Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek a baba hasfájása ellen? Hason alvás miatt lehet csipőficam? fórum

Mit tegyek a baba hasfájása ellen? Hason alvás miatt lehet csipőficam? (beszélgetős fórum)


10. delbuk (válaszként erre: 1. - Nyusza93)
2020. aug. 7. 10:53

Elso korben a tejtermekeket es a tojast hagynam el, azok sokszor okoznak gondot. Illetve biogaiat minden doki szerint erdemes adni, akivel beszeltem (sokkal beszeltem, mert refluxos a kisfiam). Hason azert alszik tobber, mert a moro-reflex nem ebreszti fel, mert nem tud kalimpalni a kezevel.

Ha nincs oka a hasfajasnak, csak az emesztoszervi eretlenseg, akkor 3 honapos korara valoszinuleg tenyleg kinovi. Ha van mas tunet is, erdemes dokinak megmutatni.

2020. aug. 3. 08:59

Szia!

Érdemes lenne kipróbálni a forever natur aloe vera géljét adni neki.

Jobbulást!

8. papája (válaszként erre: 1. - Nyusza93)
2020. aug. 3. 08:38

Azzal szokták vigasztalni az anyukákat, hogy majd kinövi. Azt viszont valami ok miatt nem mondja sem az orvos, sem a védőnő, hogy "mit nő ki"

A lényeg, hogy a babák úgy születnek meg, hogy jó részüknél még nem fejeződött be méhen belül a emésztőrendszer kifejlődése. Ez normális és ez esetben néhány héten, hónapon belül megtörténik az emésztőrendszer fejlődésének befejeződése és vele együtt elmúlik a hasfájás.


Nem lehet ellene tenni, csak a tüneteket csökkenteni és türelemmel túl lenni rajta.

Ismert tény, hogy a babák mája - méregtelenítés - is később lesz fejlett, de sorolhatnánk a többi szervet is.

7. tyityu (válaszként erre: 1. - Nyusza93)
2020. aug. 3. 08:35
Az en kislanyommal 3 honapos koraig szenvedtunk vele. Szinte egyik naprol a masikra szunt meg teljesen. Nekunk a meggymag melegito parna sokat segitett. Patikaban vettem, be kell tenni par percre a mikroba, mikor kiveszed kellemesen langyos/enyhen meleg lesz es azt tettuk a hasara. Kitartas, nem tart sokaig de tudom milyen nehez szenvedni latni oket.
6. NomNom (válaszként erre: 5. - Ambivalencia)
2020. aug. 3. 07:54
Azért ez nem teljesen így van, mert oka mindig van. Más kérdés, hogy mennyire lehet rajta segíteni vagy rájönni, hogy mitől van. Szegény pici nem tudja elmondani miért fáj.
5. ambivalencia (válaszként erre: 1. - Nyusza93)
2020. aug. 3. 07:32
Sajnos vannak ilyen babák! Én azt hittem gondozási hiba, aztán megszületett a 3. gyermekem és szembesültem vele, hogy ilyen tényleg van! Vigasztaljon a tudat, hogy három hónaposan véget ér. Nálunk sajnos reflux is volt, rengeteget bukott.
4. Nyusza93 (válaszként erre: 3. - NomNom)
2020. aug. 3. 03:46
Csak szopizik
3. NomNom (válaszként erre: 1. - Nyusza93)
2020. aug. 2. 22:30

Rá kellene jönni mi bántja. Szoptatod vagy cumisüvegből eteted?

Nemrég néztem erről videókat és volt olyan baba akinél pl kiderült, hogy szopizásnál nem sokat eszik hanem egy idő után csak simán cicizik megnyugtatásként és túl sok levegőt nyel így, ettől fáj a hasa. Aztán az anyuka elkezdte neki üvegből adni, hogy lássa mennyit eszik meg és ne nyeljen feleslegesen levegőt.

Másik verzió, hogy elhagyta a tejtermékeket teljesen mert a tehéntejre volt a babának egy enyhe allergiája és amiatt fájt a hasa.

2020. aug. 2. 22:17
Van olyan baba amelyiknek használ a hason fektetés.Egyébként nem kap csipőficamot,sőt,van olyan baba akinek az orvos javasolja,fektetssék hason,mert kötöttebb a csipője.
2020. aug. 2. 22:02

1 hónapos kislányom rettentően hasfajos. Espumisan csepp nem vált be.mondjuk attól viszont elég jol távoztak a szelek. Most infacolt használunk lassan a 2 hete. Ennek ellenére a böfi kaki s puki is nehezen megy. Sokat csuklik. A visszabukasem viszonylag kevés. Nem eszek semmi puffaszto dolgot.

Nappal van h 2-3 óránként eszik. Azonban ha hason van akkor kibirja a 4-6 órákat is. Érdekes meg h az esti 11es éves után azonnal visszaalszik s elalszik a hátán reggel 3ig.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook