Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet egy 3-4 hónapos babának csakis éjjel hasfájása? fórum

Lehet egy 3-4 hónapos babának csakis éjjel hasfájása? (beszélgetős fórum)


1 2
32. Zodiák (válaszként erre: 31. - Pyrha0)
2011. júl. 14. 12:10

Uh, az durva lenne, ha elgépelte volna.... amúgy aluszékonyságot én is tapasztalok. Azt nem tudom megmondani, hogy a kúptól vagy a melegtől, lehet, mindkettőtől. Folyton ásítozik, ha ébren is van elég nyűgös....

Hogyhogy ti kanalas papaverines gyógyszert kaptok? Én azt hittem, hogy csak kúpos verzió van. Bár végül is nincs gondom a kúppal, csak csodálkozom.....

Én is gondolkozom az orvos váltáson, a refluxot illetve a kezelésére való szereket és a kúpot is egy másik orvos írta fel, de nem tartozunk a körzetéhez. A körzetünkben meg nem ismerem a dokikat.... de ez a mostani nagyon semmire sem jó.... már vagy 3 hónapja szenvedünk ezzel a hasfájás/bukás/sírás/nem alvás problémával, de a dokit úgy tűnik egyáltalán nem érdekli. Letudja azzal, hogy ez a korával jár. De már 4 hónapos, nem kéne ilyen dolgokat produkálnia, ha minden rendben lenne.

Engem most ez a napokig nem kakil dolog idegesít.... anyatejes, csak a Nutritont kapta még extrába....lehet, hogy normális, de nekem új. És néha úgy látom, hogy erőlködik, de nem jön semmi....utána meg sír és megint elkezdte húzogatni a lábát a hasához... :(

31. Pyrha0 (válaszként erre: 30. - Zodiák)
2011. júl. 13. 21:07

Szia.átérzem a helyzeted.én a terhesség utolso 7 hetébe alig aludtam,mert oránként jöttek joslo fájások. Annyit "szorakozot" velem már a testem h 3x megjártam a szülöszobát.


Nálunk is gyanakszik refluxra, de nem bukik igy egyenlöre kizárja.


Viszont most nagyon megijedtem. Vmiért más arányban irta fel a doki a papeverines kanalas gyogyszert(patikus meglepödve mondta,de megcsinálta) beadtuk reggel és délbe,de utánna már szinte felse tudtuk kelteni a kicsit. kise nyitotta a szemét,ugy jelzett sirással. alig tudtam felébreszteni. Hivtuk a védönöt, igy hnap orvos mert ez lehet a gond. Nagyon ideges vagyok mert a doki nem mondta h esetleg erösebb most a szer. Ha kiderül ez az oka télleg(védönö szerint is igy nem adom neki,szalmost orditunk orák ota:() akkor vagy azért váltok dokit mert nem szolt h erösebb...vagy azért mert elgépelte az anyaghányadot...

30. Zodiák (válaszként erre: 29. - Zodiák)
2011. júl. 13. 15:45

Ó, és azt elfelejtettem mondani, hogy "természetesen" teljesen tejmentes étrenden vagyok a születése óta, mégsem szűntek meg a hasfájások. Úgyhogy nálunk nem ez a gond.

Amúgy azt mondják az orvosok, akiknél esetleg az anya által elfogyasztott tehéntej a ludas, sajtot és savanyított tejet (ergo joghurtot, kefirt, túrót) még ők is ehetnek.

29. Zodiák (válaszként erre: 28. - Pyrha0)
2011. júl. 13. 15:42

Sziasztok!


Az én kisfiam holnap lesz 4 hónapos, és szinte születése óta szenvedünk a hasfájással. Nekünk is csak a Gripe Water használt a felsoroltakból, de csak eleinte. Tény, hogy már nem lehet kapni, de az utolsó két adag, amit adtunk neki, már nem használt.

Most a legújabb, hogy refluxot állapított meg nála a doktornő, kapott Controloc-ot és Nutriton-t, amit minden szoptatás előtt kell(enne) adni. De amióta kapja, nem kakil, szóval most szüneteltetem.

A hasfájásra mi papaverines kúpot kaptunk, egyenlőre még nem látom a jótékony hatást, de már nagyon várom, mert legalább 5 hónapja nem alszok 3-4 óránál többet egyhuzamban és teljesen kész vagyok. (a terhesség utolsó hónapja sem könnyítette meg az alvást)

Nálunk is a legrosszabb az éjszaka; van amikor 5x-6x is felébred. Legtöbbször elég neki a cumija és visszaalszik. Attól félek, ha végre meg is szűnnek a hasfájásai, már annyira megszokja az ébredéseket, hogy azért nem fog aludni.... Valakinek tapasztalat ilyesmivel kapcsolatban? Köszi!

28. Pyrha0
2011. júl. 11. 08:25

Sziasztok!


Mi 2.5 hónaposak vagyunk. 2 hetes korától masszív hasfájása van. A gyerekorvos megmondta van sok szer, kikell probálni. Mi is föleg éjjell küzködtünk hasfájással. Egyébként sem szeret aludni...napközbe 2-3 ora összesen. Éjjel 4-6 jobb esetben mostmár. Inkább az ilyen 5-10 perces villámalvások a jellemzőek sajnos.


Kipróbáltunk miis mindent a következő sorrendbe:

-kamilla tea (nem segített)

-édeskömény tea (nem segített)

-mecseki tea (nem segített)

-infacol (nem segített)

-espumisan (kicsit segített de igy is fájt neki)

-cseresznyemagos párna melegítve (megnyugtatja kicsit)

-mira víz /dm / (nem segített)

-grippe víz (segített de nem lehet már kapni)

-papeverines készítmény (na ez segit,de mára 7. üveggel iratom, nem tudunk leállni rolamert ha csökkentem az adagot(napi3x adjuk) már megérzi,sír,csavarja a kis testét...)


Nekünk a papeverines bevált,mellé mecseki és kamilla tea. Szinte semmit se eszek csak kenyér, tészta, hus. Tejtermék,sokféle zöldség,gyümölcs kizárva. Semmi szénsavas.Igy elviselhetőek a napok.


Remélem hamar kinövi.

2010. nov. 9. 23:24

6,5 hónapos a lányom és fáj a pocakja. 3 hónapos korában is fájt neki és semmi nem használt.

Most is este nem tud aludni, sem éjjel.

Gyanakodtam a fogára, de dobálja magát jobbra-balra és húzza a lábát is.

Ismételten vettünk infacolt és espumisant, de semmi nem használ.

Nemrég adtunk neki nurofent de az sem volt jó. Ha a foga fájna, akkor annak használnia kellene.

A doki nem mond semmit és tanácstalan vagyok. Napi 3-4 órákat alszok.

Nappal kétszer alszik fél órát. Nagyon jó baba, szinte mindig mosolyog és gőgicsél.

2009. júl. 13. 17:52
Sziasztok! Én már több fórumba is írtam a hasfájós babámról. Most 5,5 hónapos, elejétől kezdve hasfájós volt. Eleinte Este, akkor mondjuk úgy volt, hogy éjjel 2-kor, aztán 5kor szopott, nappal is többször fájt a hasa, de főleg éjjel. Aztán ez megváltozott, s nappal jobban lett, aztán éjjel nagyon rosszul, majd állandósult mindig a hasfájás. 4,5 hónaposan elvittem a gasztróra, ott kapott kliont, amit szerintem nem szabadott volna kapnia, vagy ha igen, akkor max egy kúrát, mert a másodiktól élesen felordított félóránként éjjel. Akkor kerestünk egy másik gyerekorvost, aki gyanakodni kezdett a tejtermékekere, így most, hogy két hete nem eszek és iszok semmiféle tejterméket, elmúlt a hasfájása. Ja, és mi is kipróbáltunk mindent, amit itt előttem már felsoroltak a többiek. Most még egy hétig nem eszek tejterméket, aztán újra, és ha visszajön a hasfájása, akkor sajnos teljesen tejmentesen kell étkeznünk, de akkor megvan az esélye, hogy 2-3 éves korára kinövi a kisfiam. Nem akarok nagyon senkit riogatni, de ha már 3 hónapnál tovább fáj a hasa, szerintem tovább kell menni, mert az már nem normális. Mi 4,5 hónaposan mentünk, és így is bánom, hogy nem hamarabb. Egyébként most sem alussza át az éjszakát, lehet,hogy megszokta, hogy sokszor fent van, mert felébred, iszik, vagy visszaadom a cumiját és alszik. Este fél 10 körül szopik utoljára, aztán meg 5-kor. Már kb egy hónapja nem eszik 2-kor.
2009. júl. 12. 12:51

Sziasztok.

Az én kisfiam napokon belül 4 hónapos lesz.Születésétől kezdve nagyon jó baba volt.Evet,aludt,éjszaka is csak egyszer kelt fel,azt is inkább csak hajnalban.Rendesen evett,nem volt vele semmi gond.De kb. 1 hónapja szinte minden este a fürdés után elkezd keservesen ordítani,és általában kimerültségig be sem fejezi.Sőt a vacsi is kimarad.Pár hetes kora óta mecsek baby teát iszik,használjuk az infacolt is,de nem igazán használnak.Tudna nekem valaki tanácsot,segítséget adni,hogy lehetne tenni?

24. szofi28 (válaszként erre: 20. - Erababa1111)
2009. jan. 7. 18:52

én is szerettem, de mikor megtudtam, hogy ez lehet az oka, egyáltalén nnem ettem semmit, kb 1 hónapja merek megint enni...


nekünk az infacol nem jött be, az espumisan használt valamicskét...

23. da5acc16b1 (válaszként erre: 12. - Pemete)
2009. jan. 7. 17:46

Nem értem. Akkoriban minden kismama rajongott az Infacolért. Valamit máshogy csinálhattatok, közvetlenül szopi előtt kell és a legjobb 1-4 hónaposoknak.

Nekünk a gyógyszertáriak és az Espumisan nem hatottak semmit.

22. da5acc16b1 (válaszként erre: 10. - Erababa1111)
2009. jan. 7. 17:45

Az Infacolt szopizás előtt kell beadagolni a kis szájába. Utána a belekben összegyűjti és kitolja a buborékokat :)

Nekünk bejött, de számíts rá, hogy szinte rögtön evés után már jön is :)

Ha este fáj, éjjel, akkor amikor el kezd sírni, vagy az esti lefektetés előtti szopuzás előtt add.

Kérdezd meg a gyógyszerészt vagy az orvost:)

21. ani792
2009. jan. 7. 17:40
a has maszázsal probálkoztál már érdemes megtanulni.Nem bonyolult és hatásos
20. erababa1111 (válaszként erre: 17. - Szofi28)
2009. jan. 7. 17:19
lehet, hogy nálam is a tejtermékekkel van a gond?!? Én nagyon szeretem őket, és már lecsökkentettem így is napi 1 valamire. Az az egy sem kellene? Kipróbálom, hátha lesz valami eredmény... :(
19. erababa1111 (válaszként erre: 18. - Pemete)
2009. jan. 7. 17:16
1-2 hete kezdte ez most a fiam. Előtte majdnem mindig átaludta az éjszakát. 1 hetes korában is csak 1X kellett etetni 3 körül, aztán átaludta az éjszakákat napi 5-6 kajcsi után, de most visszatértünk a 7 kajcsihoz. A mennyiségét nem tudom, mert már nem mérem, csak a gyerkőc mosolya "biztosít" szopi után arról, hogy eleget evett. És egy ideje már nem használtunk semmit a hasfájásra... Úgy néz ki, hogy újra kell kezdeni.
18. pemete (válaszként erre: 14. - Erababa1111)
2009. jan. 7. 16:09
3 hónapos koráig volt hasfájós a kislányom, eleinte próbálkoztam a babamosoly márkájú édesöményteával, valamennyit segített, de nem volt az igazi, szenvedett azért gy is, aztán kiptóbáltuk az infacolt, az semmit nem ért, és másfél-két hónap szenvedés után írta fel az orvo a papaverines cuccot. Azt használtuk, míg el nem nőtte a hasfájást. Egyébként 3 hónapos korában mntha elvágták volna a dolgot, úgy múlt el. Onnantól nem kellett fél éjszaka mászkálni vele, meg nyugtatgatni, hanem szépen átaludta az éjszakát.
17. szofi28 (válaszként erre: 14. - Erababa1111)
2009. jan. 7. 16:04

a mi kislányunknak is 2 hónapig fájt a pocija, 5 köül kezdődött és kb éjfélig tartott... mi is mindent próbáltunk, papaverinest a gyermekorvosunk ellenezte, végül az vált be, hogy kiiktattam a tejtermékeket az étrendemből.

ajánlani tudom még a hasmasszázskrémet, én a kislányomnák még mindig használom néha, pedig már 6,5 hónapos.

16. bezike (válaszként erre: 11. - Erababa1111)
2009. jan. 7. 15:58
Fura, hogy még mindig fáj a pocija, lassan el kéne neki múlnia.
15. bezike (válaszként erre: 14. - Erababa1111)
2009. jan. 7. 15:54
Azt én is kipróbáltam. Annyi nincs benne, az tény, hogy másfél órás ordítás után nem bántam, hogy elaludt tőle. Viszont másnap délelőtt hányt. Hogy attól-e vagy sem azt nem tudom, de összesen 2-szer adtam neki éjjel, mindkétszer hányt utána.
14. erababa1111 (válaszként erre: 12. - Pemete)
2009. jan. 7. 15:22
csak azt adtad/adod neki? Úgy tudom, hogy abban nyugtató van, és nem jó, ha hozzászoktatjuk a babát...
13. erababa1111 (válaszként erre: 4. - Kitta73)
2009. jan. 7. 15:20
Az én fiam 19.-én lesz 4 hós, majdnem egyidősek. Az orvos mit írt fel nektek?
12. pemete
2009. jan. 7. 15:19
Nekünk a gyógyszertári papaverines vált be, az infacol semmit sem segített.
11. erababa1111 (válaszként erre: 8. - Bezike)
2009. jan. 7. 15:18

Büfizni nagyon nehezen szoktunk, 10-15 percet is kell rá várni, hogy eggyel megörvendeztessen. A pukiztatás csak akkor válik be, ha már sikerül lenyugtatni egy kicsit. Olyankor jókat mosolyog :-)

Amúgy 3,5 hónapos Gergő.

10. erababa1111 (válaszként erre: 5. - Da5acc16b1)
2009. jan. 7. 15:15
azt hiszem, hogy az Infacol lesz a kövi, amit kipróbálunk. Kúraszerűen kell ezt is adagolni?
2009. jan. 7. 15:15
Mennyi idős a babád?
2009. jan. 7. 15:15
Nekünk az Espumisan hatott. Az Infacol nem volt jó, se böfizni, se pukizni nem tudott tőle, viszont hasmenést okozott nála. A mecsek teától is görcse lett. Mint láthatod, minden babánál más jön be, legtöbbünk is kísérletezgetett, mire megtalálta a hatásos szert. Ezt ajánlom neked is... pukiztasd minél többet, az jót tesz neki.
2009. jan. 7. 15:14
Köszi a hozzászólásokat! Gripe Water-rel próbálkoztunk eddig a gyógyszertári papaverines készítménnyel kombinálva, de úgy gondoltam, hogy már nem kell. Ezek szerint tévedtem?! Majd újrakezdjük a kúrát... :-/
2009. jan. 7. 15:10
Nálunk az espumisan és a mecsek tea vált be hasfájásra csak is ajánlani tudom.
5. da5acc16b1 (válaszként erre: 4. - Kitta73)
2009. jan. 7. 14:43

De nekik attól még bejöhet!


Nekünk meg az nem jött be amit az orvos írt és az Infacol jött be! A hatásmechanizmusa megvan, kizárt, hogy NE HASSON, Nektek valószínű más volt a baj.

2009. jan. 7. 14:23
Az én kisfiam is csak éjszaka hasfájós 4hónapos lesz 25-én.Nekünk az infacol nem jött be,az orvos írt fel neki rá gyógyszert,attól egyből elmúlik.
2009. jan. 7. 14:19

igen lehet

adj neki Infacol-t!!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook