Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 9 hónapos baba csak éjszakai hasfájásának mi lehet az oka? fórum

9 hónapos baba csak éjszakai hasfájásának mi lehet az oka? (beszélgetős fórum)


2012. máj. 22. 14:25

bocs, kicsit lemaradtam...

szóval csináltak egy tejérzékenység vagy milyen vizsgálatot, ami ugyan nem volt fájdalmas, de nagyon macerás volt, a kifújt levegőt kellett összegyűjteni. majd jött a dokinő (reggel csak az asszisztens volt bent) és beszélgettünk, mit eszik, mik a szokások, stb. kapásból kiderült, hogy a vizsgálat felesleges volt,nincs tejallergiája vagy laktózérzékenysége, a lenyelt levegő okozta a galibát.

6. Csillagpor0622 (válaszként erre: 5. - Lolli)
2012. máj. 18. 13:15

És mit csinálnak egy ilyen gasztrós vizsgálaton?

Hogyan tudják megállapítani,hogy mitől fájhat neki?

Tudom,ezért vannak,hogy kitalálják,de olyan furán hangzik,hogy megmondták,hogy az esti pancsi miatt....félre ne érts,elhiszem,hogy így van! Csak olyan fura,hogy ilyen is van és hogy ezt megtudják állapítani :)

2012. máj. 18. 12:25
Nálunk amint elkezdtük az espumizánt adni, már el is múltak a pocakfájások.
2012. máj. 18. 10:04

Köszönöm a válaszokat!

És mikor múlt el nektek?

2012. máj. 18. 09:50

sziasztok!

az én lányom is produkált hasonlót, majd a gasztrón kiderült, hogy az esti fürdésnél ahogy pacsált, sikerült jó sok levegőt benyelnie és az tekergett a hasában éjjel. azt javasolták, hogy 1 kk espumisánt kapjon este. rajtunk segített. de a gasztróra valóban azért küldtek, mert ételallergia is okozhat ilyen tüneteket.

sikeres megoldást!

2. t_marcsi (válaszként erre: 1. - Csillagpor0622)
2012. máj. 18. 09:45
Nálunk masszázs vált be ennyi idősen. Mivel már nem bukott, emelgettük a lábát, azzal masszíroztuk a pocit (térdnél fogod, és felnyomod a pocakhoz, lehet körző mozdulatot is csinálni), így hamar kijött a puki. Fogára esetleg próbálj Viburcolt, vagy Dentinoxot (nekünk elsőnél beváltak). Ha ezek ellenére is marad a sírás, gasztron tudnak segíteni, esetleg nem ételérzékenység áll-e mögötte (attól is lehet hasfájós). Egyébként hiába figyelsz a vacsira, h ne legyen nehéz, az egész napost vedd figyelembe, és sztem semmi puffasztót ne adj neki egy ideig, amíg rendeződik. Anno nekem nagyfiam uilyen volt egyébként.
2012. máj. 18. 09:20

Sziasztok!

4 hónapos koráig volt hasfájós a Fiam,aztán elmúlt teljesen szerencsére.

Nappal semmi gond nincs viszont éjszaka még a mai napi megébred,mert puki gondjai vannak,és amint ezeknek sikerül távoznia,alszik tovább.(Hozzáteszem figyelek az étkezésére,hogy este már ne kapjon nehéz ételt,egyébként szopizik még)

Most viszont pár napja nagyon sír éjszaka 15-30 percen át és nem tudok rájönni,hogy a pocakja miatt-e vagy esetleg a foga miatt :( A fogzást eddig nagyon megszenvedte szegénykém,majdnem mind az 5-öt,ami eddig kint van. A cicit se fogadja el egyáltalán,ezért gondolok a fogára. De mi van ha mégis a pocija az? Olyankor milyen praktikák vannak? Teát nem igazán issza,csak pár kortyot.

Jövőhét kedden megyünk egészséges rendelésre,megérdeklődöm,hogy Ő mit mond.

Ha van ötlet addig is vagy kipróbált dolog szívesen meghallgatom. Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook