Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskatartási probléma fórum

Macskatartási probléma (beszélgetős fórum)


16. 036ae37026 (válaszként erre: 14. - Rencsi!)
2013. szept. 24. 00:06
de akár mérgezés vagy valamilyen torokbetegség is lehet, hasonló helyzet volt az egyik macskánknál, mondjuk ő helyrejött, sok sok ápolás után
15. bd55e3f068 (válaszként erre: 14. - Rencsi!)
2013. szept. 23. 20:11
Vidd orvoshoz, mert akár veszettség jele is lehet.
2013. szept. 23. 19:33
Sziasztok.Szerintetek miért van hogy csöpög a cicámnak,vagyis már majdnem folyik a nyála? Mindig kinyújta a nyelvét és én arra gondoltam,hogy azért de ez már hihetetlen.Ma feküdt mellettem és elő kellett vennem neki egy zsepit és töröltem,meg a szájához tettem.Kis macskáról van szó..
13. bd55e3f068 (válaszként erre: 9. - 036ae37026)
2013. szept. 23. 18:41

10 macskat egyszerre ivartalanitatni tenyleg nem olcso, de nem ertem, neked sem jutott eszedbe meg az elsonel, hogy mivel nosteny, vemhes lesz?

Amugy esetleg hormon injekciival lehet kitolni egy evvel a nagyobb kiadas egy reszet.

12. grizus (válaszként erre: 9. - 036ae37026)
2013. szept. 23. 18:31
Az rossz hír. Az úgy sokkal rosszabb. Muszáj lesz ivartalanítani, mert így robbanásszerűen lesz több. És akkor lehet, hogy az lesz, mint a Houstoni Állatrendőrségnél, hogy jön ki a yard befogni az állatokat, mert már annyi van, hogy nem lehet róluk gondoskodni... Győzd meg anyukádat, vagy tényleg valami pszichomókus beszéljen a lelkére.
2013. szept. 23. 16:31

falusi vagyok, közvetlenük a város szélén, mondjuk.. akit kérdeztünk korábban orvos, 8ezret mondott lányonként.


gonosz pillanataimban eszembe jutott olyan is, hogy egyszerűen megfogok pár macskát, és beadom különböző házakhoz őket. egyszerűen lehetetlen így élni. állandóan a macskák az elsők, mindig és mindenhol.

10. Vikyci (válaszként erre: 7. - Grizus)
2013. szept. 23. 15:23

Több dokit meg kell kérdezni, nem tudom hol lakik a topikindító. Én egy kisvárosban lakom, egyik doki 12 ezret mondott, a másik 8-at. Lány cicát vittem.


Szokott lenni ivartalanítási akció is nagyobb városokban, nálunk sajnos ilyen nincs.

2013. szept. 23. 14:33

grizus, nem 2 lány van, ha ránk gondolsz, hanem 7, az egyik kicsivel együtt 8. a többi, 4 nagy és 3 kicsi kandúr. most lehet számolgatni, nem kicsi összeg... arról nem is beszélve, hogy ugye aki ismeri a kandúrokat, van egy bizonyos mindent összepisilési szokásuk... jártam már úgy, hogy bőrönd, csizma szaglott tőlük.. az ajtókat meg már nem is győzzük sikálni.


elvileg van szabályzás amúgy, de mivel a mi macskáink nem tartózkodnak egyszerre egy helyen, nehéz lenne beazonosítani idegennek, mennyi is van.

2013. szept. 23. 13:39
Anyukádnak kellene pszichiáter, mert ez már kóros szerintem. Gyűjtögető lett. Ha így halad, nem 10, hanem 100 macskája lesz hamarosan. Addig, amíg orvos nem látja. És ezt tök komolyan mondom. Itt az ivartalanítás kevés, mert eljön az az idő, amikor minden macskát be fog fogni, akit csak lát az utcán.
7. grizus (válaszként erre: 6. - Vikyci)
2013. szept. 23. 13:28
Megnéztem, a lányokat 12-ért ivartalanítják, a fiúkat 8-ért. A lányokat kéne, úgy veszem ki, hogy két lány van. Azokat feltétlenül kell.
2013. szept. 23. 13:15

Én is csak a lány macskák ivartalanítását gondoltam, az már egy előrelépés.

Tudom, hogy 8 ezer, én is most nyáron ivartalaníttattam a cicámat, akit fiúként kaptunk, aztán meglepett minket 4 kölyökkel. 2 a nyakunkon maradt, nem tudom még, hogy milyenek, de ha lányok, akkor őket is vihetem dokihoz, mert nem akarok álandó jelleggel kismacskát.

Anyukád hozzáállásán nem tudom hogyan lehetne változtatni, érvelj azzal, hogy mindenféle betegséget el lehet kapni a macskaürüléktől. Nincs valami helyi szabályozás, hogy hány macska lehet egy háznál? Ezt is mondhatnád, hogy meg is büntethetik érte.

5. grizus (válaszként erre: 4. - 036ae37026)
2013. szept. 23. 12:47
Nem lehet valami alapítványnál támogatással ivartalanítani a macskákat? Muszáj lenne. Ennek utána kéne nézni. Hány nőstény van? Biztos nem az összes az. Ha csak kettőt-hármat ivartalanítotok, az már előrelépés. Egyébként fura, hogy nem bírják a kertet, a mi macskánk, a boldogult Macera 17 év alatt egyfolytában a kijáratot kereste a lakásból. Ha van kert, valahogy ki kéne szoktatni őket, más megoldás nincs. De főleg az anyukáddal kell beszélni.
2013. szept. 23. 12:35

az ivartalanítás macskánként 8000 forint, ami nálunk 80ezret jelentene, sőt többet. persze ha azt nézzük, az ételük mennyibe kerül.. a kertben pedig már nem maradnak meg, egyszerűen be vannak szoktatva, leszedik a kilincset is, ha nem jöhetnek be. erőszakosak, nekünk pedig valahogy ki kell mennünk a lakásból.

grizus, évek óta mondom neki, hogy ez már rengeteg, mostanában jött az az érvem, hogy már az egész környék rajtunk röhög, mert ez egyszerűen nevetséges. biztos mindenki beszél emiatt a hátunk mögött. mikor születtek a kiscicák, el akartam volna őket ajándékozni, de nem jártam sikerrel, erre anyu válasza az volt, hogy nem mindegy, hogy kettővel több van? iszonyatos helyzet. nem tudunk úgy vásárolni menni, hogy 5-6ezret macskatápra ne költenénk, a fél szalagot elfoglalják a konzervek, a száraztáp. az emberek néznek, anyu pedig annyit mond, hogy az ő pénze, nem? félek, hogy ebből az ördögi helyzetből soha nem kerülünk ki.

3. grizus (válaszként erre: 1. - 036ae37026)
2013. szept. 23. 12:17
Hát ez nehéz lesz, anyukáddal megértetni, hogy ez nem mehet így tovább. Valahol határt kell húzni, mert végül olyan sok macska lesz, amiről gondoskodni sem lehet. Valaki idegent vonjál be a meggyőzésbe.
2013. szept. 23. 11:55
Először is ivartalanítás, aztán kirakni őket a kertbe.
2013. szept. 23. 11:30

sziasztok!

a problémám a következő. pár éve anyukám hazahozott egy kiscicát az utcáról. örültünk neki nagyon, mivel már régóta nem volt macskánk, viszont nagyon ördögi egy kiscica volt. aztán felnőtt lett, és jöttek a picik. most úgy vagyunk, hogy több, mint 10 macskával élünk, de ami a legnagyobb probléma, hogy anyukám átváltozott azzá a tipikus "bolond macskás nővé". gyakorlatilag a fején is mászkkálhatnának, az se érdekelné, egész nap csak eteti őket megállás nélkül, ha egy nyávog, már bontja a konzerves kaját. ha szóvá teszem, elkezd kiabálni, hogy sajnálom tőlük és ezért mondom? katasztrofikussá kezd válni a helyzet. újra van 2 kismacskánk, amik az anyjukkal együtt bent vannak a lakásban, miközben jó az idő és nagy udvarunk van. bent rombolnak, függönyt tépnek, asztalon, mosott ruhákon mászkálnak, növényeket letörik, ráadásul az alom ott bűzölög a konyha és a nappali közt, kb 2 méterre a konyhaasztaltól, amin nap mint nap eszünk. az egész lakást betölti a szag. ha szólok ezek miatt, akkor jön az, hogy de hiszen kismacskák! télen, az elmúlt évek tapasztalatai alapján az lesz, hogy percenként kell felkelni a fotelből, hogy ki-beengedjük a macskákat, mert ha nyávog, akkor persze ugrani kell. korábban légúti problémáim is voltak a macskaszőrtől, anyukám a havi pénzének minimum egy negyedét a macskák ételére költi.

ti tapasztaltatok már ilyent, vagy hasonlót? mi erre a megoldás? ti hogy nevelitek a macskákat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook