Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lencseleves receptek érdekelnek! fórum

Lencseleves receptek érdekelnek! (beszélgetős fórum)


2009. dec. 31. 08:43

Köszi Mindenkinek!


Mindjárt indul a főzés:)

11. Tundchen (válaszként erre: 6. - VTünde)
2009. dec. 30. 18:24
Néha én karikázok bele répát, de nem mindig. Meg petrezselyemzöldet is tépkedek bele néha.
10. VTünde (válaszként erre: 8. - Mokka78)
2009. dec. 30. 18:00
:)
2009. dec. 30. 17:52
nagyon jól hangzik mindegyik. :) Valamelyiket kipróbálom biztosan. :)
2009. dec. 30. 17:45
Hajrá Tünde!!!! :)
2009. dec. 30. 17:38

Csípős lencseleves szilveszter utáni gyomorbántalomra


Hozzávalók: 15 dkg lencse

10 dkg szalonna

1 fej hagyma

zsír vagy olaj

4-5 dkg liszt

csípős paprika ízlés szerint (legjobb a szárított)

2 gerezd fokhagyma

2 húsleveskocka

1 babérlevél

őrölt bors

petrezselyemzöld vagy zellerzöld


Elkészítés:

A lencsét válogatás után megmossuk,és főzés előtt 1-2 órával beáztatjuk.

A szalonnát felkockázzuk.

A hagymát,fokhagymát apróra vágjuk,felhevített zsiradékban világosra pirítjuk.Hozzátesszük a szalonnát,az apróra tört (vagy felkarikázott) csípős paprikát,és állandóan keverve megpirítjuk.Rászórjuk a lisztet,azzal még kicsit pirítjuk.Utána kb. 1-1,5 liter vízzel felöntjük, beletesszük a leszűrt lencsét,a leveskockát,sózzuk,borsozzuk.

Addig főzzük,míg a lencse megpuhul.Beleszórjuk a vágott petrezselyemzöldet,kicsit összeforraljuk.

Tanácsok: Aki szereti,tejfölt is tehet a tetejére tálaláskor.

Friss,puha kenyérrel kiváló étel.


Ez az én receptem,jó étvágyat hozzá.

2009. dec. 30. 17:14

Köszi! Jól hangzanak.


Leveszöldséget nem szoktatok bele tenni?

2009. dec. 30. 17:13
Hagymát dinsztelsz az olajon, apróra vágott bacont pirítasz benne. A beáztatott lencse felét, vagy 1 konzervet beleöntesz, felöntöd húslevessel(kockából is jó), és 2 darabolt paradicsom konzervvel. A levesből kiszeded egy részét(főleg sűrűjét )egy tálba, rúdmixerrel leturmixolod, így a lencse besűríti, a paradicsom pedig szétmegy. Visszaöntöd, és beleteszed a maradék lencsét, vagy még egy konzervet. Ha a lencse mát majdnem jó, teszel hozzá egy két marék kagylótésztát és Fokhagymás pirítóssal szuper, laktató, finom.
2009. dec. 30. 16:59
Meg minimális ecetet a végén. :)
2009. dec. 30. 16:58
Szia! Nekem bevállt, egyszerű van... beáztatok kb fél zacskó lencsét előző nap. Felteszem főni kb dupla annyi vízbe (vagy még többe, ízlés szerint), pár babérlevéllel és egy apróra vágott hagymával. Ha megfőtt a lencse, teszek bele tejfölös habarást, egy tejföl kb egy kanál liszttel, só és bors. Mustárt is szoktam beletenni a habarásba, úgy 1-2 evőkanállal. Vagy virslit, vagy füstölt sonkát főzök még bele, kb akkor, mikor a lencse már majdnem puha, de még fő.
2009. dec. 30. 16:56

Sziasztok!


Még eddig nem főztem és bevált receptek érdekelnének az egyszerűtől a bonyolultabbig, diétás is jöhet.


Köszönöm!

2009. dec. 30. 16:55
Lencseleves receptek érdekelnek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook