Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lézeres látásjavító kezelés - saját tapasztalataim fórum

Lézeres látásjavító kezelés - saját tapasztalataim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Lézeres látásjavító kezelés - saját tapasztalataim

1 2
2013. jan. 25. 13:48
Sziasztok! Nekem 2012 dec. 7-én volt Lasik típusú lézeres szemműtétem,szerencsére sikerült! Hozzátenném hogy pluszos és cilinderes voltam!
2012. szept. 27. 10:19

Sziasztok!

Énis szemműtétre készülök. Szeretném megkérdezni, hogy van-e vkinek tapasztalata, vagy hallott-e már másoktól a Budai Szemészeti Központról és az OptiLasik eljárásról.

Esetemben a PRK nem megoldás, mivel fiatal pályakezdő vagyok, aki sajnos nem engedheti meg magának az akár több hetes kiesés a munkából, mert ugye a PRK gyógyulási ideje jóval hosszabb. Az orvostól az OptiLasikra ezt a leírást kaptam:

"A LASIK esetében a lebenykészítést egyszer használatos automatizált késsel végezzük, nem lézerrel. A lebenykészítés veszélyei a korábbi időkből származnak, amikor még többször használták és nem volt automaizált a metszés. A modern késes megoldásokhoz képest a lézeres lebenykészítés pontossága nem jelent pluszt, nem befolyásolja a dioptriát az összehasonlító vizsgálatok tanúsága szerint. "

Elvileg ez a műtét is olyan, hogy akár már másnap dolgozhatnék, de én hétvége előttre tettem be a műtétet, így két nap lesz táppénz, és még egy hosszúhétvége pihi. A kérdésem az h ki hallott már erről, kinek van tapasztalata, és mit tudtok a Budai Szemészeti Központról?

Köszi!!

41. Sort (válaszként erre: 40. - Mmmmmmm)
2011. aug. 24. 11:12
Amennyire en tudom, nem, de mondom, az orvos a vizsgalati eredmenyek alapjan sokkal konyebben tud Neked segiteni, mint barki innen a forumon latatlanban. Jelentkezz, menj el, vegigcsinaljak a vizsgalatokat, ugyis utanna leulsz a dokival, o elmondja mi a szituacio, melyik modszerrel mire szamithatsz, Te meg dontesz. O nem fog helyetted, de minden segitseget megad a jo donteshez.
2011. aug. 22. 22:25
nekem ez van hogy a bal az -5 és cilinderes, a jobb -4. A cilinder befolyásoló tényező?
39. Sort (válaszként erre: 38. - Mmmmmmm)
2011. aug. 22. 20:36
Attol fugg mekkora dioptriat kell kezelteteni. -4, -5 ig inkabb PRK, a felett inkabb IntraLASIK. Persze az orvosod konkretabb javaslatot tud tenni a vizsgalati eredmenyek alapjan.
2011. aug. 22. 12:05
Akkor melyiket kell csináltatni inkább? (nem ár szemponjából,hanem biztonság és tartosság szemponjából)
37. Gyarmi
2011. máj. 30. 20:28
Életveszélyes szemterpesz,megvakulás,15 évvel a műtét után a jövő a homályba vész.... Kissé borúlátó a cikk is meg a hozzászólások zöme is. Nekem PRK kezelésem volt,-1.5-ös dioptriáim és a műtét alatt egyáltalán,a műtét után kb. 1 éjjel éreztem fájdalmat. Bár utóbbit sem nevezném óriási fájdalomnak,kb. annyi volt mintha megkért volna valaki,hogy pucoljak meg pár kg hagymát,potyogtak a könnyeim. A védőlencse fel és levétele se volt kellemetlen. Annak aki anyagilag megengedheti magának (és a vizsgálaton is alkalmas) csak ajánlani tudom a műtétet. Persze okozhat kellemetlenséget a műtét ezt kár tagadni és elnézést kérek azoktól akik tényleg hozzám képest sokat szenvedtek utána, de az éleslátásért csinálod,az ennyit bőven megér.
36. szisi (válaszként erre: 17. - Ajnácska85)
2011. máj. 27. 17:04
Csatlakozom, én sem éreztem semmit a műtétből, a -11 és -10,5-ös szemem most, a műtét után 9 hónappal 120%-os!
35. Mudaka (válaszként erre: 32. - Nuszóka)
2011. máj. 25. 11:05
Nekem is a PRK-val csinálták. Visszaromlott 5 év után. :(
34. Sort (válaszként erre: 1. - Csilivirag)
2011. máj. 24. 21:20

Ha Téged vagy bárki mást 2011.-ben LASIK eljárással operáltak, akkor rossz helyre mentetek!! A LASIK idejétmúlt, rengeteg postoperatív kockázatot rejtő eljárás, amit a jobb klinikákon, mint a Bécsi úti, már kiváltott az IntraLASIK. Ők már LASIK-et nem is csinálnak, pont a kockázatok miatt. Ez ugyanolyan lebenyes eljárás, egy jelentős különbséggel, a lebenyképzés módjával. LASIK-nél mikrokreatonnal, egy pengével vágták a lebenyt a szaruhártyába, IntraLASIK-nél ezt a műveletet egy femtoszekundumos lézerberendezés végzi. (Ebben a szóban sincs semmi misztikum, a lézer impulzushosszára utal, a femto valami igen kicsi előjáró, azt hiszem 10 a mínusz 12.-ken). Ez sokkal precízebb eljárás, a vágásél század miliméterekben mérhető tizedek helyett, a lebeny sokkal inkább fekszik vissza a szemgolyóra, íve követi a szem vonalát, nincs perem, amely később problémát okozhatna. Kis ütésekre, dörzsölésre 6 hét után már nem mozdul el, ezzel együtt küzdősportot űző embereknek ez is ellenjavalt. 6 hónap után már olyan komoly trauma okozhat csak elmozdulást, amely amúgy is a szem sérüléséhez vezetne.

LASIK tehát nem egyenlő IntraLASIK.

A fogalomzavar tisztázása után pedig én is leírom a tapasztalataimat. Idén februárban operáltak a Bécsi úton. IntraLASIK eljárást választottam. A Xanaxot belém is belémtömték, bár én mondtam, hogy nem vagyok ideges, meg hogy el fogok aludni. Ez sikerült is várakozás közben. :-) Aztán bementem a műtőbe, szemterpesz fel. Nekem egyáltalán nem fájt, nem volt kellemes, de semmi extra. Utána kis nyomást éreztem a szememen, amikor az a vákumos cucc rákerült. Aztán jött a lebenyvágás, semmi hülye hang, csak a doktor úr számolt vissza 16 másodpercet, amíg a lézer hangtalanul és fájdalommentesen dolgozott. Aztán ugyanez a másik szemen. Majd a műtőasztalt forgatták el velem együtt a másik lézerhez. Ez az excimer berendezés, amely a tényleges kezelést végzi. Itt az orvos felhajtja a lebenyt. Ehhez kell kis önuralom, mert láttam, hogy egy csipesszel nyúl a szemhez, de SEMMIT nem érzetem, hála az előtte beadott érzéstelenítő cseppeknek. Amint a lebenyt felhajtották, gyakorlatilag csak sötétebb és világosabb foltokat láttam. Aztán a berendezés olyan közel jött, hogy már csak a zöld pontot láttam a nagy feketeség közepén. Nem nehéz arra koncentrálni. (Itt jegyzem meg, hogy ahol én voltam, flying spot lézert használnak, amelynél az akaratlan szemmozgás nem befolyásolja a műtét eredményét, mert a számítógép követi a szem mozgását és még mozgó célpontba is ezred milliméter pontossággal talál bele.) Aztán a zöld fény pirosra vált, a generátor "felsír" (működés közben az excimer berendezés impulzusgenerátora éles "síró" hangot hallat, ami talán egyeseknek nem kellemes, de korántsem elviselhetetlen), igen ez már a kezelés. Enyhe égett szag érezhető, kb. mint a fogorvosnál, ez az elpárolgó sejtek miatt van. Nekem a -7 dioptria talán 10 másodpercig ha tartott. Fájdalom SEMMI. Aztán a fény ismét zöld, a műszer távolodik. A doktor visszahajtja majd elsimítja a lebenyt. Na itt próbáltam valamerre nézni, hogy jobban látok-e, de abból a pozícióból nem igen látszott semmi, amire fókuszálhattam volna. Meg különben is, a doki már a másik szememen babrált, felhajtotta lebenyt, majd ismét zöld, piros, generátor visít, zöld, és ennyi volt. Felültem, és korántsem tökéletesen, de élesebben láttam. Bizonyos területen, különösen a perifériákon homályos volt a látás. Fényudvarokat, távoli tárgyak elmosódó kontúrjait láttam. Enyhe fényérzékenység jelentkezett. Fájdalom, idegentest érzés, viszketés nem volt. A színek kissé talán fakónak hatottak, de a mélység-, távolság- és mozgásérzékelés tökéletes volt. Fél óra kötelező pihi és szemcseppek után egyedül, kíséret és segítség nélkül mentem haza. BKV-val természetesen, mert vezetni akkor tényleg nem lehet, ahhoz azért nem elég jó a látás. Az orvos javaslatára hazaérkezvén a cseppek becsepegtetése után aludtam pár órát. Mikor felébredtem, a látásom sokkal jobb volt, újabb cseppek, óránként, majd este megint alvás. Reggelre minden látással kapcsolatos hátrány (fényudvar, színfakósaág, stb. eltűnt). Mentem az első kontrollra, ahol megállapították, hogy a lebeny alsó fele kissé száraz, ezért a műkönny mellé gélt is felírtak. Aznap délután már dolgoztam. Innentől az utasítáasoknak megfelelően használtam a Tobradexet meg a "nedvesítőket". Jártam a kontrollokra, ahogy kérték. Hordtam a napszemüveget, ahol csak UV fény érhetett. Fájdalmat egyetlen egyszer éreztem 2 napig, amikor a Tobradexet abbahagytam, ez normális mellékhatás. Teljesen elviselhető, semmi komoly. Jelenleg mindkét szemem 125%-os, remélem minél tovább így is marad. Műkönnyet most is használok, mert egész nap monitor előtt ülök, légkondis helyiségben, óhatatlanul kiszárad a szemem. Napi 1-2x cseppentek a szemembe maximum. Hát ennyi, ha kérdés van, írjatok.

2011. máj. 24. 15:46
Amúgy én is az Optik-Med-ben csináltattam a Bécsi úton, és -4,75 -ös volt a szemem...
2011. máj. 24. 15:41
Én két éve műttettem meg a szemem, PRK kezelést választottam, ami olcsóbb, kicsit lassabban gyógyul, de nem vágják fel a lebenyt, így nem kell attól tartani, hogy esetleg nem tökéletesen forr vissza....Ennek a kezelésnek a lényege, hogy érzéstelenítés után leszednek pár hámréteget a szemről, majd nekieresztik a lézert, és rátesznek egy védő kontaktlencsét... A LASIK eljárásnál ugyan azonnal lehet látni, viszont akár csak egy kisebb ütés a fejen, és a lebeny elmozdulhat.... Úgy voltam vele, kibírom a kellemetlenséget, ami a műtét alatt volt, illetve az utána következő pár napot... El kell mondjam, abszolút nem fájt a műtét, a szemterpesz sem vészes. Valóban nem egy kellemes dolog, de kibírható. Én legalábbis nem éreztem fájdalmat, pedig kifejezetten alacsony a fájdalomküszöböm. Felültem a műtőasztalon, és én is láttam az órát, ugyan homályosan, de már ki tudtam venni, mennyi az idő... A sírás jött rám, annyira csodálatos élmény volt :) Persze volt pici fájdalom a műtét után, amikor kiment az érzéstelenítő hatása... De elviselhető... 3 napig volt rajtam a kontaktlencse, minden nap kellett menni kontrollra, majd levették a lencsét, és távozhattam... kb egy hónap volt, mire beállt a szemem, és mondanom sem kell, azóta is tökéletes... És ezért az élményért azt hiszem, nem szenvedés az, amit el kell viselni... Mindenkinek csak ajánlani tudom, és inkább a PRK-t, mint a LASIK-et.
31. Mythmason (válaszként erre: 28. - Mudaka)
2011. máj. 24. 10:59
Én is gondolkoztam egy ideig a szemműtéten, igaz nekem ilyen -3 -4 dioptria körül van a szemüvegem (pontosat most nem tudom, sosem sikerül megjegyeznem a papírt meg épp nem találom :)), de egyrészt úgy tűnik még változik a szemem, másrészt párommal megegyeztünk, hogy majd ha lesznek gyerekeink és még mindig meg akarom csináltatni, megcsináltathatom :)
30. meinschatzi (válaszként erre: 28. - Mudaka)
2011. máj. 24. 08:40

Sziasztok!

Csatlakozom - sajnos. 2003-ban műtöttek (-2 és -1,75 volt). 10 évig kontaktlencsét viseltem előtte. 5 évig sasszemű voltam a műtét után, aztán fokozatosan elkezdett romlani. Most -0,75-ös szemüvegem van, de érzem, h romlik tovább. Igen, én is nagyon élveztem az 5 lencse- és szemüvegmentes évet, de ez elmúlt. A szemem a műtét óta sokkal érzékenyebb, pl. dörzsölésre.

29. Cis77
2011. máj. 23. 20:21

nekem azt mondták a lézeresre, hogy nem lehet tudni mi lesz 15 év múlva, úgy gondoljam meg... de aztán cukros lettem és így nem is nyúlnak hozzá.


viszont tudok olyat, akinél nem rontottak el semmit, de a szervezete rosszul reagált és megvakult a műtét végére. sajna ilyen is van, de ezt nem reklámozzák. :(


2 ismerősömnél újra kellett műteni, 1-nél 1 éve volt a műtét és még tökéletes, maradjon is így.

28. Mudaka
2011. máj. 20. 09:21

De azért azt is hozzá teszem, hogy nagyon élveztem azt az 5 évet amíg jól láttam. :)

Tanácsként aki még szülés előtt áll az várjon a lézerműtéttel.

27. 09a5d5b5b9 (válaszként erre: 26. - Mudaka)
2011. máj. 20. 09:21
:(
26. Mudaka (válaszként erre: 23. - Titati)
2011. máj. 20. 09:20
A mínuszt sem lehet korlátlanul műteni. Nekem is felajánlották, hogy garanciában újra megcsinálják. Viszont azt is közölték, hogy a szaruhártyám vastagsága csak 1 műtét bír el. És ebbe azt is bele kell számolni, hogy az életem során bármi más történik a szememmel. Így nem vállaltam az új műtétet. A lézer műtét előtt vígan hordtam kontaktlencsét, most a megváltozott görbület miatt csak szemüveg.
2011. máj. 20. 09:10

Sziasztok!

Nem volt időm visszaolvasni, de gondoltam leírom én is a tapasztalataimat. Az optik med lézerklinikán műtettem meg a szemem pár éve. -3 és -4 es szemekkel mentem oda, és 2 év után visszaromlott, de hál istennek csak -1, -05 re... Amúgy a klinikával meg vagyok elégedve, de én tényleg azthittem h tökéletes marad a látásom. Jó is lett volna :)

24. ada52
2011. máj. 18. 18:38
Ja,azt nem néztem hogy plusszos volt.Igazad van,bocsi. :)
23. titati (válaszként erre: 22. - Ada52)
2011. máj. 18. 16:13

A minuszos szemet lehet akárhányhányszor műteni, de a plusszost sajnos csak egyszer!

A többedik műtét kockázata a vakság :-(((

22. ada52 (válaszként erre: 20. - Titati)
2011. máj. 18. 15:33
Ahol engem műtöttek,ott például simán lehet akár 2-3 műtét is..és ha nem érem el műtét után azt az eredményt,amit ők garantáltak,akkor INGYEN végzik el a második műtétet.
21. ada52 (válaszként erre: 18. - Szilvaaa)
2011. máj. 18. 15:32

Igen,tudom,régebben másképp volt.Nekem is van ismerősöm,aki régebben csináltatta,ő mondta hogy nagyon szenvedett az első 3 napban.

De nekem alapból 3 napig volt fenn a lencse és ez szerintem sokat számít.Engem is csütörtökön műtöttek(Pesten),és vasárnap vették le a lencséket,aznap jöttem haza(vidékre).Előtte nem lett volna értelme hazajönni,mert az első 3 napban minden nap kell kontrollra járni.

20. titati (válaszként erre: 4. - 937a2a883a)
2011. máj. 18. 15:20

A férjem is átesett LASIK műtéten!

20évig +4 és +5 dipotriás szemére 2-es kontaktlencsét hordott, és azzal tökéletesen látott közelre és távolra is.

Döntöttünk a műtét mellett...kényelmi szempont.


A műtéti fájdalomra nem panaszkodott (magas a küszöbe), a műtét estéjén úgy látott, hogy már őt zavarta, hogy mennyi mindent lát :-))) 1 napos kontorllon NULLÁS és feles volt a szeme, aztán 6hónap alatt "szépen beállt" másfél illetve 2 dipotriásra....olvasni csak hunyorogva tud. Kontaktlencsét már nem tud hordani, mert a műtét miatt már más dipotria kellene közelre és távolra...szóval ha szemüveget akar, abból is kétféle kell(ene).

Elment szemüveget csináltatni, megcsinálták, de hiába, mert azzal sem lát :-((((

Visszament, hogy akkor még egyszer megműtteti a szemét, de azt mondták nem lehet....


Csöbörből-vödörbe!


Ilyen is van!

19. andi6020 (válaszként erre: 13. - 9c74ec0b72)
2011. máj. 18. 14:51
150% az milyen?
18. Szilvaaa (válaszként erre: 12. - Ada52)
2011. máj. 18. 14:48
Nekem szintén ezzel az eljárással (PRK) csinálták 2002 novemberében. Csütörtökön vol,t a műtét, pénteken szedték le a lencséket, a hétvégét sötét szobában töltöttem többnyire csukott szemmel és olyan érzés volt, mintha homokot szórtak volna a szemembe, de hétfőre ez megszűnt és azóta, 8,5 éve mindkét szemem tökéletes. Ja, -4,5 volt előtte a szemüvegem vagy a kontaktlencsém (mikor melyiket hordtam).
2011. máj. 18. 14:25

hát, én nekem teljesen ellentétes tapasztalataim vannak. A műtétet meg sem éreztem (PRK volt, 1 hónapja), azt se tudtam mikor tették be a szempterpeszt. Inkább érdekes volt, mint ijesztő, és utána is szinte nem is fájt. Minimális kellemetlenség, egy torokgyula rosszabb. És mindkét szemem 125%os...

ne féljetek tőle

16. gabi.k (válaszként erre: 14. - Mudaka)
2011. máj. 18. 14:19
úh ez nem jó.
15. gabi.k (válaszként erre: 6. - 937a2a883a)
2011. máj. 18. 14:18

sajna nem :-(

koraszülés maradványa.

14. Mudaka
2011. máj. 18. 14:10

Sziasztok!

Nem akarok senkit sem elkeseríteni, mindig minden oldalt meg kell hallgatni. Nekem is elvégezték a műtétet. 5 évig minden "hepi-subi".Úgy láttam hogy álmodni se mertem volna előtte. Azután szép lassan elkezdett visszaromlani. Ma már 6 év folyamatos romlás után ott tartok mint műtét előtt. Hogy hol a romlás vége? Nem tudják.....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook