Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lassú ember vagyok. Mindenben. De ez a Lidl-es kasszánál... fórum

Lassú ember vagyok. Mindenben. De ez a Lidl-es kasszánál... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
35. syria (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 15. 16:23
A párban menőkről megvan a jó vastag véleményem. (Kivétel az idős, beteg ember, aki egyedül nehezebben boldogul.) Utálom, amikor szemmel láthatóan az a "családi program", hogy az asszony ne vásároljon egyedül. Gyááááá! Miért? Önállóan nem tudja, hogy mit kell venni, vagy hogy hol találja az árucikket?
34. Imisz
2022. okt. 8. 16:47
Én meg úgy jártam itt Ausztriában mikor először jöttem, hogy "mint az őrült" dobáltam a pénztáros által lehúzott cuccokat a kosaramba, aztán a pénztáros szólt rám, hogy nyugi, nem kell kapkodni, ráérek majd megvár a következő. És tényleg, akkor jöttem rá, hogy az én dolgaimat addig nem is kezdte lehúzni a gépen míg az előttem lévő vásárló el nem pakolt, ki nem fizette. Na hamar átvettem a tempót :) De ezt csak egy Sparban tapasztaltam, a többi boltban normál tempóban dolgoznak / pakolnak az emberek viszont senki nem vág pofákat ha valaki lassabb mint az ő általuk diktált tempó.
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Rosszfiú)
2022. okt. 7. 22:39
Tudom, ott is ugyanez a morál. Nyomja neki a gázt, mintha ezen múlna az élete, nem azon a kamionon vagy fán ami majd szembejön vele. Hülye világot élünk. De igazatok van, legközelebb nem nézek sehova se. Minek húzzam fel magam mások balf*szságain?
32. secret8 (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 22:32

Ja, én nem szoktam a mögöttem állók arcát figyelni. Én is kivárom a sort, ő is tegye ugyanezt.

De te csak ne fotózgass, hanem pakolj sebesen :D:D

31. Rosszfiú (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 22:32
Vegyél jó nagy memória kártyát mert sok fotó lesz. Sajna ilyen idegbeteg a világ, ez van a közúton is, és mindenhol szinte. Valahogy próbálj megbékélni vele, a hülye ott fog állni a sorban évek múlva is.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Secret8)
2022. okt. 7. 22:27
Nem is a pénztárosokkal van a baj. Hanem a türelmetlen férfiakkal, akik kb. a hátuk közepére kívánjak a bevásárlást, de el kell kísérniük az asszonyt, hogy ne legyen egyedül. Olyan fancsali képet tudnak vágni b*szki, legközelebb arra hasznalom a telómat hogy lefotózom őket a kasszánál. :D
29. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 22:21
A pénztárosokat erre trenírozzák, elvárás. Soha nem kapkodok. A magam tempójában pakolok, nyilván nem ráérősen, de nem is idegbajosan hajigálva. Ha minden sértetlenül megvan, akkor fizetek. Nekem is csak két kezem van, nem húsz.
28. Rosszfiú (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 21:05
Nekem nem okoz gondot várni. Volt idő mikor ezen stresszeltem, és ez nem jó, minek be gyüjteni feleslegesen. tehát most nyugi van és barátság :)
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Rosszfiú)
2022. okt. 7. 19:50
Nem ezen múlik. A legtöbben párban mennek. Egy embernek tovább tart, pláne ha sokat vásárol. Ez van. Várja ki mindenki a sorát. Emberek vagyunk. Nem karámból szabaduló marhák.
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Mignon11)
2022. okt. 7. 19:47
De szeretem az ilyen értelmes kommentelőket. Meg kommenteket. Akár azt is mondhattad volna hogy az ég kék. A fű meg zöld.
25. mignon11 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 18:45
Úgy néz ahogy akar kit hat meg?
24. Rosszfiú (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 17:57
Többet kellene boltba járni, gyakorolni kell. Fog az menni :)
23. Napsugár8 (válaszként erre: 22. - Syria)
2022. okt. 7. 15:30
Még a pénztárgépbe bepötyögős időszakban mondta egyszer egy pénztárosnő. Kiszámolták, a pontos mennyiségre nem emlékszem, de már akkor tonnában beszélt. Akkor még jobb kézzel a gépet verte, bal kezével egyik kosárból a másikba rakta a cuccot. Nem irígylem őket.
22. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 15:19

Az, hogy lassú vagy mindenben, a magánügyed, nyilván meg tudod szervezni az életedet így is, minden rossz érzés nélkül. De, mint tudjuk: az idő pénz. Az, hogy mire fordítod (pazarolod) az idődet, szintén magánügyed, de az már nem, ha mások veszítenek időt miattad. A magam részéről mindent elkövetek, hogy minél előbb végezzek a pénztársorban, ne tartsak fel másokat: a kártyáimat előkészítem (telefonos app-ot még nem használok, de ha rákerül a sor, azt is megoldom majd), az árucikkeket olyan sorrendben rakom a szalagra, hogy a nehezebbek legyenek elől, úgy rakom a szintén előkészített szatyrokba.

Az igaz, hogy a pénztárosok eszméletlen gyorsak; és még nem tudtam eldönteni, hogy csodáljam, vagy sajnáljam őket. Vajon kiszámolta valaki, hogy egy műszak alatt hány mázsányi árut mozgatnak meg?

21. michelle.r (válaszként erre: 12. - Aszparagusz)
2022. okt. 7. 15:02
Nem arról beszélek, aki bepakol, majd benyúl a táskájába és kiveszi a kártyáját, hanem arról, aki percekig túrja a táskáját, mert fogalma sincs hol van. Mert neki meglepetés, hogy a pénztárnál elő kell venni.
2022. okt. 6. 15:52
A coop-ban szoktam úgy csinálni, hogy a kosárból a szalagra pakolok mindent, és az üres kosarat (oldalára fektetve!) átteszem a pénztáros másik oldalához, ahova dobálja a már felvésett árukat. Én pedig csak górom bele. Előtte már a pénztárca, törzskártya a kezemben... attól kezdve majd elpakolok szép nyugiban egy kicsit arrébb.
19. globus (válaszként erre: 10. - Michelle.r)
2022. okt. 6. 14:12

Dettó. Ott állunk sorban már vagy tíz perce, nézegetünk mindenfelé, aztán mikor mondja neki pénztáros az összeget, elkezd kapkodni a táskájába, zsebébe, totál váratlanul éri, hogy fizetni kell. Spar alkalmazásnál aktiválni kell valamit - nekem nincs szerencsére-, szerencsétlen pénztáros már lehúzott 11 ezer ft-nyi árut, de még mindig keresi a terméket az appban.

Aztán nem mérik le a zöldségárut a részlegen, nincs rajta vonalkód... sokan nem visznek táskát, sőt bevásárlókosarat se, ellenben túlvásárolják a két kéz kapacitását, hát azt megvárni, míg felnyalábolják hónaljakba, könyökökbe, kezekbe a cuccaikat, roppantul szórakoztató.

18. e620d9d97b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 6. 12:07
Én viszonylag gyors vagyok, de soha nem néztem úgy senkire, aki lassúbb volt nálam. Nem téged minősít.
2022. okt. 6. 12:06

Ha valaki lassú, az nem negatívum, hanem tulajdonság. Ebben a felgyorsult világban sokszor hátránynak éled meg, pedig előnye is van, pl. biztosan jobban átgondolsz dolgokat, vagy el tudsz időzni egy-egy dolog fölött, amit mostanában sokan nem tudnak, pedig fontos lenne.


A konkrét esetről én is így gondolom: a saját leggyorsabb tempódban érdemes eljárni a pénztárnál, hogy lehetőleg senkit ne tarts fel, de ha így is várni kell rád, hát akkor várnak. Te is vársz másokra. Nem a te hibád az a baromság, hogy a vevőtől is azt várják, hogy zsonglőrbe oltott villámként viselkedjen.

16. semleges (válaszként erre: 9. - Érdekes73)
2022. okt. 6. 11:42
Biztos nem vettem volna fel.
15. semleges (válaszként erre: 12. - Aszparagusz)
2022. okt. 6. 11:41
Nekem sem.
14. semleges (válaszként erre: 5. - Sirga)
2022. okt. 6. 11:40
Én is nézem. Én veled ellentétben tapasztaltam trükközést, szóvá is tettem.
13. e620d9d97b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 6. 11:23
Szard le! 😉
12. aszparagusz (válaszként erre: 10. - Michelle.r)
2022. okt. 6. 09:06

Nincs a kezemben a telefon. Pakolom ki az árukat két kézzel.

Nem telefonnal fizetek. A bankkártyát csak azután veszem elő, amikor az árukat már beraktam a bevásárló kocsiba.

Igazad van abban, hogy a mögöttem álló csináljon, amit akar.

Tudomásul kell venni, hogy nem mindenkinek azonos a tempója. Várjuk meg, ameddig a másik pakol, majd fizet.

Kedvelem a Lild-t, sokszor vásárolok ott, de ez az őrült hajtás a pénztárnál nekem sem tetszik.

11. Violet18 (válaszként erre: 8. - Fáradt*)
2022. okt. 6. 08:53

Ha jól tudom nézik az idejüket, h milyen gyorsak. Pont mint a telefonos ügyfélszolgálaton h mennyit beszélnek 1-1 emberrel. Nezd meg a sparban uloket....azok nem kapkodnak.


Amúgy meg ezen ne stresszelj. Nem mindenki pörgős es minek is az? Csinald úgy ahogy neked kényelmes es szard le mit gondol a másik 😉

2022. okt. 6. 07:50

Szerintem nem olyan nagy varázslat ez. Mire sorra kerülsz legyen a kezedben a telefon, feloldott képernyővel, és a kártyád. Lidl kártyát becsippantod, egyik szemed a kijelzőn, a másikkal pakolsz. Amikor végeztél, érinted a kártyát, és kész. A mögötted álló, meg csináljon, amit akar.


Én azokat tudnám a Holdra lőni, aki ráérősen elpakol, majd elkezdi kutatni a táskában, a tárcája után.

2022. okt. 6. 07:09
A Pennyben a legutálatosabb nő akit eddig pénztárban láttam szabályosan a földre hajigálta a vásárolt cuccokat. Mindent is lehet fokozni :(
2022. okt. 6. 07:06

Ami a Lidlben megy a kasszáknál,az embertelen!

Mint az állat,úgy kell pakolni!Maximális dobáló sebesség!

Csak tudnám mire ez a hajtás?

Én megértem aki egy kicsit lassabb!

7. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 6. 06:56

Ne húzd fel magad az ilyesmin!

Ha az utánad lévő idétlenkedik, hagyd rá! (Illetve, ha futja a türelmedből, mosolyogj rá kedvesen, bocsánatkérően!)

6. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 6. 06:53

Gondolom még rá is stresszeltél.

Pedig nem kellene,,számtalanszor voltam pénztárban mikor csak úgy repültek a dolgok elém,,az üdítő csak úgy gurult a kosárba,,ilyenkor (nem nagyon) de észrevehetően lassítok.Idő kellett hozzá hogy ne kezdjek el kapkodni én is és csak szórni a holmit.Már tudom.Meg használom az önkiszolgáló kasszát,,szóval nyugi:))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook