Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet végig figyelni a játszótéren? fórum

Lehet végig figyelni a játszótéren? (beszélgetős fórum)


1 2
22. Böce (válaszként erre: 17. - Anina0916)
2017. aug. 18. 18:54
Az is teher a gyereknek, ha követed, korlátozod. És nem veled kell játsszon, hanem a többi gyerekkel.
2017. aug. 18. 18:54
Dehogy "nagy" egy 3 éves gyerek! Azt elhiszem és tudom, hogy MAJD Ő EGYEDÜL, mert tudja :) Ez nálunk is sokszor elhangzott, de attól még nagyon kell figyelni rájuk ebben a korban (is)!
20. Böce (válaszként erre: 11. - Anina0916)
2017. aug. 18. 18:53

Ilyen a leggondosabb anyukával is előfordul. Nem gépek vagyunk:-)


Sajnos, a baj egy szempillantás alatt megtörténhet, ezért figyelni kell, ahoy tőlünk telik, de a gyereken sem lóghatsz.


Szóval szerintem anyukákkal is történt ilyen, max. már elfelejtették vsgy nem vallják be:-)

2017. aug. 18. 18:52
Bárhol törtènhetva gyerekkel bármi.Nekem a nagy mikor 3 èves volt kifordult a csuzdàbol.Leesett a homokba ès elejult.A hasán lejött a bőr.1 èjszakát a korházban voltunk.
18. Anina0916 (válaszként erre: 15. - Aileron44)
2017. aug. 18. 18:50
Neked nagyon igazad van!
17. Anina0916 (válaszként erre: 12. - Massalhangzo)
2017. aug. 18. 18:48
Egyáltalán nem volt unalmas nézni és gyorsan telt az idő. Nem ezzel volt gond. És ha szétszórt figyelmű vagyok, anya se legyek? Nem sértődésből, hanem komolyan. A játsz vele tanácsot elfogadom oly módon, hogy ezután mindenhova követni fogom. Folyamatosan. Tudod, ő már nagy ahhoz, hogy mindig elfogadja, hogy játszak vele.
2017. aug. 18. 18:48
Mi is zárt játszora járunk.mèg szem elöl nem vrszitettem a gyereket max pár másodpercre.nekem 2 gyerekem van.A nagy 13 èves a kicsi.egyiknèl sem volt olyan,hogy lelèpett volna a játszotèrről.mondjuk nálunk a közelbe van a hajlèktalan szálló ezèrt jobban is figyelünk a gyerekeinkre.
2017. aug. 18. 18:44
Tudod inkább itt kapj "hideget-meleget", mint élesben történjen valami a rád bízott gyerekkel!
14. csikil4ny (válaszként erre: 11. - Anina0916)
2017. aug. 18. 18:44
Én a sajátomat veszítettem szem elől egy perc alatt. A rémület fogott el, hogy mi van akkor ha nem lesz meg. Tehát nem az a kérdés, hogy ki milyennek tart téged, vagy épp azt a pillanatot, amikor eltűnt a szemed elől, hanem az, hogy ha történik valami (elütik, eltűnik) hogyan tudsz az esettel szembenézni?
13. massalhangzo (válaszként erre: 11. - Anina0916)
2017. aug. 18. 18:43

az egesz gyerekneveles ebbol all, hogy figyelni kell a picire. neked ez a munkad, raadasul nem 20 evig kell napi 24 oraban :D


nem kell mindig es mindenhol rakapcsolodnod, de olyan helyen, ahol van veszelyforras (elcsatangolas, balesetveszely), ott igen

12. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Anina0916)
2017. aug. 18. 18:41

ha mas gyerekere vigyazol, plane jobban kell figyelned. ugy kerdezed, mintha valami kulonleges modszer lenne a gyerek iranyaba nezni :D


ha szetszort figyelmu vagy, nem biztos, hogy bebiszitterkedned kene. vagy ilyen esetekben kapcsolodj be te is a jatekba, akkor nem lesz unalmas "nezni", es gyorsabban telik az ido

2017. aug. 18. 18:40
Látom jönnek a cseppet sem megnyugtató vélemények is. Jól van, legalább fejlődök a "teher" alatt. A nagymamának szeretném írni, hogy fociztam vele, hintáztattam is. A homokba is bementem hozzá, de egyedül akart játszani. Hol a padról néztem, hol mellette voltam. Úgy láttam, ez így tetszett is neki. Végig néztem is őt, hol van, mit csinál. Csak arra a pár percre vettem le róla a szemem. Jó gondozónőnek és jó babysitternek tartom magam és mások (szülők) is annak tartanak. Persze nem vagyok tökéletes. Azonban felelőtlen sem. Azonban most észrevettem egy pontot a munkámban, ahol még fejlődnöm kell. Nos, rendben. Igyekszem.
10. Piroska52 (válaszként erre: 7. - Plavalaguna)
2017. aug. 18. 18:37
Pont azért még jobban kell vigyázni,mert a gyerek kíváncsi és nincs veszelyerzete
9. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Anina0916)
2017. aug. 18. 18:25
Szia! Nagyon kell figyelni a sajátra is, de képzeld el, hogy történik valami, most csak egy apró balesetre gondoljuk, megesik akkor is ha figyelsz, de ha nem figyelsz? S ha kifut az útra, azzal hogy számolsz el? Az egyik szemed mindig a gyermeken kell legyen, mert amíg te vigyázol rá, addig a te felelősséged.
2017. aug. 18. 18:08
Biztos "megköveztek érte" de szerintem, egy "kölcsön gyerekre" KÉTSZERES FIGYELEM KELL! A szülők rád bízták! Igaz én már nagymama vagyok, de én inkább leültem vele homokozni vagy csúzdáztunk, nekem nem teher játszani vele!
7. plavalaguna (válaszként erre: 6. - Piroska52)
2017. aug. 18. 18:05
de az ovi zárt... a játszótér meg nem... meg egyéb különbségek is vannak...
2017. aug. 18. 17:54
Az oviban 25_30 gyerekre kellett figyelni egy gyerekre azért egyszerűbb de azért ne kalandozz el nagyon mert egy 3-eves értelmes de egy ,,,gyerek,,,se megbízhato mert kíváncsi és seperc alatt eltűnik szemelol
5. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Anina0916)
2017. aug. 18. 17:21
Meg lehet tanulni. A figyelés nem az állandó ránézés és semerre máshová. De a periférikus látótérben kell lennie annak, akire vigyázunk. Egy óvónő vagy egy pedagógus is tanulja. Mindig úgy kell állni vagy ülni, hogy akire vigyázok arra rálássak. Meg kell vele beszélni, hogy ha bármit szeretne, akkor szóljon előtte neked. Így nem fordulhat elő, hogy elkóborol és nem veszed észre.3 évessel már simán ezt lehet egyeztetni.
2017. aug. 18. 17:03
Köszönöm az eddigi hozzászólásaitokat! Tulajdonképpen megnyugtattok. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem fogok tudatosan figyelni magamra, hogy figyeljek. :) Egyébként ez a játszó nyitott volt. A gyerek viszont elég megbízható. Ez persze nem mentség.
2017. aug. 18. 16:44
Mi egy zárt játszótérre jártunk, ahonnan meglépni nem tudott. Figyeltem, de volt olyan, hogy eltűnt a szemem elől, akkor megkerestem és olvtastam tovább, vagy néztem a filmet. 3-4 órán át lehetetlenség volt hazavonszolni, megőrültem volna, ha az idő alatt csak azt kell néznem, hogy pakolja. a homokot A. pontból a B-be ;)
2. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - Anina0916)
2017. aug. 18. 16:41
Szerintem nagyon változó. Én pl. az "aggódó" típus vagyok, állandóan nézem, merre van. De vannak anyukák, akik tök nyugiban könyvet olvasgatnak a padon, míg a gyerek játszik. Nem tudnám megmondani, melyik a jobb. :)
2017. aug. 18. 16:26
Sziasztok! A minap a játszótéren egy-két percig más gyerekekre és eseményekre terelődött a figyelmem a majdnem 3 éves "kölcsönfiam"ról. (Gondozónője, babysittere vagyok, nagyon szeretem.) Amikor odanéztem rá, már visszafele jött a sétálóút végéből. Nagyon megijedtem. Ritka az anyák között (szándékosan így kérdezem) az ilyen szétszórt figyelmű? Vagy más sem tud végig figyelni a játszótéren? Hogy van ez? Lelkiismeretfurdalásom van. Adjatok tanácsot és meséljetek, kérlek, ti hogy csináljátok!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook