Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lakodalom terhesen fórum

Lakodalom terhesen (beszélgetős fórum)


17. pteri
márc. 29. 21:16
Ha esetleg êvekig nem jön össze a baba, de ne úgy legyen, az nem azért lesz, mert most 3 hónapot vártatok. Nekem volt olyan ismerősöm , aki a lakodalomból a kórházban kötött ki görcsölő hassal, szerencsére nem vetélt el, csak ijedelmet okozott. Olyan is volt, aki nem rendezett lakodalmat , csak kis ebédet. Én meg nem voltam hajlandó terhesen férjhez menni így esküvő sem volt. Ha te szép, nagy , mozgalmas esküvőt szeretnêl, akkor most az előkészületekkel foglalkozz, bulizzatok, aztán jöhet a családalapítás. Az a 2-3 hónap hipp-hopp eltelik, meglátod! Ja , és 20 év múlva jobb lesz azt mesélni, hogy drága gyerekem te a nászúton fogantál, mint azt, hogy végighánytam a nászutat!
márc. 29. 19:36
Ha nem vagy állapotos, akkor lehet egy ereszd el a hajad lagzi. Ha az vagy akkor nyilván nem fogsz annyit táncolni, és inni, de ettől más nem nagyon változik. Ezen gondolgozni, ami még meg sem történt, nem szerencsés. Megoldjátok, az biztos, ha már ott tartotok.
15. asztanaviszta (válaszként erre: 11. - Kannanana)
márc. 29. 17:13
ha valaki 1-2 hónapos terhes, az nem nagyon látszik a képeken.
14. asztanaviszta (válaszként erre: 1. - IvE)
márc. 29. 17:12

Olyanon agyalsz, ami felesleges.

Terhes vagy? Nem. Nyár elejéig 2-3 hónap van.

Szerinted egyből összejön a baba?

A lagzit már ezek szerint rendeztétek. Nem valószínű, hogy addig terhes leszel.

márc. 29. 17:03

En is kivarnam, foleg h nem keves penz egy ekkora lagzi.


Lemondani se koltsegmentes; ha megse vagy jol.


Aprilis van mindjart; még ha augusztusra tervezitek a lagzit; az is csak 4 honap...

12. papája (válaszként erre: 1. - IvE)
márc. 29. 11:35

Van aki korai terhesen valami miatt kórházba kerül... és igen, nem ihatsz, nem szórakozhatsz esetleg kedved szerint.

Bírd ki azt a 2-3 hónapot.

11. kannanana (válaszként erre: 1. - IvE)
márc. 29. 09:39
Hát én biztos nem vállalnám be. Kifizetem egy csomó pénzt, nem tudom 100%-osan elengedni magam, inni, bulizni, nem bírom úgy a táncot. Nekem a terhes esküvői képek sem tetszenek, de nyilván ez a személyes véleményem. Abban viszont biztos vagyok, hogy hihetetlen módon feszélyezne és nem érezném jól magam az estén.
10. papája (válaszként erre: 7. - Kiskacske)
márc. 29. 08:37
Teljesen egyetértek veled !
9. libikóka (válaszként erre: 8. - Globus)
márc. 29. 07:10
😀😀
8. globus (válaszként erre: 5. - Libikóka)
márc. 29. 06:38

Én pont úgy voltam, mint FI, csak terv nélkül.

Összecsődítettünk 80 főt a piac fölötti étterembe. Elfogyott a gyógyszerem, gondoltam, nem veszek újat, úgysem leszek terhes, hiszen fel vagyok töltődve...hát pont a következő hónapban bekaptam a legyet, végül 8-9 hetesen zajlott a szertartás. Szerencsére jól viseltem, később sem volt gond. 3800 g-os gyerekre nem mondhattam, hogy koraszülött 😀

7. kiskacske (válaszként erre: 1. - IvE)
márc. 29. 06:03

Én már kivárnám, tudom, soknak tűnik, de neked is kényelmesebb. Én nekem szinte végig hányingerem volt és kb napi 18 órát aludtam jobb napokon😂

viszont, ha ott vagy 8 hetes terhesen és még nem szeretnéd elmondani (pl nem volt mèg uh se) akkor csak még szarabb pluszban, hogy mindenki kérdezgeti miért nem iszol. Az esküvő napja meg amúgy is stesszes tud lenni.


Addig, ha használsz el tudod hagyni a fogamzásgátlót, vagy egy nagylabort és egy vizsgálatot beiktatni. Esetleg egy hormonpanelt, hogy úgy vágj bele, hogy biztos, minden rendben. :)

6. Bichi (válaszként erre: 1. - IvE)
márc. 28. 23:58
Ritka, és egyre ritkább, hogy hamar jön össze a gyerek. Viszont senki nem tudja neked megmondani előre, hogy te majd hogy viseled a terhességet. Vagy vállalod a kockázatot, hogy úgy leszel, hogy el sem mész, vagy ahogy már más is írta, kivárod azt a pár hónapot, amin pont semmi nem múlik...
5. libikóka (válaszként erre: 1. - IvE)
márc. 28. 21:33

Nem azért ,,de két három hónap van addig.

Szóval nem tudom mit számít.

Én olyan jól voltam terhesen hogy ihaj,,,de 100 fős lagzit🙄

márc. 28. 21:08

Nekünk nem volt ekkora lagzink. 50-en voltunk, de 3,5 hónapos terhes voltam. Nem kellett kismamaruha, mert még semmi nem látszott rajtam. Nekem semmi bajom nem volt a terhességem alatt, csak a végén, amikor elkezdtem vizesedni.


Az unokahúgom viszont az első naptól szülésig rosszul volt, na ő tuti, hogy nem bírta volna még a 4 fős esküvőt sem;) Minden nap többször hányt, alig bírt enni, így a szülés után 5 kg-al volt könnyebb az induló súlyánál, ami már akkor is kevés volt.


Tehát, mindenkinek egyéni. Nem tudsz előre felkészülni a terhességre...

3. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - IvE)
márc. 28. 21:02

Ez tök egyéni. Van aki nehezen viseli van akinek semmi baja. Ezt senki nem tudja előre. Aki rosszul volt azt fogja mondani ne tedd. Akinek semmi baja nem volt azt fogja mondani persze miért ne.

Ahogy azt sem tudja senki, hogy első hónapban sikerül vagy hónapok évek alatt csak.

2. birebora (válaszként erre: 1. - IvE)
márc. 28. 19:49

Milyen tapasztalat? Nagyon szép kismama menyasszonyi ruhák vannak. Közeli rokon ment férjhez 5 hónapos terhesen. Nagyon szép volt. Mindenki jól érezte magát.

Sok boldogságot:)

1. ivE
márc. 28. 19:45
Sziasztok! Nyár elején lesz a lagzink elég nagy létszámmal, viszont mi már nagyon szeretnénk babát és bele szeretnénk vágni a dologba, mert az a tapasztalat az ismeretségi körben,hogy jobb esetben több hónap mire sikerül a baba. Kérdésem, hogy van itt olyan akinek van tapasztalata első trimeszterben házasodni, lagzival több mint 100 fővel, tehát elég nagy bulira gondolok ez alatt?! Nyilván azt sem tudjuk mikor vagy egyáltalán sikerül e addig,meg azt sem, hogy hogy fogom viselni a terhességi, csak szívesen meghallgatnám vagyis olvasnám másoknak a tapasztalatait ilyen témában 🙃

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook