Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Felemás szemű cicát kapok, tényleg lehetséges az, hogy részlegesen vagy teljesen süket? fórum

Felemás szemű cicát kapok, tényleg lehetséges az, hogy részlegesen vagy teljesen süket? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. emagdi (válaszként erre: 38. - 32aa285875)
2013. júl. 10. 22:03

hát, ha tudsz neki most gazdit találni, akkor szerintem add oda.

már most látod, hogy nem fogod tudni gondozni hosszú távon, akkor még kicsinek jobb, ha találsz neki új otthont (macskának is jobb, neked is, az új gazdinak is).

majd ha állandósultak a körülményeid, és tudsz 10-15 évre előre gondolkodni, akkor tervezz újra kutyát v cicát :)

41. Asinel 75 (válaszként erre: 38. - 32aa285875)
2013. júl. 10. 21:46
Szerintem máskor előre kellene gondolkoznod...
2013. júl. 10. 21:10
Jahjj, amúgy tökre lejön, hogy csak magamat győzködöm... hogy miért lenne jó odaadni... és sok érv van. Nem tudnék nyugodt lelkiismerettel meglenni tesóm miatt se. És ha mindig ott motoszkál bennem, az nem jó. Majd pár év múlva ha családom lesz és megtehetem tartok cicát...nem?
39. 32aa285875 (válaszként erre: 38. - 32aa285875)
2013. júl. 10. 21:07
udvarra gondoltam utca helyett...csak nekem ez kb egyet jelent. :( sok veszélyt
2013. júl. 10. 20:50

Nem tudom mit csináljak. Sajnálnám kirakni az utcára... Olyan kis védtelen lenne. De pl aludni se tudtam tőle, és kiderült, hogy 1 évig lehetne csak velem, mert utána kimegyünk külföldre, anyáék meg kitennék. Meg ugye ott az allergia. :(


Közben van egy idős néni, egy öreg cicával és egy hatalmas házzal. Szeretne egy szobacicát. Szerintem jó helyen lenne. Mit tegyek?

37. emagdi (válaszként erre: 35. - 32aa285875)
2013. júl. 10. 07:45
:((
36. 25800e2d09 (válaszként erre: 35. - 32aa285875)
2013. júl. 9. 23:07
sajna jelentkezhet :(
2013. júl. 9. 23:04
Jahjjj képzeljétek, lehet, hogy meg kell válnunk a cicától, mert úgy néz ki tesóm eléggé allergiás rá. Legalábbis fullad meg ilyesmi, meg könnyezik nagyon a szeme. :( 1 nap alatt ez jelentkezhet?
34. emagdi (válaszként erre: 33. - 32aa285875)
2013. júl. 9. 15:07

hát, ez macskafüggő:)))


de hosszabb távon általában átveszik az emberek ritmusát, és éjjel ők is alszanak. (mert amúgy ugye pont éjjel vadászna a macska..)

2013. júl. 9. 15:00
Amúgy akinek van cicája... Éjszaka aludni fog vagy õrültködik és se én se ô nem fogunk aludni?
32. emagdi
2013. júl. 9. 12:49

még egy féreghajtást is célszerű elvégezni, ha úgyis mész venni bolhairtót, féreghajtót is vegyél.

ez tabletta v paszta formájában létezik, ez is súlyra megy, de majd az eladó segít :)) (meg a papírján is rajta van)

31. emagdi (válaszként erre: 30. - Emagdi)
2013. júl. 9. 12:47
... oda tudjon jutni ha akar (csak lemaradt egy betű:))
30. emagdi (válaszként erre: 29. - 32aa285875)
2013. júl. 9. 12:47

szuper:)

majd megy az alomba, ha pisilni kell neki:) te csak arra ügyelj, hogy oda tudjon jutni ha kar (ne legyen pl véletlenül ajtó bezárva vagy ilyesmi)


bolha: nyakba csepegtetős!!! nyakörvet nehogy vegyél, attól csak kihullik a szőre meg kipattogzik a bőre :S.

bármelyik állatfelszerelési/állateledel boltban, állatpatikában v állatorvosnál tudsz venni bolhairtó cseppet (pl frontline), annyi, hogy kismacskára valót kérj (van amiből több fajta van a macska súlyától függően, szóval neked a kis adagos kell), hátul a nyakára kell cseppenteni, aztán ennyi :)


sok örömöt a kiscicához! :)

2013. júl. 9. 12:27

Itthon van a cica! :) Eszik iszik, de almot még nem használt... 3x is eljátszottuk a kapargatós sztorit... de se alomba se máshová. :)


Egyébként találtunk benne egy bolhát... A bolhanyakörvek nem túl hatásosak úgy hallottam... Tippek?

28. 32aa285875 (válaszként erre: 25. - Emagdi)
2013. júl. 8. 20:27
Remélem hamar megszokja. A ház nem is nagy egyébként. :) Csak az a baj, hogy 2 hét múlva nyaralni megy a család, én meg a páromhoz 1 hétre...senki se lesz otthon, így meg kell háborgatni a cica békéjét is, viszem magammal nem hagyom egyedül egy hétre a házban. És a pároméknál is csak a kazánházban lehet...De majd viszem az alomtálcáját etetőjét, hordozóját, hogy legyen neki egy pár hazai dolog.
27. 32aa285875 (válaszként erre: 26. - Nyinya80)
2013. júl. 8. 20:25
Szegényke. :(
26. Nyinya80 (válaszként erre: 1. - 32aa285875)
2013. júl. 8. 20:24
Én is ezt hallottam. Nekünk két ilyen cicánk volt eddig, az egyiknek semmi baja nem volt, a másik meg teljesen süket volt. Ez is lett a veszte... :(
25. emagdi (válaszként erre: 24. - 32aa285875)
2013. júl. 8. 20:21

ösztönösen az alomba mennek piszkítani.

ha esetleg nem, annak valami egyéb oka van, pl stresszel az új hely miatt.

de pár nap alatt megszokja az új otthonát, utána ez már nem lesz gond.


ha megérkezik, mutasd meg neki, hol az alom, hol az étele és vize. (meg fogja jegyezni:))

na nagyon nagy a lakás, és esetleg félénk a cica, akkor eleinte csak egy részébe engedjétek be, és akkor nyissatok meg előtte új helyiségeket ha már megszokta az addigiakat (ez úgyis látszik majd rajta).

2013. júl. 8. 20:08
Még valami... Ha elmegyek itthonról reggel, és csak este jövök haza, akkor ugye nem fog össze vissza pisilni és kakilni mindent amíg nem vagyok itthon? Mert holnap érkezik, én meg csütörtökön délig nem leszek itthon pénteken meg délután. 2 nap alatt megszokja az almot?
2013. júl. 6. 18:48
Nincs még velünk, közbejött valami, és késik egy hetet! :)
2013. júl. 5. 22:25
Megvan már a cicus?:-)
2013. júl. 1. 22:59

Ez csak hófehér cicánál fordul elő. Ha kék a szeme.

Sógornőméknek is volt. Ő teljesen süket volt. De gyönyörű :D és megoldotta ám az életét :D Pedig kinti cica volt :D

2013. júl. 1. 21:21
Nem érkezett meg Szellem (mert ez lesz a neve a kedvenc sorozatomból), mert messziről hoznák, és nem tudtak eljönni. :( Pedig úgy beleéltem magam. Jövőhéten jön, ha minden jól megy mostmár. Csak bírjam ki addig.
19. Anyagi
2013. jún. 30. 21:15

Igen! Valószinűleg süket legalább az egyik fülére. Ez gondot okozhat egy kinti cicának, és elképzelhető, hogy egyensúlyozási problémái is akadnak, de a lakás biztonságában vígan élheti életét.


Gondold át milyen (és hány forintos) almot választasz, mert ha egyhez hozzászokik a macska, előfordulhat, hogy másfélét nem fogad el!

A folyadéktól gombócba összeálló a leghigiénikusabb és leggazdaságosabb, de a vécébe én semmiképpen nem dobnám bele!!! Lehet, hogy egy sokemeletes házban, a tizediken nem számít, hogy alul eltömődik a csatorna, de egy földszintes házban te fizeted a csatornadugulás megszüntetésének költségét. És a visszafolyó kakit is neked kell feltakarítani!



Sok szerencsét és örömet az új, kis jövevényhez! :))

2013. jún. 30. 18:29
Jah, és még annyi...meddig elég egy 5 kilós alom kb?
2013. jún. 30. 15:42
Köszönöm a hozzászólásokat, tanácsokat, ilyesmit! :) Továbbra se fogjátok vissza magatokat! ;) Holnap jön a cicó, majd beszámolok mindenről! :)
16. Ficánka5 (válaszként erre: 10. - 32aa285875)
2013. jún. 30. 15:13

A Higi almot nem ismerem, én Bio almot használok, mégpedig kutyásat, mert az nagyobb szemű, nem megy az újjai közé, nem hordja szét a lakásban. Ez gombócba összeáll, amit naponta többször is kilapátolok és le lehet húzni a WC-n, olyan ÖKO tulajdonságokkal rendelkezik.


Én is úgy tudom, hogy egyik, vagy mindkét fülükre süketek, de mint az embernél is, más érzékszervük fog ehhez igazodni, fejlődni és lehet, észre sem veszed egy idő után.

2013. jún. 30. 15:08

Nekem is 2 színű szemü cicám van! Egyáltalán nem süket, sőt nagyon is hall. :) Nekem is mondták, hogy állítólag a kék szeme felőli fülére nem szoktak hallani, lehet így van, de nekem nem tűnt fel. Ő inkább olyan kis teszetosza, nem tud felugrani sehova úgy kell feltenni az ablakba, ugrás közbe leborul. :) Én így imádom a felemás szemű teszetosza cicámat! Az alomra nem nagyon kellett szoktatni, egyszer volt nekik megmutatva és tudták mi a dolguk.

Jó lesz az a cica, fogadd be bátran, nem fogsz benne csalódni!

14. melinda032 (válaszként erre: 9. - Demonhunter)
2013. jún. 30. 15:02
Nekünk is ilyen cicánk volt..használtan kaptuk, mert süket volt..:)Sajnos, csak 1 évig élt, nem nézett körül, amikor egyszer átkelt az úton..viszont amikor nyávogott, zengett a környék...hangosan, mélyen és hosszan....:)))És úgy dorombolt, mint egy cicánk sem...:)Kompenzálta a fogyatékosságát...:)))
13. Zizisicc (válaszként erre: 1. - 32aa285875)
2013. jún. 30. 15:00

Szia! :o))

Az én fehér cicám is felemás szemű, valószínűleg süket a kék szem oldali fülére, de ez nem zavarja semmiben. Alapvetően benti cica, de nyáron pár hetet kint is van. Jól tájékozódik, közlekedik, és eredményesen vadászik is. És mindent zajt hall, de jóval nyugodtabb, mint a másik kettő macsek, akik minden apró neszre reagálnak.

Az alomra szoktatással nem hiszem, hogy gond lesz, az esetleges halláskárosodása biztos nem fog bezavarni ebbe. Szóval ne aggódj miatta! :o))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook