Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Forgalmi vizsgán fizetni kell a vizsgabiztosnak? fórum

Forgalmi vizsgán fizetni kell a vizsgabiztosnak? (tudásbázis kérdés)

1 2
2014. aug. 10. 21:52
Ilyen szarságon megbuktatni merő szemétség! Ezért gondolom én is azt, ha az ilyet ki lehet védeni a pénzzel, inkább az legyen. Nálam meg se próbált kiszállni, látta a lényeget, hogy normálisan leparkoltam, kész, mehettem tovább, nem kötekedett. A végén pont ezt is mondta, hogy látja, hogy tudom kezelni az autót, felismerem a helyzeteket és tudom őket kezelni, ez a lényeg.
2014. aug. 10. 20:51
Az első két alkalom után fizettünk, ott sem történt olyan malőr parkolásnál nem tudott kényelmesen kiszálni elmondása szerint a vizsgabiztos ezért buktatott. Ha eszem van az első vizsga előtt fizetek én is.
2014. aug. 10. 20:44
Én bevallom férfiasan, fizettem. Nem húzott meg, a kisebb bénaságokat elnézte, az útvonalon lehetett lazítani, a parkolásoknál nem volt muszáj azt csinálni amit húztam (jobbra hátra helyett engedte a balra előrét és fordítva). Viszont a nagy hibáért megbuktatnak, olyankor a pénz sem segít és ez így is van jól.
2014. aug. 10. 17:58

Nem kell fizetni,de ha ezt betartod minimum kétszer meghúznak :-))

Igen az oktató szemrebbenés nélkül megmondja a tarifát.

2014. aug. 9. 22:08
Ha még valaha valaki rákeres erre a kérdésre, megválaszolom a saját kérdésemet, amit anno feltettem. Tehát, ha valaki fizet a vizsgabiztosnak, abból az oktató leveszi a magáét. Mond egy összeget, de nem az egészet adja oda. Ezzel ő is meg van fizetve, nem kell neki pluszban adni.
53. simple (válaszként erre: 49. - Pitypangpüré)
2014. júl. 7. 17:49
Na megvolt a vizsga?
52. 3d787b167a (válaszként erre: 51. - Pitypangpüré)
2014. jún. 25. 08:18
A vizsgabiztost.
51. pitypangpüré (válaszként erre: 50. - 3d787b167a)
2014. jún. 24. 12:57
Kit???
2014. jún. 24. 10:52
Csak ha le akarod fizetni.
49. pitypangpüré (válaszként erre: 48. - Simple)
2014. jún. 24. 10:41
O.K!
48. simple (válaszként erre: 47. - Pitypangpüré)
2014. jún. 23. 16:19
Azért jó lenne ha majd megosztanád velünk, hogy hogy mentek a dolgok.
2014. jún. 23. 14:05
Hát, nem könnyű megítélni ezt az egészet. Én el tudom képzelni, hogy nagyon korrupt emberek is vannak, akinek bármiféle hatalom van a kezében, visszaélhet vele. De legyen Nektek igazatok!
46. simple
2014. jún. 23. 13:46
Én egyébként az oktatómnak adtam pénzt, de csakis a sikeres vizsga után, mert nagyon meg voltam vele elégedve, és persze előre nem tudta hogy fog kapni.
45. simple (válaszként erre: 44. - Pitypangpüré)
2014. jún. 23. 13:43
Szerintem rosszul közelíted meg ezt a dolgot. Az oktatód valószínűleg le akar rántani pénzzel. Én továbbra sem hiszem, hogy van olyan vizsgabiztos akinél csak pénzzel lehet átmenni. Hiszel magadban, bízol a tudásodban? Igen, ezt írtad. Akkor pedig nincs olyan, hogy nem sikerül. Semmi baj nem lesz, ha ügyes vagy át fognak engedni. Az oktatód meg majd eheti a kefét....
44. pitypangpüré (válaszként erre: 42. - Simple)
2014. jún. 23. 13:08
Látod, pont ilyen biztost szeretnék kifogni! Ez lenne a lényeg, ha látja, hogy képes az ember egyedül vezetni, kapjon jogosítványt! Lehet, hogy nem sikerült itt jól megértetnem magam, úgy veszem észre, mindenki azt hiszi, azért "akarok" fizetni, mert akkora antitalentum vagyok, hogy csak így lehetne jogsim. Nem erről van szó. Csak annak sem látom értelmét, hogy az olyan biztosnál aki borítékért enged át (ha tényleg van ilyen) megbukjak és egy csomó időt és pénzt veszítsek vele. Abban igazad van, aki nem képes megtanulni vezetni és levizsgázni, ne vegyen részt a forgalomban. De az eddig levezetett óráim alapján mondhatom, ez nem igaz rám. Én szeptemberben már autóval szeretném vinni a nagyobbik gyerekemet suliba, addig még nagyon szeretnék gyakorolni saját autóval azon a konkrét útvonalon. Most egy tetű, korrupt ember miatt húzódjon hetekig a dolog? Én egyébként megkérdeztem az oktatómat, az ő lelkiismerete mit szól ehhez, nem aggasztja, hogy esetleg egy fizetős jogsival balesetet szenved/okoz valaki? Azt mondta, azért nem, mert ő csak úgy visz vizsgára valakit, hogy ő tudja, az illető képes vezetni. Mindegy, kár ezen ennyit agyalni, remélem, nem kerül sor kenőpénzre és ki fogok egy olyan embert, mint Te.
43. pitypangpüré (válaszként erre: 41. - Simple)
2014. jún. 23. 12:57
De, gondoltam erre is! Ezt sose tudom meg...
42. simple
2014. jún. 22. 23:32
Egyébként engem is ijesztgettek ezzel, hogy nem fogok átmenni mert fizetni kell, de nekem ez amúgy is ellenkezett az elveimmel, meg úgy voltam vele, hogyha nem sikerül pénz nélkül, akkor jobb is ha nem veszek részt a forgalomban, ha meg elég jól megy, akkor úgyis sikerülni fog. És így is lett, sikerült is elsőre, és a vizsgabiztossal semmi gond nem volt, teljesen jóindulatú volt. Pedig hibáztam is, annyira izgultam hogy azt sem tudom hogy csináltam végig. Mikor parkolni kellett, elsőre kis helyet néztem ki és nem fértem be, tovább kellett mennem és csak másodszorra sikerült. De a végén elmondta a vizsgabiztos, hogy sokat kell még gyakorolnom, de ő látja hogy elengedhet engem már egyedül. Tehát egyáltalán nem azt nézik kit hogy buktathatnak meg. Aznap mikor én vizsgáztam, még többen is vizsgáztak a sulimból, és háromnegyedük átment! Senki sem fizetett.
41. simple (válaszként erre: 40. - Pitypangpüré)
2014. jún. 22. 23:05
Szerintem ne fizess, és nézd meg mi lesz. Arra nem is gondoltál, hogy az oktatód akarja zsebrevágni a lóvét, csak neked ezt a kamut adja be?
40. pitypangpüré (válaszként erre: 39. - Forgatos)
2014. jún. 22. 22:43
Két hét múlva. Köszi! Mindenesetre az is egy tanulság, hogy túl sokan nem írtátok az eredeti kérdésemre válaszként, hogy "persze, persze, fizessek még az oktatónak is amiért ezt a korrupt rendszert ő is kiszolgálja". :)
39. forgatos (válaszként erre: 38. - Pitypangpüré)
2014. jún. 22. 22:25

Mikor mész?

Én majd szorítok érted, neked meg csak a vezetésre kell koncentrálnod.

38. pitypangpüré (válaszként erre: 37. - Forgatos)
2014. jún. 22. 22:23
Köszi! Úgy legyen! :)
37. forgatos (válaszként erre: 36. - Pitypangpüré)
2014. jún. 22. 22:19
Olyant fogsz kifogni, ne izgulj! Főképp pedig ne vonzd be a rosszat! Mindig arra kell gondolni, hogy mit szeretnél, és nem arra, hogy mit nem. Bejön, meglátod, meglesz az a jogsi.
2014. jún. 22. 22:17
Ez így igaz, egy normális vizsgabiztos esetén! De annál, aki borítékért enged át, anélkül ezer apró marhaság miatt megbuktat?!?!? Az tuti hogy, én azon drukkolok nagyon-nagyon, hogy olyan biztost fogjak ki, aki korrekt!!!! De ez sajnos nem rajtam múlik...
35. forgatos (válaszként erre: 34. - Pitypangpüré)
2014. jún. 22. 22:12
Másképp közelítsd meg a helyzetet, gondolj arra, hogy neked menni fog! Mert miért is ne menne? Te is érzxed és az oktatód is, hogy megy. Nyugi, meglesz kenőpénz nélkül is az!
2014. jún. 22. 22:10
Hát, én nem tudom! Mielőtt ezen a fórumon feltettem volna az eredeti kérdésemet, végig olvastam rengeteg fórumot e témában, elképesztően sokan írták azt, hogy kenőpénzzel mentek át, volt aki részletezte is, mikért húzták meg amikor pénzt vártak volna tőle. Az is mind kamu??? A lelkiismeretemmel meg azért tudnék elszámolni, mert úgy gondolom, ez nem az a helyzet, hogy fizetek valamiért amire nem lennék egyébként képes. Hanem fizetek valamiért, mert egy ótvar rendszerben nem az számít, hogy mire vagyok képes. Így azért nem ugyanaz a helyzet. Szerintem erre az egyre jó a próbavizsga. Az oktatóval megy az ember egy vizsgaútvonalon végig, megcsinálja a feladatokat és kiderül hogy áll. A vizsgán nem feltétlenül ez derül ki... :(
33. forgatos (válaszként erre: 32. - Simple)
2014. jún. 22. 21:55
Tádám! :) Úgy-úgy!
32. simple (válaszként erre: 31. - Forgatos)
2014. jún. 22. 21:44
Egyetértek! Engem is akkor jelentett le vizsgára az oktatóm mikor már ő is, én is úgy éreztem. És tádám, sikerült is a vizsga, és nem fizettem le senkit. A lelkiismeretemmel nem is tudnék elszámolni, ha nem így lett volna.
31. forgatos (válaszként erre: 30. - Pitypangpüré)
2014. jún. 22. 21:41

Ha az oktatód tudja, hogy való jogsi a kezedbe, akkor azt is tudja, hogy nem tudnak megbuktatni.

Kamu a dumája, ne adj pénzt!

2014. jún. 22. 20:29
Szerintetek én találtam ki, hogy fizessek, mert túl sok a pénzem? Az oktató, aki heti 3-4 tanulót visz vizsgára, tudja ki vár el lóvét a sikeres vizsgáért és ki nem is fogadna el. Ismeri őket és tudja! Ez úgy működik, hogy a pénzt a tanuló az oktatónak adja oda, ő meg a biztosnak. Így ők ketten fedezik egymást és az oktató a tanulót is, tehát feljelenteni senki sem tud senkit, mert letagadható. Ki van ez találva, ki van ez dolgozva, ez így működik évek/évtizedek óta! Félreértés ne essék, nem védem ezt a rendszert, mert undorító, de ha olyan biztost fogok ki akinél ez van, nem látom értelmét széllel szemben pisilni, már bocsánat! Nekem sem jutna eszembe magamtól pénzt adni, az oktatóm okított ki! És nyilván tisztában vagy azzal is, hogy kezdő vezető vagyok és leszek is a vizsga után évekig, tudom! De a vizsgának nincs sok értelme, mert nem a tudásról szól! Több értelme van annak a 70-75 órának amit levezetek, mert az előre visz és az oktatóm ismer, tudja, hogy való-e már jogsi a kezembe vagy sem.
29. Csigusz 79 (válaszként erre: 13. - C3b5778d88)
2014. jún. 22. 17:50

Egyetértek.

Én se fizettem annó,de meg se fordult a fejemben hogy pénzt adjak.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook