Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Levelező gyógymasszőr képzés fórum

Levelező gyógymasszőr képzés (beszélgetős fórum)

6. Zopa (válaszként erre: 5. - Katie_rose)
2012. okt. 27. 09:54
Köszi:)én is így gondolom.a gyakorlat nagyon fontos.
5. katie_rose (válaszként erre: 4. - Zopa)
2012. okt. 27. 08:33

A gyógymasszőröknél az elmélet és a gyakorlat egyformán fontos. Pl. ha valakinek gerincsérve van,akkor nem ugyanúgy maszírozod,mint akinek nincs.

szóval ismerned kell egy csomó betegséget, tüneteket és,hogy mi az ami használ vagy árt.

A gyakorlati résznél azt lenne jó megkérdezni tőlük,hogy van-e oktatás mielőtt terepre mentek. Mármint úgy elég nehéz megtanulni a technikákat,hogy állsz egy rendelőben és nézed,hogy a masszőr megmaszírozza Mari nénit. :/

Mi egymáson gyakoroltunk egy oktató felügyelete mellett. Külön testtájanként tanultunk végig mindent. Kipróbáltuk a különféle technikákat. Enélkül nem tudom,hogy mennyire menne. :/

Érdeklődj utána azoknál,akik hirdetik. Ha jó szakemberhez sikerül kerülnöd,akkor végül is akár jó is lehet. :)

4. Zopa (válaszként erre: 3. - Katie_rose)
2012. okt. 27. 08:28
A meghírdetett képzések simán gyógymasszőr és van olyan hogy gyógymasszőr levelező.A hagyományost nem indítják a lakóhelyemen ,mert nem jött össze megfelelő létszám.megnéztem a levelező leírását ott csak annyit írnak hogy levélben vagy elektronikus uton küldik az elméleti részt és van házi feladat is.Ami nekem kérdés hogy akkor mivan a gyakorlattal azt ők szervezik,vagy hogy működik?Azt tudom hogy már csak 1 éves ez a képzés a régi 2 évvel szemben.Azért akarom mindenképp még az idén elkezdeni mert jövőre dupla árakra lehet számítani meg lesz egy csomó változás is....Máshova nem tudok eljárni mert van egy sérült gyermekem de a lakóhelyemen meg nem indul.Köszönöm válaszod.
3. katie_rose (válaszként erre: 1. - Zopa)
2012. okt. 27. 08:05

Mennyire levelező ez a levelező?

Én 2 éves képzésre jártam. Nem kellett minden nap bemenni,de azért levelezőnek nem mondanám. (Igaz ez már néhány éve volt)

Hetente kétszer vagy 3szor volt az elméleti oktatásunk és hétvégén a gyakorlati oktatás.

Ezen kívül volt egy csomó gyakorlat szállodákban, kórházakban, rendelőkben.


Minket a 2 év alatt jól kikupáltak. :) Mondjuk nekem több eü.-i végzettségem van,de (mikor épp nem várok babát) ebben dolgozom jelenleg is. Könnyen el tudtam helyezkedni.

2. Zopa
2012. okt. 27. 08:01
Köszönöm
1. Zopa
2012. okt. 27. 08:01
Sziasztok!van valakinek levelező gyógymasszőr képzéssel kapcsolatos tapasztalata?Hogy is működik ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook