Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Légszomj ellen mit lehet tenni? fórum

Légszomj ellen mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


12. Szavitri (válaszként erre: 10. - Ksissy)
2022. febr. 15. 18:24

Szia, nem tudom, hogy nézed - e a fórumot. Nekem is ez van sajnos 3 hónapja. Volt: mellkas CT, szivultrahang, pajzsmirigy vizsgálat, vérvétel, gerinc mr, allergia vizsgálat... Sehol semmi...

Neked hogy alakult a dolog?

Nálam a szorongást gyanítják... Az mondjuk igaz, hogy mielőtt megjelent volt egy nagyobb stressz az életemben, de az már elmúlt... A légzeszavar nem.

Örülnék a válaszodnak.

Köszönöm 🙂

2012. máj. 3. 17:50

Sziasztok!

Sajnos ezt én is ismerem,nálam nem szervi eredetü,hanem pszichés...(ezt viszont fontos kideríteni!)

A papírzacskós dolog tényleg jó,de én tudok még egyet,amihez semmi nem kell.Egyszerüen leülni (én a wc-re szoktam,mert ott jó hüs a kö, és a magasság is optimális :))

A felsötesttel a combra hajolni,karokat leengedni,ellazítani.Igy automatikusan mélyen,lassan a hasi légzést alkalmazzuk!

Nekem mindig beválik,remélem,nektek is segít!!!

10. Ksissy
2012. máj. 3. 17:12

Sziasztok!

Én is légszomjjal küzdök. Előszőr gyerekkoromban volt, amikor is az akkori orvos nyugtatót írt ki, és a tünetek lassan el is múltak, sokáig nem is jöttek elő. Tavalyelőtt ismét jelentkeztek, de amikor beszüntettem a kávét, megint elmúltak. Az idén ismét nehézlégzéssel küszködök, már 2-3 hónapja, de csak napközben. Viszont ma már kétségbeejtő is volt, mert szédülés is elkapott, és valami különös rosszullét. Ilyen még sosem volt.

Ideges típus vagyok, érzem, hogy van bennem feszültség, és most már félelem is. Nagy elhatározással eldöntöttem, hogy holnap elmegyek a háziorvoshoz, és ha mást nem, legalább vizsgálja meg a tüdőmet, és adjon beutalót vérvételre, mert ez a mai, felülmúlta az eddigieket, és nagyon megijesztett.

9. c1e9612cd3 (válaszként erre: 6. - Jnemargo58)
2010. szept. 8. 01:55
ha kíváncsi vagy rá, szívesen elmagyarázom priviben a zacskó miértjét! Amúgy, tök mindegy, h milyen zacskó, csak zacskó legyen olyankor, nem az a lényeg, h papír! :)
8. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Hisztys)
2010. szept. 8. 01:54

én a helyedben tartanék magamnál enyhe szorongás oldót állandóan, és ha úgy érzem, h jön a roham, akkor bevennék 1et! Én is pánikbeteg lettem 2 éve, nálam is van mindig a táskában 0,25 mg-os Frontin. Szerencsére, már több, mint 1 éve nem volt rohamom, de a biztonság kedvéért ott van.

Ha nem akarsz ilyesmit szedni, akkor van 1 nagyon jó homeopátiás szer, amit recept nélkül vehetsz gyógyszertárban. Sedatif PC a neve. Lehet, h már a tudat, h nálad van elegendő lesz ahhoz, h ne legyen rohamod!

2010. szept. 7. 23:20

A papírzacskó akkor jó, ha már kapkodja a levegőt a félelemtől a pánikbeteg, és túlpumpálja magát oxigénnel. A papírzacskóból visszaszívja a megfelelő mennyiségű széndioxidot, és jobban lesz. Láttam már ilyet alkalmazni pánikbeteget, erre tényleg jó.

Viszont légszomj mástól is lehet, ha eddig nem volt, célszerű megnézetni egy kardiológussal, pulmonológussal, meg belgyógyásszal, hogy nem szív, tüdő, vagy reflux eredetű-e. A biztonság kedvéért. A pánikbeteg ismerősömnek a nyugtatók és antidepresszánsok nem váltak be, csak egy dögerős gyógyszer, aminek súlyos mellékhatásai voltak. Aztán életmódot váltott, elkezdett Q10 tablettát szedni és elmúlt valamelyiktől a pánikolás.

2010. szept. 7. 17:57

Én ne tudom, hogy vajon hatásos-e, de sokszor láttam - különösen amerikai filmekben -, hogy ha valakire pánikroham jön rá, akkor papírzacskót tesznek a szájuk elé, és abba fújják, illetve szívják be-ki a levegőt. Egyébként kiváncsi vagyok a véleményetekre ezzel kapcsolatban.

Neked pedig azt tudom ajánlani, ha nyugtatóban gondokozól, akkor csak természetes eredetőeket, ne xanaxot, stb., mert azokhoz úgy hozzászoksz, hogy mindig többet és többet kíván a szervezeted. Ellasít, elbutít, rászoksz mint más az italra, vagy drogra. Ha mindenképpen nyugtatót szeretnél, használd a valeriana tablettát, azt bármely patikában, recept nélkül megkapod, és nincs a hozzászokás veszélye. Üdv.: jnemargo58

2010. szept. 6. 13:34
Ideiglenes megoldásnak a tünetek enyhítésére lehet hogy segít némi nyugtató. Viszont a végleges megoldást a probléma okának a megszüntetése hozhatja.
2010. szept. 6. 13:33
Az idő is olyan, hogy okozhatja, a lassú mély légzés remélhetőleg segít. Az pedig különösen, ha nem ijedsz meg tőle,- a légszomj elég kellemetlen tud lenni- hanem igyekszel valami érdekes, és izgalmas dologgal elfoglalni magad. Ha az időtől van, akkor ahogy kisüt a nap úgy fog javulni.
2010. szept. 6. 13:31
én a figyelmem próbálom elterelni, és levegőre menni, nagyokat mélyen lélegezni, már amennyire ilyenkor lehet.
2. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - Hisztys)
2010. szept. 6. 13:30
Tereld el a figyelmedet,vagy végy be enyhe nyugtatót.
2010. szept. 6. 13:23

Sziasztok!

Enyhe pánikbetegséggel küzdök, de csak szédülni szoktam kicsit vagy izzad a tenyerem.Tegnap óta viszont elég erős légszomj kínoz, próbálok mélyeket lélegezni vagy nem odafigyelni rá, de elég rossz érzés.Valaki esetleg tud jó módszert a légszomjra? vagy egyszerűen tereljem el a gondolataim?vagy az idő miatt van?


Köszi előre is annak, aki segíteni tud.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook