Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ma vagy mondjuk harminc éve könnyebb fiatalon semmiből indulni? fórum

Ma vagy mondjuk harminc éve könnyebb fiatalon semmiből indulni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
29. evangelika (válaszként erre: 22. - 89b99f816e)
2009. okt. 15. 20:42
Egyetértek! Én sem sokat éltem benne, sőt mit lehet öt év alatt tapasztalni egy rendszerből, de a mostani tapasztalatommal inkább lennék most húsz évvel idősebb...
2009. okt. 15. 20:42
Örülök neki hogy más is igy látja most a parlamentben megszavazzák a 80000 ezres minimálbért azok akik több milliot kapnak havonta tönkreteszik tették M.országot hiszen a ,,mi korunkban .. tanultuk volt nehézipar ,könnyüipar mezögazdaság.... ,mindent eladtak már csak adöság van és ezek szidják a régi rendszert ,nemtudom ebböl hogy állunk fel?
27. evangelika (válaszként erre: 24. - Sylvia81)
2009. okt. 15. 20:41
Értem.
26. alfoldi13 (válaszként erre: 21. - 3da8f53e4a)
2009. okt. 15. 20:40
sok igaz van a soraidban de biztonság a kevésnél is más volt mint ma...lehet hogy csak a Balaton és nem Horvátország volt de volt...és volt különbség is de biztos hogy ekkora mint most 100 millkok és 60 ezrek jó esetben
25. evangelika (válaszként erre: 21. - 3da8f53e4a)
2009. okt. 15. 20:38

"Vagy már az évek megszépítették volna???? a multat." Igen, az évek megszépítik - így működik a tudat.

Az ilyen történeteket én is szívesen hallgattam a szüleimtől, nagyszüleimtől. Na meg hát rengeteg szakirodalmat is olvastam ez ügyben...

24. Sylvia81 (válaszként erre: 17. - Evangelika)
2009. okt. 15. 20:36

Bocsi, kicsit el vagyok tűnve, de a csajszim épp ázik a kádban...

Én mindig átkosnak hívom, és ezzel a kifejezéssel foglalom össze az összes rendszerváltás előtti időszakot. S hogy miért? Segg hülye vagyok töriből, az érettségim is nagy részben a szerencsén múlt, ezért lövésem sincs, ki mikor volt hatalmon. És innentől hülyeség lenne Kádár-korszakról beszélnem, mert nem tudom mikor volt! :) Az ilyesmit mindig a neten nézem meg... ;)

Egyébként pedig teljesen valós képet nem tudok alkotni, mert még ugyancsak porbafingó voltam a rendszerváltáskor!!!

Ja és nem mellesleg sajnos volt olyan, mikor a szüleim nem ettek vacsorát, hogy én ehessek. :( Ez is akkor volt.

Még majd visszanézek, de most megyek, kiszedem Kiarát a vízből, mert a végén még szétázik! :D

2009. okt. 15. 20:35

Már az is elég, ha az ember régi képeket néz...

Egészen más sugárzik az arcokról, mint manapság.

22. 89b99f816e (válaszként erre: 20. - Evangelika)
2009. okt. 15. 20:34

Én sem :) Nekem az átkos-ról rögtön a korszak jut eszembe.

De szebb és jobb volt, mint a Gyurcsány-korszak :))

21. 3da8f53e4a (válaszként erre: 16. - Judyt640)
2009. okt. 15. 20:32
Így igaz Judyt!A mi gyerekkorunk tényleg szép volt,kisdobos táborral, úttörő táborral. Nem volt kocsink mégis eljutottunk Gyulára 1 napra,a Balatonra 1 hétre nyaralni.A félországot bejártuk az ifjusági nyaralásokkal.Megmutattak minden lehetséges szép tájat Magyarországon. A mai gyerek már nem a Balatonnál kezdi" a nyaralást a tehetős szüleivel.Dolgoztak a szüleink sokat, disznókat neveltek,csirkéket stb.Volt kaja igaz módjával.Építkeztek és nem adósodtak el.Kalákában építettek fel és a kutya nem kérte az emberektől a kiskönyvet....Nem egy TSz volt,az egyikből átlehetett menni a másikba dolgozni.Gyárak voltak, ami után még lehetett picit haza keresni. A 11 éves fiam mindig szereti hallgatni,hogy anya a te idődben hogy volt? És tényleg???? Melyik időszak is volt a jobb? Vagy már az évek megszépítették volna???? a multat.
20. evangelika (válaszként erre: 19. - 89b99f816e)
2009. okt. 15. 20:28
Rendicsek - amúgy nem vitatkozni akartam, még ha úgy is tűnik.
19. 89b99f816e (válaszként erre: 17. - Evangelika)
2009. okt. 15. 20:24
Átkos korszaknak is hívják, de mindegy is. Mindenki úgy nevezi, ahogy akarja.
2009. okt. 15. 20:24
az a baj hogy mi öregek ki tudjuk hogy most nehezebb gyerekeink révén ujra érintettek lettünk és nem tudjuk a gyerekeinknek mondani gyere haza mert itt a te dolgod diploma zsebbe és irány a nagyvilág ez van ma...és mi szülők csak nézünk mint...
17. evangelika (válaszként erre: 15. - 7130b15964)
2009. okt. 15. 20:22

Dehogyis!!!!


Ne értsetek félre! Tudom, hogy a társadalom tudatában a korszak "átkos", de sniki ez nem a korszak neve - az a Kádár-rendszer vagy a hasonló megjelölések. Tereza ragadja meg jól a lényeget: "így emlegetik". Rendben, nyugodtan, akinek valóban átkos.


De a hozzászólásban, amelyre ezt reagáltam némi nosztalgiát éreztem, ezért tűnt fel nekem az alapvető ellentét a pozitív attitűd és az "átkos" jelző között.

2009. okt. 15. 20:19
Én 45 éves vagyok akkor voltam gyerek a Kádár korban nemvagyok sose voltam párttag mielött valaki ezt gondolná,két munkás szülö gyerekeként épitkeztünk apám anyám felváltva dupla müszakot dolgozott de haladtunk mert nem vették el adöba .Minden évben nyaralni voltunk vállalati üdülöbe még étkezési jegyet is a munkahely adott amiböl az ebéd mellé kijött a fagyi meg az üditö is .A mai pártvezetök is akkor volta fiatalok és külföldön tanultak ingyen és most szidják a régi rendszert.Azis igaz hogy nemvoltak ilyen igényeink mint ma nem ismertük a kólat nemis baj ,nemism a téliszalámit és csak 1 cipönk volt egy évszakra.
15. 7130b15964 (válaszként erre: 10. - Evangelika)
2009. okt. 15. 20:17

"Árnyalni kellene a jelzőket" :DDD


Te most tényleg azt hiszed, hogy ezt a jelzőt ő kreálta. Azt az időszakot így emlegetik.

14. evangelika (válaszként erre: 7. - Sylvia81)
2009. okt. 15. 20:17

Oh, lehet kicsit kemény a hangnem, bocs... Csak nem szeretem az "átkos" jelzőt.


Aranyos a kislányod!

Nem mellesleg nekem is Bécs az álmom Békéscsaba, Debrecen és jelenleg Miskolc után... :-)

13. 89b99f816e (válaszként erre: 10. - Evangelika)
2009. okt. 15. 20:17

:)

Az a korszaknak a neve..

12. pista55 (válaszként erre: 9. - Sáraanna)
2009. okt. 15. 20:16

Tényleg, lehet, hogy csak egy jó ötlet kellene de sajnos ami ma jó ötletnek tűnik azt egy tollvonással megtorpedózhatják.

Még kis segítséggel is nagyon nehéz bármibe belevágni.

11. cel
2009. okt. 15. 20:16
Mi harminc éve indultunk a semmiről, a lányomék most indultak a semmiből, egyikőnknek sem volt könnyű. Sem régen, sem ma.
10. evangelika (válaszként erre: 7. - Sylvia81)
2009. okt. 15. 20:12

Miért "átkos", ha akkor könnyebb volt? Árnyalni kellene a jelzőket, ahogy a fórumindító kezdte, 30 éve, vagy az előző rendszerben, vagy a "gulyáskommunizmusban" etc. Főleg abban az esetben, ha nosztalgiával gondol az ember a Kádár-érára. Ha nem, akkor lehet nyugodtan cifrázni.


Én kemény öt évet éltem benne, de szüleim, nagyszüleim is nosztalgiával gondoltak/nak rá, és részletesen ismerve a korszak gazdaság és szociálpolitikáját, s helyzetemet egybevetve: akkor sem volt rózsás a helyzet, de meg lehetett élni, lehetett gyereket nevelni, házat, esetleg autót venni.

6 éve élek albérletben - ki tudja meddig, hisz a mindennapi betevő, és a lakás költségei komoly összeget képeznek, ami mellett nem lehet úgy félretenni, hogy abból lakás legyen. Na meg hát a munkahelyek biztonsága... egyre kevesebb a nyugdíjas állás... sajnos. Gyerekvállalás? Szeretnék, legalább hármat, de hova? miből? Etc. etc. etc.

2009. okt. 15. 20:04
Én is úgy látom, hogy most nagyon nehéz. Élelmesnek kéne lenni. Én azon gondolkodom hogy lehetne jobb az életünk. Csak az ötlet hiányzik....
2009. okt. 15. 19:59

míg régen szüleink a "gyári fizetésből"házat tudtak építeni,ma örülhetünk,ha velük együtt lakva a rezsit ki tudjuk fizetni...és étel kerül az asztalra...(nem általánosítok,de kb.ez a valóság)

Persze mások lettek az igények,más a társadalom rétegződése is.Míg a "sztárjaink" azt sem tudják mennyit költenek havonta,és a politikusaink sem ismerik 1kg kenyér bolti árát(!)-addig sajnos ez így is marad.Már pedig igen kicsi a valószinűsége annak,hogy ez a helyzet kiegyenlítődjön.

2009. okt. 15. 19:56

Biztos anno se volt könnyű, de ma nehezebb.

Az átkosban mindenkinek volt munkája, arra azért lehetett alapozni, mert ugye kötelező volt dolgozni. Ha nem itt, akkor máshol.

Manapság meg, nemhogy a munkahely nem biztos, hanem az se, hogy 2 minimálbérből tudod fizetni a törlesztőt meg a számlákat és még enni is tudsz... És akkor erre jön még a gyerekvállalás...

2009. okt. 15. 19:54

Szerintem régebben könnyebb volt, nemcsak fiatalnak lenni, de úgy általában.

Mert csak nézzük a mi esetünket. Anyukám 3-unkat egyedül nevelt fel egy keresetböl. Ma két keresetböl se tudunk normálisan 3 gyereket nevelni:( És ez elkeserítö:( Kilátástalan a jövö. Régen ennyire sötéten nem látták a jövöt:(

2009. okt. 15. 19:52

Ma a semmiből indulni szinte lehetetlen.

Már az is jó ha a mindennapi betevőt meg tudja szerezni akinek semmilye nincs.

4. 89b99f816e (válaszként erre: 1. - Alfoldi13)
2009. okt. 15. 19:46
Régebben könnyebb volt.
2009. okt. 15. 19:46
Ma ???? ne nevettess :((((
2. bnedora (válaszként erre: 1. - Alfoldi13)
2009. okt. 15. 19:46
Egyetértek veled, én nem is szeretnék most fiatal lenni. Nekünk sem volt könnyű, de reményteljesebbnek láttuk a jövőt.
2009. okt. 15. 19:43
én azt érzem ma egyáltalán nem lett könnyebb egy fiatalnak az életbe indulnia ,bizonytalan munkától a drága tanulásig minden neheziti és nem könnyíti az indulást az adózásról nem is szólva...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook