Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hónapos kisfiamnak nagyon sokat viszket az orra és nyugtalanul alszik éjszaka.Azt hallottam, hogy ez attól lehet, hogy gilisztás.Ez igaz? fórum

5 hónapos kisfiamnak nagyon sokat viszket az orra és nyugtalanul alszik éjszaka.Azt hallottam, hogy ez attól lehet, hogy gilisztás.Ez igaz? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 5. 09:10
En sem tudom, miert, de en is hallottam, hogy ha valaki gilisztas, akkor az orra is viszket, nem csak a feneke.
2009. júl. 4. 21:16

A végbélnyílás körüli területen viszketést érezhet és vakarja azt. A bőr feldörzsölődhet és baktériumokkal felülfertőződhet. Leánygyermekekben a cérnagiliszták hüvelyi viszketést és irritációt okozhatnak.

A kifejlett cérnagiliszták felkutatásának legcélravezetőbb módja a gyermek végbélnyílásának vizsgálata kb. 1-2 órával azután, hogy az éjszakai alváshoz lefeküdt. A giliszták fehérek és hajszálvékonyak, de tekergőznek, így szabad szemmel is látható.Szerintem az orrviszketeéssel nem függ össze.

11. Medina07 (válaszként erre: 10. - Grepike)
2009. júl. 4. 17:04
Orvos tanácsára adtam neki, nem önszántamból. Azóta nincs vele semmi baj. Jó kis húsba van végre. :)
10. Grepike (válaszként erre: 8. - Medina07)
2009. júl. 4. 16:56

Nálunk is felmerült a kérdés kb egy hónapja, mert az én lányom is sokat macerálta az orrát, ráadásul a feneke is mindig piros volt. Bár sose láttam semmit mocorogni a kakiban. Ráadásul a keresztfiam az oviból vitt haza bélréget. Illetve nálunk két kutya van és két macska... az udvaron. Szóltam a doktornőnek, ő mondta, hogy székletet küldünk vizsgálatra... egy hét alatt megjött az eredmény: negatív.

Javaslatom: ha gyanúd a bélféreg, szólj a dokitoknak és küldjétek el a székletet, ne adj a gyermekednek féreghajtót, ha nem muszáj!!!

9. Grepike (válaszként erre: 5. - C8d93a7aea)
2009. júl. 4. 16:51
Biztos, hogy az orrát dörzsöli??? Nem lehet, hogy a foga helye viszket neki - az én lányom is csinált furcsaságokat, mikor jöttek sorra a fogai.
2009. júl. 4. 16:49

Sajnos lehet ilyen kisbabánál is. Mi csak egyszer voltunk vendégségbe egy macskás barátnőméknél és kész. :S 8 hónapos volt a kisfiam, mikor kijött belőle. Neki a feneke viszketett.

Kérni kell féregírtót, amit 3 napig kell adni neki és kész. Ne ijedj meg, nem nagy probléma.

Ha a súlya se gyarapszik úgy, mint ahogy kéne, vagy ahogy eddig volt, akkor biztos, hogy az a baj.

7. 754c7e07c3 (válaszként erre: 5. - C8d93a7aea)
2009. júl. 4. 16:24
és ha ez csak gy játék, vagy örömforrás számára? Egyébként nem valószínű, hogy egy ekkora gyerek bélférges, hacsak nincs tesó, aki átadná, vagy kutya, macska, stb. ha pedig van, és gyanakodsz, akkor az orvost kérdezed. Bár biztos sok remek tanácsot kapsz innen is, de mégiscsak az a tuti. :)
2009. júl. 4. 16:19
Védőnő...
5. c8d93a7aea (válaszként erre: 2. - 754c7e07c3)
2009. júl. 4. 16:16
Állandóan dörzsöli az öklével és a lepedőhöz.
2009. júl. 4. 16:16

ha gilisztás akkor a feneke viszket...egy öt hónapos csecsemőnél elég nehezen képzelnék el bélférgeket, ha meg igen akkor ott a higéniával lehetnek problémák....



Biztos hogy nem ez a probléma...

2009. júl. 4. 16:15
Lehet, hogy csak szaraz a levego es az orra is kiszaradt. Ettol is vakarhatja. Gilisztas leginkabb a homokozotol, meg a foldtol lehet, de hat o meg kicsi ehhez. Ha no a sulya es a kakijaban sem latsz semmi gyanusat, akkor valami mas miatt viszkethet. Probald neha befujni Sterimar orrsprayvel, de nem tul kozelrol, mert erosen spriccel:).
2009. júl. 4. 16:10
Honnan tudod, hogy viszket az orra? Bocsi, nem tudom elképzelni, honnan lehet észrevenni. :)
2009. júl. 4. 16:09
5 hónapos kisfiamnak nagyon sokat viszket az orra és nyugtalanul alszik éjszaka.Azt hallottam, hogy ez attól lehet, hogy gilisztás.Ez igaz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook