Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehet-e műtéttel segíteni, ha valakinek rosszul beadott injekció miatt részlegesen lebénul a karja? fórum

Lehet-e műtéttel segíteni, ha valakinek rosszul beadott injekció miatt részlegesen lebénul a karja? (beszélgetős fórum)


2011. máj. 13. 10:42
Nem tudom, szerintem injekció miatti bénulás nem javítható műtéttel (csak gondolom), de az fontos, hogy az izmok mozgatva, tornásztatva legyenek, mert a sorvadás hamar bekövetkezik.
2011. máj. 13. 10:17

Köszönöm a válaszokat! (Tegnap dolgoztam estig, azért nem voltam gépközelben.)

Mindenképp orvoshoz megyünk.

2011. máj. 12. 09:07
Minden esetre, ha rtg-vel ki lett zárva a törés, érdemes mielőbb ingeráram kezelést kapjon, hogy amíg meggyógyul ne sorvadjanak el az izmai.
13. annamari0825 (válaszként erre: 6. - Mókinca)
2011. máj. 12. 08:55

A kar melyik részébe kapta az injekciót?

Mert az idegek speciális helyen futnak,egy bőr alá adott injekcióval nem lehet eltalálni azokat.

A hónalj árokban és a könyöknél lehet az idegeket a legjobban megtalálni,ott 2-3 cm mélyen vannak,az érzéstelenitéskor oda adják a gyógyszert.De ahhoz is speciális műszer van,hogy egyáltalán tényleg ideget találtak e a kereséskor.

De nem hiszem,hogy egy reumatológus ott ténykedett

volna.

Valószinűbbnek tartom,hogy inkább olyan gyógyszert kapott a nagymamád,ami izomfájdalommal jár,vagy esetleg nem könnyen szivódik fel a szövetekből.

Máskor is kapott már ilyen gyógyszert?

Mióta nem tudja mozgatni a karját?

Először én is inkább kivizsgáltatnám /röntgen,ultrahang,esetleg MR/,és csak utána kérném számon a doktoron.

2011. máj. 11. 21:31
Mikor kapta azt az injekciót? Egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy tényleg amiatt bénult le, hogy őszinte legyek. Más oka is lehet.
2011. máj. 11. 21:24
Ja, és persze reumatológiai vizsgálat, az is fontos lenne...
2011. máj. 11. 21:23

DE szerintem injekció helytelen beadása mindenképp az utóbbira utal. (Átmeneti állapot.)


Mindenképp röntgenezném, neurológiai vizsgálatnak, majd esetleg képalkotó (MRI, CT) vetném alá a nagymamát. HA orvos lennék :)

9. 07c4794583 (válaszként erre: 8. - Mókinca)
2011. máj. 11. 21:21
Nem lehet tudni ebből, hogy valódi bénulás (az ideg elhalása, ami végleges), vagy átmeneti sérülés keletkezett-e. Ha valami orvosi kérdés, akkor ez biztosan az.
8. Mókinca (válaszként erre: 7. - 8ef78160df)
2011. máj. 11. 21:19

Idős már szegény, nagyon el van keseredve. Teljesen megkeseredett az élete emiatt. Úgy tudja felemelni a jobb karját, ha a másik kezével emeli.

Aki beadta a szurit nem vállalja magára. Azt mondta, hogy elesett és azért van így..... Tiszta röhej az egész.

Nyilván meg kell nézetni.

Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy egyáltalán lehet-e az ilyesmit korrigálni?

7. 8ef78160df (válaszként erre: 6. - Mókinca)
2011. máj. 11. 21:13

Erre gondoltam én is, nem tudtam, hogy nagymamádról van szó. Ha még lesoványodott is, akkor így már érthetőbb.


Vigyétek el, nézessétek meg, és az orvos aki látja, az tud valamit mondani!

6. Mókinca (válaszként erre: 5. - 8ef78160df)
2011. máj. 11. 21:11

Reumás orvos "rontotta" el (nagymamám karját)!

Más orvosok - köztük begyógyász főorvos is - azt mondják, hogy idegbe lett rosszul beadva.

Valószínű, hogy az orvosok nem fórumoznak ma este :DDD

2011. máj. 11. 21:07

Csak ez egy olyan dolog, hogy orvosnak kell megnézni, hogy valamit mondani tudjon!


Azért kérdezem, hogy milyen injekciót kaptál, mert elképzelni nem tudom, hogy hogyan bénulhatott le.

Vagyis van sejtésem, de karba általában subcutant adnak, és hát azt elrontani..........

2011. máj. 11. 21:05
Gondoltam, hogy esetleg van most itt egészségügyis dolgozó, aki ért ehhez.
2011. máj. 11. 20:54
Mit jelent,hogy részlegesen bénult le a karod?
2011. máj. 11. 20:51

Erre orvos tud válaszolni, nem a fórumozók!


Milyen injekciótól bénult le a karod?

2011. máj. 11. 20:47
Lehet-e műtéttel segíteni, ha valakinek rosszul beadott injekció miatt részlegesen lebénul a karja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook