Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Légcsőszűkületes a gyermekem fórum

Légcsőszűkületes a gyermekem (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2012. febr. 21. 10:51
Köszi, már mi is jól vagyunk, bölcsizünk csütörtök óta. Nekem fura ez a papír arról, hogy nem mehet bölcsibe, nálunk ez meg sem lett említve és még utólag sem volt egy fejcsóválás sem, miután mondtuk a bölcsi kezdést, hogy "ej-ej ezt jól meggondoltuk-e". Lehet, hogy budán más a hozzáállás, mint törökbálinton... Az ambuláns lapon van ráírva, amit negyedévente adnak, vagy külön papírt írtak erről?
2012. febr. 19. 20:12
Érdeklődöm mi van veletek, illetve a skacokkal. Nálunk minden rendben, egyre kevesebb a hörgés, és ritkább a megfázás. Inhalálni továbbra sem inhalálunk, szóval mi jól vagyunk. Egyedül a köptetőt adjuk neki. Persze azért vannak még hörgések, sőt lehet hogy már nem is halljuk, de egyre inkább azt érzem hogy kinövik. Csak adjanak igazolást majd hogy mehet bölcsibe, mert jelenleg olyan papírunk van: hogy nem mehetünk. Na írjatok kinél mi a helyzet.
2012. febr. 9. 15:45

Jelentem meggyógyultunk de a bazi hideg miatt csak ritkán megyünk ki. Továbbra se használunk inhalátort nem lehet rákényszeríteni, és várom már hogy teljesen elmúljon a "betegség".

Mindenkinek jobbulást.

2012. febr. 6. 21:12

Csatlakozunk egy kis taknyos-köhögéssel :(

Jobbulást mindenkinek!

172. ildi7805 (válaszként erre: 171. - Kriszapu)
2012. febr. 5. 20:05
Sajna mi is betegek vagyunk.A kötőhártyagyulladásból megfázás szerű tüneteink lettek.És újra lázzal,így megint antibiotikumot szedünk.Jobbulást nektek!!
2012. febr. 3. 11:34
Sziasztok! MEgfáztunk takony kevés, de a köhögés az van. Már nagyon régen hallottam köhögni, kiváncsi vagyok meddiig tart majd. Mondjuk ebbe az időben nem nehéz megfázni. Páromnak a nagyobbikat mikor viszi oviba muszáj vinni a kicsit is, szóval ez van, remélem mindenki egészséges!
170. Molli007 (válaszként erre: 169. - Ildi7805)
2012. jan. 30. 11:02

Valamiért bennem maradt a törökbálint, hogy Ti is oda jártok, de lehet, hogy csak voltatok ott is korábban.

Akkor csak egy napon kontrollozunk :)

Jobbulást Márknak!

169. ildi7805 (válaszként erre: 168. - Molli007)
2012. jan. 29. 16:47
Szia!Mi Budára megyünk kontrollra Bánfi drnőhöz,így sajna nem találkozunk.Kriszapuékkal közös az orvosunk.Remélem jól vagytok!Mi sajna betegek vagyunk,kötőhártyagyulladás enyhe megfázással kombinálva.
168. Molli007 (válaszként erre: 165. - Ildi7805)
2012. jan. 28. 21:37
Megnéztem a papírunkat és mi is márc. 7-én megyünk kontrollra Törökbálintra!!! :)) Mi 13:45-re vagyunk hivatalosak Lőwy doktor úrhoz. Még az is lehet, hogy összetalálkozunk. Ti mikorra mentek?
167. ildi7805 (válaszként erre: 166. - Kriszapu)
2012. jan. 25. 14:05
Nagyon jó hír,hogy ilyen gyorsan helyre jöttetek!!Járjatok is közösségbe,az is csak erősíti a gyerkőcöt.Szerintem nekünk is többet kellett volna járni.Bár mi is jártunk ide-oda,és gyerekekkel is jártunk össze mi is.
166. Kriszapu (válaszként erre: 165. - Ildi7805)
2012. jan. 23. 15:41
Aranyos vagy, sehogy nem állunk az inhalálással. A doktornő is azt mondta hogy álljunk le vele. Majd később. Tök jó hogy mentek oviba!!!! Nagyon jó hír. Nekünk is kellene menni márciusba a dokinőhöz. Hát amikor írtam az előző bejegyzést, persze hogy megfázott köhögött de nem hiszed el, 2-3 napig tartott. Most megint semmi. Hozzáteszem járunk közösségbe, én nem bírom ki: játszóház, játszótér, ilyenek. És hozzánk is jönnek kisgyermekesek.
165. ildi7805 (válaszként erre: 162. - Kriszapu)
2012. jan. 23. 11:53
Kérdezni akartam,hogy álltok az inhalálással,de látom sehogy.Nekünk mindennap kellene alapból 2x,de ha jól van ,akkor csak egyszer szoktunk.De ez kicsi kora óta így van.Muszály volt megszoknia.Márc.7.-én kell mennünk a Doktonőhöz Pestre,kíváncsi leszek az eredményekre nagyon!Ma ovit kezdtünk,remélem nem 1 hét lesz belőle.Örülök,hogy ti jól vagytok,maradjon is így!!:)
164. Molli007 (válaszként erre: 161. - Alfoldi13)
2012. jan. 22. 21:20
Már nagyon várjuk, hogy csak emlék legyen!!! :)
163. Molli007 (válaszként erre: 162. - Kriszapu)
2012. jan. 22. 21:20
Az tényleg nagyon jó, ha már egy hónapja semmi tünet!! Nekünk a múlt tél viszonylag jónak volt mondható, de köhögés időnkénti csekély hurutos beütéssel azért többször is volt (láz, meg taknyosság nélkül is). Mi sem szoktunk inhalálni, ha jól van.
2012. jan. 21. 18:39
Sajnálom hogy mindenki beteg:-(. Erre nem is merem leírni, hogy nálunk 1 hónapja se hörgés se köhögés, se takony. Voltunk szívultrahangon, ahol megállapították, hogy nem nyomja semmilyen ér a légcsövét, vagyis porcgyengeségből adódó szűkűlete van. Nem értem az egészet. És mivel nem engedi mi inhalálni is kb 1 hónapja inhaláltunk utoljára.
2012. jan. 19. 17:29
remélem majd egyszer nektek is csak emlék lesz ez a cim itt
2012. jan. 19. 15:42

Sziasztok!

Múlt hétfő óta mi is betegek vagyunk,megint antibiotikum kúránk volt.Sajna soha nem ússzuk meg. :(De hétfőn már nekünk is ovi.Bár nem tudom meddig,mert hányás -hasmenés járvány van az ovikban.:(Bízom benne,mi azért kimaradunk belőle.

159. Molli007 (válaszként erre: 158. - Kriszapu)
2012. jan. 18. 21:16
Fiammal itthon vagyunk a héten, mert kicsit taknyos volt, ebből eredően többet köhög, de hétfőn már megy bölcsibe. Nálatok minden ok?
2012. jan. 17. 15:52

Sziasztok!

Hogy vannak a gyermekeitek? Mindenkinél minden rendben?........remélem igen!!!!

2012. jan. 3. 11:32
Mindenkinek Egészséges Új évet!
2012. jan. 3. 10:50
Nektek is Boldog, egészséges 2012-es esztendőt!!! :)
155. ildi7805 (válaszként erre: 153. - Molli007)
2012. jan. 2. 14:25

Először is Boldog,egészséges Új évet kívánok Nektek!!!

Nekünk azért volt 3,mert az elsőnél állapították meg a szűkületet,utána volt egy súlyos félrenyelése,akkor is bronchoskópozták,majd 3 évesen here műtétje volt.Azt Szolnokon műtötték volna,és feltétel volt a bronchoscóp.De mivel nem tágult a szűkülete,Szolnok nem vállalta,végül Pesten műtötték.De az biztos,hogy 8 éves kora körül meg fogom nézettetni megint,mert kíváncsi vagyok tágul-e neki akkorra.Remélem igen!!!

154. Kriszapu (válaszként erre: 153. - Molli007)
2011. dec. 30. 20:40
Bioptron lámpa hámsejtserkentő, nem erre van, már utánanéztem. Az infralámpa jó lenne 150Wtungsram izzó kell bele, mert annak nem annyira erős a fénye, de egyenlőre semmi. Hiába kelek föl éjszaka annyira erős még így is a fénye hogy elfordul vagy fölébred, úgyhogy egyenlőre nem megy:-( Egyébként kb 90 cmről kellene és a szemnek ugye csukva kell lennie! Nálunk most szerencsére jól van a kicsi, lekopogom. Nekünk is azt mondták, hogy esetleg 1 év múlva újra vizsgálat de nem szükségszerű.
2011. dec. 29. 22:09

Az éjszakai infralámpázás jó ötlet, akkor legalább nem rohangál el :) A bioptron lámpáról hallottatok valamit, hogy erre használható-e és ha igen, akkor melyik területre kell irányítani és milyen távolságból? Az infra lámpa az ugye melegít, a bioptron meg a fényével hat.

Ildi, nektek hogyhogy évente kellett bronchoskópiát csinálni? Én amikor kérdeztem, hogy kell-e majd még, akkor azt mondta a doki, hogy nem.

152. Molli007 (válaszként erre: 149. - Kriszapu)
2011. dec. 29. 21:52
Most pont ez van nálunk, hogy éjszaka már nem köhög, de reggel felkelve köhögi fel a dolgokat egy jó darabig :( Viszont annyira durva nem szokott lenni, mint amit Ildi ír, az tényleg kemény lehet. Nekünk az éjszakázás sajnos a rosszul alvása miatt néha amúgy is előfordul, megfázáskor ahhoz szokott társulni a köhögős felkelés olykor. Nővére jó alvó volt, a fiam viszont megébredős.
151. Kriszapu (válaszként erre: 150. - Ildi7805)
2011. dec. 27. 22:08
Nem is tudom hogy bírjátok!Ez nagyon kemény amit írtál.Tényleg minden orvos mást mond. Most mi kaptunk infralámpát szerintem a héten elkezdjük éjszakánként infrázni, aztán majd beszámolok róla mi a helyzet. Reméljük 2012ben mindannyiunknak könnyebb lesz, de legfőkébb a gyermekeinknek!!!
150. ildi7805 (válaszként erre: 149. - Kriszapu)
2011. dec. 27. 18:13

Nekünk is volt anno nyeletés,nekünk is negatív lett.

Én már komolyan nem tudom mit gondoljak.Ahány orvos,annyi vélemény.Azt tudom,hogy az én gyerekem,ha beteg hörög,be nem áll a szája úgy köhög,képes 8-9 napig lázas lenni,úgy hogy 4 óránként felmegy a láza,de 8.-9. napon egyik pillanatról a másikra elmúlik neki.Az éjszakát van mikor végig alussza betegen,de mikor lázas ,akkor a 9 napot végig éjszakázom,mert óránként fenn van.Ha végig alussza betegen az éjszakát,akkor a köhögőroham nálunk 1-2 órán át tart.Úgyhogy mi nem vagyunk egyszerű esetek.Márknál azért figyelni kell az evésnél,hogy ne egyen gyorsan,de azért nála se jellemző a félrenyelés,bár volt már rá példa.

149. Kriszapu (válaszként erre: 146. - Molli007)
2011. dec. 26. 09:58
A nyeletéses vizsgálat nekünk is negatív lett, de mivelgy nincs. hallottak szívzörejhangot mondták hogy nézzük meg a szívét. Megnézték semmi baja gyönyörűen ver, csak akkor épp beteg volt, de ha már itt vagyunk nézzük meg az ereket. Most már kétszer voltunk mert nem látja a doktornő és biztosra akar menni hogy igen van vmi vagy nincs. Gyönyörűen nyel, evésnél nem nyel félre, nincs furcsa fejtartása, szóval semmi ilyesmi. Igen a doktorúr a kórházba végzett pulmonológiai vizsgálatokat, végzett tüdőtükrözéseket is, ahogy ő mondta ő is dugdosott be ilyen csöveket.Figyu? Nektek hameg van fázva és köhög és végig alussza a éjszakát reggel szokott lenni 5-10p. köhögő roham mert ugye felgyülemlik a cucc?
148. Molli007 (válaszként erre: 145. - Kriszapu)
2011. dec. 25. 22:32
Az tényleg teljesen jó, ha 5 nap alatt lezajlott!!!
2011. dec. 25. 22:28
Kellemes Ünnepeket!!! :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook