Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskások segítségét kérem fórum

Macskások segítségét kérem (beszélgetős fórum)


15. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 7. 10:24
ivartalanítás a megoldás. amikor ivarosak lesznek, megbolondulnak a hormonoktól.
2022. nov. 6. 21:05
Rakd a kakit az alomba, hogy ott érezze a szagát.
13. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 6. 20:51

Nem váltottál almot? Vagy történt bármi más változás a kakkantási körülményeiben? A macskák utálják a változást.

Az egyik macskánk a szilikonos almot nem bírta (a másik elfogadta), ő is félrekakált, direkt a szoba közepére. De ez meg is szűnt, ahogy visszaálltunk a "hagyományos" alomra.

12. vigyefene (válaszként erre: 11. - Greeneyed)
2022. nov. 6. 20:50
Gondoltam arra is.
11. Greeneyed (válaszként erre: 2. - Vigyefene)
2022. nov. 6. 20:49

Félreértetted, ez csak annyit jelent, hogy oda kell nyomni az orrát, hogy érezze a szagot (ehhez egyáltalán nem kell durvaság), majd beletenni a macskát az alomba, és ebből megérti, hogy "kaki = alom".

De szerintem ebben az esetben nem az a gond, hogy ne tudná. Inkább stressz eredetűnek tűnik a dolog.

2022. nov. 6. 20:40

Nem lehet hogy ez “bosszú” kaki? A mi régi cicánk akkor csinálta mikor többet dolgoztunk és nem volt annyi időnk figyelni rá. Mindenhova is kakilt de legtöbbször az alom mellé. Pedig ő is kicsi kora óta szobatiszta volt.

Persze ez csak egy ötlet.

2022. nov. 6. 20:30

Anyukám, nagyszüleim gyerekkorában a benti macska és alom luxusnak számitott, és ha mégis megtévedt a macska, bizony bele nyomták az orrát a bűnbeesés szinhelyére.


Szüleim is szerették a macskát, és egy fekete macskájuk a Puma néha célt tévesztett, ezzel fenyegették, de a bün- tetésnek e formáját én is csak hallomásból ismerem, látni sosem láttam hogy alkalmazták volna.-


FI-nek válasz. - gyakorlatilag tehetetlen lennék, nem sokszor fordult elő, mivel szeretjük a macskánkat, kicsit orditoztam vele, hogy " Rossz cica "- mondtam neki fenyegetve " és eltakaritottam az ürüléket.

2022. nov. 6. 20:14

A Google barátom sok okot felsorol, pl. nem szereti az almot, nincs elég doboz, ami van az nem jó helyen van, stb.


[link]


[link]


[link]

7. bnedora (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 6. 20:04
Dehogy nyomom bele az orrát. Sajnos, a végtermékek kerülnek ide-oda, pedig 3 helyen is van alom.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2022. nov. 6. 19:51
Mármint előfordul nálad is hogy belenyomod az orrát, vagy az hogy máshova érkezik a végtermék?
2022. nov. 6. 19:46

Az almot kell csörgetni.

(Igazából nem tudom...)

4. bnedora (válaszként erre: 2. - Vigyefene)
2022. nov. 6. 19:45
No, pont ezt nem tanácsolják. Nem tudom mit lehetne tenni, de mivel nekem több cicám is van, így bizony előfordul nálam is hasonló dolog.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Vigyefene)
2022. nov. 6. 19:42
Köszönöm hogy írtál, de most én is remélem hogy jön ennél jobb ötlet is. ;)
2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 6. 19:34
Nekem nagyon csúnya tanácsom van, azt olvastam h verd bele az orrát. Szegény cicussal én azt nem tudnám megtenni, remélem lesznek ettől sokkal jobb ötletek.
2022. nov. 6. 19:29

Nem egy macskám volt eddig, de ilyennel még nem találkoztam. Segítsetek kérlek!

Hamarosan 5 hónapos kandúr cicáról van szó, aki leginkább benti lakó (csak akkor akar kint lenni amikor a kutyával kimegyünk). Nagyon jól nevelt (se pult, se asztal,se karmolás,stb), és bújósabb mint az átlag (órákig dorombol).

De!

Szobatiszta a kezdetektől, csak a kis drágám elvesztette kicsit ennek a fogalmát úgy 1 hónapja. Mindenre kakil ami csörög-zörög. Legyen az egy szatyor, nejlon szennyeskosár, vagy babzsák fotel.

Hogyan tudnám erről leszoktatni?

Ja, és fontos infó hogy az almot fél óránként ellenörzöm-takarítom és csak a kakit nyomja máshova.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook