Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Látásjavító szemműtét - esély egy "új életre" fórum

Látásjavító szemműtét - esély egy "új életre" (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Látásjavító szemműtét - esély egy "új életre"

1 2
29. Jellina (válaszként erre: 27. - Ada52)
2010. dec. 30. 21:33

Ja.....értem :)))

Tehát akkor nem is maradt Neki vissza dioptriája?

Mert akkor értek mindent :))))))

2010. dec. 30. 21:33
Én is nagyon szeretnék egy ilyen műtétet. Évről évre romlik a szemem. a -4es lencse még nem is olyan rossz...de szemüveg nélkül nekimegyek a falnak ezzel is már:( Ígérgetik hogy megáll, nem romlik tovább de sajnos én nem így érzem:( Reménykedek. Hiszen az ember szeme világa az egyik legfontosabb szerv.
27. ada52 (válaszként erre: 22. - Jellina)
2010. dec. 30. 21:31
Félreértetted.Azt ígérték neki,hogy maximum -3 dioptria marad,hogy ennyire biztosan feljavítják a szemét.De a műtét eredménye a vártnál jobb lett,így 120%-os a látása. Nekem is jobb lett,mint amit ígértek és amit garantálnak is. Így már érted? :)
2010. dec. 30. 21:15

A bátyámnak műtötték jó néhány éve már.

Kétszer, mert az első műtét után néhány hónappal az egyik szeme romlott kicsit, ő meg amúgy is maximalista.:)

A második műtétet is megcsinálták, akkor persze már csak a fél szemét, és azóta tökéletes a látása.:)

25. Jellina (válaszként erre: 15. - Erazs82)
2010. dec. 30. 21:03

Olvasószemüveg mindenkinek kell kb. 40 éves kora után, aki normál látó.

Aki mínuszos szemüveget hordott életébe, neki ez a kor kitolódik, és először csak azt veszi észre, hogy a mínuszos szemüvege NÉLKÜL könnyebben olvas ezért feltolja a fejére.

Ha nagy mínuszos (pl. -4 -5 D), akkor soha nem fog kelleni a "klasszikus" olvasószemüveg (vagyis plusszos dioptriájú szemüveg), hanem gyengébb mínuszos szemüveggel fog olvasni.

24. Jellina (válaszként erre: 18. - Panni58)
2010. dec. 30. 20:59

Nagyon okosan gondolkodsz.Az eljárás addig ismételhető, amíg van elég vastag szaruhártyája az az embernek. Tehát függ attól milyen nagy a kiinduló dioptria és indulóban milyen vastag a szaruhártya.

Ez a gyakorlatban 2 alkalomnál többet nem nagyon jelent. És hát ugye ideális esetben a szem nem "romlik el" a műtét után.

23. Jellina (válaszként erre: 22. - Jellina)
2010. dec. 30. 20:57
Izé, bocs, látom PRK-ztak a -11-re, okés, akkor ezt értem.
22. Jellina (válaszként erre: 1. - Szisi)
2010. dec. 30. 20:55

Nem értek pár dolgot:

1, ha lebenyt képeztek a szaruhártyád állományába, akkor LASIK vagy INTRALASIK műtéted volt (attól függ, hol voltál), de utána nem kapsz terápiás kontaktlencsét. Az csak PRK vagy LASEK után van.


2, ha az induló -11 D-s szemedből -3D-t csináltak, akkor hogy láthatsz 120%-ot?? Ez lehetetlenség. Maximum szemüveggel lehet 90-100%-os a látásod, de 120% semmiképp sem. -3D-vel nyersen nem láthatsz többet, mint 10-20 max. 35%.

21. ada52 (válaszként erre: 5. - Szisi)
2010. dec. 30. 20:07

Szia!Én is ott voltam,és nekem is PRK.Mondjuk az én szemem nem volt annyira rossz, -3,5 és - 1,75 ,de mindegyiken volt cilinder(3 és 2),azt mondták,hogy ezeket hozzá kell adni,így 6,5 és 3,75-nek felelt meg.

Érdekes,hogy sokan írták,hogy a műtét után egy ideig nem láttak jól közelre,nekem ilyen nem volt.Kb a 3. napon beállt,és azóta teljesen jól látok.Annyira jó érzés,hogy reggel felkelek,kinyitom a szemem és mindent élesen LÁTOK!! :)


Neked egyébként mikor volt a műtéted?

2010. dec. 30. 18:53
Jó, hogy leírtad - jó ilyet olvasni. Ügyes és bátor vagy!!!!
2010. dec. 30. 18:31
Szisi! Gratulálok a bátorságodhoz! Nekem is van egy ismerősöm, neki 8-as szemüvege volt, s neki is teljesen megjavult a műtéttől a látása, pedig neki is kevesebbet garantáltak. Kívánom, hogy maradjon még nagyon sokáig ilyen jó a szemed! :)
18. Panni58 (válaszként erre: 16. - Emagdi)
2010. dec. 30. 18:19

Félre ne érts, nem szeretnék senkit lebeszélni.

Mindkét gyerekem ilyen segédeszközös jó régóta, látom, mivel jár, és mennyibe kerül.

Nem az eljárással van bajom, hanem, hogy hányszor ismételhető, ismételhető-e jó eséllyel egyáltalán.

Még csak nem is saját kútfőből való aggodalmam a hosszútáv, hanem szemorvosoké.

17. emagdi (válaszként erre: 16. - Emagdi)
2010. dec. 30. 17:30
én amúgy 6 éve műttettem, és még mindig tökéletes mindkét szemem
16. emagdi (válaszként erre: 12. - Panni58)
2010. dec. 30. 17:30

mivel a tudomány elég gyorsan fejlődik, ezért a legmodernebb eljárásokkal kapcsolatosan soha nem lesz 30 év tapasztalat:)


megértem, hogy aggódsz, nyilván nincs is elég információd az egész eljárásról, ami nem is baj, ha nincs rá szükséged:)


én is csak akkor mertem vállalkozni erre a lézeres okosításra, miután kiolvastam a neten található összes fórumot, cikket, véleményt, és egy általam közvetlenül ismert embert is láttam, hogyan éli át a beavatkozást követő időszakot.


mindenesetre szerintem életem egyik legokosabb döntése volt, csak az tudja értékelni azt, hogy nem kell semmi segédeszköz a jó látásához, aki előtte már évekig küzdött a kontaktlencsével és szemüveggel.

(pl a kontaktlencsétől szerintem sokkal könnyebb valami szembetegséget összeszedni, mint a lézeres műtéttől)

15. erazs82 (válaszként erre: 12. - Panni58)
2010. dec. 30. 17:25

10 év után fél dioptria romlás soknak számít?/1ismerősöm esete/

Szerintem nem!És abban az időben még nagyon nem volt ilyen korszerű az eljárás.

Azt meg elmondják a műtét után,hogy mit garantálnak és mit nem.

Pl olvasószemüveg majd kelleni fog.Állítólag.

Ha még lesz hoxa 30 év múlva,megírom,mi a helyzet :))

14. capuccino77 (válaszként erre: 7. - Szisi)
2010. dec. 30. 17:24
A lényeg a CSEPPEKBEN rejlik. Nem szabad abbahagyni fél évig, és utána is igény szerint a műkönny használandó! :)
13. capuccino77 (válaszként erre: 1. - Szisi)
2010. dec. 30. 17:22
:))) Én is a sasszeműekhez tartozom már lassan 1 éve! Csak ajánlani tudom bárkinek a műtétet, aki még hezitál! :)
2010. dec. 30. 17:15

Higgyétek el, megértem milyen, ha valaki rosszul lát, és megértem a döntéseteket is.

Én viszont a gyerekeimnek csak akkor javaslom majd nyugodt szívvel, ha valaki nyit egy fórumot itt azzal, hogy már 30 éve volt a látásjavító szemműtétem, és azóta sem romlott jelentősen a látásom. Nincsenek még hosszútávú tapasztalatok.


Mindenkinek kívánom, hogy egész életére ilyen jó maradjon a látása!

11. erazs82 (válaszként erre: 5. - Szisi)
2010. dec. 30. 17:10

Szió!:)

Nekem is ott "csinálták" meg április 26.án.-6 és-6.5ről.Csak nekem Intra Lasik volt,és már most novemberben megkaptam a papírt,hogy minden ok,nem kell többet mennem kontrollra.Volt pár kényelmetlenség,meg azért most is odafigyelek,de nagyon jó dolog! :)

Tényleg,még sokszor,főleg ha tv előtt fekszem,olyan érzés,mintha a szemcsi rajtam lenne,aztán rá kell hogy jöjjek,dehogy van :))

Hála a jóégnek :)

Nekem a szemészet volt az egyetlen hely,ahova gyomorgörccsel jártam,hogy vajon mennyit romlott a szemem,de most már sokkal nyugodtabb vagyok.

Azt mondom,mindenki gondolja meg jól,mivel mégiscsak egy műtét,de nagyon okos dolog :))

Üdv!

Era

10. arrival (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2010. dec. 30. 16:51
szia, én is kint élek, megírod, hol csináltattátok?
9. szisi (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2010. dec. 30. 16:42

Egyet értek! Itt egy év garancia van a műtétre: ha a garantált dioptriánál rosszabb lesz egy éven belül, akkor újra műtik díjmentesen.

Még mindig 125%-os a látásom!

Minden soroddal maximálisan egyet értek! :o)

8. szisi (válaszként erre: 3. - Katácskák)
2010. dec. 30. 16:41
Nagyon remélem, hogy segítettem, és ha van még további kérdésed, keress meg bátran! :o)
7. szisi (válaszként erre: 4. - F7141c40d0)
2010. dec. 30. 16:40

Szia!

Nagyon remélem, hogy a szemed már nem romlik tovább!

A romlás benne van a "pakliban", de erre azt mondom, hogy a -11 dioptriára már csak nem romlik vissza... És ahhoz képest, hogy a -3-3,5-öt garantálták, erre is készítettem fel magam. Tehát ha romlik is, azrt nem -11-es lesz... Remélem! :o)

2010. dec. 30. 16:38

Műtét előtt nálunk (Skócia) járni kell több kontrollra, hogy megállapíthassák, hogy már nem romlik a szem, mert ha nem állt meg a romlás, akkor műtét után is romlani fog.

A páromnak megműtötték a szemét, méghozzá egy újféle műtéttel, Lasik vagy Lasek technológiával. Már a műtét után egyedül jött haza kocsit vezetve, bár nem látott még totál tökéletesen, de másnapra már teljesen jól látott. Ráadásul élethosszig szóló garancia van a szemeire, szóval ha mégis romlana, akkor újra megműtik ingyen.

Az egyik szeme nem sikerült tökéletesen első alkalommal, így pár hónapra az első műtétjére, talán egy fél év is eltelt, újra megműtötték, másnapra az a szeme is tökéletes lett és azóta tökéletesen lát. Maximálisan meg vagyunk vele elégedve. Még dolgozni is mehetett másnap a műtét után, annyi kitétellel, hogy nem emelhet nehéz dolgokat.

Egy hónapig kellett csepegtetni a szemébe és egy ideig napszemüveget hordania, mert a fény zavarta, már nem emlékszem meddig kellett hordania.

Mindenkinek csak ajánlani tudja, ahogy én is.

5. szisi (válaszként erre: 2. - Ada52)
2010. dec. 30. 16:38

Szia!

PRK volt az Op.ik-Med-nél.

Neked?

2010. dec. 30. 16:23
Nekem 3 éve volt a műtétem, és nem is volt nagyon rossz előtte a szemem (-3,5 dioptria), mégis sajnos már most visszaromlott egy felet. Pedig minden előírást betartottam az utókezeléssel, szemcseppel, UV védelemmel, stb-vel kapcsolatban... Remélem Ti nagyobb szerencsével jártok!
2010. dec. 30. 16:16
Köszi a Tapasztalataid segítségét,:))) mi is megpróbáljuk rövidesen műtétet a Leányzómnak.
2010. dec. 30. 16:15

Szia!

Nekem is a nyáron volt szemműtétem.Kb 1,5éves korom óta volt előbb szemüvegem,majd kontaktlencsém,szóval ha valaki,hát én tudom hogy ez mivel jár...Az én szemem is Pesten műtötték,és a műtét óta túlzás nélkül állíthatom,hogy megváltozott az életem.Néha még most sem hiszem el,hogy mindenféle segédeszköz nélkül így látok..Annyira jó!! :)

Téged melyik klinikán műtöttek?És melyik eljárással?

2010. dec. 30. 16:08
Ha valakinek látásproblémái vannak, el sem tudja képzelni, milyen az, ha nem kell segédeszközöket használnia a mindennapi tevékenységeihez.
Ha valakinek nem kell szemüveget hordania, el sem tudja képzelni, milyen az, ha állandóan a szemüveg és a kontaktlencse akadályozza bizonyos tevékenységekben.
Én már mindkettőt megtapasztaltam.

Ugrás a teljes írásra: Látásjavító szemműtét - esély egy "új életre"
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook