Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Légcsőszűkületes a gyermekem fórum

Légcsőszűkületes a gyermekem (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2011. dec. 11. 22:31
Még annyi, hogy olvastam Többeteknél, hogy használtok ilyen-olyan köptetőt, vagy ilyesmit. Én úgy emlékszem nekem azt mondták, hogy nem érdemes, mert a szűkület miatt csak felgyűlik alatta a trutyi és pont az a gond, hogy nehezen, elhúzódóan távozik. Elég csak az inhalátor, azt minél gyakrabban. Azért a legközelebbi kontrollon lehet, hogy újra rákérdezek, de érdekel, Nektek mit mondtak. Ildi7805, Neked a gyerekorvos írja fel ezeket, vagy a tüdőklinikán? Mert az én gyerekorvosom nem is mert neki pont emiatt felírni utána már semmi, miután kiderült a szűkület, mert nem szakterülete, mondta, hogy inkább kérdezzem meg a klinikán. Sokszor adnék valamit neki, csak hogy javuljon a köhögés, de lehet, hogy ez csak az én megnyugtatásomra lenne, hogy tegyek érte valamit, de eredménye meg lehet, hogy nem sok. Nem tudom. Pár napja vettünk BABY LUUF balzsamot, bekenni vele a hátát, mégsem gyógyszer, de gyógyhatású készítménynek írják. Használ valaki ilyet?
2011. dec. 11. 22:05

Sziasztok! Én is egy fiúval csatlakozok a fórumhoz (megerősítve a tényt, hogy a fiúknál fordul elő inkább), 2 éves most Dani fiam, mi is a törökbálinti tüdőklinikára járunk, ott is diagnosztizálták a szűkületet 9 hónapos korában. Mikor megszületett (38. hétre, normális szüléssel) és bent voltunk a kórházban, furán köhögött néha Dani, kérdeztem hogy mitől van ez, annyit mondtak, hogy nem kell vele foglalkoznom, porcgyengeség és kinövi. Hazamentünk, vártunk 1 hónapot, kettőt, hármat, nem nőtte ki, majd májustól nyár végéig a gyerekorvosunk tesztelt rajta mindenféle köptetőt, hörgőtágítót, mert enyhén hurutos volt, meg maradt a köhögés, de semmi eredménye nem volt. Végül törökbálinton kötöttünk ki egy nagyon rendes fül- orrgégész javaslatára és ott a légcsőtükrözés eredményeképpen megállapították, hogy 80%-os a szűkülete.

Mivel lakáshitelünk van és most 2 évesen már csak a gyes fog járni, elkezdtük a bölcsit tesztelni, hogy munkába tudjak állni... Ma találtam rá erre a fórumra :) egyenlőre ennyi, majd még jövök.

2011. dec. 9. 10:34
Tök jó hogy ennyi hozzászólás van tetszik:-). Nos mi tegnap voltunk a doktornőnél kontrollon. Minden "ok", a kicsi 3 napig köhögött meg volt fázva. Az nem olyan rossz. Most megint csak hörgés, néha köhögés. Mondta hogy nyugodtan menjek el fülorrgégészhez, több szem többet lát, ezt a váladékra értem ami lefolyik. Azt mondta a doktornő, hogy ez az egész légcsőszűkületes "osztály" 69-ben alakult, akkor évente 2000körüli esetszámmal rendelkeztek. Most hogy szétcseszték a kórházakat kb 250/év. Ami azt jelenti, hogy sokkal többi ilyen gyermek van csak a gyerekorvosok annyival letudják, hogy hörgős torokgyulladás, stb.. Hisz nem tudja úgy megvizsgálni. Más: én soxor vagyok megfázva, minden reggel majdnem 30 percet fújom az orrom, amióta ismerem magam. Lehet hogy végezetek magamon egy tüdőtükrözést, lehet hogy gyermekorromban nekem is volt. Ami pedig a masszirozást illeti, az tényleg jó, "légzésjavító" masszázsok stb sokat segítenek, ezt már csak mint babaúszóoktató is csak megerősíteni tudom!
113. igazság hol vagy? (válaszként erre: 112. - Ildi7805)
2011. dec. 8. 17:58
Kedves Ildi805!Lehet félreérthető amit írtam,nem írtam azt,hogy a gyógyszerek nem érnek semmit! Talán félreértelmezted a tisztítószeres hasonlatot! Én arra gondoltam,hogy a gyógyszerek mellett szükség van másra is,pl.váladék leszívás. A letapadt váladékra pedig jó ha egyszerű masszírozóval masszírozzuk a gyermek hátát,mellkasát.Ezt kézzel is csinálhatjuk,játékosan ujjainkkal ütögetjük a gyerkőc hátát ezt még élvezik is,ha mondókát is mondunk hozzá !A felsorolt gyógyszerek pedig hatékonyak!Üdvözlettel!
112. ildi7805 (válaszként erre: 108. - Igazság hol vagy?)
2011. dec. 8. 14:33

Milyen gyógyszerekre gondolsz,hogy nem érnek semmit??Az orvos által felírt singulárt,flixotidot,köptetőt,ventolint,c vitamint,cetirizint használjuk.És mellette az inhalálást,de sok hasznát nem vettem észre.Pl.ugynannyit vagyunk betegek mióta a singulárt,és flixotidot szedjük,mint előtte.Pedig állítólag azért lenne,hogy valamivel kevesebbet legyen a gyerek beteg.

Úgy gondolom a természetes szerek közt is lehet olyan ami beválhat.PL. az ezüst oldatnál pont ezt kezdem tapasztalni,hogy van értelme kúra szerűen inni.Mint aggódó szülő,természetes,hogy mindent megpróbálok,normális keretek közt,mert nem tudhatom az én gyerekemnek mi válik be.De én is bármilyen tanácsot,ötletet szívesen fogadok,ami segítheti azt,hogy jobban bírjuk az ovit,és kevesebbet legyünk betegek.

111. ildi7805 (válaszként erre: 107. - Kriszapu)
2011. dec. 8. 14:27

Nagyon megértelek,hogy nem igazán tudod elfogadni ezt a helyzetet.Okos magyarázat erre nincs is szerintem.Hogy kisded korra nem növik ki ezt a nagy szűkületet,az tuti!!Én csak bízni tudok benne,hogy 10! éves korára sokat javul neki,és tényleg csak max:10-20% lesz a szűkület.

Én úgy gondolom azért van az ,hogy sokáig betegek a gyerekek,mert ezek a mai gyógyszerek,már rég nem tartalmazzák a normális mennyiségű hatóanyagot,mint amikor még mi voltunk gyerekek.Sajnos a gyógyszeripar nagy biznisz,és nincsenek tekintettel se gyerekre,se felnőttre.

Én is sokat gondolkodom,honnan a fenéből tud ennyi váladék felhalmozódni a kis tüdejükben,és miért távozik olyan nehezen.A váladékoldót úgymond literszám isszuk,de semmit,vagy csak keveset ér.

Annyival jobb most talán,hogy jobban fel tudja köhögni.Az hogy elkezdett járni,nem sokat jelentett,de azért ahogy nő,úgy erősödik a tüdeje is.PL. Márk 3 éves koráig képtelen volt a gyertyát elfújni,most már ügyin elfújja,de egy lufit még nem tud felfújni,mert nem elég nagy a tüdőkapacitása.

Mi is sokat orr porszívózunk,de sokszor alig jön valami az orrából,köhögni meg köhög ,mint az őrült.Persze használjuk az orrsprayt is.

Tényleg nagyon sok türelem,és kitartás szükséges!

2011. dec. 8. 00:11
Nem vitatkozunk,Én legalább is nem akarok! A "cucc"mindenkinek lefolyik! Ha orr szíváskor nem jön váladék akkor lehet használni tengeri sós orr sprayt,ami felhígítja a besűrűsödött váladékot,ez által könnyebben le tudod szívni!Írtam már,hogy sok türelem,kitartás kell egy ilyen kis beteghez,el kell fogadni és tudomásul kell venni. Ti mindent megtesztek azért,hogy neki jobb legyen! Ez sajnos hosszú időt igényel!Most is azt tudom mondani,illetve írni,hogy kitartás,türelem!
109. Kriszapu (válaszként erre: 108. - Igazság hol vagy?)
2011. dec. 7. 21:29
Ok. Honnan jön a felgyülelmlett váladék?Arcüregből, orrból gondolom mikor fexik csurog le.De akkor azt nem lehet megszüntetni?Mi csak inhalátort használunk azzal nem lehet váladékot leszívni. Az orrát hiába szívom naponta többször is porszívóval 2000W-tal nem jön belőle semmi:-(.Én értem mit mondasz, és tök jó hogy lehet vitatkozni, de nem tudom elfogadni.Nem találok rá exact magyarázatot.Akinek nincs légcsőszűkülete annak nem folyik le váladék? Akkor nem a légcsőszűkület miatt van, nem?
108. igazság hol vagy? (válaszként erre: 107. - Kriszapu)
2011. dec. 7. 19:12
Kicsit Brutál a hozzászólásom! Azok agyógyszerek amit használtok,a Lefolyó tisztító szerepét töltik be!Ismersz olyan vízkőoldót ami maradék nélkül kitisztítja a lefolyót? Félre a morbid megjegyzést, használni kell az előírt gyógyszereket,szívni kell a felgyülemlett váladékot,akár hogy is tiltakozik a gyerkőc ellene! Mivel a felgyülemlett váladék a légcsőbe folyik ez köhögési ingert vált ki! Egy kisgyermek a felgyülemlett váladékot nem tudja kiköpni! Most is azt tudom tanácsolni:Türelem,kitartás!
107. Kriszapu (válaszként erre: 106. - Ildi7805)
2011. dec. 6. 23:02
Egyáltalán nem haragszom, sőt!!! Ma beszéltem egy nővel aki az orvosira jár, és mondta nyugodjak meg mert ki fogják nőni. Ha nem 100 %-ban akkor marad 10-20% max nem lesz maratoni futó a gyerekből. De csecsemő már ehhez van hozzá szokva és 60-70%-os javulás az náluk már szinte teljes gyógyuláshoz vezet. Amikor majd föláll már sokkal jobb lesz. Ugyanakkor nem tudom elfogadni, az állandó köhögést. Hülye hasonlat: ha van egy lefolyóm annak mindengy mekkora az átmérője, ha vízköves, mind a vastagabbat, mind a szűkebbet tudom vízkőmentesíteni. Tehát amikor nekem azt mondják, hogy már szinte magát fertőzi mert nem tud teljesen távozni a "cucc", ezt nem hiszem el.Akkor adjon vmit amitől megtisztul, és kész.Szóval megyek tovább...Csak még azt nem értem miért mondja nekem a doktornő hogy kisded korra kinövi, ami 3-4 éves kort jelent. Ti oviba jártok elmúltatok 5 évesek és sokat javult, de írtad, hogy tavaly 5 hetet voltatok oviba az évből. Akkor az mindent jelent, csak azt nem hogy már túl vagytok rajta, nem? Nektek mennyivel jobb most, mint anno?
106. ildi7805 (válaszként erre: 103. - Kriszapu)
2011. dec. 6. 18:57

Sajnos el kell,hogy keserítselek.Ezzel a szűkülettel együtt jár,hogy igen havonta beteg lesz a gyerek téli időszakban,És nem kell hozzá az utcára kimenni.Én a saját tapasztalataimat tudom leírni.Télen mi is sokat vagyunk betegek.Sajnos az is előfordult tavaly,hogy októbertől-december 28-ig voltunk folyamatosan betegek.Ez alatt az idő alatt folyamatosan köhögött,és 3 hetente belázasodott 1-1 hétre.Akkor voltunk nem egy orvosnál,de antibiotikum,váladékoldás,inhalálás,ventolin,lázcsillapítás.Mindenhol ezt mondták.Voltunk röntgenen is,de szerencsére nem volt tüdőgyulladása.Akkor én is kikészültem elég rendesen.

Utána tavasszal szintén ilyen köhögős időszakunk volt.Márciustól-májusig köhögtünk.Itt nem volt csak egyszer lázunk,de a köhögés hol hurutos volt,hol száraz.Ekkor is voltunk több orvosnál,köztük fül-orr gégészeten is,de semmit nem találtak nála.Úgyhogy nem egyszerű dolog ez.

Persze nézesd meg te is másik orvosokkal is,mert az valamilyen szinten megnyugvás az embernek.

100%-ig megértelek,hisz sorstársak vagyunk úgymond.

Nagyon sok türelem kell ehhez a betegséghez."Vége" csak akkor lesz,ha kinövik.

Mi nagyon sok mindent kipróbáltunk már.Béres csepp,homeopátia,biorezonancia,aloe vera,alveo,ezüst oldat.Talán az ezüst válik be jobban,de ezt még most kezdtük,sok tapasztalatom még nincs.

Ezeknél a gyerekeknél az a legnagyobb baj,hogy könnyen sebezhető a légcsövük,és a tüdejük.Általában egy egyszerű megfázás is hörghurutot okoz.

Bocsánat a hosszúra sikerült válaszért.

2011. dec. 6. 14:43
Mindenesetre dec. 22-én elviszem gyermek fül orr gégészre a kicsit. Van ismerősöm akinek a kisfia egész nap köhögött taknya nyála egyben volt, és vizsgálatok "beavatkozások" után teljesen megszünt. Úgy gondolom nem kell folymatosan köhögni azért, mert vkinek légcsőszűkülete van, hisz eddig se köhögött, nyáron se nagyon. Ha lesz eredmény megosztom veletek!!! Ti hogy gondoljátok?
104. Tótágas (válaszként erre: 103. - Kriszapu)
2011. dec. 5. 12:17

Valszeg a szűkület is hozzájárul, hogy a vírusok jobban megtapadnak.Fogzástól lehet taknyos és nyálas,de a köhögés kizárt,hisz nem a légcsövébe folyik vissza a nyál(ha nem csorog ki a száján)hanem a nyelőcsövébe(és a gyomrába).Ezért lehet fogzásnál akár fostos is.Sajnos az ilyen takony-esős idő is hozzájárul a gyakoribb megbetegedéshez.A kemény hideg már jobb lesz.

Ha tehetitek minél gyakrabban menjetek hegyekbe vele.

103. Kriszapu (válaszként erre: 102. - Tótágas)
2011. dec. 5. 10:57
Ok, akkor másképp teszem föl a kérdést. A légcsőszűkület azzal jár hogy havonta lesz taknyos a fiam, és köhög? Mert ugye hogy hörög köhög néha az ok, de azért lehet tudni, hogy mikor kapott el vmit. Vagy csak jön a foga, mert ugye akkor is szoktak köhögni asok "nyáladástól". Igazából az zavar a legjobban hogy nem látom ennek a "betegségnek" a végét, ha egyáltalán lesz vége. Van homeopátiás ismerősöm, beszélek vele.
102. Tótágas (válaszként erre: 101. - Kriszapu)
2011. dec. 5. 09:46
Szerintem olyan, hogy megfázás nincs.Minden"takonykór"felelősei vírusok,és belőlük nagyom sokfajta van.Bárki hazahozhatja,benne van a levegőben ilyen időben.Sőt vannak olyanok amik szinte állandóan bennünk vannak és nem okoznak gondot.De ha a szervezet immunrendszere valami miatt legyengűl akkor előtörnek.Pl az sem jó ha örökké mindenre gyógyszer,antibiotikumokat írnak fel,mert vírusra nem hat csak gyöngíti a szervezetet.Érdemes lenne az orvosoddal,vagy a gyógyszerésszel konzultálnod, hogy milyen homeopátiás szert kéne kipróbálni.Ezek nem kémiai gyógyszerek,hanem természetes anyagok.Sok kisgyermeknél beválik.
101. Kriszapu (válaszként erre: 100. - Ildi7805)
2011. dec. 4. 15:07
Én ezt nem értem, mitől fázik meg itthon a kicsi, amikor egyikünk sem beteg. Taknya nyála egybe köhög, egyszerűen nem akarom elfogadni!!!Nem értem. A hörgést értem, de mitől fáznak meg szinte havonta? Lent se volt ebben a szutyok időben! Tiszta ideg vagyok ettől! Csak ettől, mert nem tudom miért fázik meg hamarabb, hisz ne maz immunrendszerük gynegébb, csak a légcsövük szűkebb. Nem értem. És az ultrahangossal így mennyi idő?
100. ildi7805 (válaszként erre: 99. - Kriszapu)
2011. dec. 3. 13:11

Általában attól megy fel a láza,hogy a tüdejében lerakódott váladék felülfertőződik,és védekezni próbál a szervezet.Ilyenkor elkerülhetetlen az antibiotikum sajnos.A szűk légcső miatt,sebezhetőbb a kis tüdejük is,így könnyebben meg tud tapadni a baci.A hörgés is sokszor azért,mert a váladék ott "pang" a légcsőnél,és az adja ki ezt a hangot.Ha felköhögi kicsit alább hagy a hörgés.

Igen,az ultrahangos inhalátor rövidebb idő végez a porlasztással.Nem tudom nektek hányszor kell inhalálni naponta.Nekünk napi 2-3 alkalommal,ilyenkor 2-3x 6ml Salvus vizet inhalálunk el.Ha nektek napi 2x kell,akkor legalább 6ml-t egy-egy inhalálásnál el kell használnotok.Mi azért használunk Salvus vizet,mert sokkal kiadósabb,mint a sóoldat.Jobban megéri.

A foga miatt is lázasodhat szegénykém,remélem gyorsan kibújnak a fogacskái!:)

A hörgéssel meg kell barátkoznotok,mert az sokáig hallható lesz hol jobban,hol kevésbé.

2011. dec. 2. 19:30
Mitől megy föl a láza? Figyu az ultrahangos porlasztó az rövidebb idő alatt végez a benne lévő cuccal? Mi a lényeg, hogy napi többször, vagy 1 ampulla fogyjon el 1 nap? A miénknek ma 39ofkos láza volt kb 30 percig, de szerintünk a foga miatt, most jönnek neki sorba:-)Egyenlőre nem vagyunk megfázva lekopogom, de a hörgés megvan
98. igazság hol vagy? (válaszként erre: 96. - Kriszapu)
2011. dec. 1. 18:21
Is-is azaz gyógyszer is és váladék oldás is.Ha beroduál van benne akkor gyógyszeres.Mint az előzőekben írtam azért kell türelem és némi szülői erély,hogy a gyerkőcök megszokják az inhalálást.Kórházban is csak az első 2-3 alkalommal tiltakoznak hevesen,utána megszokják. Bár ritkán,de vannak kivételek is.Az orvosi vizsgálatoktól pedig ne legyél ki,örülj neki,hogy mindent kivizsgálnak alaposan és nem esnek neki például műtétnek! Persze tudom én,hogy ezt könnyú mondani egy aggódó szülőnek.. üdvözlettel és sok siket,mielőbbi gyógyulást kívánok!
97. ildi7805 (válaszként erre: 96. - Kriszapu)
2011. dec. 1. 17:42

Tényleg nem egyszerű az inhalálás kezdetekben,de muszáj a kicsit rászoktatni.Én is egyedül vagyok,voltam a gyerkőccel,mert az én párom is dolgozik,és nehéz volt kezdetben,de hozzászokott.Ne adjátok fel,mert szükség van az inhalálásra.Igazából azért kell,hogy ne tudjon lerakódni a váladék,könnyebben fellazuljon a letapadt nyák.A sóoldat maga nem kimondott gyógyszer,de nekünk van mikor Beroduál csepp is kell bele,az viszont gyógyszer.

Nekünk Ct-nk volt annak idején,hogy megnézzék nem-e valami nyomja neki a légcsövét.Szerencsére negatív lett.Az biztos ,hogy kikészül az ember ezektől a vizsgálatoktól,de mindent ki kell zárni.

Ti is meg fogtok edződni ahogy telik az idő,mert bizony sok mindenen megy át az ember a gyerekével.Én is így voltam ezzel.Nem szabad bepánikolni,ami nem könnyű.

Mi a lázzal nagyon sokat szenvedünk kb.2 éve,addig nem igen lázasodott a gyerkőc,de most már nagyon fel tud neki menni,és huzamos ideig tud láza lenni.Meg kellett tanulnom kezelni a helyzetet,mert sokszor 3-4 óránként kell csillapítani a lázát,mert 39,6-39,8 -ig fel megy neki pillanatok alatt.

96. Kriszapu (válaszként erre: 94. - Igazság hol vagy?)
2011. dec. 1. 14:48
Igen, de szinte lehetetlen lefogni szegényt. Ráadásul ugye ezt általában az anyukák csinálják mert mi apák dolgozunk, eygedül nagyon nehéz. A fórumot olvasva gondolom te kórházi dolgozó vagy ilyen területen. Ez most gyógyszer vagy "légcsőtisztító"? Én bízom benne hogy kinövi, mint írtam szerencsére ritkán köhög. Most szívultrahangra kellett menni, hogy ott minden rendben van-e. Minden ok, de vissza kell menni mert a nyaki ütőereket nem tudta már megvizsgálni (kics már nagyon sírt), és ki kell zárni, hogy nem-e ezek az ütőerek nyomják a légcsövet. Kész vagyok már teljesen az orvosi vizsgálatokról..
95. alfoldi13 (válaszként erre: 69. - Ildi7805)
2011. nov. 30. 19:30
a műtött gyerek ma már anyuka..régen neki már mint nekem is egész csak emlék szerencsére és nem kérdezted hány gyermekem van de még rajta kívül még tíz tehát ha valami nagy az a tapasztalatom sok sok téren
94. igazság hol vagy? (válaszként erre: 92. - Kriszapu)
2011. nov. 30. 18:46
Ne haragudj,hogy azért mert megpróbálok tanácsot adni, nem akarok észt osztani,tényleg egy-két tanács! A "pipa használata kisgyermek korban nem ajánlott. A maszk használatát meg kell szokni a piciknek is. Öltessétek ölbe,beszéljetek hozzá énekelhettek is.Az éneket a szülőktől lestem el.Az első napok kritikusak,utána megszokják az egészen pici csecsemők ezt a "macerát",még kórházban is,ahol idegen környezetben vannak.Türelem és nem feladni! A gyermekek csodákra képesek, türelmesebbek mint aggódó szülei!Persze ezt nem kritikának szántam,mert természetes ha egy szülő aggódik.Egy kicsit azért a szülőnek is erélyesnek kell lenni,pl: ha sír inhaláláskor a gyerkőc nem kell abbahagyni a kezelést.Van ennek előnye is! A mélyebb légutakba is több jut a gyógyszerből!
2011. nov. 29. 20:17

Szia!Hát akkor ne lettünk okosabbak.Mi most ott tarunk,hogy belázasodtunk,így holnap megint orvos,és antibiotikum.

Ami az inhalálást illeti,a piát még felejtsétek el,ahhoz még kicsi.Mi is 2 éve inhalálunk maszk nélkül.Nehezen szokta meg Márk is,de nálunk az bevált,hogy mesét nézett közben.Még most is úgy inhalál,vagy játszik közben.Próbálkozzatok továbbra is azzal,hogy elterelitek róla a figyelmét,idővel meg fogja szokni.De az a 8 perc is sokat jelent,és apránként próbáljátok növelni az időt.Nem olyan jó dolog az inhalálás,de muszáj.Azt is megpróbálhatjátok,hogy ti is felveszitek a maszkot,megmutatva neki hogy nem kell félni tőle,utána megpróbálni neki is feltenni,és közben bohóckodni neki.Persze ezt akkor tudjátok megcsinálni,ha mindketten ott vagytok szülők.

Mi majd csak márciusban megyünk a Doktornőhöz,most pénteken Kecskemétre megyünk kontrollra,mert az közelebb van.

Sok kitartást!!!!Ha bármi van írj,segítek szívesen ,ha tudok.

92. Kriszapu (válaszként erre: 91. - Ildi7805)
2011. nov. 28. 21:51
Szerencsére jól vagyunk. Kaptam választ a kórháztól, nagyon diplomatikusat: egyetemi klinikák vagy a Heim Pál tud felvilágosítást adni.December 8-án megyünk a doktornőhöz konzultációra. Lekopogom jól vagyunk, se köhögés, ritka hörgés, néha nem is értem. Viszont nem tudunk inhalálni neki, mert a pipát teljesen eltolja magától a maszkot meg nem lehet ráeröltetni egy 10 hónapos csecsemőre üvölt taknya nyála egyben. Tudsz mondani vmi tanácsot? Eddig a szobájába játszva kapcsoltuk be és tartottuk a szája elé a piát, néha be is kapta.De most kb 1 hete max napi 8percet tudunk vele inhalálni mert nem hagyja. Van ötleted? Jobbulást nektek is, és jó hír hogy ahogy írtad, hogy nem olyan vészes a hörgése köhögése most. Egyre jobb lesz!!!
91. ildi7805 (válaszként erre: 90. - Kriszapu)
2011. nov. 27. 18:44

A műtétet konkrétan nekünk sem mondták,és lehet tényleg azért ,mert kinőhetik.Remélem így is lesz!

Az biztos,hogy "rossz" hallgatni ,mikor hörög a gyerkőc,főleg mikor kérdőn néznek az emberre...

Mi most 3 hét óvoda után elkezdtünk köhögni,és hörögni,bár nem olyan vészesen,mint szoktunk,de holnap doki.:(Remélem nálatok minden rendben,és jól van a kisfiatok!!

90. Kriszapu (válaszként erre: 89. - Ildi7805)
2011. nov. 22. 15:31
Egyenlőre semmi válasz a kórháztól. Persze érint minket, de egy doktornő sem mondta nekem hogy van ilyen lehetőség? Szerintem nem véletlenül nem mondják. Vagy veletek közölték? Mert ha ez tuti lenne akkor nem izgulna annyira az ember nem kéne 3 évig hallgatni a hörgést köhögést, de vmi ok miatt még sem ajánlják. Lehet hogy épp azért mert kinövik?
89. ildi7805 (válaszként erre: 88. - Kriszapu)
2011. nov. 22. 14:36

Ami a szegedi klinika honlapján van igen felnőttekre van,de a műtét gondolom ugyanúgy zajlik.

A másik a törökbálinti,hát az a mi gyerkőceinkre is vonatkozik,hisz így születtek.

Amikor nálunk ez kiderült,szinte semmit nem találtam róla a neten.Csak a szerzett szűkületről írnak szinte mindenhol,mert az a gyakoribb,nem a veleszületett.Most azért kicsit több mindent lehet találni,ha beírom a googlebe.

Kíváncsian várom mit írnak majd neked!

88. Kriszapu (válaszként erre: 86. - Ildi7805)
2011. nov. 22. 08:36
Ahogy olvasom őket, ezek szerintem nem a mi gyermekeinkre vonatkoznak, hanem a szószerinti betegségben szenvedőkre. Akiknek vmi ok folytán sérült a légcsövük. Még leírni is rossz, szerintem ezt elfelejthetjük!
87. Kriszapu (válaszként erre: 86. - Ildi7805)
2011. nov. 22. 08:30
Köszi, megnézem őket, nagyon felkészült vagy!:-)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook