Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ma megbuktam a forgalmi vizsgán. Annyira elvette a... fórum

Ma megbuktam a forgalmi vizsgán. Annyira elvette a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
2022. máj. 28. 20:10

Anno az elmúlt évezredben megbuktam az első elméleti vizsgán, mert az autóban ülő személyek közé nem számoltam bele a sofőrt. Másodszorra sikerült:)

Ne csüggedj, ez a hiba helyrehozható. Majd ha meglesz a jogsi, akkor jön az "igazi" vizsga, ott kell nagyon ügyesnek lenned.

38. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 26. 06:07
Rengetegen megbuknak. Nem jelent semmit. Vissza kell hozniuk az"elharapózott" ráfrdításokat.Veszel pár pótórát, meglesz az!
37. syria (válaszként erre: 4. - F7f780f355)
2022. máj. 25. 11:09

Így van.

MINDEN az oktatón múlik. Az enyém szuper volt. Semmilyen gyakorlatot nem mutatott meg, viszont mindent elmagyarázott, s az alapján kellett a feladatokat végrehajtani. Kb. a 20. óra után azt mondta: csinálunk egy próbavizsgát, ami hajaz az igazira. Nahát, úgy drukkoltam, hogy kritikán alul teljesítettem, meg is mondta, hogy élesben garantáltan megbuktam volna. Olyat is tett, hogy beültetett a hátsó ülésre másik tanulót, akiről el kellett hinni, hogy ő a vizsgabiztos; magyarul: szokjuk az árgus figyelést. A 30. óra körül csináltatott még egy próbavizsgát, ami egész jól sikerült, de azt tanácsolta, vegyek még 4 órát. Hallgattam rá; megérte, az igazi vizsgát csont nélkül teljesítettem.

36. Channa* (válaszként erre: 35. - 71ddaa07fa)
2022. máj. 25. 07:02

Nekem volt még eü-vizsgám is, ahol szintén voltak vizsgáztatók, illetve műszaki vizsgám is volt, ahol szintén voltak vizsgabiztosok;) Mind a kettő gyakorlati vizsga volt...


Tehát, én 5x vizsgáztam:D

Eü, kresz, műszaki, rutin, forgalmi.

Az első 3 vizsgán mindig 2 vizsgáztató volt, a rutinon és a forgalmi vizsgán pedig 1-1...

35. 71ddaa07fa (válaszként erre: 24. - Soufflet)
2022. máj. 24. 21:02

Volt egyszer ugye az írásbeli, mikor a tesztlapokat töltöttük. Ott két vizsgabiztos felügyelt ránk.

Az operaénekes és a patás.

Volt egy rutinvizsgám, de arra már nem emlékszem milyen ember volt, aki vizsgáztatott.

Volt egy forgalmi vizsgám, ahol a gyalogosnak nem adtam elsőbbséget és ezért elhúztak. Ott nem volt kecmec, jóindulatú férfit fogtam ki, de hibáztam.

Illetve volt a második forgalmi vizsgám, ahol levizsgáztam. Emlékeim szerint ott is normális volt a vizsgabiztos.

Szóval 4 alkalommal találkoztam velük, volt jóindulatú, volt átlagos és volt két büdös bunkó is köztük.

34. Channa* (válaszként erre: 33. - Liliom10)
2022. máj. 24. 12:33

Húúú, pedig olyan történeteket lehet hallani...

Mondjuk én se most vizsgáztam már.

33. liliom10 (válaszként erre: 26. - Channa*)
2022. máj. 24. 09:48

Amikor én tanultam vezetni - a 70-es évek végén,- nem mi választottuk az oktatót. Eszembe se jutott, hogy ilyenek is elő fordulhatnának !(ordibálás, tapizás, lefizetés)

Rendes oktatóm volt, csak sajnos a vizsgámon nem tudott ott lenni,- így az autó sem, amin a 30 órát vezettem - amikor a legidegesebb voltam.

32. secret8 (válaszként erre: 4. - F7f780f355)
2022. máj. 24. 09:03
Tévedsz. Nekem is minden elsőre sikerült, pedig még műszakim is volt. De az elmúlt évtizedekben egyre gyakoribb lett, hogy szinte semmiért buktatnak. Van autósiskolás oktató ismerősöm, aki ezt megerősítette.
31. Channa* (válaszként erre: 30. - Napsugár8)
2022. máj. 24. 08:04

Nem;)

Szerintem csak az ismerőssel volt gond, nem mindenki csinálja rosszul...

30. Napsugár8 (válaszként erre: 29. - Channa*)
2022. máj. 24. 07:54

Ültem egyszer (többször) egy ismerős csaj autójában, Renaultja volt neki, útkereszteződésnél nem adta meg a jobbról érkező, viszonylag kicsi autónak az elsőbbséget.

Mondom neki, te őrült, őneki van elsőbbsége! Mire a válasz: őneki van elsőbbsége, nekem meg van nagy autóm!

Nem te voltál véletlenül??? :))

29. Channa* (válaszként erre: 28. - Napsugár8)
2022. máj. 24. 07:41

Soha nem ülök be kis autóba.


Én amikor oktatót kerestem, akkor is azt választottam, akinek a legnagyobb autója volt. Az opel corsát és társait meghagytam másoknak. Ahol választanom kellett a skoda favorit volt a legnagyobb autó, így azt választottam.


Szerintem félelmetes egy kis autóba ülni...

2022. máj. 24. 07:30

Én anno Dacian tanultam vezetni, alacsony vagyok, szinte bele estem a kissé hátrafelé lejtő ülésbe. Mondtam is az oktatómnak, hogy nagy nekem az a kocsi, nem látom az elejét, nem látom a végét. Erre ő: nem látni kell, hanem érezni!! Mondtam neki: sok mindent érzek én vezetés közben, de hogy hol a kocsi eleje, hol a vége, azt bizony nem.


Nem a forgalomban volt gondom, hanem a felfestett parkolókba beállni. Egyszerűen nem láttam, nem éreztem, hogy hol vannak a kerekek, mikor kell tekerni a kormányt. Persze az első vizsgán el is húztak.

Ezek után megkerestem azt az oktatót, aki kis Polskin oktatott, mondom neki mi a bajom, mire ő: üljek be, megnézi mit tudok, és eldönti, hogy felvállal-e, vagy nem. Utána adott még 3 órát, hogy megszokjam a kocsit, és a pótvizsgán hibapont nélkül átmentem. Azért érdemes ebből a szemszögből is megnézni, valóban mi áll a bukta hátterében.


A saját kis Trabantommal semmi gondom nem volt, sőt olyan okos volt, már szinte saját magától tudta: dolgozni megyünk, vagy a szőlőbe kapálni. :))

27. Channa* (válaszként erre: 26. - Channa*)
2022. máj. 24. 07:30

És ha már szóba került: Budapesten vizsgáztam, az útvonalamban benne volt a Hungária és a Könyves Kálmán körút is, illetve sok-sok jobbkezes utca.

3 hibám volt: egyszer lefulladtam a pirosnál, a vizsga biztos szerint későn észleltem a jelzést (fogalmam sincs miért), valamint szerinte darabosan váltottam...

26. Channa* (válaszként erre: 16. - Sanyinak)
2022. máj. 24. 07:25

Én ezt a szerencsét roppantul szeretem.

A főiskolán volt egy csoporttársam, aki azt mondta, hogy annyira szerencsés vagyok, hogy a semmire átengednek, bezzeg ő éjt-nappallá téve tanul és mindig megvágják.


Hát persze, csak szerencsém volt, nulla tudással;)


Ja, a forgalmin is azonnal átmentem. Én amikor oktatót választottam, megmondtam, hogy nincs ordibálás, nincs tapizás és nem fizetek le senki. Így volt;)

25. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - Csicsi25)
2022. máj. 24. 07:15

Amikor a vizsgabiztos híd kellős közepén véletlenül kiejti az ablakon az "aranynak látszó" öngyújtóját. Ugye hídon tilos megállni, de akkor veszik az öngyújtó, ami valószínűleg többe kerül, mint egy pótvizsga díja. Hát az ismerős megállt, így bukta az első vizsgát.

A másikat azzal az indokkal húzták meg, hogy ferde parkolóba tolatva: "olyan közel állt meg a felfestett csíkhoz, ha az most garázs lett volna, ő (mármint a vizsgabiztos) a fal miatt nem tudott volna kiszállni" Gondolta a vizsgázó, a másfél mázsáddal egyébként sem tudtál volna... de bukta, mert másba nem tudott belekötni, egyébként végig csinálta hiba nélkül az egészet...


Azt suttogják, hogy mivel az oktatók a 30 óra kötelező alatt azért fel tudják mérni, ki milyen anyagi háttérrel rendelkezik, és ahol úgy ítélik meg, azt bizony meg is fejik.

De azért vigyáznak arra is, hogy a sikeresen vizsgázók száma ne legyen túl alacsony, mert esetleg szemet szúr a főnököknek.

Persze vannak tisztességes vizsgabiztosok is, ezt sem szabad elfelejteni.

24. Soufflet (válaszként erre: 14. - 71ddaa07fa)
2022. máj. 23. 23:54
Te hanyszor mentel vizsgazni, hogy ilyen sok v.biztosxal talalkoztam elesben?
23. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 23. 22:04

Legközelebb sikerül ! Az elsőn én is megbuktam, mert egy jobbkezes utca előtt nem lassítottam.( Az oktatóm elutazott, másik autón kellett vizsgáznom, idegenekkel.) Utána még vettem 10 órát, hogy ne legyek ideges. Senki nem tanított vezetni előtte, csak az oktatóval tanultam.

Ez már több évtizede volt, és nagyon sokszor életbevágó volt, hogy tudjak vezetni.

Nagyon nem mindegy, hogy Budapesten tanulsz vezetni vagy máshol. Szerintem mindenhol könnyebb, mint a fővárosban.

Nehogy feladd !!!

22. tien (válaszként erre: 21. - Sütikee)
2022. máj. 23. 21:46
Nem szeretek ,félek vezetés közben ,és nem csak én ;)
21. Sütikee (válaszként erre: 18. - Tien)
2022. máj. 23. 21:11
Nem is szeretsz vezetni?
20. 80ASIQ
2022. máj. 23. 21:11
"Millióan" megbuknak. Sokan többször is. A pótórák által ügyesedik is az ember. Nyugi! Most aludj rá!
2022. máj. 23. 21:03

Nem tudom, hol vizsgáztál, de a mi városunk arról híres, hogy szinte mindenkit megbuktatnak. Sokan direkt átmennek inkább a másik városba vizsgázni.


A nagyfiam haverját annyiszor meghúzták itt, hogy fel kellett mennie Bp-re egy külön vizsgabizottsághoz, de végül neki is meglett a jogsija.


Ne légy elkeseredve, előbb-utóbb sikerülni fog, fel a fejjel!

18. tien
2022. máj. 23. 21:01

Nekem elsőre sikerült minden ,mégsem tudok vezetni.

Mindenki érdekében jobb is így ,hogy nem ülök volán mögé;)


Kedves FI ,ha neked van érzéked a vezetéshez ugorj neki mégegyszer a forgalminak;)

17. 71ddaa07fa (válaszként erre: 15. - Sütikee)
2022. máj. 23. 19:27

Mikor a kresz teszteket csináltuk megérkezett két férfi. Az egyik egy nagydarab operaénekes figura volt, olyan hanggal is rendelkezett, a másik pedig egy sánta férfi volt. Ez pedig úgy gondolom maga az ördög lehetett a viselkedéséből legalább is erre lehetett következtetni. Ha csak megmozdultál a padban vagy elfordítottad a fejed a padtársad felé úgy ordított mind a kettő ipse, mintha a satuba szorították volna a töküket.

Mint kiderült mindketten vizsgabiztosok voltak. A jóindulat szikrája sem volt bennük. Gondolom ha ezek beültek valaki mögé a forgalmi vizsgán, ott sem lehetett sokkal rokonszenvesebb a viselkedésük.

16. sanyinak (válaszként erre: 4. - F7f780f355)
2022. máj. 23. 19:22
No azért van abban némi szerencsefaktor is, amit a vizsgabiztos és az aktuális forgalmi helyzet is befolyásol. Rutinos vezetőket is meg lehet buktatni.
15. Sütikee (válaszként erre: 14. - 71ddaa07fa)
2022. máj. 23. 19:09
Ebben igazad van. Én is kifogtam a város legszigorúbb vizsgabiztosát, aki többször buktat, mint nem. Mivel semmibe nem tudott belekötni, hát megjegyezte, hogy holttér nézésnél jobban nézzek hátra. Mondjuk tény, hogy nagyon sok múlik az oktatón is, nekem nagyon nagyon jó oktatóm volt.
14. 71ddaa07fa (válaszként erre: 12. - Sütikee)
2022. máj. 23. 18:51

Függ a vizsgabiztosokon is. A legtöbbjükben annyi az empátia, mint árvaházban a szülői értekezlet.

Nem foglalkoznak azzal, hogy az emberben ilyenkor, még, ha jól is megy a vezetés van némi drukk.

Persze lehet mondani, hogy a vezetés az felelősséggel jár és nem szabad olyan személynek megadni a jogsit, akiben van némi bizonytalanság.

Ugyanakkor kevés olyan vizsgabiztos van, aki a vizsga elején nyugtatja az embert. Általában olyan a pillantásuk, mint a balegyenes. A vizsgabiztosok nagyobb hányada úgy viselkedik, mintha ő nem is ember lenne, és nem kerülhetne olyan helyzetbe soha, ahol neki is bizonyítania kell.

2022. máj. 23. 18:41
Majd a második sikerülni fog, nyugi:)
12. Sütikee (válaszként erre: 11. - Tádámmm)
2022. máj. 23. 18:40
Meg akiknek nem megy. Nehogy már a vizsgabiztos legyen a hibás, mert valaki nem tud vezetni,vagy olyan hibát csinál.
2022. máj. 23. 18:31

Jaj, de jó, hogy ennyi embernek sikerült elsőre!

Attól még simán lehúzzák akit tudnak...

10. f7f780f355 (válaszként erre: 7. - Sütikee)
2022. máj. 23. 17:35

Ennyi.

Az enyem se kellett nekik.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook