Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Létezik, hogy egy boxer harapjon, mikor nem házőrzésre lett nevelve, hanem gyerekbarátnak? fórum

Létezik, hogy egy boxer harapjon, mikor nem házőrzésre lett nevelve, hanem gyerekbarátnak? (tudásbázis kérdés)


29. 15a0ad145d (válaszként erre: 28. - Talvy)
2013. ápr. 16. 07:06

Végre valaki, aki mellettem áll :)

Mi is azért választottuk a rotik után a boxert, mert azt írták róla, hogy ez a legcsaládcentrikusabb és gyerekszerető kutya.

És igen, láttam már olyan boxit a tvben, aki embermagasságú (kb. 170 cm) kerítést átugrott.

28. talvy
2013. ápr. 16. 00:02
Nekünk 3 boxer kutyusunk volt sajnos meghaltak már.Az első még a hatvanas évekből mikor alig lehetett látni ilyen fajtát.Abszolut turbó fokozaton égnek, és szerintem ugrálósak.Pedig az elsővel az akkor még létezó Sas-hegyi kiképzó suliba is jártunk, mégis ugrált.Hogy harapjon nehéz elképzelni.Talán hogy 3 fiu kutyus van együtt az is számit főleg tavasszal, és ősszel a párzás időszakában.Most bulldogjaim vannak.Fiuk és a kisebbik néha megbokrosodik, és neki megy a nagyobbiknak.Az türi igy gond nincs.A boxer ember, és gyermek centrikus csodás kis állat.Velük a boldogság, és öröm költözik az életünkbe.
2013. ápr. 10. 19:01

Úgy beszélünk, mintha nemtom milyen harci kutyáról lenne szó! Szerintem, ha valakinek németjuhász kutyája van sem feltétlenül hordja kutyaiskolába, hogy tanult kutya legyen!Lehet azt kutyaoktató nélkül is tanítani.

Különben, mielőtt megszülettek a gyerekeink, két rottweilerünk volt, az egyik herélt a másik kan. És hiába volt az egyik "töketlen", sokkal agresszívebb volt,mint a tökös!

26. Miryame (válaszként erre: 24. - 15a0ad145d)
2013. ápr. 10. 17:23

Az nem nevelés, hanem ahogy te is írod: szoktatás.

Nem ugyanaz. Jártatok kutyaiskolába, vagy kértétek kutyakiképző segítségét?

Az, hogy mit szokott meg, nem egyenlő azzal, hogy mit tanult meg...

25. Regin_a (válaszként erre: 24. - 15a0ad145d)
2013. ápr. 10. 16:58

Nagyszülőkhöz kellett volna szoktatni, hisz azokat harapják

Itt a baj!

:)

24. 15a0ad145d (válaszként erre: 23. - Miryame)
2013. ápr. 10. 16:29
Úgy, hogy a kutyák a gyerekhez lettek szoktatva kölyökkoruk óta.
2013. ápr. 10. 11:32

Nekünk boxerünk volt sokáig. Szerintem nem normális az ilyen ugrálás hosszú távon.

A boxer is "csak" egy kutya: első sorban az ösztönei vezetik. Igenis haraphat, hiába lett gyerekbarátnak nevelve.

Egyébként ezt hogy kell érteni, hogy "gyerekbarátnak neveltétek"? Mármint a célt értem, de milyen eszközökkel neveltétek erre?

22. szafaripók (válaszként erre: 19. - 15a0ad145d)
2013. ápr. 10. 11:23

Honnan kéne tudnom, mennyi helyetek van??

És szerintem mást értünk nevelés alatt... Én kutyaiskolára, szakképzett kutyakiképző általi útmutatásokra és ilyen nevelésre gondolok.

Ez mind olyan, amit neked kell tudni.

De ha azért indítottad a fórumot, hogy mindenki dicsérje az ismeretlen kutyáidat, akik alapbőól nem ölebek, és ne hívják fel a figyelmedet a benne rejlő veszélyekre, olyasmire, amit te talán nem veszel észre, akkor ok, biztos csak kaját keres, de akkor miért zavar, miért akarsz változtatni ezen?

2013. ápr. 9. 19:04
Igazából nekünk is kapkod a kezünk után, főleg a legfiatalabb, de ahogy ismerjük, ő olyan étkes, hogy mindig a kaját keresi nálunk, pedig jól van tartva!
20. 15a0ad145d (válaszként erre: 10. - Patapucs)
2013. ápr. 9. 19:02

Nézd van gyerekünk és szokott játszani is a kutyákkal, akár összecsomózhatná a lábaikat is, akkor sem bántanák a gyerkőcöt!

Miért hagyjuk, hogy ugráljanak? Nem hagyjuk, ha anyósomék nem saját maguk jönnek be a kapunkon egymaguk.

19. 15a0ad145d (válaszként erre: 13. - Szafaripók)
2013. ápr. 9. 18:59

Szerinted tanyám több száz négyzetméteren nincs módja mozogni?

És szerinted nem volt nevelve kölyökkorában?

2013. ápr. 9. 14:33
Ivartalanított kutyák? Azért 3 nem ivartalanított kutya kemény feladat. Tüzelési időszakban hajlamosabbak lehetnek versengésre, agresszivitásra.
17. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 1. - 15a0ad145d)
2013. ápr. 9. 13:55
Talán nem, de akit már harapott meg ilyen típusú kutya, az minden józan ész ellenére is tartani fog tőle.
16. szafaripók (válaszként erre: 14. - Cilumiluci)
2013. ápr. 9. 12:03
Bocs, a fórumindítónak akartam címezni...:)
15. Cilumiluci (válaszként erre: 14. - Cilumiluci)
2013. ápr. 9. 11:57
és nem harapdál minket meg senkit:)
14. Cilumiluci (válaszként erre: 12. - Szafaripók)
2013. ápr. 9. 11:56
De igen,neveltük és nagyon okos,jól nevelt kutya,már 5 éves:)
2013. ápr. 9. 11:48

Akármennyire szereti is a boxer a kényeztetést, valójában egy munkakutya, akinek szüksége van a napi mozgásra, és egy erős és következetes gazdára, aki mindig megmondja, hol a helye a kutyának a rangsorban.

Olvasd el: [link]

12. szafaripók (válaszként erre: 8. - Cilumiluci)
2013. ápr. 9. 11:48
Lehet, hogy ti úgy tartjátok, de az alapvető feladata a vadászat volt. Ezt az ösztönt nem hiszem, hogy kiírtottátok belőle, pláne, ha sose foglalkoztatok a nevelésével komolyabban.
11. f3000dc5ef (válaszként erre: 1. - 15a0ad145d)
2013. ápr. 9. 11:31

Bármelyik kutya, bármikor tud harapni---ha oka van rá. A leírtak alapján azért elég fura lenne, ha tényleg megharapta volna őket. Annak azért nyoma lenne, és tuti megmutatták volna :D


Egy kis fegyelem nem árt nekik.

amikor ugrálnak akkor gyorsan hátat fordítani nekik. ha leülnek nagy dicséret simi.

Ha ez kevés, akkor ugrálásnál megfogni a két mellső lábát, és húzni felfelé. Nem fáj nekik, viszont nagyon utálják :)) rá fognak jönni, hogy ha ugrálnak ők húzzák a rövidebbet :)

10. patapucs (válaszként erre: 1. - 15a0ad145d)
2013. ápr. 9. 11:31

Ha jól gondolom az alapoknál el lett rontva a dolog.

Az öcsémnek boxere volt és a végén elajándékozták, mert nem tudták megnevelni - nem megfelelő fajtát választottak.

Kit tekintenek nálatok a kutyák falkavezérnek?

Miért hagytátok hogy ugráljanak az ember körül? Persze lehet, hogy azért "csípkedik" az ember kezét, mert ki akarják követelni a simogatást, stb. ilyet egyes kutyák szoktak csinálni.

Erről le kell(ett volna) szoktatni őket (gondold el, ha egy gyereket harapdálnak..."játékból" vagy figyelem felhívás céljából.


Szerintem sűrgősen egy kutyaiskola kellene nekik (mindegyiknek, mielőtt valóban megharapnak vkit), mert ott benneteket is megtanítanának a kutyákkal való kommunikációra és tanácsokat tudnának adni, hogy otthon mit és hogyan csináljatok.

9. 9d7907a17a (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2013. ápr. 9. 11:28
Nekem is ez jutott eszembe. Mert ha csak egy embernek lennének ilyen tapasztalatai a családban akkor feltételezem, hogy ő nem jön ki a kutyával és ennyi. De ha mindenki akkor ott vagy a neveltetés a gond vagy jön a több kutyafajra jellemző idős kori agresszivitás. Amihez nem feltétlenül kel valóban idősnek lenni a kutyának.
8. Cilumiluci (válaszként erre: 7. - Szafaripók)
2013. ápr. 9. 11:26
Hát ,nem tudom,am miénk igazi házikedvenc,igaz sosem neveltük vérebnek,olyan mint egy kis bohóc,nagyon szeretjük :)
7. szafaripók (válaszként erre: 1. - 15a0ad145d)
2013. ápr. 9. 11:24

Az ilyen tipusú kutyának szerintem minimum lenne egy "rendes" nevelés, kutyaiskolával vagy házhoz járó kiképzővel. Ezek a fajták nem házikedvencnek lettek kitalálva, tudni kell bánni velük, és akkor nem lesz gond.

Bár nekünk sztaffi-keverékünk volt, az szintén nem teljesen ez a kategória...

2013. ápr. 9. 11:23

Orrocskáját túrja oda amikor örül,egyébként jellemzően roppant barátságos fajta,nem is ugatósak.

Mivel nálatok hárman vannak tán azért teszik mert féltékenyek és figyelemfelhívásra használják ezt,lehet tévedek.

2013. ápr. 9. 11:22
Nekem boxim van de nem harapdál.
2013. ápr. 9. 11:22
Bár bocs, nem vagyok boxer kutyatulajdonos.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - 15a0ad145d)
2013. ápr. 9. 11:20
Hát, ha "nagyon szeretnek ugrándozni az ember körül és időnként odakapnak a kezünkhöz" akkor nem mondanám, hogy annyira meg lennének nevelve.
2013. ápr. 9. 11:18
Az utlsó mondat kérdés volt :)
2013. ápr. 9. 11:17

Van 3 boxer kan kutyánk, mind elmúlt már 2 éves, de a legidősebb is 4 lesz.

Amikor jön hozzánk valaki autóval, nem ugatják csak bambulnak rá, amikor meg elindul, akkor kezdi a legfiatalabb a legöregebbet ugatni és harapdálni. Miért van ez?

A másik dolog, hogy nagyon szeretnek ugrándozni az ember körül és időnként odakapnak a kezünkhöz (pusztán barátságból szerintem), de anyósom azt mondja, hogy őt meg az apósomat már rendesen megharapta az egyik boxi. Létezik, hogy egy boxer harapjon, amikor nem házőrzésre lett nevelve, hanem gyerekbarátnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook