Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Légcsőszűkületes a gyermekem fórum

Légcsőszűkületes a gyermekem (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
146. Molli007 (válaszként erre: 141. - Kriszapu)
2011. dec. 25. 22:24

én is érdekesnek találom a fülorrgégész véleményét, az mondjuk érdekelne, hogy a Heim Pálban milyen szinten foglalkozott ezzel, mint fülorrgégész, pulmonológus, vagy közvetlenül légcsőtükrözött esetekkel volt-e dolga, mert nem mindegy. Mindhármunk tudja, hogy a mi esetünk nem 80%(90%)-os FIX szűkület, mert azt valóban műteni kell, hanem a porc gyengeségéből eredően adott helyen belóg, beszűkül a légcső. A százalékokon lehet vitatkozni, de nekem mondjuk mindegy, hogy ötvenet, vagy nyolcvanat mondanak ha egyszer ezek a tünetei a gyerekemnek. Persze nekem is vannak kérdéseim, hogy az altatásos vizsgálatnál hogyhogy pont "belóg" a légcső, van erre valamilyen módszerük? (ha esetleg valami szakértő erre jár és felvilágosít azt megköszönöm :) de mivel a példa is mutatja, nektek is azok a problémás tünetek voltak és nektek is tudták diagnosztizálni, akkor csak jól végzik a dolgukat, nyilván a mértékének megállapításánál meg miért ne a tükrözésen látott arányt mondanák!!!

Azt mondjuk én sem gondolom a fiad tüneteinek leírásából, hogy ér nyomná a légcsövét, szerintem nektek is a "szimpla porcgyengeséges" van, mint nekünk, de persze ha megnyugtat, akkor nézessétek még meg, nekünk mondjuk meg sem nézték semmilyen ultrahanggal, mert a mi tüneteink alapján fel sem merült, hogy ér nyomná. Nyeletéses vizsgálatunk volt a légcsőtükrözésen kívül, más nem.

145. Kriszapu (válaszként erre: 142. - Ildi7805)
2011. dec. 25. 20:00
Igen érdekes, csak az az érdekesebb hogy vmiért hiszek is neki. Nem azért mert nem akarom elfogadni a tényt, de ugyanakkor ha józan paraszti ésszel belegondolok, eddig az összes orvos aki vizsgálta ezeket kérdezte: kékül, éjszaka kap levegőt, mikor bent voltunk többször bejöttekm éjszaka megvizsgálni hogy alszik? szóval ezek azok az okok ami miatt nem gondolom. Mi most voltunk megfázva takony köhögés, 21-én kezdte ma fejezte be. Ennyi gondolom más gyermeknek is belefér. 5 nap. Én is bízom a jobb újévben, addig is kellemes ünnepeket mindenkinek!
2011. dec. 25. 13:27
Boldog Karácsonyt mindenkinek ,aki a fórumon van!!
143. ildi7805 (válaszként erre: 140. - Molli007)
2011. dec. 25. 13:26

Megértelek a lakáshitelt illetően,mert nekünk is van,és frankos:(De én ,ha akartam volna se tudtam volna visszamenni dolgozni,mert annyit beteg volt Márk,Szeptemberben viszont én is vissza fogok menni melózni.

Az óvónénik rendesek,és tudják mikor hogyan köhög Márk.De amúgyis,ha olyan a köhögés,akkor nem viszem oviba.

142. ildi7805 (válaszként erre: 141. - Kriszapu)
2011. dec. 25. 13:22

Érdekes amit a fül-orr gégéz mondott.Az én fiam a 90%-kal sem kékül,és ha olyan súlyos lenne a probléma,akkor tuti megműtötték volna,mikor kiderült.Azt sem teljesen értem,hogy az adott pillanattól függ.A szűkület nem változik percenként.Márknak 3 bronchoskópja volt,éves eltérésekkel,és mindegyiken ugyanakkora volt a szűkület.Ahány orvos,annyi vélemény.

Szerencsére mi most jól vagyunk,oviztunk is kari előtt.Bízom benne mostmár jobban bírjuk a közösséget.

2011. dec. 22. 14:35
Na sziasztok!Voltunk 2.jára szívultrahangon, hogy nem e az ér nyomja a légcsövét, de nem tudták megállapítani, nem látnak semmit. Ezért tovább küldtek minket amit már rohadtul unok!!! Még 1 ultrahang máshol ahol jobb a gép. Ma meg voltunk fülorrgégészen. Mikor mondtam hogy 80%-os szűkület, visszakérdezett, hogy akkor 20%-os szűkület? Olyan nincs hogy 80?!?! Mondom de van:Kérdezi tőlem hogy láttam e már 80%-os szűkületet, mert ő a Heim Pálba ezzel foglalkozott. Annak lila a feje nehezen veszi a levegőt alig kap levegőt sípoló hang, stb. Nem tudna így sírni mint a maga gyermeke, mert persze üvöltött szegény. Vélemyénye szerint kinövik, de a 80%-os szűkület, az műtéti eset minden esetben. Azt mondta, kizárt a 80%, nem tudják pontosan megmondani és az adott pillanattól is függ. Takonyra infralámpát javasolt, meg a köhögésre. Szóval ez van lányok, ahány orvos annyi félét mond. Még azt mondta, hogy egy gyermeknek nem kell anatómiailag úgy kinéznie mint ahog az a könyvben meg van írva, ha jól fejlődik és nincs semmi baja mindegy hol futnak az erek, ha nem zavaraja a légzésben. Ha ez segítséget adott nektek akkor örülök, még egy orvosi vélemény.
140. Molli007 (válaszként erre: 138. - Ildi7805)
2011. dec. 22. 10:52

Nekünk ezt a közösségbe nem járást nem mondták korábban, most meg december elején, mikor voltunk kontrollon és említettük, hogy elkezdte a bölcsit, akkor sem szólt a doki semmit. Gondolom, úgyis látni fogjuk, hogy bírjuk. Az oké, hogy azért kapnánk a gyest továbbra is, csak éppen a lakás törlesztő felére ha elég :( Ha nem lenne hitelünk, akkor tényleg jól összehúznánk a nadrágszíjat (nem mintha amúgy nagy lábon élnénk) és akkor évekig itthon tudnák maradni, de lakni ugye kell valahol...

Az óvónénik hogy állnak a fiadhoz ez ügyben, gondolom, ha valami felsőlégúti dolgot összeszed, és otthon vagy vele egy-két hetet, jól van, de még a köhögésből maradt vissza valami, akkor azt elnézik nem?

139. Molli007 (válaszként erre: 137. - Ildi7805)
2011. dec. 22. 10:43

Már jobban van hála Istennek, jön ki ebből a valamiből, csak attól tartottam, nehogy rosszabb legyen éjszaka. Fluimucilt adtam végül, mert az volt még itthon a tesójától, ízlik is neki :)

Ráadásul az utolsó fogával is vesződik, folyik a nyála, nap közben át kell cserélni a felsőjét, mert úgy átázik.

A gyerekorvoshoz szerintem csak más bajjal fogom vinni, meg ha esetleg gyanús, hogy fájna a torka, vagy egyéb nem megszokott lenne, mert ő is csak a köptetőt, meg az inhalálást tudja mondani, meg általában egy órát kell a beteg, lázas gyerekek között eltölteni, ott meg Dani nem ül meg egy helyben, hanem rohangál össze-vissza, összefogdos mindent, nem akarom, hogy még valamit elkapjon.

138. ildi7805 (válaszként erre: 136. - Molli007)
2011. dec. 19. 11:54

Az biztos ,hogy ami másnak 1-2 hét alatt lezajlik,az én fiamnál 1 hónap.Ezért nem is járt,járhatott közösségbe 4 éves koráig.Nekünk a pulmanológus nem engedte.

Tudom milyen az,hogy furcsán néznek rád.Sokszor magyarázkodtam én is,de mostanra elég jól kezelem már ezt a dolgot,ha kérdőn néznek rám.De idő kell hozzá,hogy "megpróbálja" az ember elfogadni a tényt,hogy beteg a gyermeke.

Mi az hogy egészséges rendelés??

Pulmanológiára nem 3 havonta jártok?Ott meg nem kell vele foglalkozni,ha köhög a gyerek,mert oda pont azért mész,hogy nem egészséges a gyerek,van egy alap betegsége.Mi mostanában kifogjuk,mert mindig akkor vagyunk betegek ,mikor megyünk a tüdőgyógyászatra.De hát ez van.Látja a doktornő,milyen ,ha beteg a gyerek.

Emiatt sose stresszeld magad.Más is megy olyankor ,mikor beteg a gyereke.

137. ildi7805 (válaszként erre: 135. - Molli007)
2011. dec. 19. 11:46

Hát szerintem gyerekorvoshoz vidd el mindenképp.Köptetőt "bármit" adhatsz neki.Mi 2 évesen az ACC 100 -at ittunk.De jó az ambroxol is,de talán a legjobb a fluimucil.Meg c-vitamin,és inhalálás.Nálunk minden köhögés drasztikus általában,és olyan mintha nem akarna elmúlni soha.

Így kari előtt mutasd meg a dokinak,nehogy pont ünnepre legyen szegény betegebb.

136. Molli007 (válaszként erre: 130. - Kriszapu)
2011. dec. 18. 21:45

A tavalyi telünk emlékeim szerint egész jó volt (vagy csak megszépült azóta :) azért elő-elő bukkanó hurutosság, meg ilyen-olyan köhögés volt, de az a "megszokott" volt, a mostani telünk a bölcsis közösségtől fog függeni, hogy bírja. Nem tudom például, hogy egy olyan betegség, ami másoknál 1-2 heti erős köhögéssel jár, az náluk milyen dolgokat produkál.


Viszont ami kellemetlen vonzata ennek a szűkületes dolognak, hogy sok program, ami a testvérénél megvolt, például másfél-két éves kora körül vittük táncházba, könyvtárban tartott baba-mama foglakozásra, a Művészetek Palotájában tartott Cifra Palota programra, az nála kimarad, mert nem akarom, hogy elköhögje magát és mindenki úgy nézzen rám, mintha betegen hoztam volna el a gyereket. Táblát meg ugye nem akaszthatok rá, hogy ez a baja! Így is többször volt már utcán, meg játszótéren, hogy köhögött egyet (ami nekem már szinte fel sem tűnt) és már szörnyülködtek a környezetemben, hogy de csúnyán köhög!

Örülök, hogy egészséges rendelésre is már csak évente kell járni, mert ott is stresszben vagyok, nehogy ott égjünk be :((((

2011. dec. 18. 21:15
Nálunk most sajnos köhögés van, elég erős, gondolkodom is, hogy elvigyem-e valamilyen orvoshoz, de törökbálint messze van, fül- orrgégészetre nem tudom van-e értelme vinni, vagy inkább egy közelebbi pullmonológiára lenne tanácsos, mert ott azért jobban hallják egy köhögésről, hogy komoly-e, vagy nem annyira. Meg valami köptetőt akkor adnák neki, de azt sem tudom, hogy milyet... Ezeken dilemmázok. Talán a bölcsitől lehet most erősebb a köhögés és éjszaka is van, hogy 1-2x köhögve felébred (pedig nem is mondható taknyosnak sem).
134. Kriszapu (válaszként erre: 133. - Ildi7805)
2011. dec. 18. 19:42
Ez tök jó hallani!!!! Hála istennek, akkor valószínű ez várható nálunk is. Vannak orvosok akik az tmondják kinövik, de vannak akik azt, hogy marad 10-20%, de az neki már több mint 100%-os lélegzés hisz szűkebbhez volt szokva. Tényleg olyan mintha nem is lenne a betegség, néha meg na lekopogom...
133. ildi7805 (válaszként erre: 130. - Kriszapu)
2011. dec. 18. 16:48

Nálunk elég tűrhető a tél,az előző telekhez képest.Oviba járunk,jó kedvű a gyerekem.Néha van 1-2 köhintés,de azon kívül semmi komoly.Remélem így is marad,és egyre kevesebbet leszünk betegek.

Nem egyszerű elfogadni a betegség tényét,néha tényleg nem tudja az ember hova tenni.

132. ildi7805 (válaszként erre: 129. - Molli007)
2011. dec. 18. 16:44
Csak annyit mondtak,hogy tágulhat.Nekünk is porcgyengeség okozza.Volt CT-nk amiatt,hogy nem-e nyomja valami a légcsövét.Ér ,vagy bármi más.Szerencsére negatív lett az eredmény.Ezért nem is javasolták a műtétet.De akkor se azt mondták,hogy kinőheti,hanem azt,hogy tágulhat majd,de hogy mennyit azt ugye nem tudni.
131. ildi7805 (válaszként erre: 128. - Molli007)
2011. dec. 18. 16:41
Én is sokat keresgéltem az 5 év alatt,de sehol nem találtam olyan fórumot,ahol kimondottan szűkületes gyerekek szülei vannak.Ezért indítottam én.
130. Kriszapu (válaszként erre: 129. - Molli007)
2011. dec. 17. 18:06
Teljesen igazad van, mi is megyünk mégnszívultrahangra. Egyszer már voltuk, minden ok, most megnézik hogy nem -e a nyaki ér ami fut le, nem nyomja a légcsövét. De elvileg már kiderült volna törökbálinton, de mindent ki kell zárni és akkor azt lehet mondani hogy porcgyengeség és kinövik. Nálatok milyen eddig a tél? Én lekopogom nálunk lassan 1 hete se hörgés se köhögés! Nem tudom hova tenni ezt a "betegséget, jelenséget". Néha az az érzésem nem is szűkület, hanem megfázás, köhögés.
2011. dec. 16. 21:40
Korábban írtad Ildi, hogy neked egyik orvos sem mondta, hogy kinövi. Vajon a mértéke miatt, vagy mert más okozza? Nem kérdeztél rá esetleg? A dokink mondta, hogy több dolog is okozhatja a szűkületet, ezért kell rendesen kivizsgálni, mert van olyan, ami veszélyesebb, mert valami nyomja a légcsövet, vagy elzárhatja (vagy valami ilyesmi) és műteni kell. A miénkre azt mondta, hogy porcgyengeség miatti és ki fogja nőni.
2011. dec. 16. 21:23
Valószínűleg azért nincsenek nagyobb gyerekkel itt (legalábbis egyenlőre), mert általában a probléma diagnosztizálása után szoktak a szülők keresgélni a neten, én is akkor kerestem ilyen fórumot, csak nem találtam, most egész véletlenül jutott eszembe, hogy újra rákeressek és hála Ildinek :) most sikerrel jártam. Viszonylag nem régi a fórum, idővel csak ide találnak még többen.
2011. dec. 14. 18:10
Az edzésemre jár egy orvostahallgató és megkérdezte nekem ezeket a dolgokat. Azt mondták kinövik, ha visszamarad 10-20% annyit jelent majd, hogy nem lesz maratoni futó a gyerekből. De mivel nekik ez a 100%, mert ugye nekik ez a normális, ha tágulni fog, az nekik csak még jobb lesz! Viszont azt kérdezi minden orvos hogy nem szokott e kékülni lilulni a gyerek mikor köhög?!?! Nem!!! Azt is mondta, hogy csak kb tudják megmondani ?%-os a szűkület. Úgyhogy egyenlőre ennyi...Nekünk az inhalálás az, ami baromira nme megy, nem hagyja:-(
126. ildi7805 (válaszként erre: 122. - Molli007)
2011. dec. 14. 14:48

Ja ,és csak azt használjuk,a sóoldatot nem.

És semmi baja nincs a felbontott palacknak,csak hűvös helyen kell tárolni.

125. ildi7805 (válaszként erre: 122. - Molli007)
2011. dec. 14. 14:46
Az orvos ajánlotta a Salvus vizet,mi a Sparban szoktuk venni.Igazából nincs ráírva,hogy felbontás után meddig áll el.Nekünk kb.6 hónap alatt fogy el egy üveggel,ami 1,5 L.Mi,ha egészséges napi 1x5ml-t inhalálunk mostanában,ha beteg,akkor 2-3x5 ml-t naponta.
124. Molli007 (válaszként erre: 118. - Ildi7805)
2011. dec. 14. 09:37

Látom nem válaszoltam még pár kérdésre, meg írnák is még ezt-azt, de most mennem kell, majd még jelentkezem :)

Addig is egy jó napot mindenkinek

123. Molli007 (válaszként erre: 120. - Kriszapu)
2011. dec. 14. 09:33
Nekem is ez a tapasztalatom, hogy ha a szülő nem jár utána, akkor évekbe telhet, mire kiderül a szűkület, ha egyáltalán kiderül. A mi gyerekorvosunknál ugyan ez volt, egy fél évig kísérletezett a gyógyszerekkel, amik semmit nem használtak, pedig pár hónapos korától majd kilenc hónapos koráig adtunk neki ezt-azt (ezért nem látom értelmét szedetni vele most sem ilyesmit, mert nem sokat ért, persze akinél komolyabb és kell az más). Aztán kezdtem megelégelni, hogy szoptatott kis baba volt, aki nem volt taknyos, jól vette a levegőt cumival is, akkor miért köhög néha, meg hurutos, mikor nyár van. Így én keresgéltem utána a neten és jutottunk el Törökbálintra. Mikor a gyerekorvosnak mondtam, hogy van időpontunk a klinikára, ott majd jobban megvizsgálják, még méltatlankodott is, hogy minek kell oda vinnünk, aztán meglepődött, mikor mutattuk az eredményt. Ezt leszámítva normális gyerekorvos, de ha rajta múlik még most is gyógyszereket tesztel rajta...
122. Molli007 (válaszként erre: 121. - Ildi7805)
2011. dec. 14. 09:22

Úgy látom tényleg különbség lehet (talán a 10% miatt), mert nálunk nem szokott lenni nehéz légzés, onnan gondolom, milyen lehet az, hogy szeptemberben elkapott valamit a nővérétől, nagyon taknyos volt és köhögött, akkor volt egy éjszakánk, amikor egy rövid ideig hallhatóan szenvedve, nehezen, hangosan vette a levegőt, de a két év alatt ilyen máskor nem volt. Az orvos szokta is kérdezni kontrollon, hogy volt-e nehéz légzés, sípoló levegővétel, ilyesmi, de hála Istennek nem volt. Biztos Nektek azért is kell gyógyszer, mert komolyabb a szűkület. Mi az inhalátort sem folyamatosan használtuk, hanem csak akkor, amikor náthás volt, vagy többet köhögött. Viszont most a bölcsi miatt elkezdtük folyamatosan használni, így viszont kevésnek érzem a felírt sóoldatot, nagyon gyorsan fogy. Olvasom, hogy Salvus vizet használsz, erről még nem hallottam, az orvos javasolta nektek, vagy hallottátok valahonnan? Csak azt használjátok, vagy váltva a sóoldattal? Ha felbontod a vizes palackot, akkor azt meddig lehet használni, 1-2 hétig, vagy tovább is?

Jó, nem kérdezek többet, de minden érdekel evvel kapcsolatban :)

121. ildi7805 (válaszként erre: 120. - Kriszapu)
2011. dec. 13. 18:44
A hörgésre is gondoltam,de arra is,hogy amikor beteg,akkor sokkal szaporábban veszi a levegőt,ha lázas ,akkor még szaporábban.Ez azt jelenti,hogy alapjáraton 25-30/perc a légzésszám.Betegen 40-50,de láznál akár 60 is.Lehet ezt ti még nem tapasztaltátok,és az is lehet ennyire sokat számít a 10%-nyi szűkület különbség.Láthatóan,és hallhatóan nehezebben veszi olyankor a levegőt.Ilyenkor Ventolint sűrűbben kell kapnia.
120. Kriszapu (válaszként erre: 119. - Ildi7805)
2011. dec. 12. 15:33
Először is üdvözöl Titeket a Doktornő!:-) "egy szűkületes gyerek tuti a tüdőgyógyászaton köt ki,hisz ők sokkal nehezebben veszik a levegőt" írod. Mit értesz nehezebb levegővételen? Ha a hörgést azt megértem. Mi is amikor a gyermekorvosnál voltunk annyit mondott hogy hörgős torokgyulladás. Ha akkor nem veszem a kezembe a dolgokat, akkor sose tudjuk meg a légcsőszűkületet. A mi gyerekorvosunk egyáltalán nem gondolta volna, és mikor a kórházból bevittük neki a zárójelentést, csak nagyokat pislogott!!!Ettől független nagyon jó gyerekorvosunk van!!! Nálunk sem járt nehézlégzéssel, csak annyi hogy hörgött,de nem folyamatosan, és ma sem veszi neheezn a levegőt, mondom hacsak ezalatt nem a hörgést érted. És hidd el nem mennek tovább a szülők sem orvoshoz! A kisfiam egyenlőre csak nyáron volt úszni, de mindenképpen kell vele olyan sportot végeztetni ami a felsőtestét, tüdejét erősíti. Egyenlőre ennyi, de hidd el kevesebben mennek kivizsgálásokra
119. ildi7805 (válaszként erre: 114. - Kriszapu)
2011. dec. 12. 14:43

Örülök,hogy minden rendben volt a kontrollon.

Kíváncsi vagyok mit fog mondani a fül-orr gégész.Az biztos,hogy a Svábhegyi klinikát kár volt tönkretenni,megszűntetni,mert egy hihetetlen jó hely volt.

Gondolom a kisfiad hordod úszni.Az biztos sokat fog segíteni neki.Sajnos én az anyagiak miatt nem tudom úszni hordani,pedig az jól erősíti a tüdőt is.


"Ami azt jelenti, hogy sokkal többi ilyen gyermek van csak a gyerekorvosok annyival letudják, hogy hörgős torokgyulladás, stb.. Hisz nem tudja úgy megvizsgálni"

Ez érdekes számomra,mert egy szűkületes gyerek tuti a tüdőgyógyászaton köt ki,hisz ők sokkal nehezebben veszik a levegőt,és ezt muszály minden esetben kivizsgálni.Nem gondolom,hogy a gyerekorvosok nem küldik el ilyen panaszokkal a gyerkőcöt pulmanológiára.Hisz neki annyira más tüneteik vannak,mint egy simán meg fázott egészséges gyereknek.

2011. dec. 12. 14:34

Szia Molli!Üdvözöllek én is a fórumon!Próbáljunk segíteni egymásnak,hogy könnyebben vészeljük ezt a szűkületes időszakot.Igaz még mindig az én gyerkőcöm a rangidős úgymond.

Nekünk a gyógyszereket a gyerekorvosunk írja fel,de persze a pulmanológusunk állította be Pesten.Nekünk a köptetőt az első perctől kezdve mondták,hogy szednie kell.De egyébként is azon a véleményen vagyok néha,hogy nem biztos hogy jó ez a folyamatos váladékoldó.Egyrészt mert könnyen hozzászokik a szervezet,és amikor tényleg beteg a gyerek akkor nem használ neki,másrészt,mert olyan kicsik még ,és már egy csomó gyógyszert kapnak.

Nektek hörgőtágító van beállítva?Vagy egyáltalán valamilyen gyógyszer az inhaláláson kívül?

Gondolom 3 havonta jártok kontrollra.

Nekem néha az az érzésem,hogy tanácstalanok a dokik is ezzel a szűkülettel kapcsolatban.Egyébként nyáron nem szoktam adni köptetőt Márknak,bár kellene akkor is.

Szerencsére nagyon jó a gyerekorvosunk,és volt már olyan,hogy erősebb légzésjavító gyógyszer kellett Márknak,és ő ajánlotta ,írta fel közgyógyra.Mert van mikor nem tudja a babyhalerrel rendesen leszívni a puffokat.Ilyenkor inkább tablettát ír fel az orvos.Kicsinek összetörve adtam neki,de most már ügyesen lenyeli.Nálatok hogy zajlik egy betegség,elhúzódik a köhögés,hörgés van??

Ami a bölcsit illeti,szerintem nem fogja a pulmanológus támogatni,mert nekik pont nem jó a közösség.Ezért kapjuk az "emelt" családit,mert nem tudunk munkába állni.Márk 4 évesen kezdte az ovit,de a tüdőgyógyászunk még nem akarta engedni.Én kértem meg ,hogy mostmár jó lenne ha mehetne oviba,és engedje.Persze nem mentem még vissza dolgozni,mert sokat betegeskedik,és így nincs értelme,nem tudnának rám számítani a munkahelyen.Amúgy megértelek,mert nekünk is frankos lakáshitelünk van,és nagyon kevés a pénz.

De a gyerekem miatt nem tudom melózni sajna.

Mi a naturlandos mellkrémet próbáltuk,de nem sokat használt.Persze kinél mi válik be.

117. Kriszapu (válaszként erre: 116. - Molli007)
2011. dec. 12. 11:13
Üdv a fórumon!Ezek szerint nálatok már a születés után felmerült a probléma. Hogy megy a bölcsi és hogy van a kicsi, hisz akkor ti már 2 éve "kezelitek" őt inhalátorral. Ha végig olvastad a fórumot, akkor láthattad, hogy én nem tudom megemészteni a köhögést, szeirntem nem normális dolog, független attól hogy légcsőszűkületük van. 22-én megyünk fül orr gégészre és mi nem használunk balzsamot. Egyébként javul az állapota a kicsinek, hogy látod?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook