Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik - Alacsony AMH fórum

Lombik - Alacsony AMH (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5954. Ursula33 (válaszként erre: 5953. - Katyus74)
2021. jún. 11. 15:45
Pipingrockot szedtem.
5953. Katyus74
2021. jún. 11. 07:36

Ti melyik Q10 et szeditek Amh növelésére illetve a petesejt minőség javítására?

Swanson Q10

Evo Q10

Pipingrock Q10

Pharmekal Q10

Vagy van e egyéb javaslat. Előre is köszönöm a válaszokat.

5952. Ursula33 (válaszként erre: 5950. - Beherenow)
2021. jún. 6. 18:58

Nálad először is annak kellene utána járni, hogy tényleg korai klimax - e vagy más egyéb hormonális probléma van.

Egyébként minden második nőnek szülés után elborulnak a pajzsmirigy értékei. De mivel a legtöbb orvosnak egyszerűbb lerázni a csajt, nem foglalkozik velük senki. De ezért nem tudnak sokan lefogyni szülés után például.

5951. Ente (válaszként erre: 5950. - Beherenow)
2021. jún. 6. 13:53
Igen, ezzekkel jar a klimax sajnos. jol beallitott hormonterapiaval viszont teljesen normalis eletet lehet elni. (persze ha babat szeretnel azon nem valltoztat, de minden mas tunet elmulik!) arra kell figyelni, hogy egy ciklusban felvaltva Östrogent es progeszteront szedj. igy a rak kockazata nem olyan magas. a legjobb ha hormonszakerto nogyogyaszt keresel fel aki ezt szepen elmagyarazza es a megfelelo keszitmenyt irja fel neked. A hormonokon kivul viszont a d Vitamin es a testmozgas is nagyon fontos (foleg nekunk) hogy megorizzuk a csontozatunk egeszseget is.
5950. beherenow (válaszként erre: 5949. - Ente)
2021. jún. 6. 09:02
Es akkor ez azt jelenti, h 38 eves vagyok es ez nem fog megvaltozni? Mostantol ilyen ingerult, allandoan stresszes, szaraz bor, szaraz huvely, csokkent libido, izuleti fajasok, es hirtelen oregedes lesz:((( hogy fogadjak el ezt a ferfiak? Es en hogy fogadjam el ezt az egeszet? Belehalok.:(
5949. Ente (válaszként erre: 5947. - Beherenow)
2021. jún. 5. 21:26

Ha valoban korai menopauzad van, akkor az a szülés után sem fog "meggyogyulni" az ertekek ugyanolyanok fognak maradni sajnos..

Hogy jobban erezd magad, irathatsz fel magadnak hormontherapiat az javit a klimaxos tuneteken.

5948. Ursula33 (válaszként erre: 5947. - Beherenow)
2021. jún. 2. 15:15

Ha ugye megvan a probléma gyökere és az kezelve van, akkor nincs gond.

Mert ugye nekem a pm gyógyszert életem végéig szedni kell a cukorbogyóval együtt.

Az más kérdés, hogy szülés után elengedtem magam és szartam a diétára... De azért már újra odafigyelek magamra.

5947. beherenow
2021. jún. 2. 11:13

Koszonom a valaszokat, elfogadok mindent.

Beleolvastam a forumokba es hihetetlen miken mentetek keresztul, csodalatos tortenetek vannak, amin meg is hatodtam.


Miert nem talalok sehol vakaszt arra vagy miert nem beszel senki arrol hogy korai petefeszekelegtelensegnel akinek sikerult igy szulnie utana mi lett a problemajaval?

Szules utan visszaalltak tunetek, eltunoben levo ciklusok es hasonlok? Vagy teljesen visszaallt minden?


Angol oldalakon is kerestem de sehol nem lehet errol olvasni.


Ha igen, lehet megegyszer belevagnek...

Koszonettel es elnezessel mindenkitol..

5946. Ursula33 (válaszként erre: 5944. - Beherenow)
2021. jún. 1. 12:18

Elolvastam más fórumokon is amit írtál.

Nos! Csaxólok, hogy rohadtul nem biztos, hogy korai klimaxod van. Ezek a tünetek, amiket leírtál kifejezetten hashymotos, T3 rezisztenciás tünetek.

A hashymoto egyáltalán nem könnyen diagnosztizálható és az orvosoknak sokkal sokkal könnyebb rádfogni, hogy "eh, klimaxos HP", mint gondolkodni és segíteni. Ráadásul a huzamosabb ideig kezeletlen T3 rezisztencia valóban kinyiffantja a petefészkeket.

Azért tudom ilyen jól, mert pontosan ugyanezek a tüneteim voltak már, mérhetetlen AMH, FSH az egekben és társai. Rám még azt is mondták, hogy pánikbeteg vagyok.

De!

Jó hír, csak alapos endokrinológiai kivizsgálás kell és persze egy jó endokrinológus, aki jól beállítja a gyógyszereket. Pár dolgot kihagysz az étkezésből és újra jön Piroska patent pontosan, olvadnak a fölös kilók, jókat alszol és újra minden kerek lesz.

Ajánlom Dr Naszódy Pétert Kecskeméten vagy Budapesten Dr Tűű Lászlót.

5945. Ursula33 (válaszként erre: 5944. - Beherenow)
2021. jún. 1. 11:02

Mint az elején írtam, nekem már sikerült. Csak épp nem felejtettem el, hogy voltam a túloldalon...

És nem, nem a petefészek kimerülés jele feltétlenül az alacsony AMH. Többek között erről is szól ez a fórum.

Csak hát ehhez is olvasgatni kellene okoskodás helyett.

5944. beherenow (válaszként erre: 5943. - Ursula33)
2021. jún. 1. 09:08

Ugy latom, mar sokaktol megkaptatok a sok okoskodast, fel vagytok telve vele, el is hiszem, mint mindenki mas amikor valami baja van.


Es ha nem tevedek az alacsony amh az korai petefeszekelegtelensegre utal.


Es ha tenyleg ennyire tartod magad ahhoz, hogy nem engeded el, mert az hulyeseg es ez nem fing akkor ragaszkodj ahhoz a gondolathoz, gorcsosen hogy neked nem jon ossze.


Szoritsad, ragjad magad rajta, agyaljal rajta hogy nem jon ossze es most sem sikerult, hiaba ez a tied ez a gondolat es akkor ne csodalkozz, hogy tenyleg nem fog.


Most kapasbol tudnek mondani 4 ismerost akinek ugyanugy fizikai problemai is voltak, alacsony amh , inzulin, mindenfele mas, 10 gyereket vesztett, es az utolsonal kertem menjen el pszihologushoz.

Elfogadta, hogy ez van, meddo, nem tud a ferjenek gyereket adni, kozel 40-hez meg bejelentkeztek az orokbefogasasi hivatalba. Elkezdte elni az eletet, figyelt a gondolkodasara, elengedte a berogzott gondolatokat.

Ott tartottak, hogy felhivtak az orokbefogadasi hivataltol hogy elfogadtak a papirjaikat.

Es ekkor megtortent a csoda, belenyugodott, h van remeny es spontan teherbeesett, ami azelott csak lombikkal es mindenfele orvosi eljarassal tortent.

A baba megmaradt, lett egy sajat egeszseges kislanya es az orokbefogast visszamondtak.

Ra 4 evre spontan ismet lett egy kisfia.

Es ha gondolod elmeselem a masik baratnom sztorijat is aki ismet hasonloan esett teherbe...

Szoval, neha meg kell valtoztatni a hozzaallast es amikor az okoskodoknak azt mondod, hogy neked ne mondjak meg mert mindent kiprobaltal akkor lehet meg nem mindent csak masfelol kell megkozeliteni.

5943. Ursula33 (válaszként erre: 5942. - Honey38)
2021. máj. 31. 22:35

De szépen fogalmaztál!

Sajnos nekem nincs ennyi türelmem, valószínűleg túl mélyre vésődött a sok engedd el (a fingot szokás elengedni, by Náray), meg a fejben dől el (főleg a hipofízisben) és egyéb okosságok.

Nálam ez előben is kiveri a biztosítékot...

5942. Honey38
2021. máj. 30. 22:15

Beherenow, én látom a posztban azt hogy segíteni szerettél volna a saját tapasztalataiddal.

Bár azt is gondolom hogy utólag mindent meg lehet magyarázni. Főleg ugy h az ember évről évre próbál minnél többet megtenni azért h gyermeke legyen, ergo lélekben egyre közelebb kerül hozzá. Azzal egyetértek h a jókra kell koncentrálni, ezt mondják az okos pszichológusok is, viszont mi akik próbálunk évek alatt előrébb jutni mi sokszor csak innen tájékozódunk a lehetőségekról ahhoz h elérjük a célunkat, mivel az orvosoktól nem lehet sokat megtudni hisz mindenki a saját érdekét képviseli. Az pedig h sok a negatív ez sajna a valóság. Mert sajna nem jön össze mindenkinek.

Hiába tart ott lelkileg és felkészült a babavárásra, van olyan h mégsem!! Aztán lehet amikor elengedi akkor, vagy akkor sem, ez sok mindentől függ, de nem csak "fejben dől el" hisz akkor már mindannyiunknak lenne! Hozzáteszem szerintem mi is ugyanolyan hittel rendelkező anyák vagyunk mint Te pl.csak épp mi baba nélkül.

TE pedig örülj h a szépséged stb megtartása a legnagyobb problémád.

5941. Klaudia20 (válaszként erre: 5940. - Tundev)
2021. máj. 30. 17:49
Detto
5940. tundev (válaszként erre: 5938. - Beherenow)
2021. máj. 30. 15:48
Ha én pedig olyan emberekre hallgatnék, mint Te, sosem lenne gyerekem!
5939. Ursula33 (válaszként erre: 5938. - Beherenow)
2021. máj. 29. 19:28
Elolvastad a fórum címét?
5938. beherenow (válaszként erre: 5936. - Ursula33)
2021. máj. 28. 23:34

Na ezt szepen megfogalmaztad, en azert ennyire bunko nem voltam.

Hidd el hulyere nehez amin atmentem a baba elvesztesevel annqk ellenere hogy mar van es borzasztoan felek attol hogy ilyen fiatalon hogy fogom felnevelni a gyerekeimet ha tenyleg beall ez a dolog.

Igenis, hatarozottan vallom, hogy sokminden mulik azon hogy miket olvas valaki.

Ez nem klimaxos ketgyerekes okoskodas, hanem, en tudom, hogy regebb itt olvastam valamit es ugy magamravettem, hogy evekig feltem attol, hogy nekem is bekovetkezik. Es ahol a figyelem ott az energia.

Ha eszrevetted volna en is egy sikersztorit irtam le, hogy nekem ezekkel az eredmenyekkel sikerult, es hatarozottan tudom, hogy akkor amikor pszihikailag elengedtem minden zavaro tenyezot.

Az mas kerdes, hogy nem maradt velem.

Ezt probaltam leirni, de szerencse mindig van valaki aki ki tudja tekerni a mondatokat.

5937. Ursula33
2021. máj. 28. 15:13

Ez most jött szembe:


[link]


Óvatosan kérdezem, netán végtelen számú állami lehetőség lesz, mint Izraelben?

Netán eltörlik az életkori határt?

5936. Ursula33 (válaszként erre: 5934. - Beherenow)
2021. máj. 27. 22:27

Szerinted tényleg ide kellett ezt írni?

Nekem már sikerült, épp ma 13 hónapos a kislányom, de utálom, amikor akiknek már van gyerekük osztják az észt, hogy minden fejben dől el... Ezen a fórumon nagyon sok segítséget kapnak egymástól a azok a nők, akiket a magadfajták csak rúgdosnak.

Sokaknak több éves küzdelem van már a hátuk mögött, nincs szükségük arra, hogy egy klimaxos kétgyerekes anyuka kioktassa őket, hogy a fejükben van a hiba.

És igen, megint én vagyok az ügyeletes bunkó, vállalom.

De én nem felejtettem el, milyen a másik oldalon lenni.

5935. perdus (válaszként erre: 5934. - Beherenow)
2021. máj. 27. 22:10

Fantasztikus és ráadásul univerzális meddőségi szakember vagy! 😯 Te feltaláltad a bölcsek kövét!


Nem is értelek! Döntsd el, hogy elszállt hormonértékektől teljesen függetlenül egészséges vagy, vonzó és nőies! Ne is foglalkozz azzal, hogy a leleteid mást mutatnak, sőt ne menj orvoshoz, hisz ahogy minket a fórum, téged is csak lehúzna az orvostól hallott negatív diagnózis! Gyógyítás meg magad! 😊


Döntsd el hogy egészséges vagy, gyönyörű és szexi, aki imádja a szexet! Minden mást sz@rj le, hisz te teremted!

5934. beherenow
2021. máj. 27. 21:47

En nem szeretnem mar babat, 2 gyerekem van, 38 vagyok.

Sajnos 3 eve a sok eros erzelmi stressztol fsh 60 es amh 0.03-at mertek.

En nem tudom hogy ti hogy vagytok, de engem a leginkabb az bosszant, hogy hogy lehet ezzel elni, szepnek, noiesnek, kivanatosnak maradni. Az egeszsegi allapotrol nem is beszelve es nem utolso sorban a szexualis eletet szinten tartani.


Csak annyit szeretnek hozzafuzni azoknak akik gyereket szeretnenek, hogy minden fejben dol el. Minden lehetseges, ha a figyelmeddel csak a pozitivra es arra fokuszalsz amit szeretnel.

Furcsa, hogy akik babat szeretnenek ilyen forumokat olvasgatnak, visszatartod magad attol, hogy a gondolataiddal gyogyuljon a tested. A masok problemaja olvasgatasa lehuz titeket is. Sot, evekig emlekeztet az agyad arra egy egy hozzaszolasra, ami megijeszt, pedig az nem hozzad tartozik. Az agyad hajlamosabb a negativat helyezni eloterbe.

Sajat tapasztalat..

En a helyetekben barmennyire is szeretnem a babat elnek, csak babas kepeket es terhes kepeket tennek magam ele, h ne kalandozzon el a figyelmetek masra.


Elengedni mindent, mi lenne ha ez az a problemam nem lenne, felszabadulnek...az elme megnyugtatasa, az erzelmek es a hozzaallas megvaltoztatasa.

Nem engedni melyre a negativat..

Es a tobbi...azt mar nem irom mert igy is furcsat fogtok irni ezekre.


De, megis igy ezekkel az eredmenyekkel 3 ev utan, ami erezhetoen rosszabb volt, de nem mentem el megnezetni teherbe estem spontan.

Sajnos 8 hetig, de egy Csoda volt, ami bizonyitja, hogy mi teremtunk mindent.

5933. Ursula33 (válaszként erre: 5932. - P.Kati2)
2021. máj. 3. 15:55

Hát épp ez a baj! Hogy mindannyian mindent innen onnan ollóztunk össze.

Én pl kifejezetten szerencsés vagyok, mert második nekifutásra belebotlottam egy olyan orvosba, aki gondolkodott is és nem szégyellte azt mondani, hogy a probléma megoldására másik orvos kell. És ő adott már tovább egy olyan orvosnak, aki az adott területen profi. És ismét mázlim volt, mert nem repesett a hamar hamar lombikozzunk teóriáért, hanem azt mondta, leásunk a probléma gyökeréig és aztán azt kezeljük és utána lombik.

Simán járhattam volna úgy, mint mások, hogy évekig lombikozok és dobálom ki a pénzt az ablakon.

5932. P.Kati2
2021. máj. 3. 11:04
Tudtok jó meddőségi szakembert ajánlani,aki hajlandó körbejárni egyénileg a témát és nem futószalag?Én eddig a Skriba Eszternél és a Rigó Barbaránál voltam, a Rigó Barbit már régóta ismerem,annak ellenére,hogy alapvetően jónak tartom,kedvelem is,nem éreztem azt,hogy körbejárná,inkább a nagy átlagból kiindulva mondta a dolgokat. A Skriba sem rossz,nála csak általános nőgyógyászaton voltam,gondolkodom rajta,hogy meddőségre menjek-e hozzá?Azt sem mondta pl senki,hogy érdemes-e endokrinológushoz mennem vagy sem?Mielőtt önszántamból sok pénzt dobálnék ki,lehet értelmetlenül,jó lenne,ha valaki legalább elmondaná,hol mit vizsgáltassak ki,milyen lehetőségek vannak,stb.
5931. P.Kati2 (válaszként erre: 5930. - Ursula33)
2021. máj. 3. 06:57
Köszönöm a választ, hagyom a magánakciót akkor, mert máshol is azt olvastam, hogy nem játék.
5930. Ursula33 (válaszként erre: 5929. - P.Kati2)
2021. máj. 2. 15:57

Hozzáértő orvos nélkül egyiket sem. Saját káromon tanultam meg, hogy a DHEA nem játék.

Egy csomó meddőségis orvos felírja, de úgy, hogy ő maga sem ért hozzá.

Amikor felment az FSH-m 68-ra, abban nem kis szerepe volt, hogy túl sok DHEA - t kaptam előtte.

Az lényegében csak tüneti kezelés, ami jól felnyomja az ösztrogén szintet, ettől lemegy az FSH. De abban a minutumban, ahogy abbahagyod, elszabadul az FSH.

Pedig engem elvileg folyamatos kontroll alatt tartottak.

5929. P.Kati2
2021. máj. 2. 07:27
Dhea-ból tudtok ajánlani,hogy melyik márkát èrdemes beszerezni?
5928. Ursula33 (válaszként erre: 5924. - Kállai.20)
2021. ápr. 30. 19:03

Államiban ingyenes, csak győzd kivárni a sorod a jobb klinikákon.

Fizetősön 500 ezertől kb...

5927. baba2019 (válaszként erre: 5914. - Regina@)
2021. ápr. 29. 14:33
Szia, ez a legnehezebb téma! Sajnos nagyon kevés helyen van személyre szabott kezelés és nagyon vegyes a kép, orvosfuggo is, nemcsak intezmenyfuggo az ellátás színvonala! Nézz körül a 40 felett lombikozok csoportjában, ott sok tapasztalatot leírnak a lányok!
5926. baba2019 (válaszként erre: 5917. - Andika1218)
2021. ápr. 29. 14:28
Szia ne ijedj meg, jó korban vagy! A fogamzásgátló hosszútávú szedése csökkenti az Amh szintet, erről tanulmányok is vannak! Várj még egy pár hónapot és nézesd ujra, az már valószínűleg reálisabb lesz!
5925. Kállai.20 (válaszként erre: 5924. - Kállai.20)
2021. ápr. 29. 04:41
Mendő klinikára
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook