Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Létezik SZTK alapon altatás a fogászaton? fórum

Létezik SZTK alapon altatás a fogászaton? (tudásbázis kérdés)


17. Klarisszima (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2015. okt. 9. 16:02

Nyilván. De mivel a 19 húzás után inplantot tettek, azt bárhol csinálják is, nincs rá támogatás.


Sztk alapon a fogmegtartó kezelés a támogatott, vagyis a tömés. És a húzások.

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Klarisszima)
2015. okt. 9. 10:18

Ha több fogat muszáj húzni, az már műtét és természetesen van TB támogatás rá, ha azt állami intézményben eltudják végezni.

Természetesen ha maszekhoz megy az ember, ott semmit nem támogatnak.

2015. okt. 9. 08:09
van bódításos fogászat is egyébként, állítólag semmire nem emlékszel, de ébren vagy, lehet utasításokat adni neked
2015. okt. 9. 06:43
Igen, olvastam, hogy altatást fizetni kell, de még mindig olcsóbban kijön.
13. Klarisszima (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2015. okt. 8. 21:27
Nem tudom, hogy altatnak-e, valszeg attól függ, hogy van-e anesztes orvos. A tb nem finanszírozza.
12. Klarisszima (válaszként erre: 10. - Kangaroo Island)
2015. okt. 8. 21:25
én a második :D
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Klarisszima)
2015. okt. 8. 16:34
Nem tudom, hogy érted. SZTK-ban nem altatnak, vagy a TB nem finanszírozza?
10. Kangaroo Island (válaszként erre: 9. - Klarisszima)
2015. okt. 8. 11:25

akkor az én dokim volt csak elővigyázatos :) de lehet az más, mert akkor kap egyből implantátumot és lezárják a sebet, ha nincs implantátum akkor nem, fene tudja :)


és igen, altatni nem altatnak SZTK alapon, akkor mindenki altatásban kérné, én lennék az első :D

9. Klarisszima (válaszként erre: 5. - Kangaroo Island)
2015. okt. 8. 07:39

De, húznak. Ismerősöm implantot csináltatott, előtte 19 fogát húzták ki egyszerre.


És hogy válaszoljak is a kérdezőnek, sztk alapon nincs altatás.

2015. okt. 7. 10:22

Én úgy tudom hogy ez csak indokolt esetben lehetséges, pl. fogyatékkal élő személyek kezelésénél.

Viszont magán fogorvosnál biztos hogy elaltatnak, és az összes fogat megcsinálják egyszerre.

2015. okt. 7. 10:04

Már megtörtént, de visszatér, több fogamat gyökérkezeltek is, egyszerűen meguntam az egészet.

Köszi a választ.

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Slagelse)
2015. okt. 7. 09:39

A ciszták miatt nem biztos, hogy ki kell szedni a fogaidat, lehet az ínyedet vágják végig és a cisztákat távolítják el, nem a fogaidat.

Azt javasolnám neked, hogy amikor a központ felveszi ( az egész SOTE Klinika központja) a kezelőtől kérd el magának a szájsebészetnek a titkárságának a telefonszámát, mellékét. Sokkal hamarabb tudsz információhoz jutni, mint netán a porta kapcsolásával. Ott általában mindig van valaki, aki tud információt adni, netán egy orvost ajánlani, akit személy szerint is megkereshetsz. Sok sikert!

2015. okt. 7. 09:37

egyszerre biztosan nem húznak több fogat, nekem 1 hónapot mondott az orvos a bölcsességfogam kihúzása után, hogy akkor jöhet a következő húzás, mert ott minden van, fogtöredék, vér, amit akarsz... :-/

hívd fel a Mária utcát, az a tuti

2015. okt. 7. 09:18

Köszi a választ. Muszáj leszek, mert ciszta van több fogam alatt, minél hamarabb túl akarok lenni, még az altatást is fizetném.

Ja, ha felvennék, próbáltam, az a baj, hogy messze lakok, szóval csak úgy odamenni nem tudok.

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Slagelse)
2015. okt. 7. 09:14

Ha, Te öklendezel, az orvosod beutalhat. Egyszerre több fogat nem szívesen húznak , mert nagyobb a fertőzés veszély, hiszen hatalmas tátongó sebek maradnak utána.

Esetleg hívd fel a Mária utcai Szájsebészetet, kérj egy orvost, érdeklődj a feltételekről, hiszen az a tuti, itt csak találgathatunk.

2015. okt. 7. 09:09
Több fogamat kell húzni, és az a baj, ha belenyúlnak elkezdek öklendezni. Több helyen olvastam, hogy létezik a sote-n ilyen. Valaki erről tud valamit?
2015. okt. 7. 09:08
Létezik sztk alapon altatás a fogászaton?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook