Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lézeres látásjavító kezelés - saját tapasztalataim fórum

Lézeres látásjavító kezelés - saját tapasztalataim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Lézeres látásjavító kezelés - saját tapasztalataim

1 2
2011. máj. 18. 12:51

sziasztok!


nekem 6 évvel ezelőtt műtötték a szememet prk módzserrel. a műtét nekem nem fájt, utána pár napig tényleg nem volt kellemes, de aztán rohamosan javult a látásom, elérte a 150%-ot (bár ezz mihez viszonyítják?). az eltelt idő alatt semmi panaszom nem volt. mindenkinek szívből ajánlom a műtétet, aki hezitál, mert tényleg egy kis fájdalom és kellemetlenség jár vele, de ez az éles látás kárpótol mindenért! nem kell reggel szemüvegért nyúlni, nem kell a kontaktlencsét tisztogatni. drágának drága, de aki megengedheti magának (van részletfizetés is, meg előtakarékosság, sőt egészségpénztárra is elszámolható), azt a fájdalom és a kellemetlenség ne tartsa vissza!

12. ada52
2011. máj. 18. 12:15

Sziasztok!

Én is túlestem a műtéten,igaz nekem PRK kezelés volt.A különbség a már említett LASIK és e között az,hogy a LASIK esetén lebenyt vágnak a szaruhártyán és azt visszahajtják a műtét után,míg a PRK kezelés során lekapargatják a szaruhártya legfelső rétegét.Emiatt ennél a kezelésnél mindkét szemre speciális kontaktlencse kerül,hogy óvja a szemet a portól és egyéb szennyeződésektől.Ez olcsóbb eljárás,és kicsit lassabban gyógyul,de az eredményben nem marad el a másik kezelés típustól.(Míg a LASIK-et választóknak 3 hónapig kell fokozottan ügyelni az uv védelemre,addig a PRK-n átesetteknek fél évig.)


Mint már írtam,én PRK kezelést választottam.Meglepő módon,nem izgultam annyira amennyire vártam,és ez nem a nyugtatónak köszönhető,hanem egész egyszerűen megbeszéltem magammal,hogy ez nekem nem fog fájni,és csak nyerhetek a kezeléssel.A műtét előtt kaptam érzéstelenítő cseppet,aztán behívtak.A szemterpesz felhelyezése valóban nem kellemes,de én azt sem mondanám hogy fájt,inkább akkor a levétele,de az sem volt olyan húdenagy fájdalom,és csak pár pillanatig tartott.A kezelésből semmit nem éreztem,annyi hogy a végén amikor feltették a kontaktlencsét és csepegtettek valamilyen cseppet a szemembe,akkor az a csepp nagyon jól esett,hűsítő hatású volt.De nem azért mert égett a szemem,csak egyszerűen jól esett.


A műtét után közvetlenül mindenki éles látásról beszélt..na ez nekem elmaradt.Jobban láttam annál,mint előtte,de nem olyan jól,mint a műtét előtt kontaktlencsével.De aztán a nap végére ez fokozatosan kitisztult és ami nagyon fontos,nem éreztem semmi fájdalmat,pedig fel voltam készülve rá,hogy mennyire fog égni a szemem,meg minden.Voltak akik azt írták,olyan érzés,mintha homok ment volna a szemükbe..szóval készültem rá,de semmi.Másnap (műtét utáni első nap) sem éreztem fájdalmat.Próbáltam sokat aludni,mert azt mondták a klinikán,az is segíti a gyógyulást!Műtét utáni második nap teljesen jól voltam,,csak este felé kezdett könnyezni,mint mikor hagymát pucolsz.Harmadik napra virradó hajnalban ébredtem éles,szúró fájdalomra,és reggelre a bal szemem be is pirosodott..A klinikán azt mondta a doki,hogy ez azért volt,mert a bal szememen letapadt a kontaktlencse,és aztán ahogy elmozdult,magával húzta az újonnan visszanőtt szaruhártya réteget.Annyi volt a teendőm,hogy műkönnygélt kellett csepegtetnem és minél kevesebbet pislogni.És nem volt belőle gond.A harmadik napot követően a 10.nap kellett kontrollra menni,ekkor már minden rendben volt,105%-ot mértek.


Most,a műtét után fél évvel 125%os a szemem,pedig műtét előtt -6os és -6,5 volt!


Nyilván mindenki maga dönti el hogy mit szeretne,meg azt is Nektek kell tudni,hogy kinek mekkora a fájdalomtűrő küszöbe,de én azt tudom javasolni,hogy aki szeretné és megteheti,az ne habozzon,mert nagyon megéri!!A fájdalom számomra elhanyagolható volt,és nem azért mert a küszöböm olyan magas lenne,hanem mert csak MINIMÁLIS fájdalom volt.Viszont amit cserébe kaptam,az fantasztikus!Az hogy reggel felébredek,kinyitom a szemem és látok...,CSODÁLATOS!!Ezt szerintem csak az tudja értékelni,aki volt valaha szemüveges!Én csak ajánlani tudom.


Ha bárkinek kérdése lenne,ezzel kapcsolatosan,bármi,akár a legapróbb,még ha hülyeségnek gondoljátok is,nyugodtan megkereshettek vele itt vagy privátban is,mindenkinek szívesen segítek!Nagyon sok helyen utánaolvastam mielőtt rászántam magam,szóval azt hiszem elég sokat tudok róla,plusz van ugye a saját tapasztalatom. :)

11. mogyi
2011. máj. 18. 12:11

Sziasztok! Én is túlvagyok a műtéten. -7 dioptriám volt, PRK mmódszerrel műtöttek.

Nekem annyiranagyon nem fájt, mondjuk a LASIK szerintem fájdalmasabb lehet. Én a műtét után 3 nappal már egész jól voltam, s napok alatt teljesen megváltozott az életem. A műtét utáni napok nem a leg kellemesebbek, vannak fájdalmak, de megérte nagyon. A szemem teljesen jó lett, pedig nálam is fennállt az esélye, hogy nem lesz 100%-os.

10. miel77 (válaszként erre: 9. - Bondita)
2011. máj. 18. 11:35
Én úgy tudom, vagyis ahol én csináltattam, azt mondták alacsony dioptriánál nem végzik el a műtétet, nekem -2-es volt, és csak akkor csinálták meg, amikor már stabilan -4 körül állt be a dioptriám. Nekem 250ezer körül volt a két szem. Ebben az árban benne volt minden kontroll már, és utána is ingyenesen járhatsz az ellenőrzésekre. Azt hiszem 7 év garancia van rá. Elég sok, de kiszámoltam, hogy 4 év alatt ennyit költök kontaktlencsére, ha így nézzük, és tényleg nem romlik vissza, akkor megérte :)
2011. máj. 18. 11:28

Szia!

Gratulálok a műtéthez. Engem is érdekelne a műtét ára! Mennyibe került? Nekem nem vészes, mert -1,75-ös mind a 2 szemem, de nem szeretem a szemüveget viselni. Sokszor zavar és jó lenne nélküle!

2011. máj. 18. 11:21

Sziasztok!

Nekem másfél éve csinálták meg a műtétet, azóta tökéletesen látok, előtte 10 évig kontaktlencsét viseltem. Azt mondta nekem a doki, hogy könnyebben el fogom viselni a fájdalmat a lencse miatt, mert megszoktam, hogy van a szememben "valami". Igazából a műtét utáni egy hét volt nagyon rossz, kb csak feküdtem otthon. Ami pozitív volt, hogy én októberben csináltattam, és ekkor hideg volt. Így mindig mentem sétálni, mert a hidegtől vhogy nem fájt :) de ez lehet csak nálam működött.

7. vevemama (válaszként erre: 1. - Csilivirag)
2011. máj. 18. 11:02
Csak gratulalni tudok hogy bevalaltad a mutetet.Nalunk a fiamnak kellene mutetni ,kontaktlencset hord,de meg nem dontott a mutet mellett,es nem csak anyagi okok miatt.Mi is felunk mind ket szemet kell muteni.
6. 937a2a883a (válaszként erre: 3. - Gabi.k)
2011. máj. 18. 10:29
És ezen nem lehet segíteni a műtéttel?Mert tesóm is csak az egyik szemével lát.Jobban mondva nem vak a másikra,de csak foltokat lát.Kb 5-10% azon a látása.A "jó" szemén is csak 60%...
5. sztolyka (válaszként erre: 1. - Csilivirag)
2011. máj. 18. 10:28
Mennyibe kerül a műtét?
2011. máj. 18. 10:27
Gratulálok a sikeres műtéthez!A leírtak alapján látszik,hogy nagyon fájt.Amúgy köszönet a cikkért,mert tesómnak is nagyon rossz a szeme (+8) és gondolkozott lézeres műtéten,de fél bevállalni,mert fél,hogy rosszabb lesz a szeme.Most legalább mondhatok neki pozitívat.Ha megkérlek,priviben elküldenéd,hogy hol csináltattad és mennyibe került?Mert az anyagi helyzetünk nekünk sem rózsás,de ha tényleg jobb lesz a szeme,akkor megéri gyűjteni :)
2011. máj. 18. 10:24

te szerencsés vagy, én világ életemben csak 1 szemmel látok, és az sem 100%-os.

hát örülj neki. azért egy ilyen műtét nem kis beavatkozás. én számos helyen olvastam, hogy idő kell míg helyre jön. de sztem megéri. mit nem adnék ha szemüveg nélkül látnék...

2011. máj. 18. 10:23

Szia!


Teljesen úgy van, ahogyan leírtad. A családban Anyukámnak hajtottak végre lézeres szemműtétet. Akkor már bőven taposta az ötvenes éveit, és nagyon megviselte az egész. Amikor vittük haza, semmit nem látott, rosszul volt, hányt, remegett. Nagyon megviselte a szervezetét.


Viszont, ami jó, hogy azóta tökéletes mind a két szeme, és nem kell szemüveget használnia. :)

2011. máj. 18. 10:08
A cikket olvasva lehet te is azon emberek közé tartozol, akik épp az előnyöket és kockázatokat mérlegelik, vajon elvégeztessék-e ezt az ijesztőnek tűnő beavatkozást. A végszó nálam az igen, de míg addig eljut az ember, nem egy kéjutazás.

Ugrás a teljes írásra: Lézeres látásjavító kezelés - saját tapasztalataim
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook