Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Le lehet szoktatni egy babát az éjszakai szoptatásról? fórum

Le lehet szoktatni egy babát az éjszakai szoptatásról? (tudásbázis kérdés)


10. Agnik1 (válaszként erre: 9. - Csibefalat2008)
2011. júl. 13. 11:55
Én azért nem tudok tanácsot adni, mert az én kisfiam 5hetes korától átaludta az éjszakákat, nem kelt fel enni. Este 7-től reggel 7-8-ig aludt egyhuzamban. Ő állította így be a napirendjét alvásilag.
2011. júl. 13. 11:51
Nekem 6 hónaposan abbahagyta a szopizást. Ő akarta. Onnantól éjjelre nem tápszert kapott hanem tejpépet, sűrübbre csináltam mint a tápot de higabbra mint a kanalas tejpépet. Így 10 hónpos korától átalussza az éjszakát. A legkissebb most 5 hónapos ő tápszeres sajnos már 2 hónapos kortól. Már ő is tejpépet kap éjjelre mert laktatóbb tápnál igy már ő is csak 1x kel éjjel.
2011. júl. 13. 11:50

Teát nehogy adj neki!Éjszaka csak vizet.Se tea,se kakaó,se gyümölcslé.Hidd el,ezekért legalább annyiszor kelne,mintha szoptatnád és még a foga is tönkremegy :(

Én még szoptatok éjszaka,most lesz 18 hónapos.Majd ha már egyáltalán nem szopizik az éjszakai is elmarad vele.

7. mtt80 (válaszként erre: 4. - Orsibigyu)
2011. júl. 13. 11:49

Nagyon nehéz. Az én kislányom 15 hós (lesz), és még mindig szopizik éjszaka 2-szer. Kb. úgy ahogy a te babád. Én már próbáltam teával, vízzel kínálni, de nem hajlandó olyankor semmit sem elfogadni.

Én úgy próbálom leszoktatni róla, hogy amikor felkel és sírdogál, akkor kiveszem megdajkálom, és kb. 1-2 perc után már maga kéri, hogy tegyem vissza a kiságyába, mert annyira álmos. Visszateszem, és már alszik is. Csak ennek az a hátránya, hogy sokkal sűrűbben felkel, próbálkozik.

2011. júl. 13. 11:43

És ha mondjuk úgy döntenék, hogy le akarom szoptatni mit lehet tenni?

Hogyan csináljam?

5. Agnik1 (válaszként erre: 4. - Orsibigyu)
2011. júl. 13. 11:39

Amíg neked nem teher addig nincs gond. Tény és való, hogy sok szakember is azt tanácsolja hogy 8hónaposan ne szoptasson az anyuka éjszaka, de az egyik ismerősöm például másfél éves koráig szoptatta a kisfiát éjszaka is.

Neked kell eldöntened.

2011. júl. 13. 11:36
A fiam 8 hónapos és még mindig gyakran felkel: tízkor lefektetem- cicin alszik el, majd 2 körül, 5 körül és 7 körül ébred. Nem érzem megterhelőnek, de sokan mondják, hogy meg kell tanítani hogy átaludja az éjszakát, és hogy kínáljam teával inkább, mert akkor rájön, hogy azért nem érdemes felkelni.
2011. júl. 13. 11:35
Hát attó függ mennyi idős?
2011. júl. 13. 11:35

Attól függ mennyi idős.

Általában fél éves korig éjszakánként is szopiznak még a babák. Azt mondják átlagosan 8hónapos korukra kell átaludniuk az éjszakát. Persze minden baba más és más...

2011. júl. 13. 11:34
Le lehet szoktatni egy babát az éjszakai szoptatásról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook