Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik életre-halálra fórum

Lombik életre-halálra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Lombik életre-halálra

408. Szilesz78 (válaszként erre: 406. - Fish)
2007. nov. 25. 23:22
Vajon ilyen összeférhetetlenségi meg petesejtfal...vizsgálatot csinálnak a db-i meddőségibe?vagy csak a kaáliba?
407. Szilesz78 (válaszként erre: 406. - Fish)
2007. nov. 25. 23:20
Ok.köszi:)
406. Fish (válaszként erre: 405. - Szilesz78)
2007. nov. 25. 23:18

neztek prolaktint es harom alkalommal hormont meg progeszteront is, esetleg megnezhetnek nem vagytok e osszeferhetetlenek, esetleg a petesejt burok tul eros es nem tudja attroni a spermium stb

kitartast sikerulni fog!

405. Szilesz78 (válaszként erre: 404. - Fish)
2007. nov. 25. 22:46
persze.
404. Fish (válaszként erre: 401. - Szilesz78)
2007. nov. 25. 22:33

ja az mas:D

hat nem tudom ket ev utan mar az orvos kuld, van sok orvos aki nem szeret kuldeni hanem otthon elinszeminalgat, es egy csomo embert elcsesznek igy es felrekezeltek, ezert erdemes, ha telelg jo a nodoki akkor eszebe fog jutni hogy lehet ideje, voltak hormonvizsgalatok?

403. Szilesz78 (válaszként erre: 402. - Fish)
2007. nov. 25. 22:31
Ok.Köszi.Megnézem.
402. Fish (válaszként erre: 400. - Szilesz78)
2007. nov. 25. 22:29

igen a gyoriu jo, a debreceni pl annak akinek andrologus kell nem jo mert nincs nekik

azt tudom sokan atmentek egyikbol aq msikba

bp i nem jo?

van olyan lany aki irt nekem meg a debrecenirol hogy teljesen kikeszult ott, es a gyoriben lett terhes, tapolca is jo

egyebkent olvass bel a lombikbaba.hu oldalon a forum reszbe van egy olyan forum hogy osszehasonlitas meddosegi intezetekrol, hatha latsz valami jot:D

kaali mivel maganintezet fizetni kell a vizsgalatokert, kb 25-30 e ft de nincs csuszopenz

lombik inygenes, inszemert fizetni kell, mivel maganitezet gyanant nem adtak nekik tamogatast sak lombikra az oep tol

401. Szilesz78 (válaszként erre: 399. - Fish)
2007. nov. 25. 22:23
Írtam utána,hogy véletlen elírtam Nem 5 év hanem 1,5 és már túl vagyunk egy laporoszkópiás műtéten meg 3 inszemen,de inszemre már nem akarok menni,hanem ha lehetne lombikra.Holnap beszélek a nőgyogyimmal,hátha mond valami okosat...
400. Szilesz78 (válaszként erre: 398. - Fish)
2007. nov. 25. 22:18
Köszi.Na pont ez az amiért nem tudok dönteni,mert a debreceni közel lenne,de semmit se tudok róla.A győrit dícsérik még nagyon,de az 400 km!lenne.Te mit hallottál miért nem jó a debreceni?Ja meg "csak" a gyógyszerekért kell fizetni vagy a beavatkozásokért is?
399. Fish (válaszként erre: 370. - Szilesz78)
2007. nov. 25. 22:17

Két év után mindenképpen jó lett volna...

az endo is lehet eleg ok, masreszt a tuba is, a helyedben en nem gondolkodnek, veszteni nem vesztes vele semmit, mert egy meddosegiben rendesen kivizsgalnak, es sima nogyogyasz fog csak um kiserletezgetni:D

398. Fish (válaszként erre: 383. - Szilesz78)
2007. nov. 25. 22:13

a decreceni kaaali nem annyira jo, jobb a budapesti kaali

en a bmc be jartam Zekehez, nekem o bejott, de sok embernak mas velemenye van mas mas intezetrol

397. Fish (válaszként erre: 388. - Macifül)
2007. nov. 25. 22:11
a honlap mar hura valtozott es van egy ujabb a civil.co.hu vegu oldal
396. Fish (válaszként erre: 392. - Marci70)
2007. nov. 25. 22:10

ez nem így van, attól függ milyen a hormonháztartásod, mennyire könnyen vagy stimulálható, pcos vagy e meg minden....

javarészt long protokollal kezdenek mindehol, mert nem tudják mennyire és hogyan fog reagálni a szervezet, mennyi pete érik stb..

ha pl hiperstimura hajlamos valaki akkor elég alkalmazni a shortat pl

nekem a harmadik sikerült, de az első lettőnél biokémiai terhességem volt

395. Macifül (válaszként erre: 392. - Marci70)
2007. nov. 25. 21:52

Szia! Nem ismerem Tapolcát, de az, hogy hosszú vagy rövid protokoll azt az orvos az eddigi eredményekből állapítja meg szerintem és ismerek olyat, akinél rendben a ciklus és hosszú protokollt alkalmaztak.

Hát persze, hogy van akinek sikerült! Sőtt olyan is, hogy lombikkal kezdtek és úgy sikerült az első :)

én is csak azt tudom írni, hogy bízz, bízz és bízz abban, hogy sikerülni fog!!!

én szorítok :)

Nagyjából mikorra várható a kezdés nálad?


Ja, nálam a kezdődő pco miatt alkalmaznak antagonista protokollt. Ez kb 12-15 nap stimulációt jelent. Puregon és orgalutran injekciókat adok.

394. Marci70 (válaszként erre: 393. - Pedit72)
2007. nov. 25. 20:17

Köszi a bíztatást,így ismeretlenül is, aranyos vagy. Mi is nagyon bízunk, mert sajna már benne vagyok a korban (38 leszek) és nagyon más választásunk nincs. Amúgy nekem már van egy 11 éves nagy fiam, csak éppen másik apukától, meg hát eltelt pár év.

Neked is kitartás, mást úgysem lehet, meg bízni.

393. pedit72 (válaszként erre: 392. - Marci70)
2007. nov. 25. 20:03
Igen sikerülni fog, bízz benne. Nekem a barátnőm -volt középiskolás osztálytársam- a kötelező inszemek után első lombik SIKERÜLT. A másik egy kolleganőm neki endometriózis miatt egyik petefészkét eltávolították, majd olyan kezelést kapott amivel fél évre leállították a ciklusát, hogy felszívódjanak az endometriózisos szigetek. Első lombik IKREK. Én vagyok csak aki mindenki helyett járok. De bízom benne hogy neked sikerülni fog elsőre!!!!
392. Marci70
2007. nov. 25. 19:11
Jár valaki Tapolcára? Ott a "hosszú protokol" a rendszer? Csak mert nekem azt mondta a doki, hogy majd a 21. nap körül kell mennem és akkor kezdjük el az IVF kezelést. De olyat is olvastam, hogy akinél rendben vana ciklus, annál a rövidet csinálják. Hát nálam rendben van, akkor nem értem.6 inszem után első lombik. Ugye van akinek sikerült? VAlami bíztatás kellene.
391. pedit72 (válaszként erre: 384. - Marci70)
2007. nov. 25. 11:28
Én Pécsre járok, ajánlom mindenkinek mert nagyon kedvesek és segítőkészek az orvosok, asszisztensek. A biológus is kedves, válaszol minden kérdésre, együttérző csak valahogy olyan nem tudok rá más szót, távolságtartó, hideg. Nekem már a negyedik lombikom volt itt, sok emberrel találkoztam akik meséltek erről arról és megállapítottam hogy itt messzemenőkig a legjobb kezelést nyújtják. Nem csúsztattam borítékokat és nem éreztem hogy másképp bántak volna velem emiatt. Engem a "rövid protokollal kezeltek" az első naptól szuri, ultrahangok kétnaponta, leszívás, 3-5 nap a beültetés. A gyógyszerek: van egy hüvelykrém is, Betadin hüvelykúp,Decapeptyl, Puregon vagy Gonal-F, Prednisolon, Zitrocin 1x mindkettőnknek, Cvitamin, Elevit, Utrogestan. 3 hét után ultrahang. Itt nem szabályozzák a ciklust előtte, a normál ciklusban megy a kezelés.
390. pedit72 (válaszként erre: 381. - Marci70)
2007. nov. 25. 11:17
Hát sunyizni azt nem lehet az biztos. De pl. nálunk nincs szervi probléma, PCOs vagyok elméletileg annál az egyetlen inszemnél tűlnőtt a tüsző és akkor mondták hogy a lombik jobb lenne mert az nagyobb kontroll mellett történik. Már eleve a drágább gyógyszernek megvan az a hatása hogy az van benne és annyi amennyi rá van írva. Persze az is igaz, hogy eüs vagyok ott dolgozom ( rokon területen) és két orvos egybehangzó véleménye is kell ahhoz hogy valaki odakerülhessen. Még tavaly így volt ez biztos. A pénz totál változó, kijött már 150ből de volt már 300 ezer is, mindig attól függ hogy hogyan reagálsz rá.
389. dee7182d35 (válaszként erre: 388. - Macifül)
2007. nov. 24. 10:17
Igen,nem lehet mit mondani,mindenkinél más a menete,rengeteg féle kezelést lehet kapni.Nem túl általános a menet.
2007. nov. 24. 10:12

Kérdeztétek a lombik menetét.

Ajánlom a lombikbaba.com-ot. Nagyon jól le van írva rengeteg dolog.

387. Macifül (válaszként erre: 385. - Dee7182d35)
2007. nov. 24. 10:04
Olvastam, írtam privit!
386. dee7182d35 (válaszként erre: 383. - Szilesz78)
2007. nov. 24. 08:51

Én vagyok az egyetlen,akinek a kaáliról rossz a tapasztalata!:)

A BMC-be járunk mi is,csak jót tudok mondani,és csak erről,máshova nem jártunk.

385. dee7182d35 (válaszként erre: 380. - Macifül)
2007. nov. 24. 08:47
Megírtam a naolócskám!
384. Marci70
2007. nov. 23. 21:33
A lombik menete engem is érdekel, bár tudom, hogy mindenhol egy kicsit más. Nekem elvileg majd a ciklus 21. napja körül kezdik.
2007. nov. 23. 20:19

a debreceni meddőségiről tud valaki valamit?A káliról mik a tapasztalatok?

Segítsetek már légyszi,a lombiknak mi a menete?hányszor kell vizsgálatra menni stb?Miért ilyen drága,másabb gyógyszereket adnak mint az iszemen?az inszemnél jól reagáltam,4-5 petesejt érett meg,mégsem sikerült a 3 inszemből egy se.vajon miért?

382. Marci70 (válaszként erre: 339. - Sophialoren)
2007. nov. 23. 19:46

Szia!

Túl vagyok 6 inszemen és Closty kúrán. Nekem nem volt semmi extra közben. Tüszőrepesztésre Decapeptylt kaptam, attól csak éreztem, hogy megrepedtek. Nekem inkább az Utrogestantól szurkált a hasam hol jobban, hol kevésbé.

381. Marci70 (válaszként erre: 377. - Pedit72)
2007. nov. 23. 19:42

Szia!

Nekem megcsinálták a 6 inszemet, mert doki szerint nem volt semmi indok, amiért ki lehetett volna hagyni. Sajnos nem sikerült, decemberben indulunk a lombikkal.Jó olvasni, hogy a barátnődnél a 6 inszem után elsőre összejött. Én is ebben bízom, mert van pár ismerősöm, akiknek szintén így van már babájuk. Asszem már nem igen lehet sunyizni, hogy nem csinálják meg a 6-ot, gondolom eléggé elenőrzik őket.

2007. nov. 23. 19:06
persze ebben a 250-ben benne van a vizitdíj, gyógyszerek, parkolás.
2007. nov. 23. 19:06

Még 5-öt támogatnak, ez tuti, az intézetben mondták.

Nem kötelező a 6 inszem, ha indokolt a lombik.

Nálunk nem is csinálnak egyet sem, mert nem lenne esélyünk vele.


Szilesz! Mi is 1,5 éve próbálkozunk. Áprilisban lesz 2 és most kezdtük a lombikot. 3. napja szúrom magam :)

A Budai Meddőségi Centrumba járunk és csak ajánlani tudom mindenkinek, többnyire jóhíre van, én nagyon bízom bennük!

Debrecenből Győrbe? háát nem tudom

Nagyságrendileg? Mi mire el tudtuk kezdeni gyógyszerekkel együtt 250 ezernél tartunk. Itt ahova mi járunk csak vizitdíjat kell fizetni meg a gyógyszereket, a többi tb-re megy.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook