Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik kutya a leginkább gyerekbarát? fórum

Melyik kutya a leginkább gyerekbarát? (beszélgetős fórum)


1 2
31. Angele (válaszként erre: 1. - Cirmesitompika)
2013. aug. 25. 21:30
A Husky kutyus igazi gyerekbarát és imád játszodni.:)
2010. szept. 2. 09:29

Nem szeretnélek ijesztgetni, de a kuvasszal nagyon kell vigyázni!

Én biztos, hogy nem választottam volna, mert sok esetben még a saját gazdájának is képes nekiugrani.


Remélem nem lesz semmi gond, de ne hagyd egyedül vele a gyerekeket.

2010. szept. 1. 19:23
Végül kuvaszt vettünk, és nagyon bejött. Imádja a gyerekeket, kiséri őket mindenhova, nyúzhatják, cibálhatják, nem bánja. Nyitott kapunál se megy ki, éber, mindent és mindenkit megugat, és nem válogat, mindent megeszik. Hagyja magát fésülni, csak ahogy elrohan pusztán a szele elsodorja a kicsit, de megtanulta és a lábát megvetve bevárja, míg a kutya eltrappol mellette az ugatnivalójához. 4 hónapos volt, mikor hozzánk került, most 10 hónapos. Egyet sajnálok, hogy kan, ezért nem lesznek apró fehér gombóc kölykei.
28. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 1. - Cirmesitompika)
2010. szept. 1. 14:29

Leonbergi (sokat eszik, nagy méretü), labrador vagy golden retriever (igazi munkakutyák), szetterek (ezek nem biztos, hogy elijesztik az idegent). Vagy ezek keverékei. :)


Igaz, amit írtatok, hogy a labik nagyon emberesek, de minden kutyával foglalkozni kell, ha nincs rá ideje ez embernek, (napi szinten, nem csak pár percre), akkor fajtától függetlenül szenvedés neki.


Terelökutyát (mármint amelyikben még megvan az ösztön...) nem vennék gyerek mellé: ha nincsenek az ösztöneik kielégítve a gyerekeket fogják terelni, és van olyan fajta, aki bokába harapással terel. Ergo pulit csak akkor, ha sok idöt tudnék rá szánni.

27. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 26. - Makaréna)
2010. aug. 31. 19:37

A mienk is ugatott, de csak, ha oka volt rá. Bent aludt a lakásban, akkor volt kint az udvaron, ha mi is ott voltunk. 14 évig élt velünk, 4 éve nincs....

Imádta a gyerekeket, rá lehetett bízni egy egészen pici babát is! Ha a gyerek az udvaron aludt egy pléden, ott ült a pléd mellett, őrizte és ahogy a szemét kinyitotta, finom vakkantással jelzett. :)


A mostani kutyánk puli-pumi keverék, na őt nem ajánlanám senkinek, szófogadatlan, önfejű, de azért szeretjük, imádni való, csak nem gyerekek mellé.

26. makaréna (válaszként erre: 25. - 16b5d6ae34)
2010. aug. 31. 18:09
Nekünk is pulink van, mindennel egyetértek amit írtál, csak kiegészíteném azzal, hogy nagyon nagy mozgásigénye van, és elég ugatós.
2010. aug. 31. 18:04

Nálunk a puli vált be!

A világon a legintelligensebb kutya, ha valamit egyszer mond neki az ember, azt egy életre megjegyzi.

Szuper bébiőr, ugyanakkor éber, figyelmes, jó jelzőkutya.

24. 000Évi000 (válaszként erre: 11. - 32ba140908)
2010. febr. 8. 13:23
Régen azt mondtam volna erre, hogy te jó ég miket mondasz, de mióta közelről ismerek egy bull-terieres családot, azt hiszem nem hülyeség. Bár én gyerek mellé még mindig Goldent Retrivert vennék, de valóban nagyon szereti a kicsit a bull.
2010. febr. 8. 13:19
Egy 2 éves kutya megszokja a kisgyereket, én nem bízom benne. Már megint égető kérdés a "legyen kutyánk."
22. cirmesitompika (válaszként erre: 21. - Drnéni)
2009. ápr. 15. 15:44
Mindenképp tavasszal vennénk kutyust, így többen vannak a gyerekek kint, mint bent, ha úgy veszük együtt laknak - kint.
21. drnéni (válaszként erre: 3. - 32ba140908)
2009. ápr. 15. 13:51
Amit leírtál, igaz, de ezeket a kutyákat kínzás udvaron tartani, annyira emberesek. Nekem is a nagyobb tetű bull kutyák jutottak eszembe, de ezeknek ez a fajta vad tartás nem tesz jót. Egyébként ha valaki azt akarja, hogy a gyerekekhez tökéletesen szocializálódjon a kutya, hogy akár magukra lehessen hagyni őket, együtt kell laknia a kutyával.
2009. ápr. 15. 11:47
Láttam róla képet, annyira cuki.
19. Danica16 (válaszként erre: 18. - Cirmesitompika)
2009. ápr. 5. 16:09
Azt én is el tudnám képzelni :))
18. cirmesitompika (válaszként erre: 16. - Danica16)
2009. ápr. 5. 15:49
Akkor leginkább németjuhász-labradort tudnék elképzelni.
17. cirmesitompika (válaszként erre: 16. - Danica16)
2009. ápr. 1. 19:27
Egy kis hős a kutyusod :-))
2009. ápr. 1. 18:02

Azért a keverék kutyákat se nézzük le :) A németjuhászom ajándéka egy keverék kutyus, már 10 éves, de még mindig olyan játékos, hogy mikor vakolták a házunkat megkérdezték a munkások, hogy még kölyök-e. :))

És tökéletes házőrzőnek bizonyult, és már arra is volt példa hogy engem védett meg a szomszéd saját kertünkben rám támadó foxijától. :))

15. 32ba140908 (válaszként erre: 14. - Cirmesitompika)
2009. ápr. 1. 16:37

A bernáthegyim kb mai áron napi 1000 forintba lenne sacc.Ez havi 30 ezer forint...Szerintem 2 kisgyerek mellett ez elég húzós. A boxer eszik a legkevesebbet a felajánlott kutyák közül:D

Arról nem beszélve, hogy riasztó külseje hattalmas szívet takar:)

És nem is drága a kölyökkutya.

2009. ápr. 1. 16:22
Nekem mióta az eszemet tudom kuvaszok figyelték minden lépésemet. Imádom őket, húztam a fülét, lovagoltam rajtuk, bemásztam az óljába, húzta a szánt, stb. de épp ez a baj, kiesz a gatyámból. A bernáthegyi se különb, ami írtak páran, sőőőőt.
2009. ápr. 1. 16:17
Ja és nem esz ki a gatyádból:D
12. cirmesitompika (válaszként erre: 9. - Puszitolvaj)
2009. ápr. 1. 16:17
Épp ezért keresem a "kettős" kutyust.
11. 32ba140908 (válaszként erre: 10. - Cirmesitompika)
2009. ápr. 1. 16:17

Bullterrier

Boxer

:D

nem hagyom magam:)))

A leginkább gyerekbarát kutyák:D:D

10. cirmesitompika (válaszként erre: 8. - 32ba140908)
2009. ápr. 1. 16:16

Úgy látom a többieket nem hagyod hatni rám, nagyon szereted ezt a bullt.

:-)))

2009. ápr. 1. 16:15

Szia...

Szerintem ez nem igen fajta fuggo...-persze mindig vannak kivetelek- En inkabb arra koncentralnek, hogy kiegyensulyozott gyerekbarat kutya legyen, fajtahoz nem ragaszkodnek, ugyanis lattam mar 45 kg-os rotit akinek egesz nap lehetett huzni a fulet es lattam foxit akihez nem lehetett kozel menni...szerintem ez valamennyire neveles kerdese is...Amugy nem tudom,melyik lessz a fontosabb, hogy jelezzen vagy a lanyokkal jatszon!?, mert egy jatekos kutya ritkan lehet jo orzo-vedo...habar, lehet...

2009. ápr. 1. 16:14

Ja udvari...

Akkor mehet a bernáthegyi:D

(hozzáteszem, az enyém napi kajaadagja volt egy 1200 grammos konzerv, és sacc 60 deka száraztáp, tehát ezt sem árt kiszámolni, hogy egy ekkora kutya nem olcsó mulatság)

A bulltól sokan megijednek, mert hasonlít a pitbullhoz. A területet a boxer is nagyon védi, a gyerekeket meg egyenesen a saját bőrével védi:)))

Én imádom őket, a legjobb kutya.

7. 32ba140908 (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2009. ápr. 1. 16:12

Nekem is volt:D

Imádtam, de úszott a nyálban az egész ház és a kert:D

arról nem beszélve, hogy pl lakásba nagyon nem ajánlom:D

2009. ápr. 1. 16:12
Nekem németjuhászom volt gyerek koromban, 10 évesen kaptam és a 6 és 8 éves tesóimmal nagyon "gyűrtük" de sose volt belőle probléma, egy angyal volt az a kutya :)) És tőle sem mertek a kerítésnek még csak a közelébe sem jönni.
5. kataanya (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2009. ápr. 1. 16:12
:)
4. emagdi (válaszként erre: 2. - Kataanya)
2009. ápr. 1. 16:11
én is a bernáthegyit mondtam volna:)))
2009. ápr. 1. 16:10

A Bullterrier(a dudaorrú) és a boxer.

Nem vicc, eszméletlenül vigyáznak a kicsikre:)

Az unokaöcsémet a boxerjük tanította járni:D

(bele kapaszkodva állt fel a gyerek)

És a mai napig imádja, védi mint a szeme fényét. Jaj az idegennek, aki a gyerek közelébe megy:)))

Nagyon gyerekbarát mind a 2 fajta.

Figyelem!!!

A bullterrier nem tévesztendő össze a pitbullal:D

2009. ápr. 1. 16:10
Bernáthegyi. 100%-ra ajánlom. A gyerekek bármit csinálhatnak vele, imádja őket, viszont a termete miatt senki nem mer bejönni. Nagyon félnek tőle.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook