Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Látásjavító szemműtét - esély egy "új életre" fórum

Látásjavító szemműtét - esély egy "új életre" (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Látásjavító szemműtét - esély egy "új életre"

1 2
2011. febr. 26. 15:26

:)))) De jó, hogy írtátok ezt az online dolgot, mert én is rá fogom szánni magam egy vizsgálatra.

Közben az eddigi helyről "elzavartak" a szemklinikára, hogy jól megnézzenek, mennyire rossz a helyzet, de csak jót mondtak az új helyen, nincs súlyos baj.

Sőt, kaptam cilinderes k.lencsét (itt írta valaki, hogy nem lehet lencséje a cilinder miatt), és sokkal tisztábban látok. -10 dioptriáig van cilinderes lencse, csak a jobb szememmel nem látok igazán jól.

Szitakoto, nagyon biztatóan hangzik a húgod esete! :)

58. szisi (válaszként erre: 57. - SZitakoto82)
2011. jan. 23. 13:39

Én is éppen úgy vagyok ezzel a dologgal, mint a húgod: boldog leszek akkor is, ha romlik is egy kicsit, mert az azért mégsem -11 lesz... :o)

Nagyon más így az élet... :)

2011. jan. 19. 11:31
Ahogy elolvastam a cikket, szinte újra átéltem a történteket, pontosan úgy zajlott minden. Én két éve műttettem meg Óbudán, és azóta semmi gondom, tökéletesen látok. Tényleg példaértékűen kedves és segítőkész volt mindenki, és annyi infót adtak,hogy ne legyen az emberben bizonytalanság, hogy már a végén kicsit sok is volt :-) Nekem -4,5-esek voltak a szemeim. Hugomat szegényt -12-vel műtötték 2,5 éve, most jött vissza egy fél dioptria neki, de ő ettől is boldog, hiszen mégsem a szódásszifon szemüveget kell hordania. Ő ugyanis akkor már lágy kontaktlencsét nem kapott erre a dioptriára. Én csak ajánlani tudom.
56. MelisUK (válaszként erre: 10. - Arrival)
2011. jan. 4. 16:58
Maris kuldom neked a linket priviben, mert ugye itt nem lehet reklamozni.
2011. jan. 4. 15:15
Hű, nagyon meghatott ez a cikk! Én is már évek óta tervezem, hogy alávetem magam egy ilyen műtétnek, mert tök jó lenne, ha végre nem kellene a szemüvegre vigyázni (tegnap is szétesett magától), meg hát a lencsék... kb ötévi kontaktlencse árából eszerint megvan a műtét... Hát, gratulálok, hogy vállalkoztál rá, majd csak rászánom magam én is:)
2011. jan. 3. 17:36

ohh, köszönöm!


Hát február közepére gondoltam, hogy megyek, de lehet, hogy március elejére is fog ez tolódni.

53. ada52 (válaszként erre: 48. - Bernuska)
2011. jan. 3. 16:43
mikor mész?majd szorítok :)
52. ada52 (válaszként erre: 50. - Bernuska)
2011. jan. 3. 16:43
ez az online amúgy télleg így van,én is így mentem.
51. ada52 (válaszként erre: 48. - Bernuska)
2011. jan. 3. 16:42
figyelj,ha romlott a szemed a 3 évvel ezelőtti eredményedhez képest,akkor úgyis azt mondják,hogy menj vissza újból fél év múlva egy újabb vizsgálatra-és ha a kettő között,tehát a mostani eredmény és a fél évvel későbbi között nincs változás csak akkor műtenek meg.Nálam legalábbis így volt.
50. Bernuska (válaszként erre: 49. - Capuccino77)
2011. jan. 3. 15:36
Köszönöm az ötletet!
49. capuccino77 (válaszként erre: 48. - Bernuska)
2011. jan. 3. 15:21
Ha online kérsz időpontot az optik med oldalán, akkor kapsz egy visszajelzést, azt kinyomtatod, viszed magaddal a vizsgálatra és akkor ingyen van az egész vizsgálat. És akkor is ugyanolyan kedvesek, nem néznek senkire ferde szemmel, aki ingyenes vizsgálatra jogosult! Én is így voltam 1 éve. :))
48. Bernuska (válaszként erre: 47. - Ada52)
2011. jan. 3. 14:17

Mindenképp megyek, mégpedig újra az Optik-Medbe szeretnék menni.

Csak most attól tartok, hogy azért nem lesz értékelhető a vizsgálatom, mert 3 éve voltam náluk utoljára, azóta meg a "rossz", gyengébb szemüveget hordom. :(

Elég borsos a vizsgálat ára, remélem nem ablakon kidobott pénz lesz. Amikor először voltam, ajánlókártyával mentem, így ingyen vizsgálták a szemem.

47. ada52 (válaszként erre: 45. - Bernuska)
2011. jan. 2. 22:33

Szia!

Én írtam ezt az összeadós dolgot.de megmondom őszintén ebben így nem vagyok 100%ig biztos,de nekem így mondták a végleges dioptriát,h kb annyinak felel meg mint a dioptria+cilinder.Ha valamit félreértettem akkor ne haragudjatok.

Amúgy sztem akkor azért nem végezték el a műtétet neked,mert minimum fél évig nem szabad romolnia a szemnek ahhoz hogy megcsinálják.Szóval ha azt gondolod,hogy azóta romlott,akkor sztem most sem fogják elvállalni..de ennek ellenére nem szabad elhanyagolni,tessék orvoshoz menni. :)

46. Bernuska (válaszként erre: 45. - Bernuska)
2011. jan. 2. 22:30

:)))


*jav - visszavártak volna újabb, pontosító vizsgálatokra


*jav2 - illetve ez már pontosítás - ahogy újra átolvastam, közben "leesett", hogy nyilván a doktornő által felírt gyengébb szemüveg erősen közrejátszott. De azt sajnos nem tudom, hogy akkor milyen volt ténylegesen a szemem.

2011. jan. 2. 22:24

Sziasztok!


Először is gratulálok a sikeres műtétedhez, és kívánom, hogy mindig is "sasszem" maradj. :)


Én is az Optik Med-nél voltam közel 3 éve vizsgálaton. Nagyon elszánt voltam, hogy meg akarom műttetni a szemeim. Meg sem fordult a fejemben, hogy azt a diagnózist fogom kapni, hogy nem vagyok alkalmas erre a kezelésre. Az ok keratoconus volt. Vagy nagyon sokat romlott a szemem az előző évben készült szemüvegemhez képest, vagy előző éven rosszul mérték be a szemem, nem tudom. Egy világ omlott össze bennem, végig sírtam a hazafelé utat, 200 km-t.

Bár 1 év múlva visszavártak volna egy újabb, pontosító vizsgálatokra, de én már nem mentem, nagyon féltem a kudarctól. :(

Csakhogy azóta a szemüvegem már 4 éves, szemorvos közelébe se mentem, hallani sem akartam új szemüvegről, méregdrága, 50 ezer alatt sosem úszom meg.

De most lépnem kell, mert vagy műtét, vagy új szemüveg kell. Nem tudom biztosan, de úgy érzem, hogy romlott a szemem.


A szemüvegem (2007-től):

jobb: D+1,5 cyl.-3

bal: D+0.5 cyl.-2,5


a vizsgálaton mért (2008-ban):

jobb: D+2,75 cyl.-4,5

bal: D+0.5 cyl.-4


Azt tudom, hogy nem ilyen mértékű a romlás, mert amikor a doktornő Miskolcon anno felírta a szemüveget, nem ajánlotta a mért erősségűt.


Nekem a cylinder miatt nem is lehet kontaktlencsém, állítólag ilyen paraméterekkel nem tudják megadni azt a képet, mint szemüveggel.


Írtátok, hogy a D és a cyl. összeadódik. Én erről még nem hallottam. Hogy alakul ez + és - esetben? Nem kell figyelembe venni az előjelet? Hát az szép, mert akkor a jobb szemem 7,25-ös lenne???

Sokat mellőzöm a szemüvegem, mert nagyon zavar vezetésnél, tárgyalásoknál, mert semmit nem látok benne, csak a betükröződő fényt, jobb, ha leveszem. De nyilván 7-es szemmel nem látnék semmit, nem?


Bocsánat, hogy hosszú lettem. Kíváncsian várom a véleményeteket. tudom, hogy nagyon elhanyagoltam a szemem, erre nincs mentségem, ne szidjatok. :))

44. Fille (válaszként erre: 43. - Ada52)
2011. jan. 2. 21:30
Na akkor ezt a félreinformálást is kijavítottuk :) köszi.
43. ada52 (válaszként erre: 42. - Fille)
2011. jan. 2. 21:21
a műtét nem zárja ki hogy babád legyen,csak a műtét utáni első évben nem javasolt a szülés.
42. Fille
2011. jan. 2. 21:14
Én évek óta gondolkodok szemműtéten, pedig még nagyon fiatal vagyok. Inkubátor vaksággal kezdtem az életem, épp hogy időben észrevették, és megműtötték. 6 éves korom óta szemüveges vagyok, és csak romlik és romlik. most -5 Dnél járok, de a bal szememen már nem segít a nagyobb dioptria, az elhomályosodik, vagyis elgyengült. de nem merem műtetni, m emlegettek olyat, hogy szülés előtt nem érdemes, márpedig én szeretnék az elkövetkező 2-3 évben babát. A szemüvegből már nagyon elegem van, m napszemüveget se tudok hordani, problémás is már igy több mint 15 év után, kényelmetlen. lencsére meg nincs pénzem, ahogy műtétre se. de ha egyszer minden összejön, és egy megbízható orvos is támogatja, akkor belevágok.
41. szisi (válaszként erre: 40. - Borsibaby)
2011. jan. 1. 15:15

Igen, természetesen sajnos senkinek sem garantált, hogy soha többé az életben nem kell szemüveget viselnie! Csak az a nagyon nem mindegy, hogy az a szemüveg milyen erősségű, milyen dioptriájú.

Írtam is a cikkben, hogy a -11-eshez képest ha romlana is egy kicsit, akkor sem lennék teljesen kétségbe esve, hiszen akkor már nem a -11-esről romlik...

Igen, a szemszárazságról én is hallottam nem egy esetben, de ez engem elkerült, olyan, mint előtte. Sajnálom, hogy neked nem sikerült a várakozásoknak megfelelően, de nem írtad, hogy neked milyen volt a látáserősséged a műtétet megelőzően. Nem mindegy, hogy "csak" 1-2-3 dioptriát hord valaki, na neki a műtét utáni romlás is rendkívül szembetűnő, hiszen az éles látástól nem választja el annyi, mint egy nagy dioptriát viselő embert.

Ha nekem romlana 3-4 év után egy fél dioptriát, én még akkor is végtelenül meg lennék elégedve az eredménnyel, hiszen az nekem szinte fel sem tűnne.

Ne így legyen, mert nyilván mindenki optimistán áll hozzá a saját állapotához, igyekszem én is így tenni, de természetesen én sem engedem magam rózsaszínű ködben szálldosni: nem álomvilágban élek. A realitáshoz az is hozzá tartozik, hogy nem biztos, hogy minden úgy sül el, ahogyan előtte elképzeltük. És akkor jó, ha ez mégis így van.

Bízom benne, hogy nem fog tovább romlani a szemed, és természetesen abban is bízom, hogy nekem sem!

2011. jan. 1. 14:21
Nekem 3,5 éve volt műtétem PRK-val. Akkor nekem is 120 %-os volt a látásom, de pár hónapja észrevettem, hogy gyengül a szemem, és mint kiderült, romlott is 0,5 dioptriát. Ezenkívül hihetetlen módon kiszárad a szemem, nem termel rendesen könnyet, különösem éjszaka. A párnám mellett állandóan ott van a műkönny, különben ki sem bírnám nyitni alvás után a szemem. A szemszáradás már közvetlenül a műtét után megjelent - én is betartottam minden utasítást, csepegtettem fél évig, UV szűrős napszemüveget hordtam, stb. - és hiába mentem vissza többször is vizsgálatra, azt mondták hogy minden rendben, majd elmúlik. Hát nem múlt el. Attól tartok, hogy nem sokára ismét szemüveget leszek kénytelen hordani, és akkor mi értelme volt az egésznek. Így utólag már nem biztos, hogy megcsináltatnám.
39. Jellina (válaszként erre: 37. - Szisi)
2010. dec. 31. 16:05

Értek most már mindent !!!!! :)))

És ezerrel gratulálok !!!!

Biztos más most a világ !!! Mert azért -10-12 D után ez nem lehet semmi !!!


Minden jót az "új látásodhoz" !!!!! :))

38. szisi (válaszként erre: 29. - Jellina)
2010. dec. 31. 13:36
Nem, nem maradt semmi! :O)
37. szisi (válaszként erre: 22. - Jellina)
2010. dec. 31. 13:35

Nem -3D-t csináltak, hanem annyit garantáltak, e helyett lett 0 dioptriám, és 125%-os a látásom!

Tehát a 100%-nál jobbra javították! A 100% egy egészséges ember tisztán látása, a szemészeti ellenőrző táblán az alsó piros vonal a határ. Ha e fölött látod, az 100%.Alatta még egy sor van, az már a 125%, én azt is látom jelenleg.

36. capuccino77 (válaszként erre: 34. - Csalamádé)
2010. dec. 31. 12:44
A férjed csepegtette az előírt cseppeket rendesen? Mert nekem van olyan ismerősöm, aki úgy gondolta,már jó a szemem, nem vacakolok a cseppentéssel. És vissza is romlott a szeme. :( Pedig az a lényeg, meg az UV szűrős napszemcsi. Mert ha a fél év előtt abbahagyják a cseppeket, akkor a szem elkezd visszagyógyulni az eredeti rosszra, ami neki a berögzült "jó" volt! A cseppek ezt a folyamatot akadályozzák meg. Fél év után ez a "visszagyógyító mánia" abbamarad. Onnantól a Mi dolgunk, hogy mennyire vigyázunk a szemünkre. Én szó szerint, vigyázok rá, "mint a szemem fényére"! :))
35. ada52 (válaszként erre: 32. - Kóristalány)
2010. dec. 31. 11:21
Elvileg,ha nem elég vastag a szaruhártyád a PRK-hoz, a LASIK eljárást akkor is meg tudják csinálni,nem?Mert annak pont az a lényege hogy nem lekaparják a szaruhártya legfelső rétegét,hanem lebenyt képeznek rajta,felnyitják,elvégzik a módosításokat,majd visszacsukják.Viszont a nagy dioptria miatt szinte biztos hogy maradna a szemeden valamennyi... :(
2010. dec. 31. 09:44
Sok szerencsét hozzá,reméljük neked tovább jó lesz. A férjemet kb.10 éve műtötték.Most már majdnem olyan rossz a szeme,mint előtte.Neki csak az egyiket műtötték és a nem operált szeme szinte semmit nem romlott 10 év alatt.
33. Veronika27 (válaszként erre: 22. - Jellina)
2010. dec. 30. 22:31

"Miután egy sor vizsgálaton átesve kiderült, hogy műthető vagyok, és a -11 dioptriás szemeimre a -3,5-öt garantálják..."


Ezt írta, nem pedig azt, hogy ennyire is sikerült, hanem, hogy jobban, azaz teljesen jól lát!

2010. dec. 30. 21:57

Annyira biztató a sok pozitív tapasztalat!

Nekem az egyik szemem sajnos -16-os, a másik "csak" -12-es, és attól tartok, nem tudnak segíteni. Persze biztosat csak egy orvos mondhat, de még várok. Annyit már tudok, hogy nem elég vastag a szaruhártyám, szóval nincs sok remény, marad a lencse.:(

Annak nagyon örülök, hogy sokan vagytok itt, akiknek nem okoz többé kellemetlenségeket a k.lencse, szemüveg! :)

2010. dec. 30. 21:38
Sok új információt olvastam itt, legalább nem tudatlanul indulok neki egy műtétnek majd ha rászánom magam és lesz elég pénzem. Most még nem érzem nagyon nehéznek a helyzetet, de ha így folytatódik természetesen nekivágok én is.
30. Jellina (válaszként erre: 28. - Arianne113)
2010. dec. 30. 21:35

Légy türelmes !


Csak akkor végzik el a műtétet, ha min. 1 éve stabil a dioptriád (legalábbis a szakmai szabályait követő orvos nem megy bele romló szem operálásába.....ha meg belemenne, akkor gyorsan ott kell hagyni !!!)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook