91 (válaszként erre: 24. - Mezei Virág)
2017. dec. 19. 09:59
Igen,amugy is szédülős vagyok ,most sztem a gyogyó miatt is,probáltam utánanézni,valakinek semmi baja nem volt ,tőle,valakinek hasonló mint nekem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook