Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


15474. Sosana74 (válaszként erre: 15473. - Jszvi04)
2018. ápr. 25. 08:34
Huh, ez tenyleg brutal jo ertek. Nagyon koszonom az ujabb hasznos infot! Meglatom hogyan hat ram, es akkor mar a lombikra fogjuk tudni, hogy ez jo-e. Johet az ujabb izgalom a kovetkezo ertekig. 🤔
15473. jszvi04 (válaszként erre: 15472. - Sosana74)
2018. ápr. 25. 08:13
Igen, ronthatja, nekem legalabbis rontotta. Én 39,5 évesen kezdtem a kivizsgálásokat, akkor 7,9 volt az AMH-m, 3 inszem utan 40,5 evesen 6,9. Ok, ez még így is brutal jo, de tény, h csokkent. Én az elso inszemnel kaptam Clostyt, petesejtem ugyan lett 2 is, de én a stimu alatt vegig rosszul voltam tole. Hanyinger, fejfajas, levertseg, depresszios tunetek, alulmotivaltsag. A kovetkezo inszemeknel mar szurit, Fostimont es Meriofertet kaptam, ezektol semmi bajom nem volt, ahogy a lombiknal sem. De gondolom ez is egyéni...
15472. Sosana74 (válaszként erre: 15468. - Zsanci79)
2018. ápr. 25. 07:33
Nekunk kicsit odebb van a lombik. Addig a spontan ciklusra most en is ezt kaptam. 40+ vagyok. Remelem nem okoz bajt, mert most eleg jok az ertekeim - koromhoz kepest. A stimulacio az Amh erteket ronthatja, nem?
15471. Excaliburné (válaszként erre: 15468. - Zsanci79)
2018. ápr. 25. 07:23
A hormonértékekben nekem sem okozott semmit.
15470. bobo78 (válaszként erre: 15465. - Ursula33)
2018. ápr. 25. 07:22

A hashimotonál ott az Anti Tg, és az Anti TPO is mindig magas? Meg a TSH is?

Nekem a TSH-m kb 1,1-1,2. Az Anti Tg-m szépen lement az évek alatt (a legmagasabb 146 volt), az Anti TPO-m pedig sosem volt magas. Az immunológia vizsgálatnál pedig mindkettő magas, nem is kicsit. Hogy lehetnek ekkora különbségek? Én ezt nem értem.

15469. Excaliburné (válaszként erre: 15468. - Zsanci79)
2018. ápr. 25. 07:19

Zsanci,

Tavaly decemberig még én is 39 voltam😊

A főorvos azt mondta,hogy Closty-t már nem szabadott volna kapnom a lombik stimulációnál és nagyon csóválta emiatt a fejét.

Linda

15468. zsanci79 (válaszként erre: 15466. - SSSzilvi)
2018. ápr. 25. 07:03
Igaz, en "csak" 39 vagyok, de tavaly es tavaly elott clostyt kaptam, sima ovulacio indukcionak, es a 3 db inszemben is. Nekem semmit nem valtoztatott az ertekeimen.
15467. Excaliburné (válaszként erre: 15466. - SSSzilvi)
2018. ápr. 25. 06:51

Szia Szilvi,

Azt tudom,hogy nem ajánlott a mi korunkban.

Ha jól emlékszem a petesejt minőségének nem tesz jót,de a többiek majd kijavítanak.

Linda

15466. SSSzilvi
2018. ápr. 25. 06:10

Sziasztok!

Valahol olvastam hogy a closty az idősebb korosztálynak nem a legjobb, mert növeli az általában amúgy sem túl fényes FSH értéket. Ti hallottatok, tapasztaltatok ezt?

15465. Ursula33 (válaszként erre: 15464. - Bobo78)
2018. ápr. 24. 22:05
Hashimotonak hívják...
15464. bobo78 (válaszként erre: 15463. - Excaliburné)
2018. ápr. 24. 21:36

Szeptember 26-i, az egy 3-dik napi ( medis) eredmény. Még az immunológián nyomtatták ki.


Még örültem is neki, mert az Anti Tg-m tök szépen lement, 43,2-re ( itt 40 alatt jó )

Utána nem sokkal az immunológián volt 300 valamennyi (ott 150-ig jó )


A mostani immunológiai eredményem,amit a medi kért az Anti Tg-m 589,3 (szintén 150 alatt jó) , az Anti TPO-m meg 112 lett (75 alatt jó) pedig az eddig mindig normális volt.

Úgyhogy én ezt nem értem :-(

15463. Excaliburné (válaszként erre: 15462. - Bobo78)
2018. ápr. 24. 21:16

Szia Bobo,

Én külön praktikákat nem tudok...de nagyon szurkolok.

Ez simán benne van.

Sok időpontot kell szerveznünk.

Velem is történt már ilyen.

Mikori az utolsó hormonpaneled?

Linda

15462. bobo78 (válaszként erre: 15461. - Excaliburné)
2018. ápr. 24. 21:07

Szia Linda! Ne is mondd.

Bezzeg most nem jön meg. Tök mérges vagyok magamra :-(

Hogy lehetek ilyen balfék?

15461. Excaliburné (válaszként erre: 15439. - Bobo78)
2018. ápr. 24. 20:46
Bobo hogy állunk?😉😉
15460. Ursula33
2018. ápr. 24. 15:24
És most örülnöm kellene. De nem tudok. Túl fáradt és idegbeteg vagyok...
15459. Ursula33
2018. ápr. 24. 15:23

"Remek" hír!

Öreglány már nem jön vissza (aki nem akart elengedni szabadságra a lombikra és utána eltörte a lábát). 9 hónapja van a nyugdíjig, de mivel csavarok vannak a lábában, amiket 6-12 hónap múlva vesznek ki, ezért már nulla a valószínűsége, hogy visszajön. Így Catherine kerül a helyére, én meg Catherine helyére... Vagyis elő fognak léptetni...

15458. Sosana74 (válaszként erre: 15457. - Jszvi04)
2018. ápr. 24. 14:24
En Sipos doktornal vagyok. A mobilt - hacsak nem az asszisztensenel van - mindig felveszi es ami kerdesem volt arra korrektul valaszolt, pedig meg csak egy elso konzultacion voltam nala. Szoval en is azt mondom, ha kerdesed van, hivd oket inkabb.
15457. jszvi04 (válaszként erre: 15452. - Ursula33)
2018. ápr. 24. 14:03
Probalj megnyugodni Ursula, ha barmi kerdesed van, batran hívd az Intézetet, vagy a Tanár urat. Ne magad emészd, tenyleg azon vannak, hogy segítsenek, es talaljanak megoldast a problémasabb esetekre is. Az egyik csajszinak pl rossz mennyisegben írtak fel a szurit, így haromszoros árat fizetett. Sípos doki atvette tőle a gyogyszert ,kifizette zsebből, megoldották.Sztem ez az antibiotikum nem nagy dolog, valszeg egy friss negatív lelettel ugyanugy kivalthato, ahogy Zsancinál. De hidd el, még ha ott helyben is derul ki barmi, azt is megoldjak, senkit nem kuldenek haza es felesleges koltségbe sem verik. Az biztos, hogy egy masik orszagbol nehezebb ezt intezni, de sztem sajat szakallra ne kezdj el semmit, inkabb az osszes kérdéseddel hívd fel Tanar urat es beszeljetek meg.
15456. zsanci79 (válaszként erre: 15454. - Ursula33)
2018. ápr. 24. 13:35

Szerintem most fokozottabb idegallapotba vagy a parod miatt is! Probalj egy kicsit megnyugodni!

Az, hogy semmi eredmenyedet nem kèrtèk el, az olyan fura, es en is kiakadnèk.

Nekem konzi elott fel oran keresztul vezette fel az asszisztens a kartonomra a leleteimet (volt boven 😀), es a dokihoz mikor bekerultem, mar ott volt a kezebe. Szerintem igy tok korrekt.

De mondom, nagyon rosszkor jott nektek ez a baleset, persze az sosem jon jokor.

Es sztem kerdezz ra, h negativ bakterologia mellett is kell-e szedni antibiot. Sztem hulyeseg, de jszvi erreol biztosat tud mondani.

15455. zsanci79 (válaszként erre: 15453. - Ursula33)
2018. ápr. 24. 13:28

De nem szedetnek 2 hetig antibiot. Pecsen pl 3 nap.

Nekem nem is kellett szednem, mert en oda allitottam a negativ bakterologiai tenyeszteseimmel.

Forgacsban nem tudom hogy megy, de felesleges antibiotikummal terhelni a szervezeted, ha nincs is semmi baj.

15454. Ursula33
2018. ápr. 24. 12:53
Most nagyon úgy érzem, elegem van, abbahagyom ezt a széllel szemben pisálást. Akármennyire elő akarok készíteni mindent, mindig úgy érzem, semmi értelme. Csak a pénzünket akarják elszedni, fizessünk 550 ezer forintot a lombikért, fizessünk ki minden gyógyszert otthon, fizessünk a jónapotért is. Elegem van! Valakit el fogok most már küldeni a jó büdösbe.
15453. Ursula33 (válaszként erre: 15451. - Sosana74)
2018. ápr. 24. 12:49
Yusuf így küldött oda, hogy amit csak lehetett, rendberaktunk. De se a spermakép, se a hormonjaim nem érdekelt senkit. Vicc! Megint úgy érzem, hogy Franciaország hallatán azt gondolják, mi euróval tapétázunk és nem számít a pénz. De rohadtul számít! Nem fogok tudni otthon még több százezer forintos plusz költséget finanszírozni. És gyakorlatilag most megint nekem kell nyomoznom, hogy vajon, milyen gyógyszert irassak még fel itt és váltsak ki ingyen itt. Mert olyan biztosításom van, hogy itt mindent ingyen kapok.
15452. Ursula33 (válaszként erre: 15450. - Jszvi04)
2018. ápr. 24. 12:43
Csak az a baj, hogy az én antibiotikumomból 5 szem (!) 70 ezer forint volt 2013-ban. Ha két hétig kellene szednem, akkor az alsó hangon 200 ezer forint tb nélkül. Tehát jó lenne, ha nem lennének ilyen meglepik, amikor ott vagyunk. Ugyanis ezt nem engedhetem meg magamnak. Így is eddig, amit összeszámoltunk 5550 euró költség.
15451. Sosana74 (válaszként erre: 15449. - Ursula33)
2018. ápr. 24. 11:54
Az a "baj", hogy Yusuf dokival nagyon magasra került nálad a mérce. Kevés az ilyen pozitív és alapos orvos. Főleg, amit észrevettem, hogy a lombikos dokik nem kezelnek, megnézik az alapértékeket, de nem nagyon adnak javaslatot semmire. Ha jók az értékeid vágj bele, ha nem akkor más pálya. DE! Én tegnap végre elkerültem egy olyan orvoshoz, aki pozitív volt, biztatott, megértette az "egyéb dolgaimat", alaposan átnézte a leleteimet, megbeszéltük, hogy az én helyzetemben mik a lehetőségek. Hála az itteni lányok javaslatainak és sok segítségének, tapasztalat megosztásainak, kerestem egy kifejezetten családtervezéssel foglalkozó orvost, és nem csak a lombikosra hagyatkoztam. Ő több értékemre is azt mondta,hogy figyelni kell rá (terheléses értékeimből van a mi már a határon van), illetve van amit kezelni kell (NK funkció) amire a lombikos doki azt mondta, hogy rendben vannak. Tény, hogy nem durva eltolódásokról van szó. Én több vizsgálatot előzetesen megcsináltattam, amiket csak több sikertelen után nézegetnek - szintén itteni infók alapján. Persze én úgy dumálok, hogy még előtte vagyok a dolognak, még csak feltérképeztem a lehetőségeket, de többektől olvastam, hogy sok esetben kicsit "magunkra vagyunk hagyva". Szóval azt látom, hogy úgy érdemes odamenni, ha amiben csak lehet, rendben van az ember. Hiszen ott olyan nagyüzem van, hogy nagyjaból tényleg csak arra van idő, és energia, hogy minél több páron segítsenek, és csak arra tudnak koncentrálni, ami a cél: a beültetés.
15450. jszvi04 (válaszként erre: 15449. - Ursula33)
2018. ápr. 24. 11:25
Én azt tapasztaltam, hogy az első lombik előtt a lényegi dolgokra kíváncsiak: hormonok, cukor/inzulin, TSh, spermakép...kb ennyi. Minden más, amit az ember fontosnak tart, arra fel kell hívni a figyelmet, illetve kérdezni kell. Mindig mindenre nagyon készségesen válaszolnak. de nem bőbeszédűek, mindig mindent akkor mondanak, ha aktuális. Pl a gyógyszerérzékenységet megkérdezik az első UH-n, amikor írják a receptet. Jó pár antibiotikum van, gondolom ez rendkívül ritka, hogy valakinek semmit sem lehet felírni, ami Mo--n beszerezhető. De ha így alakul sztem azt is megoldják, gondolom nem végszükség az antibogyó,inkább csak elővigyázatosság (Sípos doki a petevezeték átjárhatósági előtt is beszedeti) sok más helyen nem is a protokoll része, ahogy a szteroid sem. A leszívás előtt az anesztes is kikérdez mindenkit, de pl sok helyen nem is altatnak, itt is volt egy lány, aki elfelejtette, hogy éhgyomorra kell jönni, őt sem küldték haza, megcsinálták neki altatás nélkül. Azt ne érezd, hogy személy szerint veled nem akarnak foglalkozni, sajnos mindenkire ennyi idő jut. Reggel 7-kor már ott tolong 30-40 lány UH-ra várva, velük legkésőbb 9-re végezni kell, mert akkor ott vár 6-12 lány a leszívásra, 10, fél11-től az inszemesek vannak porondon, délben pedig a beültetések...eszméletlen nagyüzem... Én mire eljutottam a lombikig, már túl voltam 3 inszemen, és azt tapasztaltam, hogy kérdezni,kérdezni,kérdezni... De megértem, amit mondasz, én is sokszor éreztem a bizonytalanságot, hogy "tutira rendben van minden? tudják vajon ki vagyok/mik az értékeim, ha 2 perc alatt végeznek velem?" Nem jó érzés, tény. Sokszor már úgy mentem, hogy papírra felírtam előre a kérdéseimet, mert ott sürgött-forgott mindenki, mindig elfelejtettem, mit is akartam.
15449. Ursula33 (válaszként erre: 15448. - Jszvi04)
2018. ápr. 24. 10:31

Kicsit most úgy érzem, hogy a Forgácsban sem vesznek komolyan. Vagy igazán ott sem akarnak foglalkozni velem.

Olyan hatalmas a kontraszt Yusuf dokihoz képest... Első kérdése mindig mindenkihez az, hogy milyen gyógyszert szed és milyen gyógyszerre allergiás.

Hatalmas mappával küldött minket a Forgácsba, minden le volt fordítva magyarra. Bele se néztek. Nem is kértek semmit. Nem is érdekelte őket semmi.

15448. jszvi04 (válaszként erre: 15446. - Ursula33)
2018. ápr. 24. 09:41
Hát akkor ezt majd tisztázni kell, meg gondolom akkor a leszíváshoz adott altato/fajd. csill. típusát sem árt tudni.
15447. da76f74b13 (válaszként erre: 15393. - Jszvi04)
2018. ápr. 24. 09:35

Sziasztok, jszvi04 és és HK1971!


Nagyon köszi a tanácsokat, gondolkodást, segítséget!


A munkahelyemen tudják, hogy lombikozunk, nagyon megértőek, biztonságban vagyok. Igazából csak azért keresek alternatív időnyerési utakat, mert szabim nagyon kevés van, a táppénzt meg csak akkor kérnék, ha tényleg kell.

Az itthoni lombiknál engem is elengedtek simán minden vizsgálatra, beültetés meg nem volt. :-(


Igazából annak örültem volna a legjobban, ha valakinek lett volna erről gyakorlati tapasztalata, de úgy tűnik, nincs.


Mindegy, először úgyis annak kell megszületnie, hogy hová megyünk, csak én ilyen előre mindent elgondolós vagyok. :-))

15446. Ursula33 (válaszként erre: 15437. - Jszvi04)
2018. ápr. 24. 08:52
Minden antibiotikum alapja a szulfamid vagy a penicilin. Végülis csak erre a kettőre, meg a paracetamolra, a kortizonra, a lidocainera vagyok allergiás. Ez pont elég. Ugyanis (2014-ig tuti így volt) a Magyarországon forgalmazott összes antibiotikumban van valamelyik.
15445. zsanci79 (válaszként erre: 15438. - Bobo78)
2018. ápr. 24. 06:59

Szerintem ez igy teljesen jo.

A 21.napi nelkul is volt, hogy valaki megkapta a recepteket, az a vv nem lenyeges.

Nagykn drukkolok! Remelem most mar sikerulni fog!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook