Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Manapság mennyi pénzt illik lakodalomban ajándékba adni? fórum

Manapság mennyi pénzt illik lakodalomban ajándékba adni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2013. júl. 31. 15:38
Kétszer annyit minimum, mint amennyibe a vacsoránk kerül.
2011. máj. 27. 11:07

Sziasztok!

Látom jól kiveséztétek a témát. De azért én még tudok (szerintem) újat kérdezni. :D Akkor mennyit kell adni, ha 6-an megyünk, apu, anyu, nővérem, én, az addig oké, de jön még párom és hugom barátja (aki szó szerint csak barát) és a két pasi nem is ismeri az ifjú párt? Akkor is fejenként 10.000? Vagy? Amúgy unokatestvér, de nem igazán tartjuk a kapcsolatot.

114. Diandra (válaszként erre: 26. - Grepike)
2010. jún. 15. 22:01
ha adod akkor az már nem a te pénzed, hanem az ajándék tőled. mi anno pénzt kértünk ha valaki megkérdezte, aki nem annak nem mondtunk semmit, az ajándéknak is örültünk nagyon, mert ízléses, szép dolgokat kaptunk, a pénzt meg felírtam kitől mennyit kaptunk és amit vettünk belőle azt utólag elmondtam, pl mamám ajándékösszegéből tv-ét, a keriszülőkéből mosógépet vettünk, a lényeg a lényeg teljesen felszereltük magunkat márkás, általunk választott cuccokkal, bútorokkal az ajándékpénzekből és az ajándékozók is örültek, mert utólag megtudták milyen klassz dolgot kaptunk tőlük.
113. CsillagTM (válaszként erre: 110. - Emagdi)
2010. márc. 12. 18:21
Ilyen melyik boltokban van?
112. Jogica (válaszként erre: 103. - 3e0ba54fb8)
2009. nov. 30. 20:25

Egyetértek veled. Amit adunk, azt adjuk szeretettel.

De ez az ajándéklista már megint egy hülye amerikai "találmány". Mint a valentin-nap, vagy a helloween.

Nekünk augusztusban volt az esküvőnk. Egy versikével enyhén céloztunk, hogy amit az ajándékra szánnának, inkább a malacperselybe dobják, és majd befektetjük egy kisebb családfába. :D Mivel névvel ellátott borítékokat kaptunk, így felírtuk, hogy ki mennyit adott. Így az ő esküvőjükön majd szeretnénk nekik legalább annyit juttatni. :) Ez így fer. Persze a barátok rafináltak voltak, mert mindegyikőjüktől kaptunk kisebb kreatívan általuk készített ajándékot is. Kis esküvő volt, de annál jobb buli. Tényleg azok az emberek voltak ott, akiket szeretünk.

Szerintem a pénz nem belépőjegy, ahogy később írod. De persze senkit sem lehet kötelezni semmire. Te majd azt adsz másnak, amit te szeretnél.

111. 97e35043a4 (válaszként erre: 110. - Emagdi)
2009. júl. 23. 19:11

Köszi szépen! Már értem! De én ilyenről még nem is hallottam...Nagyon ötletes!!!!!!

Mégegyszer köszi az infót! Mindig tanul az ember valamit!!!

110. emagdi (válaszként erre: 108. - 97e35043a4)
2009. júl. 23. 13:30

na akkor a processz nagy vonalakban:))


1. bemegy a pár az adott kereskedelmi egységbe. általában kap egy vonalkód leolvasót, ezzel végigmennek a bolton, nézelődnek, ami tetszik azt "beteszik" a listára (rányomnak a vonalkód leolvasóval)


2. bolt betölti magának a kész listát, feljegyzi a pár nevét.


3. a pár a meghívóhoz mellékelve elküldi, mely boltban/boltokban van listája


4. rokon bemegy a boltba, mondja, hogy gizike és lajoska listáját szeretné. bolt kinyomtatja az aktuális listát, odaadja a rokonnak.

rokon megnézi, rábök arra ami neki is tetszik formában és árban is (pl mikrosütő), kasszához megy, kifizeti. ezzel a mikrosütő lekerül gizike és lajoska kívánságlistájáról.


5. rokon kettő érkezik, kéri gizike és lajoska listáját. ő is megkapja, de azon már nincs mikró, tehát ők azt már nem választhatják.


6. gizike és lajoska olyan ajándékokat kap az esküvőn, ami nekik is tetszik, és semmiből sincs öt egyforma. (bár a nagy meglepetések is elmaradnak)

109. d879a0c5b4 (válaszként erre: 108. - 97e35043a4)
2009. júl. 23. 13:24
A bolt regisztrálja, mit szeretnél nászajándéknak és ha valaki valamelyiket megveszi, akkor azt kihúzzák a felsorolásból.
108. 97e35043a4 (válaszként erre: 107. - Emagdi)
2009. júl. 23. 13:21

"mindegy mikor adják oda, a bolt regisztrálja, hogy az általad megjelölt termékekből már mi az ami "elkelt", és az a továbbiakban (később vásárló ismerősök) listáján már nem lesz rajta.

pont ez benne az okosság"


Én lehet, hogy ehhez öreg vagyok már, de nem értem... :)))Mármint azt, hogy ha pl. 10 különböző dolgot felsorolok a meghívómon, akkor hogy tovább a boltokban???

Csak azért érdekel ám ennyire ez az ajándék dolog, mert jó a kigondolása, csak a kivitelezést nem értem, de lehet, hogy a fiatalabb párok már rutinosabbak, és jobban kiigazodnak ilyen dolgokban...

107. emagdi (válaszként erre: 106. - 97e35043a4)
2009. júl. 23. 13:01

mindegy mikor adják oda, a bolt regisztrálja, hogy az általad megjelölt termékekből már mi az ami "elkelt", és az a továbbiakban (később vásárló ismerősök) listáján már nem lesz rajta.

pont ez benne az okosság.


szerintem ilyen bababoltokban is biztos van nászajándék lista szolgáltatás.


én úgy gondolom, hogy bár nyilván a pénzt tudja mindenki a legrugalmasabban haszonosítani, pénzt ajándékozni nagyon furcsa dolog. ezzel kicsit olyan, mintha az esküvő egyfajta pénzgyűjtés lenne, és azért hívnád meg XY-t, hogy ő kvázi "belépőt vegyen" az esküvődre. szóval nekem ilyenkor kicsit olyan lenyúlós érzésem van.


az ajándék azért mégiscsak más, akkor legalább rá lehet fogni, hogy azt a tárgyat te ajándékoztad, talán még a pár is emlékszik hogy mit kitől kapott, szóval ez egyfajta emlék is.

106. 97e35043a4 (válaszként erre: 105. - 3e0ba54fb8)
2009. júl. 23. 12:55

Na, jó, de nem adják rögtön oda, csak az esküvő előtt. Vagy legalábbis nálunk így van...


Végülis nekem mindegy, mert nekünk csak kis esküvőnk volt, az egyházi esküvőt elhalasztottuk, talán majd jövőre bepótoljuk. De akkor már jöhetnek a rokonok...

Őszintén szólva én a pénznek örülnék, mert már van babánk is, és úgyse tudja senki, hogy én mit is szeretnék venni. Sokszor magam sem tudom. Dehát nekünk már van lakásunk, be van rendezve, így inkább majd a bébikének kellene mindig valami...

105. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 104. - 97e35043a4)
2009. júl. 23. 12:45

Amit valaki már megvett, azt lehúzzák és a maradékból lehet választani.


A listán pont azok szerepelnek, amit szeretnének ;)

104. 97e35043a4 (válaszként erre: 103. - 3e0ba54fb8)
2009. júl. 23. 12:28

Na, és ha 3 család ugyan azt adja, mert ugyan azt nézték ki a listáról??? pl. 3 mikro???

Valahogy nekem ez sem megoldás...

Nekem úgy szimpibb, ha rákérdeznek, hogy mit szeretnének!

103. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 98. - Jogica)
2009. júl. 23. 10:55

Én igazán azt nem értem, hogy ha valaki ajándékot ad, miért nem arra törekszik, hogy örömet okozzon vele? Ha ez egy kristálypohár készlet akkor legyen az, de ha a pénznek jobban örülnek, akkor én azt adnék.

Ezért tartom jó ötletnek az ajándéklistát, mert azon biztosan az van, amit szeretnének és minden meghívott választani tud róla, hogy mekkora ajándékot engedhet meg magának. Ráadásul kényelmes is, mert csak besétál az ember az üzletbe, ahol a lista van és nem kell feltúrni a várost. Külföldön működik, nálunk viszont felháborítónak tartja a násznép :(

102. Yulcsy
2009. júl. 23. 10:11
Ezt a dobozt én is el fogom készíteni.Mi szeptemberben megyünk az unokatesóm lagzijába.Remélem örülni fognak neki.
2009. júl. 23. 09:52
Mi szeptemberben megyünk esküvőre, 3-an megyünk (én, férjem, és a kisfiúnk), 30ezret szándékozunk adni...
100. Gligi
2009. júl. 23. 06:54
Minimum annyit, hogy visszakerüljön az ifjú pár kasszájába az az összeg melyet a meghívottra költ!
2009. júl. 23. 06:21

Az egyik ismerősömék esküvőjükre volt, hogy ajándékot kaptak, volt, hogy pénzt, vendége válogatja. Viszont, mikor az ajándékba kapott mosógép nem passzolt be a fürdőszobába, mert túl nagy volt, és nem volt hely neki, meg amikor már a 2. étkészletet kapták, pedig a lánynak a nagymamája már kiskorától stafírungnak (így írják?) vett neki ilyesmiket, és nincs is hová tenni annyi tányért, akkor elkeseredett...

Jobb a pénz, mert azt is úgyis magukra szánják.

És amúgy az sem garancia, hogy az ajándéktárgyról valaki is eszébe jutna...

98. Jogica (válaszként erre: 26. - Grepike)
2009. júl. 21. 21:54
Érdekes felfogás. A pár biztos örül a 7 kristály pohár készletnek, a 2 mikrónak, és a 3 kávéfőzőnek. Sajnálom, hogy úgy gondolod, hogy ne a te pénzedből fizessék a jelzálogot. Sajnos a mai világban már nagyon nehéz indulnia az életben egy fiatal párnak, amennyiben nem gazdag szülők állnak a háttérben. De azt gondolom, hogy a fenti ajándéktárgyak a leggyakoribbak, szal ha mindenki úgy gondolkodik mint te, akkor előfordulhat, hogy valóban többet kapnának egy-egy dologból. Akkor meg vagy menne a találgatás sok-sok év múlva, hogy melyiket kapták a Kovács családtól, melyiket a Tófalvitól stb. Vagy egy következő lagzin ők is tovább ajándékoznák. Vagy ha nem tudják fizetni a jelzálogot, majd azt is elárverezik. Persze ez nem így lesz, csak próbáltam sarkítani. Én viszont azt mondom, hogy azt adja mindenki, amit amúgy is odaszánna egy ajándékra. A pénzen is lehet maradandó dolgokat venni. Lehet nem hitelre kell majd, hanem egy álomszép nászútra. Ahol esetleg megfogan az utánpótlás. :D Legyünk inkább optimisták! ;)
97. bared (válaszként erre: 96. - Anka71)
2009. júl. 18. 13:23
akkor tényleg becsülendő amit tettek...mert nekem pont az ellenkezője a tapasztalatom: minél több van, annál jobban harácsolna, és annál jobban elvárja((
96. Anka71 (válaszként erre: 95. - Bared)
2009. júl. 18. 13:10
Nem hiszem, hogy ez lenne az ok. Barátnőm óvónő, a férje egy multinál művezető, szóval ők az átlag, szerintem. Viszont a vőlegény szülei igazán jómódúak, és állítólag minden vendégnek meg is mondták előre, hogy semmi megvágás nincs ebben, ők a gyermekeknek egy szép és jó lagzi bulit akarnak, senki nem feszélyezze magát. Mondjuk, tényleg én sem hallottam még ilyet.
95. bared (válaszként erre: 94. - Anka71)
2009. júl. 18. 09:50
hát, ilyet még tényleg nem hallottam, de ha megtehették, és ennyire gálának, tisztelet, becsület nekik!bár ez kétélű, bennem biztos megfordult volna, hogy attól félnek-e, hogy nem tisztességes ruhában, stb megyünk oda egyébként, és égetni fogjuk őket...
94. Anka71
2009. júl. 17. 16:21

Ezt le kell írnom, tavaly nyáron a barátnőm az unokatesója lagzijában volt (a férjével és a 10 éves gyermekükkel).

Barátnőmék a vőlegény szüleivel állnak rokonságban. Mesélte a barátnőm, hogy a vőlegény anyja adott nekik 50 ezret még az esküvő előtt. "Csak egy kis felkészüléshez hozzásegítés, pár kiegészítő, a kislánynak ruha, benzin költség." címszóval. Ahogy a barátnőm tudja, egy másik rokon család is kapott ugyanennyit, azt hittem, behalok:)

Az ifjak szülei ki is hangsúlyozták, hogy ők senkit nem akarnak "megvágni", ők csak egy jó bulit szeretnének az ifjaknak.

2009. júl. 17. 08:37
kinek mit bír a pénztárcája!!!
2009. júl. 17. 07:15

Az esküvői doboz nagyon 5letes, én már 4 esküvőre is megcsináltam...csak sajnos már egyre többen elkészítik. Volt olyan esküvő tavaly, ahol összefutottunk még eggyel, de a miénk jobban sikerült.:)

Nekem 6 ezerből bőven kijött, pedig kincsesláda jellegű lakkozott, fadobozból csináltam (bármelyik hobbiboltban kapható), aminek a tetejre decoupage technikával egy esküvői párt (vicces jellegű) ábrázoló szalvétát ragasztottam.

Itthon a legtöbb hozzávalót megtaláltam (teafilter, méz, mágnes, fejfájáscsillapító, óvszer, cumi...stb. jóformán csak 4-5 belevaló hiányzott és a papír, amire írtam a szövegeket).

91. Marjann (válaszként erre: 90. - Ritkó)
2009. júl. 17. 06:56
Nyilván meg kell lennie a pénznek, hiszen nem fizetnek előre a rokonok:D Én csak azt mondom, hogy ha egy fiatal pár kiad fél-egy milliót (ez alatt nehéz megúszni egy nem-minimál lagzit), akkor örülnek ha visszajön legalább a nagyja.
90. Ritkó (válaszként erre: 87. - Marjann)
2009. júl. 16. 23:25
Az biztos, hogy sokba kerül egy lagzi, és hát tényleg sokan azt várják, hogy visszajön az ára. Na én megmondtam, hogy csak akkor megyek férjhez, ha lesz pénzem lakodalomra:)
2009. júl. 16. 23:04
Na alszok... Myrthil megkapta a milyen ne legyen az esküvője topicot:D
88. Marjann (válaszként erre: 86. - C95c921ae7)
2009. júl. 16. 23:02

De, ilyen stílusú volt a menyasszony:D

Egyébként nem feltétlen alkohol függő. A tojásos-partvisos mókák pia mellett is szarok voltak, míg egy másik, szinte absztinens esküvőn a nádaházunk, vagy az, hogy a vőlegény, a tanu és az örömapa sztriptizelt vicces volt és szórakoztató (ing jött le max)

87. Marjann (válaszként erre: 82. - Ritkó)
2009. júl. 16. 23:01
Én megértem. Pl én egyszer majd nagy esküvőt szeretnék, ahogy sokan mások, de szerintem az emberek többségének, nincs felesleges fél-egy milliójuk rá. Valahol szerintem mindenki arra számít, hogy visszajön az összeg (bátyáméknál visszajött) és legalább nullszaldó lesz. Ez persze nem jelenti azt, hogy a vendégek szemébe mondom a dolgot. Becsülöm annyira a családomat, barátaimat, hogy tudom, annyit adnak majd, amennyit, tudnak és szeretnének. Biztos lesz, aki többet ad a kajánál és lesz aki kevesebbet.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook