Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehetséges, hogy összekeveri az asszisztens a vért? fórum

Lehetséges, hogy összekeveri az asszisztens a vért? (tudásbázis kérdés)


2020. nov. 25. 07:47

Én voltam már jó párszor életemben vérvételen, de még nem kevertek össze mással.

Mielőtt levették a vért vagy ráírta már az üres fiolákra a nővér az adataim vagy a bejelentkezésnél kaptam etikettet, amire rányomtatták az adataim és azt kellett átadnom. Ebben az esetben is a vérvétel előtt ráragasztották a csőre.

A vérvételi csöveknek különböző színűek a kupakjai. Ez szerintem valamiféle színkód, hogy melyik mintából mit kell vizsgálni. Pl. hormont.

Kicsi az esélye a tévedésnek.

26. Epresturmix (válaszként erre: 25. - Vivo44)
2020. nov. 25. 06:50
Soha nem tennék ilyet, csak mint példakênt hoztam fel, magamra kivetîtve. A lényeg nem is igazából a kicserêlêsen volt, hanem az eljárás mikéntjên. ;)
25. vivo44 (válaszként erre: 20. - Epresturmix)
2020. nov. 25. 06:43

Ha te heccből kicseréled, akkor ugyancsak nem az aszisztens, a nővér hibázott. S ha heccből kicseréled s míg te egészséges vagy, a másik pedig nem, akkor heccből magadnak csinálsz egy újabb vizsgálati időpontot, egy újabb tortúrát, hogy megismételjék a vizsgálatot és megbizonyosodjanak, hogy tévedés történt, vagy valóban gyulladás van a szervezetben, amit tenyészteni kell.

Felelős ember heccből sem tesz ilyet.

24. vivo44
2020. nov. 25. 06:40

KIZÁRT!

Természetesen emberek ők is és hibázhatnak, de ebben egészen biztos, hogy ma már nem hibáznak, még ha rosszabb napjuk is van, mert a rendszer úgy van kialakítva ahogyan már sokan mások is leírták előttem. Nincsen másik ember akiével össze lehetne keverni. Lehet több embertől vesznek vért, de egy nővér egyszerre csak 1 embertől, így a keveredés ismét lehetetlen. Blődség, hogy ahol több embertől vesznek egyszerre vért ott keveredés van, de tudjuk, hogy kell egy kakukk-tojás:D:D

2020. nov. 24. 19:42

Városunkban beadtam a vizsgálatkérőt, ami alapján kinyomtatták a vonalkódos matricákat, amit ráragasztottak a fiolákra. Megkaptam a fiolákat egy műanyag pohárban, amit én adtam az asszisztensnőnek, aki levette a vért. Itt szerintem minimális az esély bármit összekeverni.

Költöztünk, itt az adatfelvevő asszisztensnő adja a fiolát a vért vevőnek. Szerintem itt már lehet hibázni.

2020. nov. 24. 19:34
Miért keverné? Te keversz valamit a napi rutin munkádban?
21. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 24. 19:31
Többszörös betegazonosítás kell, hogy legyen. Laboros vagyok. Ez az alap. Nyugi, ami neked káosz, nekik csak napi rutin!
20. Epresturmix (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2020. nov. 24. 18:54
Biztosan. Amúgy. Orvosi alkalmasságin úgy zajlott a vizeletvêtel, hogy kint voltak a műanyag poharak, pár cetli, toll. Írd meg magadnak és tedd be a pohár alá! Oszt'ha én heccből kicserêlem? :)
2020. nov. 24. 18:45
Nem valószínű, de bármi megeshet.
18. Channa* (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2020. nov. 24. 18:40

Valahogy így;)


Nálunk az SZTK-ban úgy van, hogy a kartonozóba, a beutalóra tesznek egy sorszámot és vonalkódot, illetve hozzá csatolnak plusz ugyan ilyeneket.

Amikor behívnak, a sorszámot oda adjuk, előveszi a beutalót, amiből látja, hogy hány fiola vért kell levenni, előveszi a fiolákat, ráragasztja a beutalóhoz csatolt sorszámot és vonalkódot, és leveszi a vérünket.


Szerintem ritka dolog lehet, hogy összekeverik, bár biztos nem lehetetlen...

17. csontsovány (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 24. 17:37

Szia ! Ne kattogjon az agyad emiatt. Oda figyelnek . Ha mégis tévednének , semmi baj . Ha rossz az eredmény visszahivnak , s leveszik újból

.

16. Amaunet (válaszként erre: 13. - Bless the child)
2020. nov. 24. 17:36

Én nem is láttam a beutalót.:)

A háziorvos asszisztense, aki kitöltötte megkérdezte, hogy foglaljon-e be időpontot vagy megteszem itthonról online.

Megtettem itthonról (gondolom, akinek nincs net azokat befoglalják rögtön).

A választott időpontban ott voltam a váróban és név szerint behívtak.

A beutalóm már ott volt előtte. Megkérdezte újra a nevem, majd ráragasztotta az etikettet a fiolákra.


Néha vannak előnyei annak, ha az ember egy szám, egy azonosító.:)

(bár a nevem elég nehezen összekeverhető máséval:))

15. l.luiselotte (válaszként erre: 4. - L.luiselotte)
2020. nov. 24. 17:05
amit én írtam, az nem laborban, hanem műtétnél volt.
14. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Banános Zselé)
2020. nov. 24. 16:57
Az még nem jelenti azt, hogy összekeverjék a neveket és a fiolákat. Mindegyik tudja azt, hogy kiét vette le, és abba a fiolába teszi, amelyikbe való. Nem fogják a fiolákat egymás között kavarni.
13. Bless the child (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2020. nov. 24. 16:52
Jól láttad. Beadod a beutalód, amin rajta vannak a kért vizsgálatok. A számítógépnél dolgozó asszisztens felviszi a rendszerükbe, majd kinyomtatja az "etikettet". Ezt a papírt és a beutalót átadja a vért vevő asszisztensnek, ez alapján szólítanak be. Annyira minimális a tévesztési lehetőség. Hacsak valakik direkt megbeszélik, hogy bemegy a másik helyett.
12. globus (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2020. nov. 24. 16:45
Nálunk ugyanígy. Abban a percben feliratozza, amikor ott a beteg. Nincs kiével összekeverni a csöveket.
2020. nov. 24. 16:43

Lehet, hogy csak képzelődöm, de mintha láttam volna olyat, hogy címkézett papírra nyomtatják a beutalót és ezt a címkét ragasztják a fiolára.

Ugye laborvizsgálatra online időpontot kell kérni. Rendelés idő előtt, kezdetén ki tudják nyomtatni az az nap reggeli listát.

Azt hiszem így zajlott a legutóbbi laborom.

2020. nov. 24. 16:42
Szigorú betegazonosítás van, mint bármilyen más eü beavatkozásnál.
9. Banános Zselé (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2020. nov. 24. 16:06
vérvételen többen vesznek vért, nem egy nővér van
8. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2020. nov. 24. 16:05
Szerintem sem csinálnak olyat, hogy egyszerre több embertől leveszik a vért, és utána kezdik el felcimkézni a fiolát. Fel vannak ők készülve a sűrűbb napokra is. Persze, attól még ők is emberek, de biztosan van egy kialakult rendszer, amellyel a legkisebb esélye van a tévedésnek.
2020. nov. 24. 15:58

A laborban, ahová tartozom, az asszisztens előveszi a beutaló papíromat,és a kért vizsgálatokhoz való csöveket szedi elő. Közben megkérdezi a nevem. Amíg én elhelyezkedem a székben, szabaddá teszem a karom, addig ő feliratozza a csöveket.

Nincs hogyan elkeverni. A levett vért a megfelelő állványva teszi, utána hívják a következő beteget.

2020. nov. 24. 15:55
szerintem is előfordulhat.mikor köszvényes rohammal voltam,teljesen normális értéket mutatott.mondom ez nem igaz.
5. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 24. 15:43

Pl. én csinálok hibát, ezért gondolom h más is.

Tehát a válasz, igen.

2020. nov. 24. 15:42
persze, édesanyámnak már keverték összea sz-i klinikán másik hasonló vezetéknevűjével.
2020. nov. 24. 15:39
igen
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 24. 15:33

Előfordulhat , de figyelnek ők!

Ha össze is keveri...

Káosz az életük. Emberek.

2020. nov. 24. 15:27
Sziasztok. Szerintetek lehetséges az hogy az asszisztens össze keverei a vért ha le veszi a vért pl össze keveri és nem az én nevemet írja rá? Voltam vér vételen és nagyon nagy volt a káosz. Most azzon kattogok Hogy vajon nem keverte össze nem a máséra írta az én nevem :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook