Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik életre-halálra fórum

Lombik életre-halálra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Lombik életre-halálra

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
128928. Ani1020 (válaszként erre: 128927. - Panna07)
febr. 23. 20:47

Szia Panna07!

Köszönöm szépen, beírtam oda is a hozzászólást. :-) :-D

128927. Panna07 (válaszként erre: 128926. - Ani1020)
febr. 23. 20:00
Szia! Én jókat hallottam róla, hogy nagyon jó orvos. A külföldi klinikák kapcsán javaslom, hogy tedd fel a kérdést itt a hoxán a Petesejtdonoros lombik fórumon, ott nagyon segítőkész lányok vannak, tudnak segíteni.
128926. Ani1020
febr. 23. 17:46

Sziasztok!

Imre Rubenhez kaptam időpontot, mielőtt a külföldi lombiknak belevágunk. Mi lehet tudni a doktor úrról?

Mit javasoltok hova érdemes menni külföldön (Nyitra, Brno, Pozsony....)? Saját embriós lombik lenne.

Bármelyik külföldi klinikán mennyire kell toppon lenni angolból?

Köszönöm szépen a segítséget!

128925. kisreka99
febr. 11. 18:28
Kedves Hölgyek! A szakdolgozatom fő témája a lombikprogram alatti életmód. Kérem, aki az elmúlt pár évben, vagy jelenleg is lombikprogramban vesz részt, és szeretné megosztani a tapasztalatait, töltse ki a kérdőívem, nagy segítség lenne. Természetesen minden anonim 😊 Köszönöm✨ [link]
128924. majmocska1 (válaszként erre: 128923. - Alexxa*)
febr. 9. 07:39
nekem 8.nap 89 utána 11 nap 385 13.nap 1089 16.nap 3858
128923. Alexxa*
febr. 8. 20:30
Sziasztok ☺️, gyors kerdes. Akinek sikerült a beültetés, mennyi volt a HCG ET+12<?
128922. Panni_80
febr. 7. 19:48
Februárban 2. alkalommal támogató csopit indít a Budai Termékenységi Centrum. A csoport egyik vezetője 40 felett lett 2 lombikbaba édesanyja. Akit érdekel, keressen rá, hátha pont erre vágytok a nehéz úton.
128921. Ani1020 (válaszként erre: 128920. - Agi_15)
febr. 6. 20:38

Szia!

Mi korábban Tapolcára jártunk, de nem a fővárosban élünk. Ott aztán semmiféle immunológiai és egyéb vizsgálatot nem javasoltak. férj értékei alapján mondák, hogy lombik.

most a külföldön gondolkodunk, csak még nem tudjuk merre.

Azért is mennénk kifelé, mert nekünk javasolta az endokrinológus a 3 sikertelen lombik után a PGS vizsgálatot az embrión. Ezt azonban csak külföldön végzik, a magyar törvények tiltják.

Az első 5 lombik itthon tp alapon ingyenes. Minimális díjat kell fizetni (dobozdíj a gyógyszernél pl.).

128920. agi_15
febr. 6. 12:06

Sziasztok!


Mi az idén készülünk belevágni a nagy történetbe.

Korábbi vizsgálatokból tudjuk, hogy a férjemnél van probléma, akkor ICSI-t javasolt az andrológus. Akkor nem volt lelki erőnk tovább menni az úton, de most nagyon szeretnénk.

Bp-en élünk, egyelőre a SOTE és a BMC között variálunk, hova jelentkezzünk be.


Ti mi alapján választottatok intézményt?

Kb mekkora várólistára kell számítani?

128919. Ani1020
febr. 4. 10:17

Sziasztok!


Némi segítséget szeretnék kérni.

Istenhegyen megcsináltatnánk az összes vizsgálatot mindkettőnk részére (vérvétel, UH...).


Arról van némi információnk, hogy Nyitrán miként mennek a dolgok.

Mit javasoltok hova érdemes menni? Saját embriós lombik lenne.

Bármelyik külföldi klinikán mennyire kell toppon lenni angolból?


Előre is köszönöm szépen a segítséget!

128918. Ani1020 (válaszként erre: 128917. - Alexxa*)
jan. 30. 18:16

Köszönöm szépen!

Mindenképpen pozitívnak kell maradni. Sokat tud jelenteni, de néha van azért elkeseredés. Ezeken túl kell lendülni, és szokott is szerintem a legtöbbünknek sikerülni.

A jó levegő, séta nagyon fontos.

Mi a Férjjel külön-külön voltunk kineziológusnál is. Neki onnantól kezdve ugrásszerűen javultak az értékei, holott az elején erről hallani sem akart. Rám is nagy hatást gyakorolt lelkileg, megerősödtem. Én javasolni tudom csak, bár ezt mindenki maga tudja, hogyan viszonyul hozzá.

Biztos vagyok benne, hogy sok olyan pici élet van, akik miránk várnak, és meg is fognak érkezni mindannyiunkhoz remélhetőleg minél előbb. :-)

128917. Alexxa* (válaszként erre: 128916. - Ani1020)
jan. 29. 20:43
Akkor gyors felépülést kívánok neked. És szívből kívánom,hogy sikeres legyen 🫶. Ezért jók ezek a fórumok, egy csomó mindenben találsz támpontot,ha nem tudod,hogy indulj el. Nem leszek elkeseredve, sajnos benne van,hogy negatív lesz, de pozitiv maradok, mert érzem,hogy a közeljövőben az a pici baba már nagyon várja,hogy a szülei legyünk. Valakinél azt olvastam,hogy kicsit olyan ez mint a szerencsekerék, bután hangzik,de van benne valami,ha a pillanat jó akkor az a pici élet ott marad veled.
128916. Ani1020 (válaszként erre: 128914. - Alexxa*)
jan. 29. 18:01

Szia!

Most volt az átjárhatósági műtét, még abból lábadozok. Gondolom várni kell kicsit. Nekünk Nyitra lenne közelebb, de felmerült még Brno is. Ez a része nem pénzkérdés, inkább nem tudjuk hol, miként mennek a dolgok.

Ez ügyben sokszor olvasgatom itt a fórumokat. Nagyon hasznos dolgokat írnak a Többiek. :-)

Nálunk először a Férj rossz értékei miatt mondták, hogy lombik, aztán azok feljavultak, reménykedtünk az inszeminációban. Most meg kiderült, hogy nálam mindkét petevezeték kapufa. Annyira nem vagyunk elkeseredve, mert petesejteket eddig is nyertek, így azzal szerintem nem lesz gond.

Akkor se keseredj el, ha először negatív a teszt. Egyik ismerősöm is negatívat tesztelt inszemináció után, aztán az intézetben pozitív lett neki, és most 1,5 éves a baba.

Próbálj sétálni, olvasni, kikapcsolni. Tudom nehéz, de az jót fog tenni. :-)

128915. Alexxa* (válaszként erre: 128913. - Krisztina09)
jan. 29. 17:33
Szia, Huh ne is mondd, tényleg azt hittem túl vagyok a nehezen a leszivas után. Az is idegőrlő volt,H elég legyen, elég termékenyuljon meg és a bioszian is jó legyen az összes. Bár ott mindig csak 2-3 napokat kellett várni a válaszra... És persze olvasol mindent a beaagyazodas tüneteirol, szóval azt sem tudod eldonteni amit érzel az jó e vagy sem. Megpróbálok sokat olvasni, az eltereli a figyelmem, koszonom 🫶
128914. Alexxa* (válaszként erre: 128912. - Ani1020)
jan. 29. 17:25
Szia Ani, Huh hat akkor kitartás, de a lényeg,H ne add fel. Annyi sikerstoryt olvastam már. Én sem fogom kibírni, szval megyek is tesztert. Eddig direkt nem vettem, nehogy elcsabuljak. Mi is külföldön csináljuk, bár mi itt élünk már rég, így nem volt kérdéses. Hol fogod külföldön csinálni a következő lombikot?
128913. Krisztina09 (válaszként erre: 128911. - Alexxa*)
jan. 29. 14:26

Szia!


Tényleg ez az időszak a legnehezebb. Előtte a pörgés, sodródunk az árral utána meg a hosszú várakozás. Ilyenkor minden jelet észreveszünk magunkon. Én nem vagyok egy nagy tesztelős. Szinte soha nem teszteltem, kibírtam a vérvételig. Sajnos, nekem mindig megjött a vérzésem, így tudtam, hogy nem sikerült ezért nem is teszteltem.


Én sokat sétáltam és olvastam. Jó volt olvasni, mert előtte sose volt időm rá. Jó volt a lelkemnek és kikapcsolta a gondolataimat. Kitartás kívánok Neked!

128912. Ani1020 (válaszként erre: 128911. - Alexxa*)
jan. 29. 14:01

Szia!

Én is így voltam az elsőnél. Tiszta ideg voltam, azt se tudtam mire számítsak... Nem könnyű az egyszer biztos. Látom Panna07 írt a másik fórumba Neked választ.

Én az első kettőnél otthon voltam, majd a FET-nél dolgoztam és a 3. lombiknál is dolgoztam. Eddig semmi nem sikerült. Mondjuk utóbbi kettőnél lekötöttem a munkával az agyam. Igaz irodában dolgozom, így nem volt gond, nem volt fizikai terhelés.

Utána elkezdtük az immunológiai kivizsgálást, és most volt petevezeték átjárhatósági műtétem, laparoszkópos. Egyik petevezeték sem átjárható, így ismét lombik lesz, de már külföldön.


Próbálj kikapcsolni, sétálj a jó levegőn az segít. Érzelmileg nagyon nehéz. Én is teszteltem, mert az ember bizony nem bírja ki. Muszáj pozitívnak lenni! Kitartást kívánok!

128911. Alexxa*
jan. 29. 00:05
Hát Sziasztok Csajok. Annyi fórumot, hozzászólást, cikket olvastam már a lombikrol, hogy lassan úgy érzem el kéne kezdenem az orvosit. Huh hat a harmadik napon vagyok a beultetes után, most szívesen vissza mennek az időben és adnék magamnak egy kis pofont a múltban amikor azt gondoltam a leszivas után,hogy túl vagyok a nehezen. Na ez, na ez aztán a hullámvasút, néha azt érzem,hogy biztos sikerült és már ott van a baba ahol lennie kell, a tüneteket is érzem, a másik pillanatban pedig azon gondolkozom,hogy nah ezt most csak behaluztam és nem sikerült. Nekünk ez az első kör (reméljük nem lesz több) de mindenkinek elismerésem aki ezen túl van már akár egyszer akár többszöri alkalomra. Minden nap számolom az órákat,hogy leteljen az a bizonyos 12 nap és lehessen már menni vervetelre. Csináltatok tesztet? Kibirtatok az előírt időt? Tudom,H sokan azt mondják nem szabad,mert hamisan lehet pozitív és nagyobb csalódás ér... Csak kíváncsi vagyok, valaki megtörte a protokollt? ☺️ Hogy vészeltétek át ezt a két évezrednek tűnő két hetet? Valami tipp?
128910. Ani1020
jan. 1. 19:36
Boldog és gyermekekben gazdag, új esztendőt kívánok Mindannyiunknak!
128909. Ani1020 (válaszként erre: 128906. - Ani1020)
nov. 20. 17:58

Megvolt az endokrinológussal a konzultáció. Szerinte az inzulintermelés dinamikájának hibája állhat a háttérben. Ezért írt fel Adimet XR 500 mg tablettát, melyet reggel kell szednem, mivel nem eszem vacsorát. Terhesség esetén a 12-26. hét között kell nézni a cukrot. Ha a 120 min. 7,8 felett van menni kell vissza, ha nem akkor 24. javasolt az ismétlés.

Voltam a nőgyógyásznál, mivel a hétre várom a menstruációt és az elmúlt két alkalommal kevés volt. Megnézte a méhemet, ami szerinte teljesen jó alakú, normális. Viszont a méhnyálkahártya 6,97 mm volt, ami édeskevés. Beszéltünk a laparoszkópos petevezeték átjárhatósági vizsgálatról, mert szerinte az jobb, mint az UH-os. Héten kell hívnom, hogy mikor tudja beütemezni. Megpróbálja még idénre.

Nyálkahártya ügyben talpmasszázson javasolták a barátcserjét és a méhpempőt, így már meg is vettem mindkettőt. Méhpempőt már próbáltam korábban is. Szóval most indítom ezeket is.

Voltam kineziológusnál is, hasznos volt, még majd megyek. Nagyon pozitív volt, hogy meg lesz az a baba, higgyem el!

128908. Ani1020 (válaszként erre: 128907. - Anitaaa5)
nov. 20. 17:30

Szia!

Szerintem igen! Engem is nagyon kedvesen fogadtak. :-)

128907. Anitaaa5
nov. 8. 10:57

Sziasztok!

Lehet hozzátok újként csatlakozni?🙂1 stimu, 2 beültetésen vagyok túl

128906. Ani1020 (válaszként erre: 128905. - Ágio8405)
nov. 5. 14:28
Most már aztán tényleg nagyon kíváncsi vagyok mit fog mondani az orvos.
128905. Ágio8405 (válaszként erre: 128902. - Ani1020)
nov. 2. 21:06
Nincs ezen nagy csoda. Sok az inzulin és az leviszi a cukrot. Hoypoglikémia. Ehgyomri vervételnél nem ritka sok orànyi nem evés után.
128904. Ani1020 (válaszként erre: 128903. - Panna07)
nov. 2. 20:47
Nem nézték. Doktornő azt mondta csak a cukor legyen megismételve. Ezt írta a papírra, én azt odaadtam, hogy akkor ez van, nekem ezt csinálják meg. Majd meglátom mit mond november közepén Istenhegyen. Aztán jövőre újracsináltatom, ha kell. Idén már nem vagyok hajlandó meginni. :-) Amúgy sem állunk neki idén már semminek, max. itthon próbálkozunk serényen. :-)
128903. Panna07 (válaszként erre: 128902. - Ani1020)
nov. 2. 08:57
A Homa index önmagában semmit nem jelent, cukor és inzulin értékeket együtt kell vizsgálni. Inzulint nem néztek most?
128902. Ani1020 (válaszként erre: 128901. - Panna07)
nov. 1. 16:20

Augusztusban néztek először vércukorszintet és inzulint. Akkor IR HOMA index 1.12 volt, amire azt mondták, hogy teljesen normális, és csak a vércukor legyen megismételve.

Augusztusi értékeim: 0 perc: 4,7 60 perc: 10,4 120 perc: 9,3. Na erre mondta a doki, hogy szerinte a stressztől lehetett, mert alig értünk oda, napokig előtte nem aludtam jól....

Mostani értékeim: 0 perc: 3,8 60 perc: 8,10 120 perc: 7,9

A papíron az szerepel, hogy 7,8 felett vissza kell menni. Mondjuk az nekem furcsa, hogy a 0 percnél referenciaérték szerepel 3,60-5,89. Nekem az meg 3,8 lett.

Nem ezen fog múlni, visszamegyek Istenhegyre a doktornőhöz. Mondjuk továbbra is fenntartom, hogy "fehér köpeny" szindrómám van, mert, ahogy erről írok érzem, hogy megy fel a cukrom. :-)

128901. Panna07 (válaszként erre: 128900. - Ani1020)
nov. 1. 13:56

Az jó, hogy megnéz majd a nőgyógyászod.

A 120 perces cukrod lett 7,9? 60 percest is néztek? Inzulint néztek?

128900. Ani1020 (válaszként erre: 128898. - Panna07)
okt. 31. 20:32

Beszéltem a nőgyógyászommal, azt mondta semmi nem indokolja ezt. Azt javasolta, hogy a menstruáció előtt keressem fel pár nappal, és csinál UH-ot, megnézi, hogy milyen vastag a méhnyálkahártya.

A cukorterhelést újra meg kellett csináltatnom 7,9 lett, ami a 7,8 felett van. Igaz megint rettentően izgultam. Most mehetek vissza Istenhegyre az endokrinológushoz. November közepére kaptam időpontot. Nem hiszem, hogy gond lenne a cukorral, inkább nem vagyok hozzászokva ehhez a mennyiséghez, mivel nagyon odafigyelek mit eszem. Meg amolyan "fehér köpeny" szindrómám lehet.

128899. Ani1020 (válaszként erre: 128898. - Panna07)
2023. okt. 29. 08:44

Semmi gond, olyan sokan vagyunk, nem elvárható, hogy az ember emlékezzen minden részletre.

A héten remélem utolérem az orvosomat, mert nem hagy nyugodni ez a dolog. Meglátjuk mit mond. Közben pedig eljön a november és akkor a szemvizsgálat is meglesz. EKG kell még, de azt a háziorvosnál bármikor meg tudom csináltatni.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook