Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mivel lehet kiírtani a vöröshangyákat a játszótéri homokozóból? Már "tojásaik" is vannak! fórum

Mivel lehet kiírtani a vöröshangyákat a játszótéri homokozóból? Már "tojásaik" is vannak! (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 2. 08:57

A leforrázáson mi is gondolkodtunk, de sajnos kb. 20 cm-t kiáll a föld szintjéből a homokozó, és ki tudja, milyen mélyen laknak még ez alatt a szint alatt...

Jajj, hogy nekem mindenre van kifogásom!!! :(

A sütőport viszont kipróbálom, nem a világ pénze, hátha segít...

Tényleg, hasonló elven a szódabikarbóna nem használ?

23. dorry
2009. júl. 2. 08:45
Én úgy tudom a sütőpor segít! Ha beszórod őket, állítólag eltünnek! Épp a napokban mondta egy szomszédom!
22. supin
2009. júl. 2. 08:38

Ha megtudod oldani:leforrázni...

Ez a megoldás minden hangyát elpusztít.

21. Sylvia81 (válaszként erre: 20. - 91d4989ab9)
2009. júl. 2. 08:31
Hát, ha eljössz és kiveszed, mikor rajta vannak a dögök...:) Én ugyanis meg nem bírom fogni öket, de a kenyeret se, ha sok van rajta...
2009. júl. 2. 00:10

és ha tennétek oda szárazkenyeret és amikor rámászik sok kidobjátok?


egyszer csak elfogynak:)

19. Sylvia81 (válaszként erre: 17. - 91d4989ab9)
2009. júl. 1. 23:41

:DDD

Azt hiszem, átnevezem a fórumot poén-gyárnak...

Már erre is gondoltam, csakhogy utána mit csinálok vele? Meg egyáltalán: hogy nézne ki pórázon??? És egyébként nem szabad állatot vinni a játszótérre... Bár ezek a dögök itt vannak... :(

18. Dorka29 (válaszként erre: 17. - 91d4989ab9)
2009. júl. 1. 22:58
:)
2009. júl. 1. 22:41
lopjatok az állatkertből egy hangyászsünt:DDDD
16. Sylvia81 (válaszként erre: 15. - Dorka29)
2009. júl. 1. 22:35
Ezt szereném én is kideríteni holnap, mikor már nem lesz köztisztviselő-napi kollektív munkabeszűntetés... :D
2009. júl. 1. 22:02

Sziasztok!


Ma vettük észre, hogy nálunk is ugyanez a helyzet a homokozóban, illetve még csak mellette, egy nagy traktorgumi alatt.


A gumi miatt a felgyújtás nálunk sem jön be:), de jó lenne, ha lenne valakinek épkézláb ötlete..



Valaki meg tudná mondani, hogy a hangyákat hivatalosan kell írtania az önkormányzatnak, úgy mondjuk, mint a rágcsálókat, ha bejelentést teszünk?

2009. júl. 1. 21:52
De egyébként köszönöm az ötletet!!!
2009. júl. 1. 21:51
Sajnos ezzel már elkéstünk, mert tegnap este felástuk azt a sarkot, ahol találtuk őket... Sóval gőzünk sincs, hol vannak a tojások. :(
2009. júl. 1. 21:32
lapátoljátok zsákba a tojásos részt, legalább annyival kevesebb lesz és dobjátok ki
2009. júl. 1. 21:21

Hihi! Én is gondoltam rá, hogy meglocsolom őket, aztán meggyújtom, de a keret fából van...

Nem tudom, mikor cserélik ki, mert köztéri és kell bele jó sok homok... :( Ma hívtam őket, de mivel köztisztviselők napja - vagy mi a rák - van, csak a központi telefonszámon vette fel valami portásféle a telefont... :( Aztán magyarázott valamit, hogy holnap, de utána olyat is, hogy csak hétfőn meg szerdán vannak ott. A felét nem is értettem, mert valami zaj volt a háttérben meg nem is nagyon artikulált... :(

Holnap újra hívom őket, hátha... De mivel ugye köztéri, szerintem nem oldják meg 1 héten belül se... :(((

2009. júl. 1. 20:20
nem lehet kicserélni a homokot?, mi gázolajjal öntöztük meg őket de azt homokozoban nem kéne
9. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - Marjann)
2009. júl. 1. 19:43

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Akkorát nevettem azon, amit írtál, hogy majdnem csuklani kezdtem. :D A baj csak az ezzel, hogy egyrészt ezek vöröshangyák, amik tudtommal agresszívak és gyorsan marnak, másrészt mindennemű ízeltlábútól irtózom. Így is egész éjjel úgy éreztem, hogy rajtam mászkálnak, pedig a zuhanyzást nem nagyon élik túl... :S

8. Marjann (válaszként erre: 7. - Sylvia81)
2009. júl. 1. 08:35
A nyaralónkból úgy írtottam ki őket. :) Igaz, 6 éves voltam és olyan cukinak találtam őket, hogy gyufásdobozba gyűjtöttem őket. Nagyon szomorú voltam, hogy elfogytak:(
2009. jún. 30. 18:55
Ez eddig nagyon "jó"! Szedegessem ki őket egyesével? :S Ez mondjuk tuti módszer lenne... :)
2009. jún. 30. 18:51
A sütőpor nem használ. Legalábbis ezt olvastam valahol.
2009. jún. 30. 18:38
Még semmit nem próbáltunk, ma délután vettük észre, mikor egy 1éves kislány sírni kezdett ott - valószínűleg megcsíphette az egyik, mert akkorra már nagyon futkároztak...
2009. jún. 30. 18:37
Sütőporral próbálkoztál már? Állítólag attól felfúvódnak és megdöglenek.
2009. jún. 30. 18:30
Úgy tudom, hogy semmivel.
2009. jún. 30. 18:26
Tutiboztos és gyors megoldás kéne, valami olyan, ami nem káros a gyerekekre, ráadásul a háztartásban is van hozzá alapanyag. Jó lenne ráadásul valami olyan, hogy ha ma este megcsinálom, holnapra már ne zabosak legyenek a hangyák, hanem halottak!!! :S
2009. jún. 30. 18:21
S.O.S.! Mivel lehet kiírtani a vöröshangyákat a játszótéri homokozóból? Már "tojásaik" is vannak!!! :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook